Blog użytkownika funnyluke

funnyluek

funnyluke funnyluke 08.02.2014, 21:07
Wojna domowa...czyli w drodze do siatkarskich Mistrzostw Świata 2014 w Polsce.
743V

Wojna domowa...czyli w drodze do siatkarskich Mistrzostw Świata 2014 w Polsce.

W 2014 roku każdy szanujący się kibic  doświadczy masy sportowy wrażeń . Wystarczy wspomnieć o dwóch najbardziej medialnych wydarzeniach, którymi są Olimpiada zimowa w Soczi oraz Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Jednak nasz naród powinien skupić swoją uwagę na bardzo niedocenianym sporcie, jakim jest siatkówka. Dlaczego? To proste. W 2014 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, których gospodarzem będzi

Do mistrzostw zostało jeszcze kilka miesięcy. Jednak już teraz można zaobserwować niezwykłą walkę wśród potencjalnych kandydatów do gry z orzełkiem na piersiach. Polskie kluby rywalizują obecnie nie tylko na krajowym podwórku, ale również w europejskich pucharach.

W obecnym sezonie Plus Ligi (zacny sponsor xD) faza zasadnicza jest obecnie na półmetku drogi. Jednak prawdziwe emocje rozpoczną się, gdy wkroczymy w play-offy. Obecny sezon obfituje w wspaniałą grę młodych, uzdolnionych oraz być może przyszłych reprezentantów. Dla każdego z nich finałowa faza okaże się sprawdzianem wytrzymałości nie tylko fizycznej, ale również psychicznej. Będą mogli na własnej skórze doświadczyć emocji związanych z meczami na wielkich imprezach, takich jak Mistrzostwa Świata.

Chciałbym jednak zwrócić szczególną uwagę na zespoły, które reprezentują PL w europejskich pucharach. W rozgrywkach nadal występują trzy zespoły. W Pucharze CEV nadal występuje Skra Bełchatów. Na obecnym etapie, ćwierćfinał, zanotowała wyjazdowe zwycięstwo 3:2. Rewanż odbędzie się w Bełchatowie 13 lutego. Kolejne dwa zespoły nadal biorą udział w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych w Europie-Siatkarskiej Lidze Mistrzów. Niestety obydwa zespoły, Jastrzębski Węgiel oraz Asseco Resovia Rzeszów, spotkały się po drodze do wymarzonego Final Four. W środę odbyło się pierwsze spotkanie obydwóch drużyn. Po zaciętym meczu wygrała drużyna gospodarzy, Jastrzębski Węgiel, zdobywając 2 tzw."duże punkty" dzięki bilansowi 3:0. Warty podkreślenia jest bilans spotkań we własnej hali Jastrzębia zarówno jak i Resovi. Każdy z tych zespołów nie przegrał u siebie spotkania. Nawet pomimo porażki 3:0 zawodnicy Resovii mają duże szanse awansu. Konieczne jest jednak wygrana za 2 pkt, czyli stosunkiem 3:0 bądź 3:1. Wtedy też po raz pierwszy zostanie rozegrany złoty set, który wyłoni zwycięski zespół.

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat nadchodzących Mistrzostw Świata siatkówki mężczyzn, obecnego sezonu Plus Ligi oraz ekscytujących rozgrywek europejskich.

Tagi:

Oceń notkę
+ -2 -

kameleon2807
Oceń profil
+ +69 -
funnyluke
Ranking: 165 Poziom: 66
PD: 36380
REPUTACJA: 16139