Tere fere

Gadaj zdrów

hiv hiv 22.10.2014, 19:27
Vault of Glass na Hardzie - poradnik
1692V

Vault of Glass na Hardzie - poradnik

Czołem, Strażnicy! Jestem przekonany, że większość z Was rozpracowała już Vault of Glass, natomiast uporanie się z tym wyzwaniem na najwyższym poziomie trudności wciąż może przyprawić Wam kłopotów.
Nawet jeśli udało Wam się zaliczyć Hard, warto zaznajomić się z kilkoma rozwiązaniami, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza.
 
Przeciwnicy na Hardzie są cholernie wytrzymali i mocno biją. Sugeruję, aby cały zespół miał 29+ poziom postaci. Koniecznie grajcie w 6-osobowym teamie. Pamiętajcie, że na poziomie Hard nie można "podnosić" poległych kumpli na bieżąco, jedynie po checkpointach. W praktyce oznacza to zazwyczaj, że śmierć jednego zawodnika przekreśla szanse na powodzenie, więc warto się poddać (wystawić się na ostrzał, runąć w przepaść) i rozpocząć zabawę od checkpointu. 
 
Pamiętajcie, że podstawą sukcesu jest dobra komunikacja. Bez niej polegniecie. Warto przyjąć jakiś punkt odniesienia, np. portale określać jako "lewy", "prawy", "środkowy".
 
Etap I - 3 okręgi
Zespół dzieli się na 3 zespoły 2-osobowe. 2 graczy znajdujących się na "środkowym" okręgu wspiera tych na "bocznych". Łatwizna.
 

 
Etap II - Legiony
Templar mocno bije, a kosmici próbują dotrzeć do tzw. Confluxów i poświęcić się (Sacrifice), więc trzeba ich kosić. 4 kosmitów może się poświęcić, piąta ofiara oznaczać będzie niepowodzenie. Obrona Confluxów podzielona została na 3 etapy (fale), a każdy z nich kończy się atakiem Legionów - na pole bitwy wysypuje się masa Fanatyków oraz Harpii. Zamiast walczyć z Legionami, warto skorzystać z triku.
 

 
Etap III - Wyrocznie
Po zaliczeniu Legionów, poddajcie się, aby trafić do punktu respawnu. Kasowanie Wyroczni jest upierdliwe z uwagi na bijących snajperów - Hobgobliny. Mając na wyposażeniu Ice Breakery, uporacie się z Wyroczniami bez problemów. Wystarczy rozstawić się tak, jak na załączonym filmie, aby mieć oko na wszystkie Wyrocznie.
 

 
Etap IV - Templar
Walka z Templarem jest trudna, ale można skorzystać z triku - zepchnąć bydlę z krawędzi. Przedstawiony na filmie sposób ma tę zaletę, że Templar się nie teleportuje, co gwarantuje znalezienie dodatkowej skrzynki.
 

 
Po uporaniu się z Templarem, czas odebrać nagrodę.
 

 
Etap V - Gorgony
W jaskini należy przetrwać, zostając niezauważonym. Jeśli Gorgona ujrzy choć jednego zawodnika, będzie po wszystkim. Jeśli grupa nie ogarnia, 3 zawodników może odlecieć na orbitę i dołączyć do grupy tuż przed wejściem do Vault of Glass (po sekcji platformowej). Hardkorowa opcja: przez Gorgony przechodzi tylko Hunter (Fireateam Leader), korzystając z niewidzialności, pozostali gracze wylatują na orbitę i dołączają się, trafiając od razu na sekcję platformową.
 
Pamiętajcie, że ostatecznie Gorgony można unieszkodliwić.
 

 
Etap VI - Platformówka
Sekcja platformowa ze znikającymi "kładkami" bywa kłopotliwa, ale pamiętajcie, że z drugiej platformy można z powodzeniem zeskoczyć.
 

 
Etap VII - Gatekeeper, tarcze, obrona Confluxu
Po wejściu do Vault of Glass należy się rozdzielić na 2 zespoły i rozwalić Gatekeepera. Gdy Gatekeeper ma końcówkę energii, wszyscy gracze spotykają się przy "lewym portalu" (brązowy). Po uruchomieniu portalu, 2 graczy broni go, a 4 wchodzi do portalu i rozwala Gatekeepera w środku. Po oddaniu 2 strzałów z rakietnicy, supporterzy wychodzą i zostają w tym miejscu, wspierają graczy broniących portal i czekają na "oczyszczenie". Gracz, który został w portalu, zbiera tarczę, wychodzi i "czyści" supporterów. Jeden z graczy wybiega na centralną część areny, aby bronić Conflux (wieża), który pojawił się tam przed chwilą i jest atakowany. 5 pozostałych graczy przemieszcza się na "prawy portal" (zielony), czyszcząc po drodze przeciwników. Akcję należy powtórzyć - dwóch graczy broni portalu, trzech wchodzi. Po wyciągnięciu drugiej tarczy, gracz z tarczą "czyści" supporterów i wszyscy gracze biegną na środek, aby bronić Conflux. Bańki Tytanów, komunikacja, firepower!
 

 
Etap VIII - Atheon
Walka z Atheonem to pryszcz. 2 Tytanów (lub Warlocków) biegnie w kierunku Atheona, aby zepchnąć go z krawędzi (wkrótce zostanie to spatchowane, więc do dzieła!).
 

 
Pozostała część ekipy pracuje w portalu, po przeniesieniu, rozwalając Wyrocznie.
 

 
Pozamiatane.
 
Ekipie Polish Elite Team dziękuję za świetną zabawę i nieogarnięte akcje :).

Tagi: destiny RAID VAULT OF GLASS

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +30 -
hiv
Ranking: 885 Poziom: 47
PD: 14242
REPUTACJA: 4415