ReDaaktorskie Odchyły

Pisane w kokpicie mecha

Daaku Daaku 04.12.2014, 21:40
eRPeGowy Przegląd Tygodnia #49 - KARCZMA
3170V

eRPeGowy Przegląd Tygodnia #49 - KARCZMA

Odzyskałem wenę!

 

Aktualna odsłona "Przeglądu" będzie rajem dla graczy (tych bardziej giełdowych), wielbicieli Excelowskich słupków i wszelkiej maści domorosłych analityków rynkowych - dwie największe japońskie koncerny zajmujące się grami video i nie tylko opublikowało swoje raporty finansowe, którymi nie omieszkaliśmy się podzielić. Ci mniej uzdolnieni matematycznie także nie powinni się nudzić - przed wami spore podsumowanie fabularne z Pokemon Ruby i Alpha Sapphire (dla analityków, hurra!, dane sprzedażowe), pierwsze klasy postaci z Disgaea 5 (dla analityków, hurra!, rozkłady przyrostu ich statystyk) i nowa Bogini z Hyperdimension Neptunia Victory II (dla analtyków, hurra!, diagram ekranu bitewnego). Poza tym kolejna odsłona Piecyka, w którym Dario mości się coraz wygodniej, oraz Piguła i Konteka, obie od niezmordowanego Darka (Affik znowu wyorbitował w kosmos). Tego nie znajdziesz na głównej!

 
Daaku
 
 
 
1. Oficjalna strona internetowa Pokemon Omega Ruby/Alpha Sapphire podzieliła się zawiązaniem fabularnym Episode Delta - dodatkowego segmentu historii nieobecnym wcześniej w edycjach Ruby/Sapphire. Mógłbym podzielić się z Wami suchym opisem, ale że tak bardzo lubię tłumaczyć z angielskiego (i rzadko mam okazję do wykorzystania funkcji cytatu w edytorze ;), przed wami emocjonująca relacja z oficjalnego źródła:
 
"Pokemon Omega Ruby i Pokemon Alpha Sapphire przedstawiają nową historię, Delta Episode, która odkryje przed nami dzieje regionu Hoenn oraz rzuci Trenerów w sam środek misji uratowania świata. Centrum Kosmiczne Mossdeep, placówka naukowa zajmująca się studiowaniem kosmosu i rozwojem technologii odrzutowych, wykrywa pędzący w stronę planety gigantyczny asteroid, a Trenerzy muszą powstrzymać Team Aqua i Team Magma przed wtarnięciem do ośrodka. W tym samym czasie, w kosmosie trwa walka pomiędzy Pokemonem Stratosfery, Rayquazą, a Pokemonem DNA, Deoxysem - potężnym stworzeniem zdolnym do przyjmowania czterech wyodrębnionych Form: Formy Neutralnej, Formy Ataku, Formy Obrony i Formy Szybkości. Rayquaza musi podjąć wyzywanie, od którego zależeć będzie los całego Hoenn. Trenerom pomagać będą Gym Leader z Soothopolis City, Wallace, oraz Champion całego regionu Hoenn, Steven - obaj skrywający sekrety zdolne powstrzymać spadającą asteroidę. Trenerzy napotkają także Zinnię - tajemniczą dziewczynę posiadającą podobno klucz do przeznaczenia świata. Zinnia nosi Mega Anklet zawierający jeden z tajemniczych Mega Kamieni, pozwalających jej Salamence'owi na Mega Ewolucję."
 
Poniżej znajdziecie zwiastun zapowiadający cały Epizod, wraz z listą Pokemonów, które spotkać będziemy mogli w rozrzuconych po niebie całego regionu Mirage Spotach. Poza prezentowanymi wcześniej legendarnymi stworkami (Lugia/Ho-Oh, Dialga/Palkia, Reshiram/Zekrom) pojawią się także Raikou/Entei/Suicune, Regice/Regirock/Registeel, Uxie/Mesprit/Azelf, Cobalion/Terrakion/Virizion, Tornadus/Thundurus/Landorus, Cresselia oraz Heatran. 
 
