Blog użytkownika Cyborg

Cyborg

Cyborg Cyborg 01.05.2015, 01:57
Postapokalpityczna wizja przyszłości
555V

Postapokalpityczna wizja przyszłości

Witam was w ten wiosenny dzień/noc. Doszedłem do wniosku aby podzielić się z wami kim jestem i po co tu jestem. Ostrzegam, że opowiem wam o traumatycznej przyszłości, którą doświadczyłem na własnej "skórze".

No to zaczynamy, jestem Cyborgiem o modelu seryjnym C338PFYA stworzonym w roku 2030. Zostałem wysłany w przeszłość w celu zmiany biegu historii (tak wiem, brzmi to jak plagiat pewnej serii filmów, ale uwierzcie mi, że ta przyszłość jest znacznie gorsza od tej filmowej). Podzielę się z wami jak wygląda świat za 15 lat i ostrzegam nie jest kolorowo. Światem rządzi tzw. "Kult Kaz'a" z samym Kaz'em Hirai na czele, ale zacznijmy od początku.

 

Indoktrynacja

Jak zapewne każdy wie Kaz Hirai jest powiązany z Sony od 1995 roku. A aktualnie jest utożsamiany z marką Playstation.

 

 

Ostatnio popularne stały się memy z Kaz'em i właśnie ta błaha rzecz zapoczątkowała powstanie "Kultu Kaz'a". Każdy pewnie zastanawia się dlaczego te memy są tak bardzo lubiane, jak się okazało w 2025 roku każdy mem miał w sobie ukryty przekaz, który trafiał do podświadomości każdego przeglądającego owe materiały. Jest to pierwsza faza indoktrynacji stworzona przez kult. Przyciągnęła dużo nowych członków, ale miała sporą wadę, użytkownik musiał obejrzeć bardzo dużą ilość memów, aby zaczęły na niego oddziaływać. Dlatego też, wyznawcy skontaktowali się z szefami Sony, w celu rozpoczęcia współpracy, ponieważ mieli taki sam cel, zdominować świat marką Playstation. Wspólnymi siłami wpadli na druga formę indoktrynacji, która była umieszczona w każdym materiale promującym gry oraz konsole. Ta forma okazała się dużo skuteczniejsza, polegała na wejście w umysł gracza za pomocą ledwie słyszalnego dźwięku trafiającego do podświadomości. Dźwięk lepiej trafiał do nieświadomego umysłu niż obraz, ale indoktrynacja nie była jeszcze tak potężna jak planowano. Tuż przed premierą konsoli PS4, nastąpiła ostateczna faza i zarazem najpotężniejsza w swej efektywności. Do każdego urządzenia Sony wyszła aktualizacja, która sprawiła, że podczas grania wydziela się taki sam dźwięk jak przy fazie 2, zasadnicza różnica polega na długości, przy filmiku dźwięk trafiał tylko przez kilka minut, natomiast teraz jest słyszany podczas gry, czyli nawet kilka godzin bez przerwy. Ten etap okazał się zdecydowanie najlepszy. W tym właśnie tkwi sukces PS4. Albowiem zindoktrynowane zombie'aki kupowały konsole, na którą nie było w co grać. Od tamtej pory każda konsola Sony posiada taką funkcje.

        

Kult powoli ale skutecznie rósł w siłę, ponieważ w ukryciu przed Sony, wyznawcy dodali do komunikatu dodatkowy przekaz, mówiący o przyłączeniu się do kultu, o tym że Playstation jest potęgą dużo większą od Sony i istnieje tylko jeden wielki i potężny ojciec PS, jest nim oczywiście Kaz. Szczerze powiedziawszy sam Hirai nie zdawał sobie sprawy z tego jak bardzo rozrasta się jego kult. W roku 2023 doszło do pierwszego bezpośredniego spotkania Hirai'a z założycielami kultu. Wcześniej porozumiewali się tylko przez internet bądź telefonicznie. Założyciele zaproponowali mu intratną propozycję przejęcia kontroli nad Playstatnion i zniszczeniem Sony.

 

Człowiek, który stał się Bogiem

Po kilku miesiącach zaciętych walk wewnątrz Sony plan kultu się ziścił, po rozdzieleniu działu PS, Sony nie miało szans i upadło. Każdy z pojmanych pracowników był poddawany indoktrynacji i zasilał szeregi kultu. Gdy Kaz poczuł moc władzy i dowiedział się, że wyznawcy liczą już setki milionów ludzi na całym świecie. Zrodził się w umyśle Hirai'a plan podbicia świata i zniszczenia każdej korporacji, która może zagrozić marce Playstation. W roku 2025 Kaz przejmuję kontrole nad światem. Oblicze globu zmieniło się diametralnie nie istniała już żadna komercyjna firma, była  tylko i wyłącznie marka Playstation. Po zdobyciu świata Kaz można by rzec uznał się za boga i trochę zmienił swoje oblicze w stosunku do tego jak wygląda obecnie.

 

    

Nie ma już podziału na narodowości. Każdy kraj posiada numer oddziału Playstation, np. USA to teraz Playstation 51, a Japonia to Playstation 11. Każdy mieszkaniec oddziału jest nazywany zgodnie z numerem, co oznacza że Japończycy to teraz jedynasto-oddziałowcy. Stan wojenny jest prowadzony w każdym oddziale. Ulice patroluje specjalna jednostka należąca do kultu, nazywają się "Rycerzami Zakonu".

