SKLEP

Portal PSX Extreme

SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2016
9978V

PlayStation 4 Pro [PS4 Pro] - cena, premiera, sprzęt, gry - wszystko o nowej konsoli Sony

7 września 2016 roku Sony zapowiedziało ulepszoną wersję PlayStation 4. Od tego momentu pojawiło się wiele informacji oraz zadaliście wiele pytań, więc postaraliśmy się odpowiedzieć na najważniejsze zagadnienia i jednocześnie przedstawić PlayStation 4 Pro z każdej możliwej strony. 

1. Kiedy odbędzie się premiera? Za ile kupimy konsolę? Czy sprzęt zadebiutuje w Polsce?

PlayStation 4 Pro zadebiutuje w całej Europie oraz wybranych innych krajach dokładnie 10 listopada. W tym dniu kupimy urządzenie w Polsce. Sony wyceniło sprzęt na 399 euro / 349 funtów, czyli około 1799 zł.

2. Jakie wymiary ma i ile waży PlayStation 4 Pro w porównaniu do PlayStation 4?

PlayStation 4 Pro jest odrobinę większe od PlayStation 4 – wymiary PS4 Pro to 295 x 55 x 327 mm, zaś PS4 to 265 x 39 x 288 x mm (szerokość x wysokość x długość). W przypadku wagi PlayStation 4 Pro również ma „przewagę” – około 3,3 kg do 2,1 kg.

3. Jakie korzyści daje PlayStation 4 Pro?

PlayStation 4 Pro to mocniejsza wersja PlayStation 4. Konsola umożliwia wyświetlanie grafiki w rozdzielczości 4K, wspiera HDR i pozwala na rozgrywkę w stabilniejszej, a zarazem wyższej liczbie klatek na sekundę. Sprzęt daje możliwość oglądania filmów w 4K (tylko przez stream), posiada dysk 1TB oraz szybsze Wi-fi.

4. Czy PlayStation 4 Pro to nowa generacja?

Nie. PlayStation 4 Pro to nadal konsola ósmej generacji. Sony nie zamierza tworzyć barier pomiędzy graczami posiadającymi PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro.  

5. Dla kogo jest skierowany PlayStation 4 Pro?

Konsola jest skierowana dla graczy ceniących sobie najlepszą grafikę oraz płynniejszą animację. Sony nie ukrywa, że istotnym elementem w strategii jest powiększająca się baza posiadaczy telewizorów 4K, którzy będą mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw urządzenia.

6. Czy PlayStation 4 Pro jest mocniejsze od PlayStation 4?

Tak. Urządzenie otrzymało znacznie mocniejsze podzespoły, dzięki którym deweloperzy mogą pozwolić sobie na przygotowanie lepiej wyglądających i lepiej działających gier. PlayStation 4 Pro charakteryzuje się mocą na poziomie 4.20 teraflopów, zaś standardowa wersja PlayStation 4 posiada maksymalna moc 1.84 teraflopów.

 • PlayStation 4 CPU - 8 rdzeni Jaguar 1,6GHz        
 • PlayStation 4 Pro CPU - 8 rdzeni Jaguar 2,1GHz
 • PlayStation 4 GPU - 18 jednostek obliczeniowych Radeon GCN, 800MHz           
 • PlayStation 4 GPU - 36 ulepszonych jednostek GCN, 911MHz
 • PlayStation 4 RAM - 8GB GDDR5 176GB/s          
 • PlayStation 4 RAM - 8GB GDDR5 218GB/s

7. Czym jest HDR i 4K?

Obraz HDR to obraz o zakresie jasności, który można z łatwością porównać do zakresu jasności widzianego przez człowieka. W grach kolory na ekranie są po prostu lepsze, bardziej realistyczniejsze i dzięki temu gracze widzą ładniejszą oprawę.

4K to określenie stosowane dla wysokiej rozdzielczości, w której występuje 4 tysiące pikseli w poziomie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mogą pojawić się tutaj pewne "różnice" – dla obrazu kinowego to 4096x2160 px, zaś dla obrazu telewizyjnego 3840x2160 px. W tym drugim przypadku bardziej odpowiednią nazwą jest Ultra HD (UHD).

8. Czy PlayStation 4 Pro pozwoli na rozgrywkę w natywnym 4K?

Według dostępnych informacji większość gier nie będzie działać w natywnym 4K, a konsola będzie automatycznie scalować produkcje do rozdzielczości 4K. Jednak pojawiają się już pierwsi deweloperzy - Naughty Dog z The Last of Us - którzy chcą osiągnąć tę oczekiwaną jakość. 

