Blog użytkownika eSETH

revulsion

eSETH eSETH 21.04.2014, 21:53
SETH PL calakuje - Deadlight
675V

SETH PL calakuje - Deadlight

W tym miesiącu jedną z gier oferowaną w ramach akcji Games with Gold jest Deadlight. Patrząc pod względem czysto osiągnięciowym jest to dość smakowity kąsek, bowiem za cenę pięciu godzin spędzonych z produkcją Tequilla Works zdobywamy nie tylko 400 GS, lecz możemy też całkiem przyjemnie spędzić czas przy konsoli. 

Tak jak wspomniałem powyżej, by zdobyć calaka wystarczy około pięciu godzin czystej gry w Deadlight, rozdzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich to normalna rozgrywka, ze zwykłym przechodzeniem poziomów. Natomiast drugi polega na uzupełnieniu brakujących znajdek: porozrzucanych wszędzie stronic pamiętnika głównego bohatera oraz dowodów osobistych ofiar kataklizmu. Dodatkowo są jeszcze trzy achievementy, która polegają na odszukaniu przenośnych, staroszkolnych konsol do gier, a następnie pobiciu rekordu najwyższego wyniku w rozgrywce w każdej z nich. 

 
Moje pierwsze podejście z przygodą opowiedzianą przez głównego bohatera - Randalla Wayne'a zaowocowało zdobyciem około 90% wszystkich znajdek. Resztę należało zdobyć wykorzystując do tego możliwość odpalenia wybranego przez nas rozdziału w danym akcie. Na szczęście autorzy gry ułatwili nam zadanie w dążeniu do stuprocentowego ukończenia gry, umieszczając informacje jakie przedmioty brakują nam na danej planszy. 
 
Niestety, by zaliczyć zebranie kartek pamiętnika, lub ID nieboszczyków, należy przejść dany rozdział od początku do końca. Więc jeśli brakujące przedmioty mamy porozrzucane na wielu poziomach, wtedy niestety przyjdzie nam przechodzić grę po raz wtóry. Ja miałem to szczęście, że do odbębnienia pozostało mi tylko kilka plansz, więc dopieszczenie Deadlight zajęło mi niecałą godzinę i do mojej kolekcji mogłem dołożyć jeszcze jednego calaka. 
 
Deadlight jest grą ciekawą, w klimatach kultowego już Walking Dead przeplatanego rozgrywką podobną do niezapomnianego Another World, z oryginalną oprawą graficzną. Wszystko to sprawia, że większość osiągnięć wpada nam na konto niejako "przy okazji", a trudnych achievementów tu nie uświadczymy.
 
Dla szukających pomocy w grze polecam filmiki autorstwa Lead Example:
 

Tagi: Deadlight SETH PL calakuje

Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ 0 -
eSETH
Ranking: 3105 Poziom: 31
PD: 4337
REPUTACJA: 312