Hizamowatości Hizamowatego Pana

czyli jak uśmiechać się z przekąsem, śmiejąc się szczerze

Hizamowaty Hizamowaty 04.11.2015, 18:11
Dofinansowanie "Wiedźmin 3: Krew i Wino" przez UE
437V

Dofinansowanie "Wiedźmin 3: Krew i Wino" przez UE

Widzieliście, że gry mogą być dofinansowywane przez Unię Europejską? Ja nawet o tym nie pomyślałem. Tymczasem w Internecie znalazłem bardzo interesującą informację - według niej drugi dodatek do "Wiedźmina 3 Dziki Gon" ma być dofinansowywany z unijnej kasy!

To gry są dofinansowywane?

Ja też nie wiedziałem, że tak jest. Jestem zaskoczony - głównie dlatego, że temat dotyka naszej chluby. Na wstępie zaznaczam, iż informacje znalazłem na stronie http://plane(...)-i-wino/.

Do rzeczy - o co chodzi? Według wpisu, do którego link zamieściłem - a którego odpowiednika nie znalazłem na PPE - publikowana zostaje lista gier, które dostaną wsparcie z pieniędzy unijnych. Agencja działa przy Komisji Europejskiej (organ wykonawczy UE, odpowiedzialny za bieżącą politykę Unii, nadzorujący prace wszystkich ich agencji i zarządzający funduszami; obecnie na jej czele stoi Jean-Claude Junker ~ https://pl.wi(...)ropejska) , a po użytym sformułowaniu wnioskuję, że listy te kreowane są cyklicznie. Warunek do pojawienia się w spisie jest stosunkowo jasny - projekt ma być "innowacyjny i kreatywny", a do tego ma promować nic innego, jak europejską kulturę. Do żadnego nie mam osobistej wątpliwości w świetle grywalnych przygód Geralta.

Kwota

Sformułowana lista pokazuje, że dodatek do dzieła CD Projekt RED może liczyć na wsparcie 150 000 euro, czyli 7% budżetu całego projektu. Według zamieszczonych w artykule, na którym się opieram informacji można wyliczyć, że całe DLC kosztować będzie twórców ponad 2 100 000 euro.

Zakończenie, podsumowanie

Bardzo dziękuję Planecie Gracza za ten artykuł. Udostępniam go w swoim blogu - i opieram na nim swój tekst - by zapełnić lukę na PPE.pl. Ta informacja z pewnością powinna się tutaj pojawić! Zapraszam do przeczytania oryginalnego artykułu w zamieszczonym odnośniku.

 

Poprawka #1: link do artykułu źródłowego

Tagi: CD Projekt RED DLC dofinansowanie Geralt Komisja Europejska news pieniądze unijne Unia Europejska Wiedźmin wiedźmin 3 krew i wino Wiedźmin 3: Dziki Gon

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ 0 -
Hizamowaty
Ranking: 8896 Poziom: 19
PD: 1240
REPUTACJA: 132