9. A co jeśli nie posiadam telewizora wspierającego HDR i rozdzielczość 4K?

W tej sytuacji będziesz mógł cieszyć się wyższą rozdzielczością (przykładowo z 720p do maksymalnie 1080p) i płynniejszą animacją (do maksymalnie 60 klatek na sekundę). Musisz przy tym pamiętać, że to deweloperzy decydują w jaki sposób wykorzystają moc PlayStation 4 Pro i w niektórych tytułach możesz nie zauważyć znaczących różnic.

10. Jaką rozdzielczość wspiera PlayStation 4 Pro?

W przypadku telewizorów 4K gracze mogą liczyć na rozgrywkę w 4K (3840 x 2160px), a w sytuacji HDTV gry będą działać w 1080p.

11. Czy konsola będzie posiadać ekskluzywne tytuły?

Nie. PlayStation 4 Pro to część rodziny, w której znajduje się również PlayStation 4 i PlayStation 4 Slim. Wszystkie trzy konsole dzielą jedną bibliotekę produkcji i są w pełni kompatybilne z grami wcześniej wydanymi lub dopiero nadciągającymi. Na każdej konsoli zagramy we wszystkie tytuły z PlayStation 4 i PlayStation VR.

12. Czy wszystkie produkcje z PlayStation 4 będą dostępne na PlayStation 4 Pro?

Tak. Wszystkie wcześniej wydane produkcje na płytach lub w wersjach cyfrowych będą normalnie działać na PlayStation 4 Pro.  

13. Czy gry już wydane na PlayStation 4 mogą działać lepiej na PlayStation 4 Pro?

Tak. Deweloperzy mogą przygotowywać specjalne łatki poprawiające produkcje, dzięki którym usprawnią płynność animacji, zadbają o ładniejszą grafikę, podbiją rozdzielczość lub dodają nowe efekty graficzne. Każdy taki patch musi zostać wydany za darmo.

Aktualnie zapowiedziano przygotowanie aktualizacji dla następujących gier:

 • Deus Ex: Mankind Divided
 • Uncharted 4: A Thief's End
 • inFAMOUS: First Light
 • Middle Earth: Shadow of Mordor
 • Paragon
 • Call of Duty: Black Ops III

Sony udostępniło deweloperom odpowiednie narzędzie i wspiera ich w przygotowywaniu aktualizacji, ale firma nie wymaga od twórców przygotowywania łatek. To tylko i wyłącznie ich dobra wola.  

14. Czy wszystkie gry wydane po premierze będą korzystać z mocy PlayStation 4 Pro?

Według dostępnych informacji tak, jednak Sony aktualnie podzieliło się skromną listą tytułów, które będą działać lepiej na PlayStation 4 Pro:

 • Rise of the Tomb Raider
 • Killing Floor 2
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 • Spider Man
 • For Honor
 • Watch Dogs 2
 • Days Gone
 • Farpoint
 • Horizon: Zero Dawn
 • Mass Effect: Andromeda
 • Final Fantasy XV
 • Dishonored 2
 • The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

15 . Czy ulepszone produkcje zostaną w jakiś sposób oznaczone?

Tak. Na pudełkach gier pojawi się oznaczenie "PS4 Pro Enhanced".

16.  Czy przygotowane aktualizacje będą płatne?

Nie. Według wszystkich aktualnie dostępnych informacji łatki usprawniające już wydane produkcje dla PlayStation 4 Pro będą bezpłatne.

17. Czy deweloperzy muszą wykorzystywać dodatkową moc PlayStation 4 Pro i każda gra będzie działać w 4K oraz wykorzystywać HDR?

Nie. Sony nie wymaga od deweloperów tworzenia gier z wykorzystaniem HDR i działających w rozdzielczości 4K. Autorzy mogą na własną rękę korzystać z dodatkowej mocy PlayStation 4 Pro.

18. Czy Sony nadal zamierza produkować konsolę PlayStation 4?

Tak. PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro to jedna „rodzina” urządzeń i będą występować wspólnie na rynku.  

19. Czy będę mógł grać Online ze znajomymi, którzy nie posiadają PlayStation 4 Pro?

Tak. Sony nie dzieli graczy i tworzy jeden wielki ekosystem, w którym znajdują się gracze posiadający PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. Jeden gracz może posiadać w domu trzy sprzęty i korzystać z tego samego PlayStation ID.