Przed japońską premierą gry Pokemon Company wyśwetlało w lokalnych stacjach telewizyjnych czterominutową animację, która potem udostępniona została na kanale YouTube firmy. I którą teraz udostępniamy my:
 
Przyzwyczajeni do przenoszenia swoich Pokemonów ze starszych odsłon do nowszych mogą liczyć na ciekawą niespodziankę. A przynajmniej tak wynika z twitterowej wypowiedzi gracza o pseudonimie Tetra, który po transferze swojego Kyogre'a z GameBoy Advance'owej edycji Ruby/Sapphire/Emerald otrzymał od twórców certyfikat z podziękowaniami za niezłomną przyjaźń ze swoim podopiecznym. Pocieszny akcent, zwłaszcza że taki transfer wymaga sporo gimnastyki: z W-Slotowanej wersji Ruby/Sapphire/Emerald stworek musiał zostać przeniesiony na carta którejś z edycji DSowych (Diamond, Pearl, Platinum, HeartGold lub SoulSilver), a z niej poprzez aplikację Pokemon Bank na pokład edycji X, Y, Omega Ruby lub Alpha Sapphire. Tetrze gratuluję samozaparcia!
 
Japońskim graczom szykuje się kolejna promocyjna dystrybucja. Z okazji otwarcia nowego Pokemon Center w Tokio,  ze sklepowej sieci dostępne będą dwa Pokemony w wersji Shiny. Shiny Charizard (uzbrojony w Charizardite Y) oraz Shiny Pikachu dostępne będą do pobrania między 10. rano a 8. wieczorem, a chętni potrzebować będą do tego swoich egzemplarzy Pokemon X, Y, Omega Ruby lub Alpha Sapphire. Promocja potrwa od 12.12.2014 do 16.01.2015.
 
Teraz trochę liczb. Na grubo tydzień przed japońską premierą remake'ów Omega Ruby/Alpha Sapphire (21 listopada, stan z 12 listopada) na obie edycje złożono w sklepach ponad milion* preorderów. Przełożyło się to na dobre wyniki sprzedaży, ponieważ w ciągu pierwszych trzech dni od premiery tytuły znalazły 1.418.168** nowych nabywców w samej tylko Japonii (czwarty najlepszy start 3DSowej gry po Pokemon X/Y, Monster Hunter 4 oraz Monster Hunter 4G) oraz 3.04** mln egzemplarzy w reszcie regionów (m.in. Stany Zjednoczone, Korea Płd. i Australia - nie liczono do tego Europy!). Dla porównania, podobnie traktowane remake'i edycji drugiej generacji, HeartGold i SoulSilver sprzedały się w analogicznym przedziale czasowym w 720.086 (HG) i 722.904 (SS) egzemplarzy, dając w sumie nieco wyższy od Omega Ruby/Alpha Sapphire wynik 1.442.990*** kopii.
Pozostaje nam czekać na dokładniejsze dane sprzedaży z naszego regionu, aby w pełni ocenić skalę Pokemonowego szaleństwa. 
 
UPDATE: Globalna sprzedaż w ciągu dwóch tygodni od premiery wyniosła 7.7** mln egzemplarzy.
* za Dengeki Online
** za Famitsu
*** za Media Create

Źródła 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

 

 

2.  Obojętnie, czy zaliczasz się do grona fandomu Lightning, ortodoksyjnych fanów "starych, dobrych Fajnali" czy też patrzysz na to wszystko z boku - pewnych faktów po prostu nie przekręcisz. A te są jasne - Square-Enix podczas trwania 7. generacji konsol szczęścia do gier nie miało. Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIV, Final Fantasy Versus XIII przemianowane na Final Fantasy XV - każdy z tych tytułów cierpiał na przedłużające się terminy prac, przekraczanie budżetów, katastrofalne przyjęcie przez graczy i recenzentów, męczące odcinanie kuponów, albo wszystkie z powyższych. "Trzynastka" dorobiła się trylogii, która jak żadna wcześniej odsłona serii podzieliła fanów, muliplayerowej "czternastce" dwa lata zajęła naprawa świata gry do postaci A Realm Reborn, a Versus od czasów pierwszej zapowiedzi z 2006 r. robi się nadal, a końca nie widać. 

