Blog użytkownika ziemjak

ziemjak ziemjak 22.07.2013, 14:17
Dreamcast 15 lat po premierze
1436V

Dreamcast 15 lat po premierze

Nikt chyba nie śmiał sądzić, że ostatnia konsola Segi będzie nadal supportowana nawet 15 lat po premierze. Sytuacji na Scenie DC może chyba pozazdrościć każda inna "martwa" konsola. Zapraszam do lektury.

1. KOS 2.0 jest to nowa wersja silnika do tworzenia gier na DC na którym powstała większość ostatnio powstałych gier na makarona. Nowa wersja dodaje obsługę kamerki DreamEye , czytnika kart SD, oraz Broadband Adaptera, dzięki czemu możemy teoretycznie liczyć na gry z opcją gry przez internet lub z DLC korzystające z czytnika SD.

 

2. Online! Mało kto jest pewnie świadom, że można na DC pograć przez neta nawet tyle lat po śmierci konsoli. Gry obecnie działające online to: 4x4 Evolution, Doom, Quake III Arena, StarLancer, Phantasy Star Online, Maximum Pool z opcją cross platform (można grać z użytkownikami PC) oraz Planet Ring, w którym dzięki znalezieniu luki w kodzie udało się uruchomić prywatny serwer.

 

3. Świeże mięsko, czyli gry! Obecny rok będzie najlepszy pod tym względem od paru lat, gdyż wyjdzie naprawdę sporo gier i nie będą to same SHMUPy jak to miało miejsce przez ostatnie lata. Na obecną chwilę wyszły lub są w planach wydawniczych następujące produkcje:

Age of the Beast,

- Ghost Blade,

Leona's Tricky Adventures,

NEO XYX,

- Pier Solar,

- Redux,

- Sturmwind,

 

4. DreamShell 4.0 czyli system operacyjny napisany właśnie dzięki KOS. Pozwala on między innymi na przeglądanie plików na karcie SD, VMU, słuchanie MP3, oraz odpalanie obrazów gier zapisanych na karcie SD poprzez czytnik podłączany do Serial portu.

Tagi: Dreamcast pier solar hd sturmwind

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ 0 -
ziemjak
Ranking: 2812 Poziom: 35
PD: 6264
REPUTACJA: 91