Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 20.08.2016, 16:20
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie  53
460V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie 53

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 

  Tom19

Witam i o zdrowie pytam ;) Po ostatnim wpisie Retro-ojca doszedłem do wniosku, że trochę człowiek przez te lata się zmarnował jeśli chodzi o rysunek. Owszem, było kilka zleceń i parę prac ,,dla przyjemności'' i nic poza tym. Postanowiłem coś z tym zrobić. Ok, na tym portalu są recenzje, mnóstwo blogów różnej maści, śmieszne gramoty, szołty itd, ....to co mam w planach świetnie zapełni pewną lukę, uzupełniając portal o....coś co zostanie moją słodką tajemnicą :P W ciągu 2 tygodni dowiecie się co tam kombinuję ;)

Tymczasem czas na wyniki i na porcję kolejnej - mam nadzieję - świetnej muzyki. A zresztą, co ja będę się wypowiadał - GŁOSUJEMY!

 

  Abi

Dobry! Dzisiaj szybko, powiem tylko, że w poniedziałek mam otrzymać moją kolekcjonerkę Deusa, więc chciałam się pożegnać na te kilka dni :D Będę zaglądać. Czasem. Przejdźmy jednak do wyników poprzedniego głosowania:

 

1. Persona 3 - The Poem for Everyone's Souls​                                              42 pkt
2. Dark Souls III - Abyss Watchers​                                                                    28 pkt
3.
Super Smash Bros. Brawl - HIS WORLD                                                      25 pkt
4.
Kingdom Hearts: Birth by Sleep - The Silent Forest                                24 pkt

5. The Vanishing of Ethan Carter - Valley of the Blinding Mist​                21 pkt           
6. 
El Shaddai: Ascension of the Metatron - Twilight Overture                 20 pkt
7. World Cup 98 – Tubthumping                                                                       19 pkt
8. Talos Principle - The Forbidden Tower​                                                       16 pkt
9.
Scott Pilgrim vs the World - Another Winter​                                            10 pkt
10. 
Forza Horizon 2 - NRG​                                                                                    8 pkt

 

Bardzo cieszę się z tego, że The Poem for Everyone’s Souls zajął pierwsze miejsce. W pełni zasłużone. Troszkę z tyłu leci klimatyczne Abyss Watchers, świetne i energiczne HIS WORLD, a szczęśliwą czwórkę zamyka The Silent Forest, na spokojnie i nostalgicznie.

Ogromne podziękowania dla użytkowników Kazuya86 x2, HanysR, Princess Nue, Ciapo, Bioter oraz Gomlin.

Pozdrowienia od Abi

 

    

 

PRZECZYTAJ ZANIM ZAGŁOSUJESZ!

 

REGULAMIN:

 

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   20   sierpnia do  26   sierpnia włącznie!

 

Xenoblade Chronicles X - Codename Z

 

    Kompozytor:   Hiroyuki Sawano

    Opis:  Ogólnie uważam że pierwszy Xenoblade miał lepiej stworzony soundtrack (Ace+ i Yoko Shimomura).
Hiroyuki Sawano za bardzo przekombinował chcąc zrobić coś co nie za bardzo kojarzy się jRPG.
Jednakże kilka utworów wybija się  wysoko ponad wyżyny poziomu muzyki w grach. Wspomnieć chociażby genialne Theme X (Moim wielkim marzeniem jest usłyszenie tego na żywo w wykonaniu orkiestry symfonicznej), Codename Z (o którym niżej) czy nawet wokalny Uncontrollable, który może nie pasuje do jRPG ale jest fajny:)
Codename Z, który możecie przesłuchac w tej edycji graczostacji aż bije klimatem ataku na tytanów, co moim zdaniem jest bardzo dobre bo czuć moc wielkich istot zamieszkujacych planetę Mira.
Utwór jest wręcz bojowo epicki, tak bym to ujął. Polecam z większym nagłośnieniem;)

    Propozycja usera:  Bioter

 

 

