SKLEP

Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!
Dobermann Dobermann 02.03.2017, 12:23
AMA: PS VR + PS4 i PS4 PRO
2728V

AMA: PS VR + PS4 i PS4 PRO

AMA - czyli Ask Me Anything (zapytaj mnie o cokolwiek) - dostaję coraz więcej zapytań od różnych osób odnośnie PS VR. Jak widać sprzęt się mocno popularyzuje i coraz więcej osób rozważa jego zakup.Jednak wielu z Was ma przysłowiowe milion i jedno pytanie odnośnie działania i problemów jakie może sprawiać ten sprzęt.

Zatem aby nie powtarzać się wielokrotnie zasugerowano mi abym zrobił właśnie takie AMA, po to abyście z komentarzach zadali pytania na temat PS VR i jego działania na zwykłym PS4 jak i wersji PRO, a ja w miare możliwości postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Jeśli chodzi o np jakość obrazu w PS VR to mogę np nagrać film czy zrobić zdjęcie tego co się widzi faktycznie przez hełm - to co pokazują na trailerach nijak się ma do rzeczywistości...

 

Tak na start kilka spraw:

1. PS VR i mdłości- jak każde inne VR będzie powodować mdłości w zasadzie u każdego, jak długo kto wytrzyma to już indywidualna sprawa - zasada jest jedna im mniej dynamiczna produkcja tym dłużej wytrzymasz w VR - nasz błędnik nie znosi poruszania się obrazu bez fizycznego poruszania się ciała. Na pocieszenie powiem że nasz pokręcony mózg może się oswoić z VR, ale należy to robić powoli - mówię z własnego doświadczenia ;)

2. PS Move z ps3 jako kontroler ruchu działa - i to całkiem nieżle, choć kamera potrafi gubić tracking i trzeba co jakiś czas wcisnąć przycisk opcji i zresetować ułożenie kontrolerów - niestety PS VR jest śledzone przez kamerę i czujniki wewnątrz urządzeń i nie są one tak precyzyjne jak ich odpowiedniki z PC...

3. Obraz widziany przez PS VR - jest dość nieostry - podrzucę zdjęcie w wolnej chwili, ponieważ jedno zdjęcie zastąpi długi opis.

4. Czy da się grać w każdą grę na PS VR? Tak, każdą płaską produkcje czy film da się odpalić w trybie dużego ekranu, tyle że przez dość niską rozdzielczość PS VR obraz z TV i tak będzie lepszy.

 

Zatem do dzieła!

Czekam na Wasze pytania poniżej! :)

 

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro playstation vr

Oceń notkę
+ +22 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +245 -
Dobermann
Ranking: 20 Poziom: 77
PD: 58291
REPUTACJA: 41779
Miesięcznik PSX Extreme