20. Czy podczas gry Online będę mógł liczyć na płynniejszą rozgrywkę (liczba klatek na sekundę będzie większa)?

Nie. Sony zdecydowało się na zachowanie balansu w rozgrywce sieciowej i w tej sytuacji każdy tryb multiplayer w produkcjach musi działać identycznie na PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. W tej sytuacji jeśli produkcja pozwala na zmagania w 60 klatkach na PlayStation 4 Pro, to identyczną jakość muszą uzyskać gracze na PlayStation 4 Slim i PlayStation 4.

21. Czy gry otrzymają dodatkowe funkcje, nowe tryby lub inne mechaniki?

Nie. Każda gra musi posiadać identyczne tryby, postacie, funkcje, czy też misje. Mogą się tutaj pojawić jednak drobne różnice – przykładowo na PlayStation 4 Pro podczas rozgrywki kooperacyjnej na podzielonym ekranie może jednocześnie w zabawie uczestniczyć więcej graczy.

22. Czy posiadając swoje konto PlayStation Network z PlayStation 4 będę mógł z niego korzystać na PlayStation 4 Pro?

Tak. Wszystkie konsole działają na tym samym PlayStation Network, więc gracze mogą korzystać z jednego konta.

23. Mogę przerzucić moje dane z PlayStation 4 na PlayStation 4 Pro?

Tak. Bez najmniejszego problemu skopiujesz gry, stany rozgrywki, stworzone filmy i zdjęcia, ustawienia systemowe, czy też inne elementy. Wystarczy podłączyć PlayStation 4 z PlayStation 4 Pro za pomocą kabla Ethernet. Ta funkcja działa również w przypadku podłączenia PlayStation 4-PlayStation 4, PlayStation 4 Pro-PlayStation 4 Pro. Wystarczy tylko posiadać na obu konsolach to samo konto PlayStation ID oraz gracze muszą zadbać o stosowne oprogramowanie systemowe (przynajmniej 4.00 ma obu urządzeniach). 

Oczywiście gracze mogą również zalogować się na swoim koncie z PlayStation 4 na PlayStation 4 Pro i pobrać całą zawartość z PlayStation Store.

24. Czy PlayStation 4 Pro otrzyma ulepszony kontroler?

Tak. PlayStation 4 Pro i PlayStation 4 Slim posiadają w pudełkach nową wersję kontrolera Dualshock 4. Urządzenie wyświetla mały pasek światła na panelu dotykowym oraz można go podłączyć do konsoli za pomocą kabla USB i jednocześnie grać. W tej sytuacji zostanie zmniejszony lag. 

25. A mogę normalnie korzystać ze swojego pada kupionego dla PlayStation 4?

Tak. Wszystkie wcześniej wydane kontrolery Dualshock 4 działają z PlayStation 4 Pro.

26. PlayStation 4 Pro będzie wspierać starą kamerę oraz słuchawki dostępne wcześniej dla PlayStation 4?

Tak. Konsola wspiera wcześniej wydane akcesoria.

27. Czy PlayStation 4 Pro pozwoli mi lepiej cieszyć się PlayStation VR?

Tak. Choć PlayStation VR działa na PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro, to jednak w przypadku tej ostatniej konsoli gracze zostaną w pewien sposób uprzywilejowani. Deweloperzy mogą zająć się usprawnieniami produkcji dla PS4 Pro i dzięki temu rozgrywka będzie wyświetlana w wyższej rozdzielczości, a zmagania będą płynniejsze. Trzeba mieć jednak świadomość, że to wszystko zależy od samych twórców.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że PlayStation VR nie będzie wspierać rozdzielczości 4K i funkcji HDR.

28. Czy funkcje Share Play, Remote Play i Share będą działać lepiej na PlayStation 4 Pro?

Tak. Od premiery PlayStation 4 Pro gracze będą mogli cieszyć się ze strumieniowania rozgrywki w 1080p w przypadku Share Play oraz Remote Play. Oczywiście jeszcze wiele zależy od połączenia internetowego – Sony zaleca posiadanie przynajmniej 15Mbps.

W przypadku opcji Share wiele zależy od gier, ale pojawi się opcja nagrywania rozgrywki oraz wykonywania screenów w rozdzielczości 4K.

29. Jak wygląda sprawa strumieniowania rozgrywki – PlayStation 4 Pro umożliwi lepszą jakość?

Tak. Od dnia premiery PlayStation 4 Pro gracze otrzymają możliwość strumieniowania rozgrywki na YouTube’a w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

30. Czy PlayStation 4 Pro wspiera filmy na Blu-ray UHD?

Nie. PlayStation 4 Pro nie posiada napędu obsługującego format płyt 4K Ultra Blu-ray. Konsola ma identyczny odtwarzacz Blu-ray jak PlayStation 4. Sony zdecydowało się zrezygnować z nowoczesnego odtwarzacza na rzecz strumieniowania materiałów w 4K.

