my Outer Heaven

Who are the patriots?

Gab06 Gab06 11.03.2014, 08:25
TOP 10 DLC
1352V

TOP 10 DLC

Prezentuję na moim blogu wszystkie godne uwagi, według mnie, DLC, które są dostępne na rynku gier. Podaję zestawienie, które w żadnym wypadku nie jest rankingiem. Miejsca od 10 do 1 to tylko numeracja opłacalności i miodności danego DLC. Jako że często kupuję dodatki i rozszerzenia do gier, chciałbym doradzić wszystkim, którzy zastanawiają się nad kupnem DLC.

Jak wiemy, płatne DLC zaczęli wprowadzać producenci gier przy siódmej generacji konsol. Często spotykamy się z produkcją, która już na starcie przed premierą ma dostępne parę płatnych dodatków. Jedni gracze DLC omijają szerokim łukiem, a drudzy z chęcią je kupują. Na rynku gier jest dostępna masa płatnych DLC - jedne są świetnym rozszerzeniem danej gry, a drugie zwykłymi nabijaczami kasy. Czasem producenci posuwają się tak daleko, że zakończenie danej gry udostępniają wyłącznie jako płatne rozszerzenie dostępne tylko w sklepie internetowym typu Xbox Live Game Store czy PS Store. Nie wszystkim graczom podoba się takie rozwiązanie i z pewnością jest to metoda nabijania pieniędzy przez producentów. DLC typu zbroja dla konia czy dodatkowe bronie raczej omijam, ale znajdzie się czasem coś, co jest warte uwagi.

Poniżej podaję zestawienie, które w żadnym wypadku nie jest rankingiem. Miejsca 10-1 to po prostu określenie miodności plus zawartość dodatku i opłacalność kupna DLC. Oczywiście to tylko moja sugestia. Jeśli ktoś ma inne zdanie lub twierdzi, że pominąłem jakieś fajne DLC - proszę o komentarz i sugestię.

Z racji tego, że nie grywam online, to też ominę i tu wszelkiego rodzaju DLC, które są dostępne tylko grając podłączonym do sieci w trybie multiplayer.

10. Tyrania Króla Waszyngtona (Assassin's Creed III)
DLC do trzeciej części Asasyna nie ma nic wspólnego z podstawową kampanią. Są to alternatywne wydarzenia, które przewyższają pod względem fabuły historię przedstawioną w podstawce. Gameplay zbytnio się nie różni, oprócz trzech dostępnych umiejętności indiańskich mocy totemu. Dobry dodatek, lecz podzielony na trzy części. Według mnie znacznie ciekawszy niż podstawowy Assassin's Creed III.


9. Undead Nightmare (Red Dead Redemption)
Ten dodatek to nowa kampania dla jednego gracza. Ponownie wcielamy się w Johna Marstona, który tym razem szuka lekarstwa na plagę zombie, w których z niewyjaśnionych przyczyn zamieniają się ludzie. Bardzo udane DLC - humor i świetna rozgrywka. Obowiązkowy zakup dla wszystkich fanów Red Dead Redemption.


8. The Legend Dead Kel (Kingdoms of Amalur: Reckoning)
Jest to świetne rozszerzenie do całkiem udanej gry RPG. Fabuła tego dodatku skupia się na mrocznej legendzie o piracie Martwym Kelu. Dodatek jest bardzo długi i ciekawy. Cała gra jest fantastycznym i klimatycznym dziełem, a DLC przedłuża naszą przygodę o jeszcze więcej miłych chwil spędzonych przy tym tytule! Polecam.


7. Left Behind (The Last of Us)
To dodatek do genialnego arcydzieła firmy Naughty Dog. Wydarzenia w tym DLC poprzedzają historię ukazaną w The Last of Us. Główną postacią tego świetnego dodatku jest Ellie, jedna z najważniejszych osób głównego wątku. Ogólnie to doznania z gry nie zmieniły się, nadal mamy tu świetną grafikę i gameplay. DLC, które warte jest każdych pieniędzy!


6. Awakening (Dragon Age: Początek)
Pierwszy i zarazem najlepszy dodatek do gry Dragon Age. Masa grania na bardzo dobrym poziomie i satysfakcjonująca długość. Fabuła rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z głównej części gry. Jako nowo mianowany komendant Szarej Straży musimy odbudować bractwo i po raz kolejny stanąć do walki z nowym zagrożeniem dla ludzkości. Świetny i długi dodatek!  


5. Lonesome Road (Fallout: New Vegas)
Jedno z najlepszych DLC w historii. Fabuła toczy się wokół kuriera szóstego o imieniu Ulysses, który odmówił dostarczenia platynowego żetonu na początku przygody z podstawowej wersji gry... Jeden z najbardziej klimatycznych i genialnych dodatków. Masa sprzętu do znalezienia i dużo trudniejszych przeciwników do pokonania. Must have dla wszystkich fanów serii Fallout.


