SKLEP

Blog użytkownika klonik

klonik
klonik klonik 06.11.2013, 00:48
Misia
528V

Misia

Mimo, że jestem zatwardziałym słuchaczem hip hopu i nie mam na myśli tylko Polskiego. Staram się nie zamykać na inne gatunki. Poniżej  chciał bym przybliżyć artystkę która zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Misia - ur. 7 Lipca 1978 roku w Nagasaki. Jej rodzice byli lekarzami. Jej ojciec kochał jazz a matka zachodnią muzykę, początkowo oboje studiowali muzykę wokalną.
 
Jej prawdziwe imię to Misaki Ito chociaż jej oficjalna strona podaje tylko jej pseudonim.
 
Dorastała w Tsushimie w prefekturze Nagasaki. Naukę gry na fortepianie zaczeła w wieku  4 lat. Pod wpływem starszego brata i siostry dołączyła do lokalnego chóru w wieku 9 lat odkrywając swój głos sięgający 5 oktaw od tamtego czasu marzyła by zostać piosenkarką. Niedługo potem wygrała konkurs w Fukuoka.
 
Stopniowo zaczeła w niej narastać chęć opuszczenia Tsushimy, gdzie wiedza muzyczna jaką otrzymywała zaczeła być niewystarczająca. Chciała też kontynuować naukę śpiewu w Fukuoka.
 
Tak też się stało gdzie uczęszczała do szkoły średniej. Podczas nauki w szkole śrdniej jak i gimnazjum grała na trąbce w klubie orkiestry dętej.
 
W rakcie trwania liceum zaczeła też uczęszczać to akademi muzycznej gdzie poznała dwóch Afroamerykańskich nauczycieli od umiejętności wokalnych.
Zaczeła pobierać u nich lekcję w kierunku Gospel i R&B. W Kwietniu została przyjęta do Seinan Gakuin University.
 
W Maju 1997 roku przeszła zorganizowany przez BMG Japan kasting na żeńską wokalistkę R&B. Misia wykonała ,,Goodbye Darlin,, zespołu Dreams Come True, zostaje wybrana spośród 3000 tys osób. W tedy też ostatecznie zdecydowała się poświęcić karierze muzycznej, rezygnując tym samym z nauki.
 
Można też wspomnieć o świadomości jeśli chodzi o kierunek muzyczny (długie dredy i ubiór). Zaczeła też używać pseudonimu MISIA.
 
Zadebiutowała 21 Lutego 1998 roku singlem ,,Tsutsumikomu Yo ni,, zajmująć 11 miejce na liście Oricon. Jej drugi singiel ,,Hi no Ateru Basho,, osiągną miejsce 9 i został wykorzystany na ścieżce dźwiękowej do filmu ,,Hood,,
 
Pierwszy studyjny album ,,Mother Father Brather Sister,, został wydany 24 Czerwca 1998 roku, debiutując na miejscu 3 by po 4 tygodniach znaleść się na miejscu 1.
 
W Marcu 1999 roku wygrała w kategoriach Nowy Artysta Roku i Najlepszy Album Pop Roku podczas Japan Gold Disc Awards(odpowiednik nagród Grammy).
 
Drugi studyjny krążek ,,Love is a Message,, został wydany 1 Stycznia 2000 roku który sprzedał się w nakładzie dwóch milonów egzemplarzy. W Październiku ukazał się jej najbardziej rozpoznawalny singiel ,,Everything,, który sprzedał się w ilości 1,9 miliona kopii.
 
W 2001 roku spełniła jedno ze swoich marzeń wydając ,,J Miss You,, (Toki o Koete) a to dlatego, że powstał w kolaboracji z Dream Come True, lider Masato Nakamura stworzył muzyke a Misia napisała słowa, ukazał się 1 Stycznia 2001 roku.
     W 2002 roku jej agencja muzyczna Rhythmedia podpisała konrakt z Avex(duże przedsiębiorstwo trudniące się przemysłem rozrywkowym) formując własny label Rhythmedia Tribe.
 
Singiel ,,Kokoro Hito,, wydany 27 Sierpnia 2003 został wykorzystany  w filmie ,,Dragon Head,,
    Kolejne single ,,Namae no Nai Sora o Miagete,, wydany 7 Lipca 2004 roku został wykorzystany w dramacie ,,Tenka,, z kolei ,,Tobikata o Wasureta Chiisana Tori,, zostaje wykorzystany w Star Ocean: Till the End of Time. Ponadto ,,Sea of Dreams,, promuje obchody 5 rocznicy istnienia Tokyo DisneySea(park rozrywki na licencji Disneya)
 
Jest pierwszą kobietą występująca solo która zagrała na 5 głównych stadionach Japoni w 2004 roku (Tokyo Dome, Nagoya Dome, Osaka Dome, Sapporo Dome i Fukuoka Dome) gromadząc 357 tys ludzi w 7 siedmiu występach.
    1 Maja Misia opuszcza Avex i wraca do BMG Japan. Kawałek ,,Any Love,, zostaje wydany 4 Lipca 2007 roku skomponowany przez Satoshi Shimano, który odpowiadał za jej pierwszy hit.
 
