SKLEP

Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!
Dobermann Dobermann 31.01.2018, 11:03
Dark news corner #12
278V

Dark news corner #12

Po prawie dwóch latach przerwy - czas na kolejny odcinek DNC - a w nim jak zawsze to czego nie zobaczycie na stronie głownej, czyli o zhakowanym PS4 z pirackimi grami, o tym dlaczego Sony dyma pelikany, o emulatorze Vity i Switcha i... zresztą zobaczcie sami :)

PS4 zostało złamane (po raz kolejny :P)!

jeśli posiadasz konsole z firmware 4.05 (co jest wątpliwe ponieważ był to firmware dostępny pod koniec 2016 roku), to świat homebrew i pirackich gier stanął przed Tobą otworem ponieważ oficjalnie ten firmware został złamany a pręznie rozwijająca się scena PS4 zaczęła pracować nad alternatywnym firmware. Przy okazji wypuszczono narzedzia do dekodowania zaszyfrowanych obrazów z grami, a co za tym idzie na torrentach pojawiły sie obrazy z kolejnymi grami. Nie mniej jednak można to traktować jako ciekawostkę ponieważ mało kto będzie miał konsole z tak antycznym firmware.

I jeszcze jedna sprawa, jakby ktoś nie wiedział to Sony dyma swoje pelikany*!

Dlaczego? Ponieważ dzięki złamaniu PS4 udało się wyciągnąć z niego emulator PS2 który jest zaszyty w systemie operacyjnym. Jak pamiętacie kilka gier z PS2 Sony wrzuciłow swój sklep za dość bandycką cenę (zazwyczaj to 42 złote!). A co by się stało jakby w ten emulator wrzucić obraz ISO pierwszej z brzegu produkcji z PS2? Okazuje się że zadziała (z błędami, ale jednak). Także prawda jest taka że gdyby Sony chciało to na PS4 moglibyśmy mieć pełną emulację PS2... No ale po co...

* - jesli nie wiesz to Pelikanem na PPE określa się fana marki Sony ;)

 

Powstaje emulator PS Vita - i już częściowo działa!

Jeśli trzymałeś głowę w piasku przez ostatnie dwa lata to możesz nie wiedzieć że PS Vita została kompletnie złamana i posiada swoją ogromną demo scenę, która stworzyła świetny CFW dzięki któremu możliwoe stało się odpalenie wielu produkcji i emulatorów które nigdy nie pojawiłyby się na PS Vita. Jak dla mnie najwiekszym smaczkiem jest przeniesienie na PS Vite Quake 1, z pełną sprzętową akceleracją (rock solid 60fps!). Tak jakiś szaleniec przepisał bilnilotekę OpenGL i dostosował ją do sprzętu jakim dysponuje ta mikrokonsolka. Szacun i pokłony za to! A dla niedowiarków filmik:

No ale ja nie o tym ;P

Wróćmy do emulatora PS Vity o wdzięcznej nazwie Vita3K (nie pytajcie się skąd się wzieło to "3K" bo nie wiem)! Nie dalej jak dwa dni temu wyszła pierwsza testowa wersja emulatora PS Vita, póki co nie odpali żadnej komercyjnej gry, ale odpali różne testowe aplikacje, w tym wspomnianego wyżej vitaQuake :D

Jeśli chcecie ściągnąć emulator lub wspomóc twórców kliknijcie tutaj.

 

Emulator Nintendo Switcha też już jest!

Ale nie działa :P No dobra, zaczyna działać i działa wolno - ale od czegoś trzeba zacząć, a emulator robi ekipa Citra czyli chłopaki którzy zrobili emulator 3DS'a. Także możemy liczyć na to że kiedys będziemy mogli emulować Switcha na PC - nie mniej jednak jesli chcecie poczytać o tym temacie szerzej, zerknijcie na reddita o tu.

 

I tak na koniec, jak już jesteśmy przy łamaniu konsol, to poraz kolejny złamano PS3, Switch też został złamany do tego stopnia że Nintedo hacka będzie musiało usunac sprzętowo ponieważ programowo się nie da i to w zasadzie tyle w tym odcinku :)

 

To tyle na dziś!

Masz coś ciekawego? Podeślij mi na PW lub wrzuć w komentarz poniżej, dzięki! :)

Tagi: emulator hacking Nintendo Switch pelikan ps vita ps2 ps4

Oceń notkę
+ +26 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +251 -
Dobermann
Ranking: 20 Poziom: 78
PD: 59460
REPUTACJA: 42805