http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

forest122
Ojciec-Gracz Ojciec-Gracz 14.01.2019, 01:49
Hori Mini Gamepad - wrażenia.
214V

Hori Mini Gamepad - wrażenia.

Czy da się zrobić 10 hit combo małym padem do ps4?

Omawiać przyszło mi mini pada do ps4. Z dostępnych trzech kolorów (czarny, czerwony, niebieski) dziecko wybrało sobie czerwonego. Jest jeszcze biały kolor ale niedostępny w naszym kraju. Moje wrażenia są takie, że dla kogoś kto ma łapę goryla jak ja, ten pad się nie nadaje. To sprawa oczywista bo docelowo reklamowany jest jako pad dla dzieci lub też ludzi o małych dłoniach. Pograłem w Mortal Kombat, Sleeping dogs i wyścigi. Po jakimś czasie jednak bolą ręce od dość nienaturalnego ułożenia. W końcu to mała rzecz. Przyciskanie górnych przycisków jest ok pod warunkiem, że nie musimy naduszać R2 i L2, które działają zerojedynkowo. Czyli nie ma czegoś takiego, że jak nadusimy lekko to auto jedzie wolno a jak przydusimy do oporu to auto jedzie szybko. Gałki analogowe są wklęsłe i wykonane z twardego plastiku. Kabel w tym wypadku jest plusem bo ma aż trzy metry długości. Ale z drugiej strony dzieciak może szarpnąć przez nieuwagę i nieszczęście w postaci rozwalonej konsoli gotowe.

A jakie wrażenia małżonki. Trochę lepsze z tego względu, że pad lepiej leży w małych dłoniach. Gałki dobrze reagują, podobnie przyciski. Wykonywanie fatality czy kombosów w MKX nie stanowi problemu. Jednakowoż materiał z jakiego wykonano pada jest śliski przez co może wylatywać z dłoni. Nie wspomniałem o wybrzuszeniach pod padem, które poprawiają ergonomię ale to mały plusik.

Trochę narzekałem na gałki ale w tym padzie wszystko robione jest idealnie pod małe dziecięce palce. I za to też, można pochwalić projektantów. Ale wielkość pada to kwestia dizajnu, ponieważ zupełnie nie przeszkadza dzieciakowi przy graniu na wiiu, a pad tam jest przecież ogromny ale tak genialnie zaprojektowany, że osoba w każdym wieku może grać komfortowo. Przy Hori mini stare konie na tym padzie poczują mocną niewygodę.

Dzieci jednak będą zachwycone mogąc pograć sobie komfortowo w Spyro i Crasha. Przyciśnięty przycisk natychmiast wysyła sygnał do konsoli a odgłos przycisków jest identyczny jak w normalnym padzie. Ciekawy jest też krzyżak na którym łatwo kręci się ćwierćkółka w mortalu.

Reasumując ten krótki wywód to polecam pada jeśli macie grające dziecko w przedziale 5-12 lat.  Jest to chyba pierwszy pad na Playstation zrobiony specjalnie pod dzieci. Ale tutaj Bodzio może mnie poprawić jeśli już był podobny eksperyment w przeszłości.

Cena jest zadowalająca ponieważ pad kosztuje połowę ceny zwykłego czyli około 100-120 zł.

Odpowiadając na pytanie z nagłówka - oczywiście, że da się :)

PLUSY: idealny dla dzieci, długi kabel, cena, cztery kolory

MINUSY: gałki analogowe, przyciski R2 i L2.

 

Tagi: Hori Mini Wired Gamepad ojciec-gracz

Oceń notkę
+ +12 -

wynurzenia gracza
Oceń profil
+ +171 -
Ojciec-Gracz
Ranking: 21 Poziom: 78
PD: 60368
REPUTACJA: 30001