31. Co dokładnie oznacza, że Sony zamierza skupić się na transmisji wideo?

Sony potwierdziło, że na konsolę trafią aplikacje (Netflix i YouTube) wspierające rozdzielczość 4K. Według przedstawicieli korporacji streaming wideo cieszy się coraz to większym zainteresowaniem, więc stwierdzono, że jest to najlepsza opcja dla urządzenia. Korporacja nie zamierza przynajmniej aktualnie wprowadzać na PlayStation Store filmów lub seriali w 4K.  

Komentarze (331)

Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 42
REP.: 6936
Asuka Kazama dodano: 10.09.2016, 20:10 #1
Czas poszukać PSX na jakiejś aukcji :)
Ukryj odpowiedzi (28)
Poziom: 34
REP.: 931
Sandrama do Asuka Kazama dodano: 10.09.2016, 20:17 #2
Ja właśnie mam zamiar pokupować na allegro różne gierki na PSXa ;P Na pewno Tenchu 2, Nightmare Creatures i King's Field ;d Do takich gierek bardziej mnie ciągnie niż do nowości na PS4.
Poziom: 22
REP.: 65
siweeek do Asuka Kazama dodano: 10.09.2016, 20:18 #3
Jest dobrze :) ,, polityka sony nigdy nie zawodzi ,,
kolo [188.146.***.***] do siweeek dodano: 10.09.2016, 22:07 #4
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 28
REP.: 245
nedo do Sandrama dodano: 10.09.2016, 22:20 #5
Spróbuj Medi Evil i Medi Evil 2.
A co tu się wyprawia?
Poziom: 32
REP.: 1972
Mortus do nedo dodano: 10.09.2016, 22:29 #6
Czemu rozdzieliłeś tytuł MediEvil na dwa słowa?
A poza tym też polecam przygody Sir Daniela Fortesque :)
Poziom: 28
REP.: 245
nedo do Mortus dodano: 10.09.2016, 22:33 #7
Masz rację mój błąd, ale jakby wpisał/a w google to i tak by znalazł/a.
Poziom: 38
REP.: 1617
Starylis do Asuka Kazama dodano: 11.09.2016, 01:16 #8
Bylem na gieldzie staroci i PSX moglem kupic za 20 zl ale dale sobie luz ;)
Pracujesz w porcie, skrobiesz muszle z siatek ?
Poziom: 51
REP.: 2507
Salomonik do kolo dodano: 11.09.2016, 02:39 #9
Jeszcze lepiej bedzie jak uwaznie przeczytasz jeszcze raz całego newsa, ta kwestia jest wyjasniona.
Poziom: 29
REP.: 1023
asroma1927 do Asuka Kazama dodano: 11.09.2016, 08:26 #10
Ja mam szaraka i nadal dobrze się bawię nieśmiertelna konsola :)
Do tego xbox 360 i mi starczy na razie to co mam ta cała nowa generacja jest gów.. warta
Nadzieja w Nintendo bo z nowym Scorpio może być różnie po tym co odwala Sony to Microsoft może obrosnąć w piórka i żeby nie było tak jak na początku miało to być z xone czyli np brak możliwości odsprzedaży używek lub coś tam innego oczywiście nie na korzyść gracza.....
Poziom: 37
REP.: 194
xplasm do kolo dodano: 11.09.2016, 08:33 #11
Nie będzie w online ma być tyle samo klatek
Poziom: 55
REP.: 5500
Vaderous33 do Asuka Kazama dodano: 11.09.2016, 08:41 #12
też tak myślę :) do tego Syphon Filter seria i Nightmare Creatures i dziesiątki innych wspaniałości :) na ps2 też odpalisz gry z ps1 choć radość już inna :)
Polityka sony zawsze byłą taka sama,bo chodzi o kasę,jednak wcześniej było więcej do odkrycia,początki 3D bez akceleracji i jakoś się grało.
Do dziś gram w najlepszą grę świata pt "Quake 2" w wersji psx,jest niezrównana :) Tryb gry Software-Render nawet na pc tak fajnie nie wygląda,zwłaszcza że wersja psx ma dodane grafiki i efekty :D Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 08:42
kolo [188.146.***.***] do Salomonik dodano: 11.09.2016, 09:49 #13
Acha czyli ps4pro będzie gubił fpsy jak ps4 bieda ? No to jeszcze lepiej