Pierwszy zagraniczny koncert odbył się 24 Września 2007 roku na Tajwanie.
 
Kawałek zapowiadający pierwszą płytę po powrocie do BMG to ,,Royal Chocolate Flush,, światło dzienne ujrzał w Grudniu 2007 zaś sam krążek ,,Eighth World,, na półkach sklepowych wylądował w Styczniu 2008.
 
Obchodząc 10 - lecie na scenie Misia wydaje singiel w wersji cyfrowej ,,Catch the Rainbow,, 30 Styczeń 2008. Ten rok jest też przełomowy w pewnym względzie jako, że na jej koncerty przychodzi nawet 200 tys ludzi jest drógą solową artystką po Ayumi Hamasaki której się to udaje.
 
Pod wpływem impulsu po ostatniej wizycie u umierającego dziadka powstaje ,,Ginga/Itsumademo,, kawałek jest mu dedykowany za poświęcony jej czas. Ten jak i kolejny numer ,,Hoshi no yo ni,, zostają zawarte na 9 studyjnym albumie ,,Just Ballade,,
 
Podczas Mistrzostw Świata w 2010 roku nagrywa piosenkę ,,Maware, Maware,, i wykonuje ją na placu Nelsona Mandeli w Johannesburgu przed meczem Japoni z Kamerunem.
 
Międzynarodowy Rok Różnorodności Biologicznej 2010 Misia pisze ,,Life in Harmony,, utwór zostaje wybrany jako pieśń przewodnią przez konwencję i zostaję odegrany przed główną konferenją.
 
W 2011 roku tworzy ,,Ashita e,, a wpływy przeznacza na pomoc ofiarom tsunami i trzęsienia ziemi. Pojawia się też ,,Kioku,, pierwszy singiel od prawie 1,5 roku. Te jaki ,,Maware, Maware,, i ,,Life in Harmony,, zostają zawarte na 10 studyjnym albumie ,,Soul Quest,,
     W 2012 roku zostaje zaproszona i występuje na National Cherry Blossmon Festival w Washingtonie jak sama powiedziała ,,Mam nadzieję, że doprowadzi to do ożywnienia relacji między USA a Japonią,,
 
     W 2013 roku ukazuję się potrójny album podsumowujący piętnastoletni dorobek artystki ,,Super Best Records: 15th Celebration,,
    Misia jest też czynnie zaangażowana w działalność charytatywną między innymi dla Afryki.
 
Dyskografia :
 
,,Mother Father Brather Sister,, (1998)
,,Love Is the Message,, (2000)
,,Marvelous,, (2001)
,,Kiss in the Sky,, (2002) - z tego albumu pochodzi kawałek grany w Star Ocean
,,Mars and Roses,, (2004)
,,Singer for Singer,, (2004)
,,Ascension,, (2007)
,,Sighth World,, (2008)
,,Just Ballade,, (2009)
,,Soul Quest,, (2011)
 
    Misia sprzedała do tej pory prawie 30 milionów płyt(to scisła czołówka wogóle). Kawałek ,,Everything,, to czwart najlepjej sprzedający się singiel wszechczasów. Jest też uznawana za pierwszą gwiazdę muzyki R&B.
 
    Ja po raz pierwszy miałem kontak z jej twórczością gdy ogrywałem Star Ocean i zmiejsca się zakochałem w jej głosie, nie zlicze ile razy przechodziłem ostatniego bossa by usłyszeć końcowy numer(brak internetu jeszcze).
    Moim skromnym zdaniem nie jest typową artstką popową jak np: Ayumi Hamasaki(ilość opchniętych krążków robi wrażenie 50 mln) czy też mega popularny AKB48. A to właśnie z racji jej głosu który się wyróżnia się na tle innych gwiazd barwą i siłą, ballady w jej wykonaniu to cud świata.
 
   Zanim zostanę zliczowany za pomysł na bloga, spraw mi przyjemność i odsłuchaj chociaż kawałka.
 
 Pozdrawiam.
 
Everything
 
Kawałek grany w Star Ocean(jak dla mnie to jedne z lepszych creditsów ever)

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

,,Right Path is my Path,,
Oceń profil
+ +49 -
klonik
Ranking: 29 Poziom: 69
PD: 42555
REPUTACJA: 17238
Miesięcznik PSX Extreme