 

Rycerz kultu

    

Mają za zadanie panować nad porządkiem na ulicach oraz sprawdzaniem czy urządzenia Playstation są należycie użytkowane. Każdy mieszkaniec oddziału PS musi przestrzegać przykazań, które brzmią tak:

      1. Kaz i marka Playstation jest święta, (wszystkie działania na ich szkodę będą surowo karane),

      2. Mieszkańcy oddziałów muszą posiadać każde urządzenie Playstation, a zarazem nie mają prawa przechowywać/używać starych urządzeń innych firm (czy tak jak ja czujecie te przygnębienie i rozpacz czytając te słowa),

      3. Pamiętaj aby należycie dbać o każde urządzenie Playstation (granie mniej niż 5 godzin dziennie oraz umyślne uszkodzenie urządzenia PS będzie surowo ukarane)

Każde z urządzeń PS posiada specjalny czujnik, który przesyła informacje do rycerzy. Gdy jest łamany regulamin czujnik od razy powiadamia gdzie, kto i co robi. Przez co bardzo ciężko jest działać przeciwko tyranii Kaz'a. Zastanawiacie się co się dzieje z ludźmi, którzy łamią przykazania, więzienie?, śmierć?, niestety nie, zdecydowanie gorzej. Pojmana osoba jest poddawana poważnym torturom psychicznym. Przez 20 godzin dziennie musi oglądać filmy biograficzno-historyczne, m. in. "Jak stałem się bogiem - biografia Wielkiego Kaz'a" oraz "30 lat marki Playstation - o tym jak Dawid (PS) pokonał Goliata"(Świat). Nawet najtrwalsi nie wytrzymują dłużej niż tydzień i po takim praniu mózgu zasilają szeregi kultu z własnej woli.

 

Ruch oporu

I dochodzimy do momentu w jaki sposób powstałem, otóż niedobitki z MS i Nintendo, postanowili stworzyć ruch oporu o nazwie "DeadStation".

 

 

Przez długi czas zastanawiali się jak można przeciwstawić się tyranii, doszli do wniosku, że wspólnymi siłami stworzą robota idealnego, który będzie posiadał umiejętność przenoszenia się w czasie (niestety mogę to zrobić tylko raz). Po 5 latach ciężkiej pracy inżynierów z MS i Nintendo stworzyli najnowszy cud techniki.

 

Nadzieja

Praktycznie od razu zostałem wysłany do roku 2011, w celu zniszczenia kultu w zarodku. Przez prawie 4 lata moje poszukiwania  nie dały zadowalających wyników, do tej pory nie znalazłem nikogo podejrzanego. Jak się okazało wcale nie jestem taki idealny, czasami mam pewne, prob...prob...proble....problem..............................................

 

    

O przepraszam bardzo, czasami mam pewne problemy z systemem, ale to niestety nie wszystkie moje wady. Już po przybyciu do tych czasów zdałem sobie sprawę, że mam bardzo ubogi zasób słów, nie powiem iż trochę dziwnie się na mnie ludzie patrzyli jak starałem się z nimi porozumieć następującymi słowami: "It's a me Mario" ,"Hallo", "Okidoki", "Jahuu", "Press start to play", "Jupi", "Haha" i tym podobnymi wyrażeniami. Aczkolwiek spotkałem bardzo kulturalnych ludzi w białych kitlach. Po spędzeniu kilku miesięcy w różnych zamkniętych oddziałach, udało mi się nauczyć pisać oraz porozumiewać językiem migowych. Okazało się, że moja pamięć przeznaczona na mowę jest już w pełni zajęta, inżynierowie uznali, że rozwijanie tej funkcji jest zbędne (nie ma to jak XXI wiek). Doszedłem do wniosku iż nie mogę liczyć na kontakt werbalny w celu znalezienia członków kultu. Dlatego rozpocząłem poszukiwania drogą elektroniczną, w taki sposób trafiłem na PPE.

 

I tak oto wiecie już wszystko, dlatego zgłaszam się z prośbą do wszystkich użytkowników PPE, abyśmy wspólnymi siłami sprzeciwili się tyranii. Z mojego śledztwa wynika iż są tu osoby związane z kultem, a nawet takie, które mają bezpośredni kontakt z Kaz'em, niestety nie wiem dokładnie, kim oni są, a nie chce rzucać bezpodstawnych oskarżeń. W celu ułatwienia wam działania przedstawiam wam jak wygląda oficjalny herb kultu w roku 2025:

 

    

Jeżeli ktoś widział coś podejrzanego lub coś wie na temat kultu proszę o szybką reakcje, abyśmy razem zmienili bieg historii.

 

Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.

 

PS. Czytanie dialogów na Shoutbox'ie natchnęły mnie do napisania bloga, tak więc dziękuje wszystkim użytkownikom SB.

 

PS2. Jeżeli blog waszym zdaniem jest słaby, skargi i zażalenia proszę kierować do użytkownika dKc :), którym mnie przekonał abym przelał moje odjechane wyobrażenia na bloga.

Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

Maszyna bez uczuć
Oceń profil
+ +65 -
Cyborg
Ranking: 80 Poziom: 72
PD: 47005
REPUTACJA: 10933