PaX

Mateusz Lewandowski Mateusz Lewandowski 03.10.2020, 04:58
Def Jam: Fight For NY, ​​​​​​​Bijatyka która zasługuje na powrót
1235V

Def Jam: Fight For NY, ​​​​​​​Bijatyka która zasługuje na powrót

Def Jam: Fight For NY jest bijatyką w której wcielamy się w znanych raperów. Gra została wydana przez EA Games 21 września 2004 na PlayStation 2, Xbox i GameCube. Gra jest kontynuacją wydanej rok wcześniej części Def Jam Vendetta. 

Def Jam: Fight for NY jest niewątpliwie jedną z moich najbardziej ulubionych gier na konsolę playstation 2. W grze mogliśmy wcielić się w znanych raperów i walczyć w ciekawie zaprojektowanych mapach Nowego Jorku. Rozgrywka w tej części została znacząco poszerzona w stosunku do poprzedniczki, która była przede wszystkim grą wrestlingową. System walki otrzymał zupełnie nowy silnik, który pozwalał graczom dostosować wiele różnych stylów jak np: Kickboxing, Wrestling lub Streetfighting. Lista zawodników opierała się na artystach podpisanych wówczas poprzez Def Jam, takich jak Snoop Dogg, Xzibit, lub nawet Danny Trejo. Łącznie w grze dostępnych było ponad 50 grywalnych postaci. 

Tryb fabularny zaczynamy od stworzenia własnej postaci, poprzez specjalnie zaprojektowany do tego kreator. kiedy już wreszcie stworzymy swoją postać, będziemy mogli wybrać jeden z pięciu dostępnych stylów walki. Akcja gry toczy się zaraz po Def Jam Vendetta. Wcielamy się w członka ekipy D-Moba, który dopiero co uciekł policji, a naszym głównym zadaniem jest pozbycie się Crowa (Snoop Dogg). Za zwycięstwa w pojedynkach otrzymujemy pieniądze które możemy wykorzystać kupując nowe ubrania, fryzury, tatuaże oraz biżuterię a także specjalne punkty rozwoju, które można wykorzystać w lokalnej siłowni.

Czy doczekamy się remaku lub nowej części?

Def Jam: Fight for NY jest grą która zdecydowanie zasługuje na remake lub otrzymanie nowej części. Co prawda gracze otrzymali Def Jam: Icon w 2007 r. jednak gra spotkała się z niezbyt dobrym przyjęciem ze strony fanów. Wszystko wskazuje jednak na to, iż być może już wkrótce otrzymamy wreszcie długo oczekiwaną nową odsłonę. Pod koniec lipca 2018 roku Deff Jam opublikował na swoim koncie na Twiterze post pytając graczy kto hipotetycznie powinien pojawić się na okładce nowej odsłony, a kilka dni później, w jakim mieście powinna rozgrywać się akcja gry. 

9 sierpnia tego roku, wytwórnia płytowa ponownie zasugerowała wydanie nowej odsłony serii. Def Jam Recordings zasugerowało swoim fanom, że jeżeli ich konto na Twitterze będzie miało milion obserwujących to wydadzą specjalne ogłoszenie. Wytwórnia osiągnęła swój cel już jakiś czas temu, więc z dużą nadzieją możemy spodziewać się nowych informacji już wkrótce. Dajcie znać czy graliście kiedyś w którąś z odsłon Def Jam i czy czekacie na ewentualny powrót serii? 

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +12 -
Mateusz Lewandowski
Ranking: 4131 Poziom: 30
PD: 4057
REPUTACJA: 682