Stąd też decyzja obranego w kwietniu 2013 nowego prezesa zarządu, Yosuke Matsudy, dotycząca przeprofilowania produkcji japońskiego oddziału firmy na tworzenie dużej liczby małych tytułów na smartfony i urządzenia przenośne. Wyniki takiej specjalizacji widać już od miesięcy - prym w Japonii wiodą sygnowane markami Final Fantasy "wynalazki" na komórki oraz smartfonowe porty kolejnych odsłon Dragon Questa, przy równoczesnym nawiedzaniu 3DSa przez "tytuły klasy pośredniej" w rodzaju Bravely Default, Bravely Second czy Final Fantasy Explorers. Tworzy to sspory kontrast w porównaniu z dokonaniami zachodniej dywizji firmy (Eidos), stawiającej na duże marki rozpoznawalne przez zachodniego odbiorcę (Hitman, Tomb Raider, Deus Ex). I - pomimo nastawionego na zarobek profilu smartfonowych aplikacji Square-Enix - to właśnie tytuły AAA z dużym budżetem zwracają firmie najwięcej pieniędzy. Włodarze firmy są mimo wszystko zadowoleni z takiej sytuacji, gdyż wiele z ich minigierek znajduje się w pierwszej setce najczęściej pobieranych smartfonowych aplikacji, dlatego też mamy się w przyszłości spodziewać więcej "tytułów o dużym potencjale" z tego gatunku. Mowa tu o Final Fantasy VII G-Bike?...

 

Kolejnym wartym wspomnienia faktem obecnym w sprawozdaniu jest rozkład przychodów z nośników fizycznych i cyfrowych w kategorii "Gry HD". Z udostępnionych danych jasno wynika, że 1/3 dochodów firmy pochodzi ze sprzedaży wersji cyfrowych. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej nachodzących tytułów od Square-Enix dostępnych będzie poprzez PSN, Live'a czy eShop (w tym wersje Lite Final Fantasy Explorers i Bravely Default oraz zawierające demo FFXV -Episode Duscae- Final Fantasy Type-0 HD), firma prawdopodobnie dążyć będzie do podtrzymania tego trendu.

Źródło 1, 2

 

 

3. Bandai Namco podzieliło się swoimi prognozami finansowymi na aktualny rok fiskalny (do 31 marca 2015 r.), z podziałem na konkretne własności intelektualne. Warto tutaj nadmienić, że Namco - po fuzji z koncernem Bandai w 2006 r. - sprawuje piecze nie tylko nad grami video, ale także wachlarzem innych dóbr pokroju serii mang, anime i zabawek, które to stanowią główne źródło dochodu firmy. Oto lista najbardziej dochodowych marek B-N, wraz z porównaniem z poprzedniego roku fiskalnego:

 
 
Mobile Suit Gundam – 70 mld yen (spadek z 80.2 lmd yen)
 
Yo-kai Watch – 40 mld yen (aktualny przychód 22.5 mld yen, nieobecne w poprzednim roku)
 
Kamen Rider – 25.6 mld yen (spadek z 30.7 mld yen)
 
Power Rangers – 24.1 mld yen (spadek z 25.3 mld yen)
 
One Piece – 22.4 mld yen (spadek z 26.8 mld yen)
 
Dragon Ball – 13.8 mld yen (wzrost z 11.4 mld yen)
 
Aikatsu! – 12.1 mld yen (spadek z 15.9 mld yen)
 
Anpanman – 9.5 mld yen (spadek z 10.3 mld yen)
 
PreCure – 8.6 mld yen (spadek z 10.5 mld yen)
 
 
Yo-kai Watch jest własnością intelektualną Level-5 i to L5 jest wydawcą gier, ale Bandai Namco odpowiada za dystrybucję zabawek i reszty merchandyzy. Stąd też podniesienie przez koncern szacowanego zysku z poziomu 500 do 520 mln yen, ponieważ sprzedaż Yo-kai Watch 2 (3 miliony egzemplarzy wersji Head i Founder wysłane do sklepów w samej Japonii) wraz z premierą trzeciej edycji Headliner nabierze tylko większego impetu.
 

