Wprost z katakumb

Kiedy dają ci papier w linie, pisz na skos

Loganek Loganek 09.05.2013, 20:01
Kurtyna w górę #1
536V

Kurtyna w górę #1

W nowym blogowym cyklu będę Wam prezentował premiery filmowe, które trafią do kina w najbliższych dniach. Zatem, zapraszam!

Iron Man 3

 

 

Premiera: 09.05.2013

 

Tony Stark powraca ponownie. Tym razem musi zmierzyć się z Mandarynem - swoim ultramegahiper wrogiem z komiksów, który nie spocznie dopóki nie dopnie swego. Na szczęście wiemy, że jego plan spali na panewce, bo nie czytał scenariusza i nie wie, iż Iron Man zwycięży. I jak to bywa w przypadku kontynuacji efektów specjalnych będzie więcej i więcej. Czy pod batutą Shane Blacka seria utrzymała poziom przekonać się możemy już dzisiaj...o ile zostały jeszcze jakieś wolne miejsca. Osobiście nie mogę się doczekać, bo nie ma to jak zatopić się w karuzeli tworów z komputera, wspieranych przez świetne aktorstwo i masę dobrego humoru. Sezon komiksowych superprodukcji czas zacząć!

---

 

Madryt 1987

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

Hiszpański dramat opowiada historię dwójki bohaterów, których połączyło spotkanie i właściwie to jedyne co mają wspólnego. Opowieści o starszym panie i młodej uczennicy gościły już na ekranach kin. tym razem bohaterów filmu zamknięto w ciasnej łazience. Wedle oficjalnego opisu może zdarzyć się tam wszystko, ale jakoś wątpię, by nagle otworzyły się wrota do innego wymiaru, więc spodziewać się możemy tradycyjnego zestawu miłości, radości, smutku, płaczu i agresji.

---

 

Od czwartku do niedzieli

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

Kolejny dramat wśród premier tego tygodnia - a potem ludzie się dziwią, że jesteśmy tacy nieszczęśliwi, skoro w kinach raczą nas głównie mało wesołymi filmami. W tym przypadku wnikniecie w głowy dwójki małych dzieci, które mają to nieszczęście, że muszą "podziwiać" jak ich rodzina rozpada się. A wszystko to podczas samochodowej wycieczki na północ Chile. Zapewne nie był to łatwy film do nakręcenia i jakoś kusi mnie bardziej niż Madryt 1987.

---

 

Przelotni kochankowie

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

W końcu jakaś komedia i to od samego Pedro Almodovara. Mistrz, pragnie zabrać Was na pokład samolotu, który czeka katastrofa - w naszym kraju może być problem z odbiorem tego tematu. Pasażerowie zademonstrują zapewne pełen wachlarz sposobów radzenia sobie z z niechybnym końcem. Swoją droga kiedyś myślałem nad podobnym filmem, w którym w rolę pilotów wcieliliby się Robert Downey Jr., Hugh Jackman oraz Johnny Depp, a pasażerkami byłyby niestereotypowe cheerleaderki.

---

 

Stoker

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

A teraz przyszła pora na horror. Park Chan-wook ma dla Was historię, która została opisana w następujący sposób: "Film opowiada o nastolatce, której ekscentryczny wuj powraca na łono rodziny po śmierci ojca dziewczyny", czyli do końca nie wiadomo co się będzie działo, ale na pewno ktoś zginie. W roli głównej Mia Wasikowska. Lubię filmy tego reżysera, więc zapewne przetestuję i ten.

---

 

Mambo, Lula i piraci

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

W tym przypadku mamy do czynienia z animacją, która leży o półkę niżej w kwestii jakości niż dzieła Pixara i tym podobnych. Wcale nie znaczy to, iż film będzie słaby, jednak na hit raczej nie ma co liczyć. Marco Macaco marzy o wielkiej przygodzie i jak to w filmach bywa - dostanie ją z nawiązką. W duchu współczesnych animacji, zatrudniono pełen zestaw gwiazd do dubbingu. Usłyszycie , na przykład, Zbigniewa Zamachowskiego, Katarzynę Pakosińską, Jarosława Boberka.

---

 

Oszukane

 

 

Premiera: 10.05.2013

 

Plakat do tego filmu zwiastuje niezłą jazdę...w Photoshopie. Fabuła już nie jest tak kolorowa - opowiada prawdziwą historię dwóch nastolatek, które przez przypadkowe spotkanie odkryją pomyłkę sprzed lat. Otóż, zostały podmienione w szpitalu, co w naszym kraju nie jest zapewne rzadkim przypadkiem - ludzie w lepszym stanie wychodzą z kostnicy. Pozostaje tylko pytanie jak wiele zmieniono na potrzeby lepszego seansu.

---

 

W tym tygodniu to wszystkie premiery filmowe. Mama nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i miłego seansu, życzy Wasz oddany Loganek. Do przeczytania!

Tagi: film filmy Kino nowości ppe premiery

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +6 -
Loganek
Ranking: 1876 Poziom: 39
PD: 8311
REPUTACJA: 1174