Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2017 11:43
Ghost in the Shell. Nowy zwiastun i prezentacja masek z filmu
762V

Ghost in the Shell. Nowy zwiastun i prezentacja masek z filmu

Ghost in the Shell zmierza z wielką prędkością na srebrne ekrany. Film dorobił się na początku lutego pierwszego obszernego trailera, ale nie znaczy to oczywiście, że twórcy powiedzieli ostatnie marketingowe słowo.

Tym razem możemy zobaczyć scenkę, jak Major budzi się po przeprowadzeniu operacji "ratującej" jej życie. Lekarze twierdzą, że operacja przeniesienia jej umysłu do nowego ciała była konieczna po tym jak  bohaterka odniosła poważne obrażenia w ataku terrorystycznym.

Oglądajcie film Star Fox stworzony przez autorów "Ghost in the Shell" i "Attack on Titan"

Widać, że reżyser filmowego Ghost in the Shell próbuje zachować tajemniczość i pewien stopień mistycyzmu animowanego pierwowzoru. Pod koniec materiału wyraźne są jednak typowe "hollywoodzkie" naleciałości, więc naprawdę trudno powiedzieć, jak wypadnie to dzieło.

Za reżyserię odpowiada Ruper Sanders, który wcześniej stworzył tylko kiczowatą i słabo ocenianą "Królewnę Śnieżkę i Łowcę". Być może jednak młody reżyser będzie chciał błysnąć i wybije się na Ghost in the Shell. Oby. Z pewnością nie można natomiast narzekać na obsadę filmu. Scarlett Johansson, Takeshi Kitano, Michael Pitt i Juliette Binoche to aktorzy, którzy mają szansę pociągnąć to dzieło, nawet jeśli wystąpią w nim pewne braki na innych polach.

Ghost in the Shell trafi do polskich kin 31 marca.

Przy okazji warto rzucić też okiem na materiał prezentujący naprawdę ciekawe rekwizyty wykorzystywane w Ghost in the Shell. Okazuje się, że reżyser chciał jak najmniej korzystać z efektów komputerowych, stawiając raczej na pracę tradycyjnych filmowych rzemieślników, tworzących np. maski gejsz-zabójców.

Źródło: YouTube

Tagi: Film ghost in the shell gits kino