Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2017 20:03
Xbox One S Lambo
1387V

The Chinese Room narzeka na pomysł refundacji proponowany przez Microsoft

Microsoft postanowił zaoferować graczom możliwość zwracania gier cyfrowych, które nie prezentują odpowiedniej jakości i deweloperzy odpowiedzialni za między innymi Everybody’s Gone to the Rapture postanowili głośno zaprotestować.

Pierwsi gracze sprawdzający nowości dla amerykańskiej korporacji dostrzegli możliwość zwracania gier, które nie spełniają oczekiwań klientów. Microsoft pracuje nad wdrożeniem tej usługi, która nie spodobała się deweloperom z The Chinese Room.

Microsoft wprowadzi zwroty w cyfrowych sklepach Xboksa i Windows?

The Chinese Room bardzo jednoznacznie wypowiada się o pomyśle zwracania gier nawet po 2-godzinnej rozgrywce. Zdaniem deweloperów taka propozycja nie jest uczciwa i może zostać wykorzystywana przez graczy:

The Chnese ROom na temat refundacji

Słowa a nawet ich ton jest dość jednoznaczny. Sytuację skomentował również Garry Newman – autor między innymi Rust – który zaznaczył, że jego grę można ukończyć w 2 minuty, więc refundacja powinna być dostępna od… 6 sekund. Oczywiście The Chinese Room podziela to zdanie, a nawet tłumaczy problem w prostych słowach.

Zdaniem deweloperów przez 2 godziny można przejść połowę Silent Hill, więc gracz pozna połowę pozycji, a i tak będzie mógł zdecydować, czy chce ją oddać.

Oczywiście tylko kwestią czasu było pojawienie się negatywnych komentarzy, według których autorzy powinni tworzyć treściwe i ciekawe produkcje, które będą wystarczająco długie, a jednocześnie odpowiednio interesujące, by ludzie nie chcieli ich zwracać po pierwszych chwilach.

Sytuacja jest naprawdę ciekawa, bo Microsoft przez swoje działanie może wpłynąć na twórców, którzy teraz będą zmuszeni do rozbudowywania swoich propozycji. Dla przypomnienia, refundacja na Xbox One i Windows 10 ma działać na poniższych zasadach:  

  • Gry i aplikacje kwalifikują się do samoobsługowego zwrotu kosztów w przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli gracz wykorzystywał produkt przez mniej niż 2 godziny.
  • DLC, Season Passy i dodatki nie kwalifikują się do samoobsługowego zwrotów kosztów.
  • Gra musi zostać pobrana i uruchomiona przed zażądaniem samoobsługowego zwrotów kosztów.
  • Gracz musi poczekać przynajmniej 1 dzień po wyłączeniu gry lub aplikacji przed zażądaniem samoobsługowego zwrotów kosztów.
  • Niektóre aplikacje Windows 10 mogą nie kwalifikować się do samoobsługowego zwrotów kosztów.
  • Firma Microsoft zastrzega sobie prawa do blokowania dostępu dla użytkowników, którzy nadużywają zwrotów.

Źródło: http://wccftech.com/the-chinese-room-xbox-refunds-bollocks/

Tagi: refundacja the chinese room Xbox One