Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.11.2019 16:27
The Outer Worlds
853V

The Outer Worlds to ogromny sukces sprzedażowy. Gra trafi na NS w pierwszym kwartale 2020

Podczas spotkania z inwestorami, Take-Two podzieliło się z nami informacjami sprzedażowymi oraz datą premiery na NS.

O tym, że najnowsza produkcja studia Obsidian Entertainment trafi na przenośne konsole Nintendo Switch, wiemy już od paru tygodni. Premiera portu została zapowiedziana na rok 2020, ale dzięki wydawcy Take-Two, data została jeszcze bardziej przybliżona.

Podczas spotkania z inwestorami, Take-Two podkreśliło, że sprzedaż The Outer Worlds mocno przewyższyła oczekiwania wobec pierwotnych założeń. Produkcja przyczyniła się do ogromnego zwiększenia wyniku finansowego za cały rok fiskalny. Niestety, wydawca nie pokusił się o podanie dokładnej liczby sprzedanych sztuk.

Oprócz tego, wydawca ujawnił, że The Outer Worlds trafi na przenośne konsole Nintendo w roku budżetowym 2020. Z informacji wynika, że bieżący rok obrotowy Take-Two Interactive (RO2020) potrwa do 31 marca 2020r. Oznacza to, że najnowsza produkcja studia Obsidian trafi na hybrydową platformę do końca marca.

The Outer Worlds zadebiutowało 25 października bieżącego roku na PC, Xboksa One oraz PS4. Gra została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, a jak się właśnie dowiedzieliśmy, jej sprzedaż była zadowalająca.

O The Outer Worlds:

Źródło: wccftech.com

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds