Z blogiem wśród graczy, ot takie przesłanie rodacy.

Blogi Radesito
Radesito Radesito 14.06.2015, 21:45
Microsoft Zone #9
1694V

Microsoft Zone #9

Ten tydzień będzie gorący, bardzo gorący. I to nie tylko ze względu na temperaturę za oknem, ale również z powodu zbliżających się targów E3 w USA. W przyszłym tygodniu również będzie okazja do świętowania z powodu ukazania się 10 odcinaka blogu Microsoft Zone. Z tej okazji przygotowałem trochę atrakcji, o których dowiecie się już wkrótce. A teraz zapraszam do lektury 9 odcinka Microsoft Zone.

Ruszyła kolejna, lipcowa fala aktualizacji. Parę dni temu nasza konsola otrzymał nowy soft oznaczony numerkiem 1507.150610-2200. Nie przynosi on widocznych zmian. Z opisu dowiadujemy się natomiast, że jest on podłożem do zmian, które zostaną ogłoszone podczas tegorocznych targów E3. Tak więc możemy się spodziewać, że już od poniedziałku, otrzymamy kolejną aktualizację, która zaoferuje coś świeżego.

 

 


Nowe zestawy Xboxa One

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w tym miesiącu zadebiutuje nowa wersja konsoli Xbox One, która w standardowym wyposażeniu będzie posiadała większy dysk o pojemności 1 TB. Teraz ujawniono również zestawy z grami, jakie będą dostępne na rynku. I tak będziemy mogli kupić wymarzoną konsolę w komplecie z:

  1. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest.
  2. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest, Project Cars iElder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Crown.
  3. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest, Forza 5 GOTY, Batman: Arkham Knight.
  4. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest, Call of Duty: Advanced Warfare Gold, Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Crown.
  5. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest, Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Crown.
  6. Xbox One 1TB z Ori and the Blind Forest, Assassin's Creed: Unity, Watch_Dogs, Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited Crown.

 

 


 

 

Lego Jurassic World

Na Xbox 360 zadebiutowała kolejna odsłona gier z serii Lego. Tym razem gra Lego Jurassic World wprowadzi nas w świat dinozaurów. Gra ukazuje się na równi z filmowym odpowiednikiem, co zapewne twórcy chcą wykorzystać do rozreklamowania swojego produktu. Za jedyne 189,00 zł możemy wyruszyć w tajemniczą przygodę. Grę można pobrać za pośrednictwem poniższego linku:

http://marke(...)d=search

 

 


Aktualizacja Xboxa 360?

Być może już wkrótce otrzymamy kolejną aktualizację dla poczciwego Xboxa 360. W Internecie ukazała się poniższa wiadomość będąca częścią konwersacji dotyczącej konsoli X360. Jeśli się potwierdzi, to w połowie czerwca testerzy będą mogli dokonać aktualizacji. Niestety nie ujawniono żadnych szczegółów, które rzeczona aktualizacja miała by przynieść. Mam nadzieję, że będzie to nieco więcej, niż poprawa stabilności ;)

 

 Wireless Adapter dla Windows 10

Jesienią do sprzedazy trafi adapter umozliwiający podłączenie pada od Xboxa One do komputera. Jednak wymogiem będzie posiadanie windowsa 10, co w przypadku darmowej aktualizacji do tego systemu nie jest jakąś przeszkodą. Do podłaczenia oprócz Windowsa 10 będzie wymagane wolne łącze USB 2.0 lub 3.0. Adapter umozliwi przesyłanie dźwięku stereo do czatu z gry do headseta. Potwierdzono także informację o tym, że niestety adapter ten nie obsłuży komunikacji z padami od Xboxa 360.

 

 


Skype w przeglądarce www

Teraz również polscy użytkownicy mogą przetestować działanie programu Skype poprzez przeglądarkę internetową. Logując się poprzez stronę https://web.skype.com/pl/ możemy się zalogować na nasze konto w programie i rozpocząć konwersację. Aby móc komunikować się głosowo wymagane jest zainstalowanie dodatkowych wtyczek do naszej przeglądarki. Bez tego będziemy mogli wysyłać jedynie wiadomości głosowe.

 

 


Microsoft Office 2016

W tym roku Microsoft nie zasypuje gruszek w popiele. Oprócz premiery swojego flagowego produktu, jakim jest Windows 10, zadebiutuje również nowa odsłona pakietu biurowego, tym razem oznaczonego datą 2016.  Premiera przewidziana jest na przełom roku 2015/2016. Pakiet zostanie udostępniony za darmo dla użytkowników Windows Phone na telefonach i tabletach. Wersje komputerowe będą już niestety odpłatne, a cena za podstawową wersję kształtować będzie się na poziomie 600 złotych.

 

 


Więcej Halo na PC

Phill Spencer w wywiadzie udzielonym magazynowi PC Gamer nie wykluczył, że firma będzie kontynuować tradycję wydawania mini gierek z uniwersum Halo na PC.

 

Halo ma już długą historię na PC. "Halo: Combat Evolved" powstało na pierwszego Xboxa i Windowsa 98. "Halo 2" zadebiutowało na  komputerach po wersji dla  konsoli Xbox 360. A dla Windowsa 8 stworzyliśmy  "Halo: Spartan Atak", a następnie  "Halo:. Spartan Strike". Jest zwolennikiem kontynuowania tej tradycji, więc nie  wykluczam więcej gier Halo na komputerach.

 

 


 

Gry Ready At Down na Xboxa One

Developer Ready At Down przeszedł ostatnio znaczące zmiany wewnątrz firmy. CEO firmy został Paul Sams, który wcześniej pracował w firmie Blizzard. Nowy prezes zapowiedział, że firma jest w posiadaniu silnika, który bez problemu umożliwi tworzenie i przenoszenie ich produkcji na Xboxa One i PC. Firma ma także tworzyć gry na jeszcze jedną, niezapowiedzianą platformę sprzętową.

 

 


Zombie U na Xboxa One?

Jeśliby wierzyć w pojawiające się w sieci informacje oraz po obejrzeniu poniższego filmu, Ubisoft planuje przeniesienie swojej produkcji o zombiakach, do tej pory będącej eksem na WiiU, także na inne platformy. Gra jest bardzo dobra, więc z niecierpliwością czekam na konwersję.

 

 


Direct X 12 na Xboxie One

Tym razem swoje trzy grosze w tym temacie postanowił wypowiedzieć Ray Davis z Epic Games. Ray powiedział, że:

"Najbardziej intrygującym aspektem DirectX 12 jest dla mnie przekonanie, że usuwa on granice pomiędzy deweloperem a samym sprzętem, co oznacza że za darmo możemy osiągnąć więcej i to bez żadnych inwestycji"

 

Xbox One otrzyma niski poziom API DirectX 12. i zdaniem Raya dzięki DX12 dotychczasowy silnik Unreal Engine 4 doprowadzi do rozwoju gier na Xbox One.

 

"Unreal Engine 4 już teraz bardzo dobrze współpracuje z Xboxem One, a wraz z nadejściem DirectX 12 developerzy będą mogli wycisnąć dodatkowe soki ze sprzętu. Kilka wewnętrznych zespołów Microsoftu korzystania UE4 przy tworzeniu gier, ściśle z nimi współpracujemy i widzimy co potrafią osiągnąć. Wiem, że Unreal Engine jest doskonałym narzędziem rozwoju dla ekosystemu Microsoftu"

 

 


Twórcy gry Kursk o Xboxie One

Jeden z twórców gry Kursk postanowił wypowiedzieć się w temacie rozdzielczości gier na Xboxa One. Twórca gry przygodowej Michał Stępień twierdzi, że:

 

"Wiadomo, że PS4 oferuje nieco więcej mocy niż Xbox One, ale myślę, że przy odrobinie dodatkowej pracy i jeśli spędzimy trochę więcej czasu, aby zoptymalizować wszystko, będziemy w stanie uzyskać taki sam lub prawie taki sam poziom grafiki na Xboxie One. Proces optymalizacji może wydłuzyć czas kiedy gra zadebiutuje na rynku."

 

 


Halo: Master Chief Collection

Andy Dudynsky, ogłosił za pośrednictwem Twittera, że bajnowsza aktualizacja gry Halo: Master Chief Collection wnosi do gry nowe tryby rozgrywki. I tak dostaniemy pięć nowych trybów do gry: Team Doubles, Halo 2 Classic, Halo 3, Halo 4, Team Hardcore.

 

 


Halo 5

Na światło dzienne wypłynęły nowe informacje dotyczące rozgrywki w grze Halo 5. Historia w grze ma zawierać elementy, które są ujawniane co jakiś czas na stronie http://huntthetruth.tumblr.com/ . W kampanii drużyna Locke’a oraz drużyna Fireteam Osiris, będzie polować na drużynę Niebieskich. Podczas rozgrywki single player, graczowi cały czas będzie towarzyszyć trzech członków drużny sterowanych przez komputer. Członkom drużyny za pomocą pada będziemy przekazywać polecenia. W trakcie rozgrywki ze znajomymi będziemy mogli ozywiać kolegów, którzy poniosą śmierć w trakcie gry. Rozgrywka w Halo 5 poprzez sieć będzie wymagała posiadanie złotego abonamentu, pomimo pojawiających się wcześniej plotek o braku wymogu opłacania Xbox Live Gold.


 


Tetris Ultimate

Produkcja firmy Ubi Soft otrzymała dodatek rozszerzający możliwości rozgrywki. Popularny Tetris wzbogacił się o tryby: Time’s Up – na start dostajemy 30 sekund czasu. każda skasowana linia układaki zwiększa stan licznika. Landslide – tutaj szybkość gry zwiększa się wraz z poziomem. Dodatkowo, co 10 rundę, otrzymujemy tajemniczy bonus. Haunted – dolne linie ukladanki stają się niewidoczne, co znacząco utrudnia naszą rozgrywkę. Pakiet możemy kupić za 27,59 zł poprzez poniższy odnośnik:

https://store(...)ef661fce

 

 


Nowa gra w EA Access

Już w przyszłym tygodniu abonenci usługi EA Access otrzymają kolejną grę w ramach programu. Nie ujawniono jaka będzie to produkcja, ale patrząc na portfolio firmy i to co już jest dostępne, zapewne będzie to któraż z tych produkcji: Battlefield: Hardline, Dragon Age: Inquisition, Titanfall lub NBA Live 14. Do tej pory możemy korzystać za niewielką miesięczną opłatę z gier: Battlefield 4, EA Sports UFC, FIFA 14, FIFA 15, Madden NFL 15, Madden NFL 25, NBA Live 15, Need for Speed: Rivals, NHL 15, Peggle 2, Plants vs. Zombies: Garden Warfare.

 

 


Gears Of War na Xboxa One

Im bliżej targów E3, tym coraz więcej zaczyna pojawiać się informacji dotyczącej premiery gry z tej serii na Xboxie One. Jakiś czas temu na Tweeterze twórców gry pojawiła się poniższa grafika, zwiastująca prezentację gry na E3.

 

 

Dodatkowo dzisiaj na rosyjskiej stronie związanej z serią Gears Of War pojawiło się trochę informacji dotyczącej trzeciej części gry w wersji na Xboxa One. Gra ma zaoferować 1250 punktów osiągnięć. Pracować w trybie FullHD z prędkością 60 kl/s. Nowe tryby gry oraz dotychczasowe najpopularniejsze obecnie. Gra ma zadebiutować 25 sierpnia 2015 roku. Informacje, chociaż dotyczą trzeciej części gry, najprawdopodobniej zostały umieszczone w tej zakładce przez przypadek i dotyczyć będą pierwszej części gry.

 

 

Ponadto wszyscy fani Gears of War mogą zapoznać się już z nową odsłoną strony www poświęconej tej sadze. zapraszam na: https://gearsofwar.com/pl-pl

 


Premiera Forzy 6

Czyżby hiszpański Amazon ujawnił dokładną datę premiery szóstej odsłony serii Forza Motorsport? Jeśliby wierzyć w to co, przez jakiś czas było dostępne na stronie sklepu, to  gra będzie dostępna od 22 października 2015 roku.

 

 


Sprzedaż Xboxa One rośnie

Od czasu zmniejszenia ceny Xboxa One i wypuszczeniu na rynek wersji bez Kinecta, sprzedaż konsoli systematycznie rośnie. Obecnie wiemy, już, że cena została obnozona na stałe i wynosi 350 $. Mike Nichols powiedział, że:

 

"Sprzedaż Xboxa One w USA wzrosła o 81 procent w stosunku do maja 2014 wzrosła także liczba aktywnychużytkowników Xbox Live o 20 procent."

 

 


Oculus Rift będzie współpracował z Xboxem One

W ubiegłym tygodniu pojawiła się sensacyjna informacja dotycząca nawiązania współpracy pomiędzy Microsoftem a producentami sprzętu VR. Dzięki temu do każdego zestawu z goglami dołączony będzie pad od Xboxa One. Poprzez streamowanie gier z Xboxa na PC z Windowsem 10 będziemy mogli grać w gry z konsoli. Początkowo będzie to zwykłe przesyłanie obrazu na wirtualny telewizor, ale w późniejszym czasie potencjał gogli zostanie wykorzystany w pełni poprzez pełną implementację funkcji VR. Oculus będzie wykorzystywał funkcje, które udostępni nam Direct X 12. Wszystkie nowości przedstawił Phill Spencer, który wziął udział w konferencji

 

 


World Of Tanks na Xboxa One

Coraz więcej szczegółów wskazuje, że już niedługo będzie dane zagrać nam w najpopularniejszą grę, gdzie w roli głównej występują czołgi. Mowa tu oczywiście o World Of Tanks. Najprawdopodobniej na jutrzejszej konferencji Microsoftu zostanie ogłoszona data premiery, a już teraz na stronie https://store(...)7df9b71a możemy znaleźć szczegóły dotyczące gry. Klient gry ma mieć rozmiar 71 MB, jednak po jego uruchomieni koniecznym będzie pobranie około 50 GB danych! Czekam z niecierpliwością.

 

 


Darmowy bonus dla użytkowników kont XBL Gold

Jeśli Wasza subskrypcja wygasła, to być może jest najlepszy moment żeby ją przedłużyć. Użytkownicy forum NeoGaf otrzymali maile z takim oto nagłówkiem:

 

Our Xbox Live Gold Members can expect an exclusive deal at XboxE3

 

 


 

Payday 2: Crimewave Edition

W tym tygodniu na Xboxie One zadebiutowała odświeżona wersja gry Payday 2 znana do tej pory użytkownikom Xboxa 360. W tej strzelaninie dla 4 graczy wcielamy się w przestępców dokonujących napadów na banki i inne instytucje. Oczywiście podrasowano grafikę do FullHD, dołączono wszystkie dodatki i za jedyne 299,99 zł możemy wkroczyć na złą drogę. Poniżej link do gry na rybku XBL:

https://store(...)sSection

 

 


The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Na rynku Xbox Live zadebiutowało też popularne na PC sieciowe RPG The Elder Scrolls Online. Gra umozliwia sieciowe rozgrywki bez opłacania dodatkowego abonamentu. Jeśli jestescie fanami serii, to musicie odwiedzić poniższą stronę:

https://store(...)2496f2f8

 

 


Planet of the Eyes

Już wkrótce na Xboxie One zadebiutuje gra Planet of the Eyes, czyli kolejny produkt od niezależnych twórców zrzeszonych w programie Microsoftu id@xbox. Gra jest przygodówką w stylu sławnego Limbo, tylko w bardziej intensywnej kolorystyce. Na obcej planecie będziemy walczyć o przeżycie z przeciwnościami losu i wytworami fauny i flory.

 

 

 


Transformers: Devastation

Jak wynika z informacji, które wyciekły przed E3, na targach zostanie zapowiedziana kolejna część z serii Transformers na nowe konsole. Uzytkownicy Xboxa One będą mogli wcielić się w potężne roboty. Targi już za niespełna dzień, więc i wkrótce więcej informacji na temat produkcji ujrzy swiatło dzienne.

 

 

 


Spectra

Twórcy zrzeszeni w id@xbox nie próżnują i zapowiadają kolejną grę na Xboxa One. W czerwcu ma zadebiutować gra zatytułowana Spectra. Gra, to dynamiczne wyścigi z dynamiczną muzyka. jesli lubisz wartką akcję, to gra w sam raz dla Ciebie.

 

 

 


Jak zawsze na koniec zapraszam do zapoznania się zszóstym odcinkiem podsumowania tygodnia w wykonaniu Majora Nelsona.

 


Uff... masa informacji, a wkrótce jeszcze więcej. Zbliżające się targi dostarczą zapewne nam masę informacji. W tym tygodniu ocena dla Xboxa to wysokie 9 na 10. Pytacie czemu aż tyle? To z uwagi na informacje o Gears Of War i Worlds Of Tanks na Xboxa One. Te dwie gry w ostatnim czasie wyrwały mi masę czasu z życiorysu, a teraz będziemy mogli w nie zagrać w lepszej oprawie i na nowszej konsoli.

Jak już wspomniałem na wstępie, za tydzień mały jubileusz będzie obchodził nasz blog. Stuknie mu 10 i z tej okazji przygotowałem kilka nagród dla jego czytelników. Jakie to będą nagrody, dowiecie się już wkrótce. Teraz tylko mogę powiedzieć, że będą trzy większe, dla każdego kto stanie na podium w konkursie i inne pomniejsze dla osób z szybkim refleksem. Zapraszam za tydzień!

 

 

Konferencja E3 2015

Konferencja Microsoftu rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 18.30 czasu polskiego. Będziemy mogli ją obejrzeć za pośrednictwem strony www.xbox.com, prosto z menu konsoli Xbox 360,  Xbox One oraz Windows Phone. Microsoft przygotował również program  Xbox Daily: Live @E3, który będzie podsumowywał każdy dzień targów. Ponadto w dniu 16 czerwca szef działu Xbox, Phill Spencer, weźmie udział w PC Gaming Show, wydarzeniu poświęconym komputerom. Ta tym pokazie będzie prezentowany nowy Windows 10, jego integracja z Xboxem.

 

 

Ponadto Microsoft przygotował specjalne wydarzenie dla 500 fanów z całego świata. Xbox Fan Fest: E3 2015. Szczęśliwcy już od 15.30 będą mogli wejść do specjalnie przygotowanej strefy, w której będą mogli zagrać w produkcje prezentowane na targach, spotkać się z producentami gier. Dla każdego przygotowano gadżety od sponsorów i wiele innych atrakcji.

Co zobaczymy? Na pewno będzie Rise of Tomb Raider. Nowa część sagi Gears of War, szósta część Forzy, Fable Legends. Co jeszcze? Widząc, że Microsoft przesunął dwa wielkie tytuły na Gamescom, to na E3 jeszcze ma asa w rękawie. Już niedługo dowiemy się co. Do konferencji został jeszcze jeden dzień.

 

 

マイクロソフトゾーンで来週お会いしましょう

 


P.S.

Na koniec, tak w ramach poprawienia humoru, zapraszam fanów obu obozów na obejrzenie "bajeczek na dobranoc", których tematem przewodnim jest rywalizacja międzyplatformowa ;)

Tagi: e3 2015 Microsoft xbox 360 xbox one

Oceń notkę
+ +9 -

Microsoft Zone
Oceń profil
+ +27 -
Radesito
Ranking: 114 Poziom: 63
PD: 32208
REPUTACJA: 5435