Źródło 1, 2

 

 

4. Właśnie, trzecia edycja Headliner... Serwis 4Gamer podzielił się garścią kolejnych szczegółów dotyczących tej wersji gry. Pierwszym będą przejściowe bonusy - przenosząc save z edycji Head lub Founder do Headlinera, gracze otrzymają medale rangi S dla maskotek obu wersji - Jibanyana oraz Koma-sana. Wspominaliśmy wcześniej o trybie Yo-kai Watch Busters oraz zapowiedzianych występujących tam tajemniczych Yokaiach - teraz udostępniono ich wizerunki i cóż, wyglądają one jak wyżej wymienione maskotki po kuracji Hardkorowego Koksa (nie mylić z naszym portalowym Karatem). Ostatnim przedstawionym yokai jest Black Oni - stanie się on dostępny dla wszystkich trzech wersji gry po premierze edycji Headliner.

Yo-kai Watch 2: Headliner ukaże się w Japonii 13 grudnia, a platformą docelową będzie 3DS. Zachód wciąż czeka na zrozumiałą wersję pierwszej części - jak dotąd Level-5 zarezerwowało tylko znaki towarowe gry na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy.

Źródła 1

 

 

5. 4Gamerowi trafiła się także okazja na opisanie kolejnych, obecnych w Disgaea 5 postaci wspierających Overlorda Killię w jego batalii przeciwko Void Darkowi, jak również opisanie kilku klas jednostek, jakie przyjdzie nam rozwijać podczas walk. Oto one.

 
Christo - utalentowany taktyk i kadrowiec, przyłącza się do Killii po zdaniu sobie sprawy z jego potencjału magicznego. Wykorzysta wszystkie dostępne środki, aby osiągnąć swój cel.
 
 
 
Zeroken - twardogłowy i gorącokrwisty władca demonów z pomniejszego wymiaru, który podobno trenował pod okiem legendarnego wojownika "Great Demon Fist" Goldeona. Łączy siły z Killią po wspólnej walce przeciwko armii Lost.
 
 
 
A teraz klasy jednostek:
 
Dark Knight
Bronie: miecze, włócznie, topory
Umiejętność klasowa: Power Wave (obrażenia zadane przeciwnikowi na sąsiednim panelu przechodzą na jego towarzysza znajdującego się obok niego)
Nowa klasa używająca do walki mocy mroku, potrafi także oddziaływać na obiekty wkoło celu.
 
 
Maid
Bronie: pistolety
Umiejętność klasowa: Effective Work (raz na turę może poza kolejnością wykorzystać jeden przedmiot)
Nowa klasa, potrafiąca zwiększyć potencjał wykorzystywanych przedmiotów.
 
 
Fairy
Bronie: laski
Umiejętność klasowa: Magic Generation (odnawia 10% SP pod koniec tury)
Nowa jednostka potworów, nosząca ze sobą latarnię. Może leczyć się pobieraną z powietrza magiczną mocą.
 
 
Warrior (męski)
Bronie: miecze, włócznie, topory
Umiejętność klasowa: Wild Cry (przyrost statystyk o 15% za każdego znajdującego się na sąsiednich panelach przeciwnika)
Jedna z klas startowych. Bardzo niskie rezerwy SP na techniki specjalne.
 
 
Warrior (żeński)
Bronie: miecze, włócznie, łuki
Umiejętność klasowa: Assault Attack (podnosi siłę ataku o 10% za każdy pokonany w tej turze panel)
Bardziej wszechstronna od swojego męskiego odpowiednika klasa.
 
 
Magician (męski)
Bronie: laski
Umiejętność klasowa: Magic Convergence (podniesienie siły czarów o 30% i ich kosztu SP o 50%)
Startowy czarnoksiężnik o szerokim wachlarzu potężnych czarów.
 
 
Magician (żeński)
Bronie: laski
Umiejętność klasowa: Magic Moderation (obniżony o 50% koszt wszystkich czarów)
Czarodziejka potrafiąca efektywnie rzucać swoje czary.
 
 
Priest (męski)
Bronie: laski, włócznie
Umiejętność klasowa: Medical Heal (przy leczeniu obrażeń usuwa także negatywne statusy)
Klasa poświęcająca się dla innych zdolnościami Over Load i Sacrifice.
 
 
Priestess (żeński)
Bronie: laski, łuki
Umiejętność klasowa: Healing Hand (podwaja ilość odnawianego HP przy każdym uleczeniu)
Klasa o najwyższych potencjale leczącym.
 
 
Archer
Bronie: łuki
Umiejętność klasowa: Support Attack (wykona dodatkowy atak, jeżeli w jej zasięgu sojusznik zaatakuje wroga fizycznie)
Pierwsza klasa stawiająca na ataki zasięgowe. Tym razem jej siła leży we wspomaganiu innych członków drużyny.
 
 
Disgaea 5 pojawi się w Japonii 26 marca 2015, a platformą docelową będzie PS4.

Źródła 1, 2

 

 

6. Znamy już formę CPU bogini Uranus Uzume - nowej postaci debiutującej w Hyperdimension Neptunia Victory II. O ile pozostałe Boginie w swoich formach CPU zyskują na dojrzałości (lub okrucieństwie, hi Iris...), tak poważna na co dzień Uzume po transformacji w Orange Heart idzie raczej w stronę "uroku i młodzieńczej werwy", jak określiła to Siliconera. Swoje wypowiedzi kończy zwykle bardzo miękkim "honyaa~", choć znając NIS - na pewno zostanie to jakoś przeinaczone w zachodniej wersji gry.

 

Na oficjalnej stronie internetowej pojawił się także diagram obrazujący zmieniony system HUD widoczny podczas walki.

 
Oznaczone elementy to kolejno:
 
1. Kolejność ruchów poszczególnych postaci (w tym przeciwników)
 
2. Stan paska EXE Drive
 
3. Lista komend (umiejętności, przedmioty, transformacja CPU/zakończenie transformacji, zmiana postaci)
 
4. Główne statystyki członkiń drużyny wraz z ich statusem
 
W blogowej galerii znajdziecie także paczkę nowych screenshotów z gry.
 
Premiera Hyperdimension Neptunia Victory II planowana jest na wiosnę 2015 w Japonii, a platformą docelową ma być PS4.
Źródła 12, 3

 

 

7. Capcom USA wypuściło anglojęzyczny materiał wideo z Monster Hunter 4 Ultimate, prezentujący jeden z wczesnych questów fabularnych poświęconych nowemu Wyvernowi - Nerscylli. Zwróćcie uwagę, że tym razem nie zagrzejemy miejsca w jednej osadzie - jako członek karawany na swojej drodze odwiedzimy dużo więcej miejscówek.

 
Kolaboracji ciąg dalszy. Tym razem padło na serię Taiko no Tetsujin (Taiko Drum Master) i odsłonę Extra Large Serving, w której pobębnić można sobie w rytm wybranych utworów z łowczej serii. A że współpraca jest obopólna, również i Łowcy mogą liczyć na bonusy - dzięki dodatkowemu questowi zlecanemu przez nikogo innego jak maskotki bębniącej serii, Don i Katsu, będziemy mogli wykonać specjalny egzemplarz broni klasy Hunting Horn, a i nasza kolekcja wzorów Guild Cardów poszerzy się o nowy temat. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy bonusy te pojawią się do pobrania w zachodniej wersji gry. 
 
 
Monster Hunter 4 Ultimate pojawić ma się w Europie i Stanach Zjednoczonych w wytartym już do białości terminie - "w pierwszym kwartale 2015".

Źródła 1, 2

 

 

8. Coś dla wielbicieli anime. Z okazji premiery nowego filmu kinowego z serii Madoka Magica, Capcom zapowiedział powiązany z Monster Hunter Frontier G event. Będzie można zdobyć podczas niego kostiumy Madoki (wraz z łukiem Fleur), Mami (z muszkietem Heavy Bowgun), Sayaki (z zestawem Dual Blades), Kyoko (z włócznią skategoryzowaną pod... Long Sword), Homury, QB, a nawet Dessert Witch. Wisienką na torcie ma być Soul Gem, ale na szczegóły dotyczące jego zdobycia trzeba będzie jeszcze poczekać.

