Blog użytkownika REALista

REALista REALista 13.10.2017, 08:43
Piątkowa GROmada #55
1316V

Piątkowa GROmada #55

Warszawskie święto graczy właśnie trwa, a my zapodajemy wam świeżutką GROmadę, która na przykład może umilić wam czekanie w kolejce po bilet na WGW.

W momencie, gdy czytacie te słowa prawdopodobnie przemieszczam się po przepastnych halach Warszawskiego Expo, gram w gry, które jeszcze nie wyszły oraz oglądam ich zapowiedzi (jeśli was tu nie ma to możecie zazdrościć). Jak znajdę coś co mnie szczególnie urzeknie to być może skrobnę o tym bloga tak jak to zrobiłem rok temu z Horizonem. W każdym bądź razie mimo, że to piątek trzynastego to uważam, że będzie to dobry dzień. No, ale przejdźmy do samej GROmady do, której zgłosił się UpadekZusu z chęcią przekazania nam kilku swoich tekstów i dziś serwuje nam pierwszy z nich dotyczący najnowszej odsłony Resident Evil, a ja zająłem się grą, która obecnie znajduje się na Playstation Store w fazie wczesnego dostępu. Jedziemy!


UpadekZusu

Resident Evil 7 (PS4)

Dziękuje Realowi za możliwość, opublikowania swojego materiału.

Sony ostatnimi dniami ogłosiło powstanie PlayStation VR vol.2, a mi trafił się tytuł, który jest mocno kojarzony z VR. Resident Evil 7 w Japonii znany jako Biohazard. Niedługo otrzymamy edycje GOTY tego tytułu więc szykuje się fajne odświeżenie tej gry. Polecam wszystkim, którzy nie grali. W weekend planuje przejść tą grę w trybie „szalony” do którego dostęp otrzymujemy po jedno - razowym przejściu gry na innym poziomie trudności.

Nowe technologie - odczucia

Grałem bez VR, do tej wersji chciałbym się odnieść, bo napis „PlayStation VR Comatible” na okładce płyty działa też w odwrotny sposób niż zamierzony. Wiele osób po prostu nie kupuje tego tytułu – bo przecież nie mam VR.  Gra sama w sobie poprzez klimat ciemniejsze rogi ekranu – wąskie przejścia, korytarze przez, które się przeciskamy z robalami pełzającymi obok przynajmniej u mnie wzbudziła chęć sprawdzenia u Siebie w domu tej technologii i wejścia mocniej w świat gry. Wiele razy zastanawiałem się jak to super może wyglądać w tych Goglach.

Schemat gry

Co do samej gry sprawdzone schematy działają obserwujemy na kasecie gdzie otwiera się przejście i w jaki sposób i możemy to wykorzystać. Sama historia jest spójna. Szukamy różnych znajdziek i staramy się je wykorzystać gdy cały czas coś nas goni, szuka, stara się zabić. Troszkę jumpscerów jak w dobrym horrorze. Postacie głównych antagonistów, każda ma swoją osobowość motywy działania wiemy dlaczego jeden z przeciwników chce nas zabić w taki a nie inny sposób, dlaczego przygotowuje pułapki tak, a nie inaczej. Niestety dla fanów serii nie czujemy jakbyśmy grali w starego Residenta. Dopiero pod koniec pojawiają się  nawiązania do  słynnej Umbrelii. Dreszczyk emocji towarzyszy nam praktycznie przez całość gry ale jak w typowym horrorze nazwałbym to amerykańskim. Nie dziwie się że gra sprzedała się słabo w Japonii gdzie jednak przywiązanie do różnych serii jest mocniejsze niż w Europie i USA. Dużym minusem jest niestety długość tego tytułu zamykamy całość od 8 do 17 godzin. Dopiero dodatki wydłużają ją do pełnoprawnej produkcji.

Muzyka

Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody that everybody is...dead. I was raised in a deep dark hole The prisoner with no parole. They locked me up and took my soul. Shame though what they made. I called him and he will come. She`ll answer him like he is the one. His arms outstretched but when shes done He'll be torn apart! Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody. Go tell Aunt Rhody that, Everybody is... Everybody is... Everybody is... Dead.

Oddzielnym smaczkiem tej produkcji jest ten kawałek… można go znaleźć na you tube- w samej piosence podmiot liryczny – bardzo mocno skupia się na zdaniu podkreślonym na czerwono. Zabrali mi duszę, ale nie ma tu poczucia straty – raczej jest stwierdzenie, szkoda, że to zrobili mają przekichane :) Gdy przejdziemy całość gry naprawdę można zatrzymać się przy muzyce, bo piosenka odwzorowuje klimat tytułu świeżo ukończonej produkcji.

Tytuł coś w sobie ma, w używce coraz tańszy, plus zbliżająca się edycja GOTY -  zamierzam poświęcić mu jeszcze troszeczkę czasu – klimat, klimat, klimat – te 3 słowa najlepiej podsumowują mi tę produkcję.

Tagi: Brawlhalla GROmada piąteczek piątek piątunio REALista resident evil 7 UpadekZusu wgw

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +30 -

Palec Kenichiro wskazuje mi drogę
Oceń profil
+ +197 -
REALista
Ranking: 6 Poziom: 88
PD: 83649
REPUTACJA: 77631