Blog użytkownika Tom19

Tom19
Tom19 Tom19 29.10.2017, 13:54
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza Finałowa - I runda - 5 głosowanie
225V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza Finałowa - I runda - 5 głosowanie

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 Tom19: 

Siemka!

Tyle razy pisałem wstępniak, że już brakuje pomysłów na kolejne. I mówi to człowiek, który potrafi spłodzić instrukcję opuszczania deski sedesowej na 5 tys. znaków :P Rutyna graczostacji wchodzi na wyższy level i po części ciesze się, że to już bliżej końca. Co jak co, ale ponad 2 lata to szmat czasu! Daleko jednak jestem stwierdzenia, że tworzę cykl już z przymusu - dla sprostowania. Parę miesięcy temu zrodził mi się pewien pomysł, który zrealizowałem w 80% i czekam na koniec owego cyklu, aby odpalić kolejne działa. Co to będzie? A niespodzianka! ;P 

Kto oglądał nowego Blade Runnera ten z pewnością miał emocje na pograniczu  ,,to się udało!'' a  ,,brakowało trochę do klimatu jedynki''. Film niczego sobie, przed seansem przypomniałem sobie pierwszą część i przy porównaniu obu ARCYDZIEŁ mogę śmiało powiedzieć, że BR to jeden z tych filmów, które pamięta się do końca życia i jedyne czego mogę żałować to to, że nie byłem w kinie na pierwszej części. Nie mogłem przecież być...jeszcze mnie na świecie nie było ;P

Odnośnie muzyki do Blade Runner 2049, trochę się zawiodłem. Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, może Vangelis podniósł poprzeczkę dotykającą kosmosu, a może Zimmer się po części wypalił. Za dużo tu ,,pompatycznej'' mozaiki w stylu głośnych przekształconych syren, trochę za mało magii. Chociaż kilka piosenek wrzuciło mi na plecach ciarki. Niestety znane motywy, które pojawiają się z jedynki przyćmiewają te nowe - takie moje zdanie. Jednak aby nie było, kilka piosenek są iście genialne, szkoda, że reszta już długo po seansie wyleciała mi z głowy. Jeszcze należy pochwalić ( to za mało powiedziane ) Rogera Deakinsa za zdjęcia, no i w sumie reżysera - Denisa Villeneuve. Ok, starczy bo zaraz wymienię całą obsadę. 

Odsłuchując soundtrack do nowego filmu, ciągle brakowało mi specyficznego klimatu, który BUDOWAŁ obraz przyszłości i otaczał ten futurystyczny, otoczony neonami, ciemny i brudny świat z wiecznie padającym deszczem z jedynki. Chociaż utwory, które wstawiłem poniżej z BR 2049 zbliżyły się po części do tego...tak w połowie, bo dalej to jakieś dziwne mixy ;P I właśnie taki jest ost do nowego Blade Runnera, geniusz miesza się z czymś co nie można nazwać dokładnie. Ktoś na filmwebie napisał, że ,, Muzyka Zimmera w tym filmie była jak keczup nawalony na bardzo dobrą włoską pizzę ze świeżych składników ''. Cóż muszę się z tym po części zgodzić.

Tutaj najlepszy przykład moich słów w dwóch wybranych przeze mnie utworach z BR 2049. To świetne kompozycje przeplatane z syrenami ( ŁU ŁU ŁUU ;D ) lub dziwnymi motywami, w sumie psującymi geniusz klimatycznych fragmentów, które wrzucają ogromne ciarki za każdym razem, gdy się je słyszy.  

 

Blade Runner   Blade Runner 2049

 

 

 

 

 

 

 

  

Blade Runner   Blade Runner 2049

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekhem, miałem nic nie pisać, a wyszło jak zwykle :) Udanego głosowania cipeuszki ;D

 

 

  Abi: 

Witajcie w ten jakże przepiękny deszczowy weekend!

Dzisiaj jak zwykle niedziela, ponieważ soboty ostatnio mam zbyt zajęte, aby nawet utworzyć plik worda w którym zaczęłabym pisać wstępniaczek. Praca nauczyciela jest jednak ciężka, a ja muszę mieć wszystko poukładane, uporządkowane i ładnie przygotowane, więc… czas schodzi! Dodatkowo wczoraj wieczorem zrobiłam wycieczkę relaksacyjną do kina na Thora, więc tym bardziej czasu było niewiele. Ale dzisiaj rano wstałam dzielnie i podliczyłam głosy moim nowym sposobem, który okazuje się być szybszy. Podziwiajcie, tak więc, owoce mojej pracy (i bardzo ładną tabelkę zrobioną przez Toma):

 

Trzymajcie się cieplutko i przetrwajmy do końca GraczOSTacji razem, bo wierzę, że po tak długim czasie damy radę tę ostatnią prostą!

Abi

 

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na pięć!

Głosowanie trwa od   29 października do  3 listopada włącznie!


 

Metal Gear Solid 2 - Main Theme

 

 

 

Tomb Raider - Main Theme

 

 

 

Lost Odyssey - Main Theme

 

 

 

Child of Light - Pilgrims on a Long Journey

 

 

 

The Witcher 3 - Steel for Humans

 

 

 

Dragon Age: Origins - Lelianna's Song

 

 

 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Quiet's Theme

 

 

 

Tekken 5 - Moonlit Wilderness

 

 

 

Shadow of the Colossus - The Opened Way

 

 

 

Blue Dragon - The Seal is Broken

 

 

 

 

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi faza czwarta finał graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl Muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19 wielki finał.

Oceń notkę
+ +20 -

www.crossplay.pl
Oceń profil
+ +126 -
Tom19
Ranking: 35 Poziom: 74
PD: 51281
REPUTACJA: 38189