4. Ballad of Gay Tony (Grand Theft Auto IV)
Tego tytułu nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Drugi dodatek do nudnego GTA IV. To DLC to powiew świeżości i oznaka formy firmy Rockstar, że nie zapomnieli, jak powinno się tworzyć gry z GTA w tytule. Wcielamy się w skórę Luisa Lopeza, ochroniarza i przyjaciela tytułowego Gaya Tony'ego. Cała gra to jazda na całego ze świetnym humorem i ciekawą fabułą na czele. Wspaniała przygoda i poprawiająca humor produkcja! Nic tylko grać :).


3. Citadel (Mass Effect 3)
Cytadela to ostatni dodatek no genialnej części trzeciej. Jest to swoiste pożegnanie z Shepardem, protagonistą całej trylogii Mass Effect. Dodatek to wszystko najlepsze, co można chcieć w tej genialnej trylogii. Główny wątek traktuje o zdradzieckim spisku przeciw głównemu bohaterowi. Po jego wyjaśnieniu i uratowaniu Cytadeli, pora na przyjęcie pożegnalne dla wszystkich bliskich Shepardowi postaci. Obowiązkowy zakup dla wszystkich fanów tej świetnej trylogii.


2. Shivering Isles (The Elder Scrolls IV: Oblivion)
Jest to jedno z najlepszych DLC, jakie istnieją. Rozszerzenie daje nam dostęp do całkiem nowej mapy i misji. Oczywiście nadal mamy tu otwarty świat, w którym możemy udać się, gdzie chcemy. Fabuła jak i misje przewyższają wszystko to, co widzieliśmy w podstawowym Oblivionie. Masa ciekawych zadań i nowych adwersarzy. Fabuła dodatku rozgrywa się całkowicie na terenie Shivaring Isles, rządzonym przez Deadrycznego Księcia Obłędu Sheogoratha, który ma pewien bardzo istotny problem i prosi głównego bohatera o pomoc. To DLC jest jednym z najdłuższych i najlepszych dodatków, jakie są dostępne na rynku gier.


1. Dragonborn (The Elder Scrolls V: Skyrim)
To trzeci dodatek do najpopularniejszej gry 2011 roku. Akcja rozgrywa się na wyspie Solstheim, znajdującej się w pobliżu prowincji Morrowind. Fabuła DLC skupia się na Miraaku, pierwszym Dragonbornie, który setki lat wcześniej popadł w obłęd i zaginął w innym wymiarze. Cały dodatek to rozszerzenie wielkiej gry. Masa zadań pobocznych i spora liczba nowych wrogów. Teren wyspy jest przeogromny i samo tylko zwiedzanie Solstheim, daje nam urozmaicone i wspaniałe widoki. Mogę z czystym sumieniem polecić ten dodatek wszystkim fanom Skyrima. Uważam, że jest to najlepsze i najbardziej opłacalne do kupna DLC, jakie jest dostępne na rynku.


Na zakończenie jeszcze parę tytułów gier i DLC, które również warto zakupić. 

Mass Effect - Bring Down the Sky


Mass Effect 2 - Firewalker, Kasumi's Stolen Memory, Overlord, Lair of the Shadow Broker, The Arrival


Mass Effect 3 - From Ashes, Leviathan, Omega


Skyrim - Dawnguard, Hearthfire


Oblivion - Knights of the Nine


Dragon Age: Początek - Return to Ostagar, Warden's Keep, The Stone Prisoner, Leliana's Song, Golems of Amgarrak, Witch Hunt


Dragon Age 2 - The Exiled Prince, Legacy, Mark of the Assasin


Fallout 3 - Operation: Anchorage, The Pitt, Broken Steel, Point Lookout, Mothership Zeta


Fallout: New Vegas - Dead Money, Honest Hearts, Old World Blues


Far Cry 3 - Blood Dragon


Alan Wake - The Signal, The Writer


Batman: Arkham City - Harley Quins Revenge


Castlevania: Lords of Shadow - Reverie i Ressurection


Bioshock Infinite - Burial at Sea Episode 1, 2


GTA IV - The Lost and Damned


To by było na tyle. Oczywiście mogłem tu nie podać jakiegoś konkretnego DLC, które warte jest zakupu. Jak by co, to dajcie znać :). No i żadne DLC z Borderlands 2 tu nie trafiło, bo niestety ta gra to nie mój klimat.

Tagi:

Oceń notkę
+ +40 -

MGS for life!!!!!
Oceń profil
+ +92 -
Gab06
Ranking: 59 Poziom: 74
PD: 51722
REPUTACJA: 19654