W Monster Hunter Frontier G zagrać można na X360 i PC w Japonii.

Źródło

 

 

eRPeGowa Piguła

 

1. W najnowszym patchu do FFXIV: A Realm Reborn (o numerze 2.41) został obniżony poziom trudności końcowych raidów. Pełny opis zmian, które wprowadził patch znajdziecie w źródle.

 
 
2. Strategiczna gra Bladestorm: Nightmare ukaże się w US&A 3 marca 2015, natomiast w Europie 6 marca. Za tytuł odpowiada Omega Force (seria Warriors). Gra zmierza na PS3, PS4 oraz Xboxa One.
 
 
3. Fani taktycznych RPG-ów oraz mitologii nordyckiej w wydaniu mobilnym mogą chwytać za portfele, albowiem na urządzeniach z Androidem wylądował The Banner Saga. Tytuł pojawi się także na PS4 na początku 2015.
 
 
4. Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart – spin-off serii Hyperdimension Neptunia – doczekał się prezentacji paru postaci, które mają być parodiami najsłynniejszych bohaterów znanych z gier wideo. Sam tytuł należeć będzie do podgatunku strategicznych RPG, a twórcy zapowiadają możliwość szerokich manipulacji z wyglądem przeciwników (zamiana w tofu). W HN mają znaleźć się także elementy gier typu sim – m.in. przyozdabianie domu głównej bohaterki.  
 
 
5. Między 28 a 29 listopada odbędzie się pokaz możliwości usługi Dive In od Square Enix. Testujący będą mogli przez godzinę pograć w FF XIII. Aby stało się to możliwe potrzebne będzie ściągnięcie odpowiedniej aplikacji ze sklepu Google Play. Cennik usługi będzie uzależniony od czasu na jaki będziemy chcieli wykupić możliwość zagrania w dany tytuł.
 
 
6. W grudniu na japońskim rynku prasy zadebiutuje Final Fantasy Magazine, a koncentrować się będzie na…serii gier o tym samym tytule (zaskoczenie, prawda?). Póki co nie wiadomo jaki będzie cykl wydawniczy. Ponoć w magazynie znaleźć się mają także kody DLC na przedmioty z gier sygnowanych nazwą FF.
 
 
7. Demo Final Fantasy XV: Episode Duscae, które pre-orderujący FF Type-0 mają otrzymać w ramach bonusu, wystarczy na 1,2,3 lub 4 godziny. Wszystko zależy od, jak to ujął Hajime Tabata, Waszego zaangażowania w świat gry i chęci odkrycia wszystkich tajemnic dema. Type-0 pojawi się na PS4 oraz Xboxie One 17 marca 2015. 
 
 
8. Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation (Vita) pojawi się w Ameryce 27 stycznia, a w Europie 30 stycznia 2015. Gra będzie sprzedawana zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej.
 
 
9. Granblue Fantasy – mobilna gra RPG (Android, iOS) – doczeka się wznowienia oficjalnego soundtracka. Cena – 3000 jenów. Sama gra ukazała się póki, tylko w Japonii.
 
 
10. Kolejna część serii Dragon Quest uderzy na rynek mobilny. Tym razem mowa o Dragon Quest V: Hand of the Heavenly Bride. Dokładna data premiery zostanie dopiero podana. Gra ukaże się na Androidzie oraz iOS.
 
 
11. Być może jeszcze w tym roku, na konsolach przenośnych Sony pojawi się dungeon crawler Brandish: The Dark Revenant w wersji angielskiej (niestety tylko US&A). W grze ma się znaleźć ponad 40 pięter usianych monstrami i zabójczymi pułapkami. 
 
 
12. Kolejny smartfonowy Final Fantasy powstaje. Mowa o Final Fantasy: Brave Exvius – tytuł opisywany jako „text-input battle RPG”. Premiera zimą tego roku w Japonii (Android, iOS).
 

