Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.11.2019 19:53
fifa 20
10128V

EA banuje gracza Fify za karygodne zachowanie

Electronic Arts banuje gracza o nicku "Kurt0411" za brak szacunku i trudność z opanowaniem własnych emocji.

Każda odsłona wirtualnego symulatora piłki nożnej potrafi zdenerwować nawet spokojną osobę. Jak widzimy, opanowanie emocji podczas grania w FIFA 20 było trudne nawet dla profesjonalnego gracza, który powinien świecić przykładem, ponieważ oglądają go również młodsi odbiorcy. 

Co się tak na prawdę stało? Profesjonalny e-sportowy gracz bawił się w najnowszą odsłonę Fify na transmisji na żywo - mężczyzna o nicku Kurt0411 grał przeciwko rywalowi mecz, który był na korzyść przeciwnika - Kurtowi udało się wyrównać w ostatnich minutach regularnego czasu gry, po czym wykrzyknął: "Pier***cie się, EA". Po chwili podniósł szalik z logiem wydawcy Fify i splunął na niego kilka razy.

Klip został opublikowany na Twitterze przez użytkownika DrJarba, również osobę zajmującą się streamowaniem. DrJarba uznał, że zachowanie "kolegi" jest nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca, na co Kurt0411 odpisał, że "ten klip jest lepszy niż cała Twoja kariera streamingowa" - cały tweet możecie obejrzeć poniżej.

Do całej sytuacji, 2 listopada, odniosło się Electronic Arts, które podjęło stanowcze działania wobec zachowania nieopanowanego emocjonalnie Kurta - został zdyskwalifikowany ze wszystkich zawodów EA Sports FIFA 20 Global Series i innych, przyszłych wydarzeń. EA uważa, że Kurt naruszył wielokrotnie zasady.

Osobiście, cieszę się, że EA walczy z nieprofesjonalnym zachowaniem - takich "graczy" powinno być jak najmniej.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Gamelife.com

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20