Blog użytkownika Moniek

MonieK_PL

Moniek Moniek 07.03.2014, 11:58
O kolekcjonowaniu gier słów kilka
1960V

O kolekcjonowaniu gier słów kilka

Temu tematowi przyglądam się już dłuższy okres czasu i nie za bardzo potrafię go ogarnąć swoim rozumem. Po jakie licho, mnóstwo osób kolekcjonuje gry, zbierając przy tym ogromne ilości pudełek i kurzu?
Cóż... Spróbujmy się temu przyjrzeć, ale już teraz wiem jedno. Zaczynam się tym naprawdę zarażać!

Po co i dlaczego?

Gdzie tkwi haczyk w tym wszystkim? Cóż... Nie oszukujmy się. Gry to nasze hobby (w końcu po to na tej stronie jesteśmy i się wypowiadamy), a wszystko co z hobby związane, musi sprawiać przyjemność. Posiadanie gier leży u podstaw naszego zainteresowania, to jego integralna część. 

Można też przypuszczać, że obracamy się w podobnym towarzystwie do nas, co dzielą z nami zainteresowania. W takim wypadku, pochwalenie się znajomym i przyjaciołom - w przypadku, gdy kolekcja już jest imponująca - jest bezcenne.

 

// Wpis posiłkuję filmikami i obrazkami znalezionymi poprzez Google.

Nieodłącznym elementem u kolekcjonerów są różnego rodzaju gadżety: figury i pluszaki ze znanymi postaciami. Serio? Akurat tego fenomenu to kompletnie nie rozumiem. O ile w gry można najzwyczajniej w świecie pograć, tak z taką figurką czy misiakiem nie można zrobić nic. Ot po prostu stoi na półce. Czasami nawet dopełnia wygląd kolekcji, aczkolwiek za tak absurdalne ceny, z jakimi się spotkałem...

 

A no właśnie. Fundusze!

To nie jest coś, za co można się brać bez odpowiedniego zastrzyku finansowego. Jeśli chcemy, aby nasza kolekcja wygląda na imponującą, to bez konkretnych wydatków się nie obejdzie.

Przeglądając niektóre kolekcje, można dojść do wniosku, żeby osiągnąć satysfakcję z posiadania wielkiej kolekcji, trzeba zapłacić często kilkanaście do kilkuset tysięcy! 

Czy kolekcjonerzy ogrywają wszystkie swoje gry? Jestem pewny, że NIE. Niektóre gry po prostu "są, by być".

A Wy, co sądzicie o takim zajęciu jakim jest kolekcjonowanie gier i gadżetów z nimi związanych?

 

Oczywiście rozumiem, że są też GRACZE, którzy nie zamierzają zbierać i przechowywać pudełek. Często jest to związane z sytuacją finansową. Takie osoby są oszczędne. Przechodzą grę i sprzedają / wymieniają. Takim osobom również trzeba pogratulować. Bardzo niskim nakładem finansowym albo i nawet zerowym, mogą się w pełni cieszyć swoim hobby.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Tagi: gry kolekcjonowanie PlayStation

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ -1 -
Moniek
Ranking: 8279 Poziom: 20
PD: 1393
REPUTACJA: 5