O wszystkim

-bo to mój blogi i piszę co chce

Mikami416 Mikami416 15.10.2013, 00:39
Życie z muzyką jest prostsze #2
380V

Życie z muzyką jest prostsze #2

        Dziś po małej przerwie bierzemy na warsztat rodzaj muzyki (taaak to też jest muzyka) który albo się kocha albo nienawidzi- dubstep. W ramach wstępu szybki wgląd do wikipedi a potem jedziemy dalej. /podstawę stanowi generowany elektronicznie subbas, który producenci przepuszczają zwykle przez filtr niskich częstotliwości. Drugim elementem fundamentu dubstepu jest tempo utrzymane pomiędzy 135-145

         Pierwszą styczność z Dubstepem miałem jakoś z trzy lata temu. Natknąłem się wtedy na kanał na You Tubie UKFDubstep. Przesłuchałem kilka utworów i miałem dość, i dałem sobie słowo że więcej tego gówna nie tknę. I tak rok trzymałem się tej obietnicy aż to utworu Sierra Leone. Wierzcie lub nie ale kumpel puścił to do obalania 0,7... I nie wiem czy przez procenty czy przez "magię"(OooooooO UoooOoO) wokalu spodobało mi się.

         Oczywiście na następny dzień się zaczęło pałowanie, no ale ileż można słuchać tego samego. Więc wróciłem do źródła czyli UKF'u. Następnym utworem który bardziej zapamiętałem był Gold Dust w remixie Flux Pavilion. Sierra Leone mi się znudziła ale Gold Dust czasem dalej leci w głośniku. A szczególnie lubię włączyć go sobie w "Osu!" (kiedyś może o tym napisze w ramach kącika muzycznego) Potem było Eyes On Fire Zeds Dead'a, i reszta UKF'owej zgrai. Pewnie każdy kto słucha dubstepu zna te utwory bo są one strasznie przesłuchane w tych kręgach. Nawet ludzie którzy tego nie słuchają czasem kojarzą te kawałki.

        To na tyle było by prologu mojej przygody. Jeżeli chodzi o rozwinięcie mojej historii to wymienię tylko wykonawców przez których przeszedłem bo przez te dwa lata różnie było ze słuchaniem a pewnie i tak nikogo to nie obchodzi. Więc przesłuchałem Knife Party, Zomboy'a, Modestep, Feed me i SKIsM'a. To są jedni z najbardziej znanych wykonawców więc na pewno ktoś kiedyś coś słyszał.

       Na wakacjach i teraz wzięło mnie na przeróbki znanych z radia i obecnie popularnych piosenek, ale tego musicie sami szukać- nie jestem w stanie wymienić wykonawców a zazwyczaj jest tak że jeden ma ze dwie dobre i wszystko. Polecam z całego serca polecam kanał na YT: InspectorDubplate- nawet kiedy to pisze na słuchawkach leci mi Culprate z tego kanału. Nie jest to bezmyślna łupanka tylko wyważone, mocne dźwięki. Tutaj stawia się bardziej na tło i sample niż na jakieś wielkie Dropy. Jeśli ktoś lubi żeby nim potrząsnęło to polecam Never Say Die. A kompletnym gównem stało się teraz UKF, nie dość że wszyscy stamtąd pouciekali (Knife Party czy SKIsM) to jeszcze nowi to same beztalencia nie wnoszący nic nowego. Starszych piosenek z kanału lata 2009-2012 watro przesłucha ale niestety reszta to shit. 

      Linków do filmików nie dodaję, tak jak w poprzednim kąciku pisałem, jeśli ktoś będzie zainteresowany to sam potrafi sobie w YT wpisać.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +1 -
Mikami416
Ranking: 1364 Poziom: 41
PD: 9582
REPUTACJA: 528