Blog użytkownika REALista

REALista REALista 16.03.2018, 00:08
Piątkowa GROmada #77
1326V

Piątkowa GROmada #77

Dojechaliśmy do połowy marca, zza rogu nieśmiało wygląda na nas weekend, a przerażenie ludzi sięga zenitu, bo oto przed nami druga z rzędu niedziela wolna od handlu. Zróbcie zapasy!

Opadał już kurz po ostatniej rewolucji i mimo, że wynik ostatniego starcia ewidentnie mi się nie podoba i na zamierzam go akceptować to jedziemy z następną GROmadą. Dzisiaj swoimi tekstami częstuje nas świeży użytkownik portalu Mauy_44 oraz stary portalowy wyjadacz Rankin, a ja wyjeżdżam z grą, który w świetle ostatnich wydarzeń wydaje się być cholernie na czasie. Zapinamy pasy i startujemy.


 

Mauy_44

Witam Szanowne ZGROmadzenie po raz pierwszy. Na początku chciałbym zaznaczyć, że jest to dla mnie wielki zaszczyt, iż mogę uczestniczyć w tym niewątpliwie epickim spotkaniu piątkowej gromady. To dla mnie wielkie emocje i póki cukier jeszcze nie spadł mi do granicy, którą potocznie nazywam odlotem-może uda mi się coś napisać.

Ostatni tydzień był dla mnie wyjątkowy z dwóch powodów - a raczej z powodu dwóch debiutów. Po pierwsze pojawił się mój pierwszy tekst na PPE, który w moim odczuciu został bardzo fajnie przyjęty (nie spodziewałem się i dziękuję). Po drugie napisał do mnie REALista, z propozycją czy nie chciał bym napisać czegoś na piątek. Z racji tego, iż staram się czytać każdy odcinek Tej serii i wiem jaki poziom publicystyki Ona prezentuje - poczułem się doceniony. Dziękuję za to i szybko lecę z tematem.

Chciałbym poruszyć dzisiaj kwestię pewnej growej przyjaźni, która narodziła się ponad 20 lat temu i trwa do dzisiaj.

Był rok 1997, Wówczas mały chłopiec z powodu dość smutnych okoliczności otrzymał od swoich rodziców szarą konsolę z dwoma grami - Tomb Raider oraz Crash Bandicoot. Z racji tego iż dziewczyna była starsza (czytaj trudniejsza) mały wybrał się w podróż po wyspach z liskiem o imieniu Crash. Przemierzanie trzeciego wymiaru sprawiało ogromne wrażenie oraz niemałe trudności - jednak z nimi dawał sobie rady. W eskapadzie towarzyszył mu także jego  realny, odwieczny oddany przyjaciel. Nie zmieniło to faktu, że zanim udało mu się skonfrontować z Dr. Neo-Cortex'em - największym rywalem Crasha, minęło sporo czasu.  Wspólne przemierzanie świata doprowadziło do tego, że chłopak zżył się z (jak się później okazało - Jamrajem Pasiastym) i zaprzyjaźnili się do tego stopnia, że Grudniu tego samego roku, w czasie Bożego narodzenia zbierali kryształy przez całe święta. Później Crash zniknął na samotną, roczną absencje by w Październiku 1998 roku powrócić i zapytać się małego przyjaciela, czy wyruszy z nim w ostatnią wędrówkę. Mały nie zawahał się ani chwili. Ta podróż - jak się później okazało również była zaliczana do udanych, pełnych niezapomnianych wspomnień.

Minęło ponad 20 lat - W tym samym pokoju spotkało się trzech tych samych przyjaciół: Kubala, Mauy i Crash Bandicoot. Świat z biegiem czasu trochę się zmienił i odcisnął na nas wszystkich piętno - jednak My, pomimo wszystkiego - wewnętrznie pozostaliśmy niezmienni.

Nie bez powodu chciałem poruszyć tutaj temat moich ulubionych przygód pierwszej Plejstacji. W czerwcu ubiegłego roku gracze, korzystający z konsoli PlayStation 4 mogli zaliczać debiut lub po raz kolejny doświadczać doskonale odnowionej (a raczej stworzonej od podstaw przez Vicarious Visions) trylogii jaką bez wątpienia jest N'Sane Trylogy. W tym roku Crash zmierza na Xbox One, PC oraz Nintendo Switch i.... cieszę się, że będziecie Wszyscy mogli poznać mojego najlepszego przyjaciela/platformera 3D. Nigdy nie zapomnę gdzie oraz kiedy zaczęła się przygoda. Podróż życia i przygoda z pierwszym PlayStation. Z Crashem do dzisiaj spotykamy się na gokartach. Cała GROmada ma pozdrowienia zarówno od Niego jak i ode mnie. Udanego weekendu

//44

Tagi: Crash Bandicoot N-Sane Trilogy dark souls iii disciples iii: reincarnation GROmada mauy_44 Papers Please piąteczek piątek piątunio rankin REALista

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +42 -

Palec Kenichiro wskazuje mi drogę
Oceń profil
+ +198 -
REALista
Ranking: 6 Poziom: 88
PD: 85525
REPUTACJA: 77603