Blog użytkownika Marcellus78

Marcellus78 Marcellus78 11.12.2015, 14:09
Dokąd zmierza Counter Strike???
530V

Dokąd zmierza Counter Strike???

     Nowa aktualizacja z 9 grudnia wzbudziła wiele kontrowersji wśród graczy powodując wiele frustracji oraz niezadowolenia. W tym krótkim wpisie postaram się pokazać mój pogląd na CSa. Zaznaczam od razu gram od roku i nie jestem fanem tego programu ale jak każdy gracz FPS po prostu chciałem zobaczyć jak to działa....
 

9 grudnia...

            Zastanawiam się dlaczego Producenci tej gry tak bardzo lubią wkurwiać graczy i po co to robią?? Aaa zapomniałem dla kasy, bo przecież kolejne poprawki nowych aktualizacji to dla nich kolejne przychody.

            Najnowsza aktualizacja do CS przyniosła parę konkretnych zmian związanych  z balansem broni - nie ma chyba jednak najmniejszych wątpliwości, że największym trzęsieniem ziemi jest dodanie do gry rewolweru R8. Po co kupować AWP za 4500$, gdy można dostać potężniejszą giwerę za 850 dolarów!!!

             Po rozegranych kilku meczach po zauważyć można, że irytujące bywa często nie tylko samo nie trafienie wroga przy szybkich strzałach ale stracenie życia poprzez strzał z drugiego końca mapy. Wszyscy teraz z tym biegają jak szaleni i przez to zabijają całkowicie przyjemność z rozgrywki - jeśli ona wogóle w tej grze istnieje.

" Zjebali po całości! Gdzie rewolwer w CS?  Teraz na pewno drużyny będą wstanie ugrać rundy eco - oprócz poprawienia rozrzutu karabinów i poprawienia GOTV to jedno wielkie gówno..."

            W tym samym patchu, zwiększono niecelność innych pistoletów podczas ruchu  i utrudniono sprejowanie AK/M4 - nic dziwnego, że wszyscy sięgają masowo po rewolwery które są w tym momencie bardzo OP.

            Gdzieś wyczytałem, że właśnie dzięki takim aktualizacji gra się rozwija Hm chyba ktoś nie rozumie pojęcia "rozwój gry". Dla mnie ta aktualizacja to, po pierwsze "niedorozwój", po drugie tylko upiększanie gry, po trzecie skok na kasę graczy po przez nowe skrzynki i skiny. Sama gra stoi w miejscu całkowicie gubiąc swojego ducha czystej rywalizacji.

CS to taktyka - seriooo...

            Niestety ja się z tym nie zgadzam - oczywiście na poziomie Turniejów  i profesjonalnych drużyn jak najbardziej - ale dla zwykłego gracza niestety liczy się to tylko umiejętność celnego strzelania - bardzo zresztą fartownego w wielu przypadkach. Mapki są proste z maksymalnie 3 wejściami na BS więc nie problem rozszyfrować taktykę wejścia. Jaka będzie teraz taktyka na Revolver??

           Chcecie taktyki o choć trochę profesjonalnym charakterze popatrzcie sobie na Rainbov Six: Siege - wejść można do danej lokacji z każdej możliwej strony dach, piwnica, okna, ściany itd. i tam właśnie można sobie pograć prawdziwe taktycznie.

Problem CSa...

            CS się nie rozwinie póki nie rozwiążą jego głównych problemów czyli:

 • nieuczciwych graczy czyli hakerskiego gówna które rozrasta się w bardzo szybkim tempie,
 • instytucji smurfa - który niszczy rywalizację i odbiera chęci do uczciwej gry,
 • słaby MM - dobiera do najwyższej, a tak naprawdę powinno dobierać do średniej rang w danej drużynie,
 • ricoil całkowicie oderwany od rzeczywistości - strzelasz w ziemie trafiasz w głowę i na odwrót,
 • zjebane hitobxy,
 • słaby overwatch - do 3 miesięcy WTF?
 • rośnie liczba idiotów którzy grają w tą pozycję.

"Nadal grywam w GO, ale jak widzę, że typ  stoi po całym magazynku, wywalonym w klatę z odległości jednego metra, to wkurwiam się i zastanawiam się, czy to aby na pewno moja wina..."

Co trzyma CSa przy życiu...

            W moim odczuciu gra się nie rozwija, stoi w miejscu czyli postępuje powolny regres. Elementy które ją jeszcze trzymają i trzymać będą to w głównej mierze:

 • cena gry - 30 zł każde dziecko stać,
 • słabe wymagania sprzętowe,
 • handel czyli rynek i skiny,
 • hazard - możliwość obstawiania i wygrywania kasy przez graczy,
 • marka i popularność którą zawdzięcza Profesjonalnym Graczom oraz licznym Turniejom które napędzają cały fejm CSa.

            Gram rok czasu i dostrzegam że CS tak naprawdę schodzi na "psy" jeśli chodzi o kulturę zwykłych graczy i rozgrywki, co dopiero muszą czuć gracze którzy pykają w to większość swojego życia. A na dodatek Twórcy nie robią nic aby wyczyścić CSa z wszelkich zauważanych przez graczy wad.

Dlaczego gram...

            Powód jest tylko jeden, tutaj naprawdę można pograć zespołowo ze znajomymi  i dobrze się bawić - nawet jak się przegrywa Hm to jedyna gra która oferuje taką możliwość jak Poczekalnia i wspólne granie. Nie rozrzuca Ci znajomych po innych drużynach jak np.  w Battlefied oraz Call of Duty. Tutaj wbijacie razem i razem gracie, to jest bardzo duży plus CSa. Innych powodów dlaczego miałbym grać nie widzę i na pewno jak miałbym grać  z randomami to dla własnego zdrowia bym tego nie robił ;)

Dokąd zmierza CS??

             Myślę że jak na razie to donikąd - przynajmniej dla zwykłego gracza - obecnie jest to po prostu dobra maszynka do zarabiania dużej kasy dla Gabena, bo tak naprawdę nie chcą nic zrobić z Hakerami  i Smurfami, a to przecież dla nich było by znaczne pomniejszenie dochodów. Poprawić kilku ważnych elementów które mają wpływ na rozgrywkę. Póki gra nie będzie czysta a jej zasady równe dla wszystkich graczy będzie się rozwijać ale tylko na poziomie Profesjonalnych drużyn i Turniejów bo tam nikt nie oszukuje i liczy się właśnie sławetny skill.

         Pewnie nie raz się zdarzyło, że podniecony siadasz do kompa aby pograć w CSa po świetnym meczu Profesjonalnych Drużyn który oglądałeś w Sieci i czujesz fają podjarkę, która jednak zostaje skasowana po 5 min. kiedy widzisz że skill nie istnieje, a przeciwnicy to hakerzy i smurfy, więc bardzo szybko ten uśmiech zamienia się w wkurw.

            Jeśli chodzi o nowe aktualizacje jak ta z 9 grudnia nie wnoszą nic nowego do rozgrywki i są tylko zamydlaniem Nam oczu psując jeszcze bardziej ten program, co powoduje frustracje a przecież po to wydajmy kasę aby gry dawały Nam przyjemność i relaks....

Chcesz widzieć co myślę o:

 • Hakerach

 • Smurfach

Tagi: aktualizacja CS cs Cunter Strike GO grudniowa aktualizacja CS hakerzy Marcellus78 multiplayer noob sieć smurf

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +12 -
Marcellus78
Ranking: 3692 Poziom: 29
PD: 3633
REPUTACJA: 1257