Suikoden 3 - Exceeding Love

    Kompozytor:  Himekami

    Opis:  Exceeding Love to nuta przy której ZAWSZE mam ciary...to jedyny kawałek z trzeciej cześci Suikodena, który uważam za równy częściom poprzednim. Utwór zresztą słyszałem wiele lat wcześniej zanim zabrałem się za grę, zatem tym bardziej mam do niego sentyment z dawnych lat. Przyznacie że ten wokal wgniata w fotel i wspaniale oddaje (trochę nie podtrzymany przez resztę OST niestety) klimat produkcji. To jest właśnie Suikoden za którego dałbym się pokroić...Głosować!! ;)

    Propozycja usera:  Kazuya86​

 

 

Devil May Cry - Lock & Load

    Kompozytor:   Masami Ueda

    Opis:  Aaah...piękne czasy i piękne wspomnienia. Jestem  pewien, że większość z was będzie głosowała na ten utwór ze względu na sam tytuł :D Zanim jeszcze posiadałem konsolę PS2 a w Tv leciał program Hyper, który puszczał - jak na złość - urywki z gameplayu. Na szczęście wujek miał konsolę, a ja miałem dar przekonywania ;> Pierwsze chwile spędzone z tytułem to coś wspaniałego. Nie zapomnę pierwszego filmiku i pierwsze wejście do zamku z budujący klimat wspaniałą muzyką. Muzyką, która do końca trzymała wysoki poziom. Powyższa nuta, to jeden z głównych przedstawicieli OST.   

    Propozycja usera:  Tom19 

 

 

Valkyrie Profile - At the Bottom of Hell is Distortion

    Kompozytor:   Motoi Sakuraba

    Opis:   Wiem, że nieraz już pisałem o tym, że Valkyrie Profile ma bardzo oryginalny soundtrack, który ma swój własny styl i jest jedyny w swoim rodzaju, ale skoro jest okazja, to napiszę to po raz kolejny :) Dzisiejsza propozycja czyli "At the Bottom of Hell is Distortion" pojawia się w pierwszym dungeonie występującym w grze (Artolian Mountain Ruins) i od razu uderza z grubej rury. Kawałek jest dynamiczny, co chwila zmienia się w nim rodzaj melodii, która mimo lekkiego misz-maszu zachowuje spójną całość. Kolejny klasyczny przykład, gdzie w grze chodź na chwilę stajemy w bezruchu, aby przypadkiem nie zmienił się nam przygrywający kawałek. Dla mnie to jeden z najlepszych (a może i najlepszy) utworów z gry, która wypchana jest muzyką w podobnych rytmach. Klimat wręcz wylewa się z ekranu i głośników!!!

PS. Utwór można też znaleźć pod nazwą "Distortions in the Void of Despair"

    Propozycja usera:  HanysR​

 

 

Kantai Collection - Sink Sink

    Kompozytor:   Hiroshi Usami

    Opis:   Kantai Collection to japońska gra przeglądarkowa, pełna (głównie japońskich) statków z czasów II WŚ przedstawionych pod postacią anime dziewczyn. Już fraza "gra przeglądarkowa" raczej nie nastraja do wybitnego soundtracku, ale jak to się mówi - nie ocenia się książki po okładce. Każde kolejne uaktualnienie to nowe dostawy soli podczas przechodzenia trudnych map, ale też przy okazji świeże zapasy świetnej muzyki. Zaś w dzisiejszym zestawieniu gości utwór z letniego eventu 2014, grający podczas starć. Niepokojący chórek na początku utworu idealnie zapowiada przybycie demonicznego adwersarza na pole bitwy, by szybko wpuścić również instrumenty podkreślające wagę i trud starcia z danym przeciwnikiem po drodze raczej nie usłanej różami. Zmienia się też brzmienie głosów, zagrzewając do walki w drugiej połowie kawałka.