 

Verdanowy Piecyk

 

Czołem fani rpg i ludzie szukający tutaj rozróby. Chciałem dać tym drugim okazję do rozważań na temat Far Cry 3, ale znalazłem sobie taką oto listę. Drodzy maniacy ile macie objawów?
Dziś krótko, ale ciekawie.
 
1. Robiony przez fanów remake Vampire: The Masquerade o nazwie Project Vaulderie został właśnie skasowany. Stało się tak na skutek interwencji CCP Games, które zażądało wstrzymania prac pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Fani co prawda tłumaczyli, że remake miał być darmowy, a do jego uruchomienie potrzebna byłaby podstawowa wersja gry.
 
 
 
 
2. W usłudze Early Access pojawiło się Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues. Jest to ufundowane dzięki zbiórce na Kickstarterze cRPG, które ma być duchowym następcą kultowej Ultimy. Do 1 grudnia cena wynosiła 35,69$, teraz jest to 41,99$.
 
 
 
 
3. Kickstarterowa zbiórka na Flamberge zakończyła się sukcesem. Jeśli chcecie sprawdzić co to takiego klikając tutaj znajdziecie demo tej produkcji
 
 
 
4. 20.01.2015 w dystrybucji cyfrowej ukaże się Blackguards 2. Gra otrzyma polskie napisy, a jej cena to 23 funty.
 
 
 
5. Nordic Games powołało do życia nowe studio Grimlore Games. Zespół ma się specjalizować w grach strategicznych i rpg. Ich pierwszym projektem ma być trzecia część SpellForce.
 
 
 
6. 4 grudnia zadebiutuje The Dark Eye: Skilltree Saga. Sami twórcy opisują swoją grę jako "casualowe cRPG z elementami roguelike". Więcej informacji w źródle.

 

 

eRPeGowa Kinoteka

 

1. W sieci wylądował nowy film pokazujący fragmenty historii opowiedzianej w grze oraz system walki z gry The Legend of Legacy (3DS). Całość została opatrzona angielskimi napisami.

 
 
2. Spragnionych informacji odnośnie FF Type-0 HD (PS4, Xbox One) ucieszy blisko godzinny film prezentujący masę rzeczy (m.in. postacie i historię), który znajdziecie poniżej.
 
 
 
3. Gundam Breaker 2 (PS3, Vita) doczekał się nowego zwiastuna, a także wiadomości, że pierwsze kopie zostaną wzbogacone o Build Burning Gundam Gunpla z anime Gundam Build Fighters Try.
 
 
 
4. Na koniec najnowszy filmik z gry Action-RPG Ishi Sengoku-den Sadame (3DS) zawierający fragmenty rozgrywki. 
 
 
 
 
5. Compile Heart opublikowało cztery nowe materiały wideo do Hyperdimension Nptunia Re;Birth 3 V Century (18 grudnia, PS Vita). Są to po kolei: wycinek gameplayu prezentujący nowe ataki wykonywane przez pary bohaterek, pokaz nowej mini-gierki z bazującą na Felistelli (studio odpowiedzialne za port) nową postacią - Stellą oraz dwa nowe, potężne finishery Final Hard Form.
 

Źródła 123

 

 

eRPeGowa Rozkładówka

 

W dzisiejszej odsłonie Rozkładówki bida z nędzą, bo Affik zgarnął wszystkie newsy z cyckami, a ze swoich nie mogłem dobrać za wiele. W następnej odsłonie będzie lepiej, słowo harcerza.

Przed wami Jennifer - wybitna pani naukowiec i pomagierka Kapitana Gordona z Disgaei oraz duet Purple Heart x Iris Heart z dedykacją dla @DB_Mafii. Liczę na specjalne względy w kolejnym Mafijnym Rankingu.

 

 

Do zobaczenia - uwaga, uwaga! - w niedzielę.

 

Tagi: eRPeGowy przegląd tygodnia karczma ppe

Oceń notkę
+ +29 -

SW-7888-0046-7787
Oceń profil
+ +244 -
Daaku
Ranking: 2 Poziom: 95
PD: 106052
REPUTACJA: 85708