Blog użytkownika KamilossPL

KamilossPL KamilossPL 29.12.2018, 20:32
Modelarskie podsumowanie 2018 roku
180V

Modelarskie podsumowanie 2018 roku

Rok zmierza ku końcowi więc czas na podsumowania. Ja planuję trzy, ale zaczynam od najważniejszego - pachnącego farbami, klejem i plastikiem. Zapraszam!

Większość modelarzy Wam to potwierdzi: kupujemy więcej modeli, niż kleimy albo jesteśmy w stanie ukończyć. Nasze składziki nieraz mają po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset zestawów czekających na swój moment. Czasem wygląda to jak sklep modelarski. To swoisty odpowiednik kupki growego wstydu. Sam posiadam 80 modeli w pudełkach. 

W tym roku udało mi się skleić zaledwie siedem modeli. Niestety nie udało się utrzymać tempa jednego modelu na miesiąc. Może w przyszłym roku się uda?

Zaczynamy od Dodge'a. Model dostałem od znajomego i przez problemy przy montażu użyłem dwóch takich samych zestawów. Przez nieuwagę użyłem różnych pak, przez co nie ma mozlimożli przewożenia amunicji. Bywa i tak. 

Z tym modelem długo się męczyłem z trzech powodów. Trudno zamaskować kwadratowe okienka przy malowaniu. Kłopot z montażem zbiorników na paliwo ( brak części które były na instrukcji, a w ramce już nie) .No i malowanie fali dolnego koloru, trochę mi zeszło przy wymyśleniu szablonu. 

Tylko dwa tygodnie. Tyle zajęło mi ukończenie tej armatki. Tylko kilkanaście czescz i szybki montaż. Takie modeliki lubię :)

Z tym modelem męczyłem się najdłużej. Przyniósł mi też najwięcej satysfakcji. Kupiony za grosze niedokończony. Musiałem go rozebrać na części, zmyć farby, szlifować, szpachlować, potem złożyć na nowo i pomalować ponownie. Efekt? Chyba dobry jak na ilość czasu w niego włożonego. 

Przy Kaczorze trochę przesadziłem z brudzeniem, ale efekt końcowy mi się podobał .Na pace mieści się ten Jeep z góry :)

Znany z polskiego lotnictwa Mig 17. Ja jednak zrobiłem go w bardziej egzotycznych barwach bliskiego wschodu. 

Mój ostatni model w tym roki czyli swieżak mający tydzień. Malowany pędzlem. Malutki w skali 1:144.

Dosiego roku!

Tagi: Modelarstwo

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +60 -
KamilossPL
Ranking: 94 Poziom: 65
PD: 35911
REPUTACJA: 16321