    Propozycja usera:  Princess Nue​

 

 

Dust: An Elysian Tail - Short Fuse

   Kompozytor:   HyperDuck SoundWorks

    Opis:   Przyznam się, że już dość dawno kończyłem tę pozycję, ale ścieżka dźwiękowa zapadła mi w pamięć. Utwór prawdopodobnie przygrywał w jednej z plansz, ale nie jestem tego pewien ;) W każdym razie bardzo krótki, lekko niepokojący i spokojny wstęp, brutalnie przerywa wejście żwawej melodii. Utwór ten ma wysokie tępo od samego początku i nie pozwala odetchnąć nawet w spokojniejszych momentach.

    Propozycja usera:  Ciapo

 

 

The Witcher 2 - A Tavern on the Riverbank​

   Kompozytor:   Adam Skorupa / Krzysztof Wierzynkiewicz

    Opis:  Wyobraźcie sobie, że jest sam środek mroźnej zimy. Wieczór, zachodzicie do tawerny wypełnionej po brzegi mieszkańcami i wedrowcami. W kominku lekko strzelajacy ogień na drewnianych belach, a mrok rozjaśniają świeczniki na stołach . Śmiechy, śpiewy, muzyka. Zasiadacie przy stole z rozgrzewającym trunkiem i z zaciekawieniem słuchacie wedrowca, ktory opowiada historie o napotkanych smokach, strzygach i innych dziwach tego świata. Niepowtarzalny nastrój podczas żywych opowieści pozostanie z Wami jeszcze długo po opuszczeniu tawerny. Wyobraziliście sobie to wszystko? Bo właśnie taki nastrój i klimat posiada w sobie ten krótki utwór - dla mnie sama magia, polecam jako mój ulubiony utwór z wiedzminskich OSTów :)

    Propozycja usera:  Gomlin

 

 

Silent Hill 3 - From The Lost Days

   Kompozytor:   Letter 

    Opis:   Gdy słucham dziś tej genialnej piosenki z trzeciej części "Cichego Wzgórza" uświadamiam sobie jak dawno przechodziłem tą genialną trylogię...Lata mijają jak głupie a ja wciąż podtrzymuje ten wspaniały smutno/przerażający klimat z tamtych części dzieki tej muzyce. O samym utworze tyle, że jest bardzo nastrojowy i przygnębiający, zatem doskonale wpasował się w nastrój opowieści Heather. Ogólnie cześć 3-cią uważam za nie tak bardzo odstającą od swoich poprzedników, i nie rozumiem osób które uważają, że "SH skończył się na 2-ce". The Room to była dopiero kaszana i "100% wkurw" który zapamiętam do końca życia hehe ;)

    Propozycja usera:  Kazuya86​

 

 

Mirror's Edge Catalyst - End Credits

   Kompozytor:   Solar Fields 

    Opis:   Z początku miałem wybrać motyw główny do ME Catalyst, ale przy dłuższym przesłuchaniu stwierdziłem, że jest za długi i za mdły - mimo fajnego początku. Wybór padł na piosenkę z napisów końcowych i myślę, że bym to trafny wybór. Bardziej dynamiczna, wpadająca w ucho i typowa dla Mirrors Edge chilloutowa kompozycja. Kto jak nie Solar Fields mógł skomponować takie przepiękne ost!

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

Red Dead Redemption - Deadman's Gun​

    Kompozytor:   Ashtar Command

    Opis:   Abi doda trzy grosze. Dosłownie trzy, bo to kompletnie nie moje klimaty. Gra jest ponoć bardzo dobra, ale nie dane mi będzie w nią zagrać. Sam podany utwór mało kojarzy mi się z klimatem dzikiego zachodu co prawda, ale jest bardzo fajny. Spokojny i wpadający w ucho. Pewnie Ci co grali mogą się więcej wypowiedzieć, więc ja zakończę na tym :)

    Propozycja usera:  Blood

 


 

 

Mini cykle

 

   Bucky O'Hare - Red Planet

 

 

     Mega Man 9 - Thunder Tornado​   

   

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +18 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +131 -
Tom19
Ranking: 38 Poziom: 75
PD: 53171
REPUTACJA: 38309