Poziom: 28
REP.: 335
speedward do Asuka Kazama dodano: 11.09.2016, 22:25 #14
Mnie najbardziej denerwują te niekończące się łatki i dlc które trzeba ściagać. Strach wlączać pleja, dobrze ze jest x360 i super gierki za półdarmo.
Poziom: 19
REP.: 49
ConraT do nedo dodano: 12.09.2016, 16:05 #15
Ostatnio skończyłem Medievila - pierwszy raz zdobyłem wszystkie kielichy dusz (za dzieciaka to było za trudne). Gra jest niesamowita. W Medievila 2 nigdy nie grałem. Podobna radocha, jak w jedynce?
Poziom: 19
REP.: 49
ConraT do Sandrama dodano: 12.09.2016, 16:08 #16
Też mam taką wkręte ostatnio. Ale klasyki są drogie - udało mi się kupić Spyro z pękniętym pudełkiem i bez okładki przedniej za 5 dyszek, ale to niezła cena - normalnie to Crashe, MGS to powyżej 100 :/
Poziom: 28
REP.: 245
nedo do ConraT dodano: 12.09.2016, 20:51 #17
Nawet jeszcze lepsza. To jedna z niewielu serii gdzie druga część jest troszkę lepsza od pierwszej. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.09.2016, 20:52
Poziom: 44
REP.: 538
AVErsiv do asroma1927 dodano: 12.09.2016, 21:25 #18
No po tym co sony odwala ... a zaraz a co takiego sony odwala ?
Poziom: 29
REP.: 1023
asroma1927 do AVErsiv dodano: 12.09.2016, 21:30 #19
Zupełnie nic.Tylko karzą sobie płacić za aktualizacje do gier ale to jest normalne nie ??
Poziom: 44
REP.: 538
AVErsiv do asroma1927 dodano: 12.09.2016, 21:36 #20
taa a kiedy ci kazali płacić za aktualizację do gry ??
Poziom: 29
REP.: 1023
asroma1927 do AVErsiv dodano: 12.09.2016, 22:47 #21
Mówię o super nowej konsoli wersji PRO........
Poziom: 44
REP.: 538
AVErsiv do asroma1927 dodano: 13.09.2016, 00:55 #22
aha , to ja proponuję obrazić się na sony że w ogóle śmieli zrobić PS2 ! przecież już jedną konsolę sprzedali jak śmią dawać ludziom za ich ciężko zarobione pieniądze nową konsolę z lepszą grafiką !! HAŃBA !!
Poziom: 19
REP.: 49
ConraT do nedo dodano: 13.09.2016, 11:54 #23
To zaczynam polować na allegro ;)
Poziom: 42
REP.: 825
TrueVanDal do Salomonik dodano: 14.09.2016, 10:53 #24
Naprawdę ciężko mi uwierzyć, żeby gra, która targetuje 60 FPSów i przy ostrej zadymie "dropi" (nie mówię, że tnie, ale po prostu gubi klatki tak jak kolega wyżej podał) będzie działała identycznie na mocniejszym hardware (czytaj, będzie dropić tak samo, bo o to koledze chodziło). Zamierzenia i zalecenia Sony są oczywiście ok i należy je pochwalić ale różnice raczej na pewno będą. Jedyne co nam zagwarantują to to, że jakiś tam poziom FPS jest ich celem (30/60) ale to tylko tyle. Jak PS4 "zwykła" nie wyrobi to zgubi klatki i nic na to nie poradzisz, a co zrobisz na "Pro"? No chyba, że jest magiczny "switch" w kodzie który każe konsoli działać identycznie jak zwykła. Niech przykładem będzie teraz XOne Slim, nieco silniejsze GPU i już widać stabilniejszy framerate przy targecie 30 FPS i mniej "zgubionych" klatek przy targecie na 60 FPS. Tutaj na 99% (zostawiam sobie ten mały margines błędu) będzie tak samo albo i "gorzej" bo różnice w hardware są sporo większa, no chyba, że PS4 "zwykła" będzie ogołocona z detali w multi, żeby nadgonić klatkami do "Pro".

Pozdro.
Poziom: 21
REP.: 42
Fusiek94 do Sandrama dodano: 20.09.2016, 12:22 #25
Mam na sprzedaż troche gier psx ; )
Poziom: 33
REP.: 38
panborysek do asroma1927 dodano: 27.09.2016, 17:00 #26
Najnowsza generacja,tak jak i starsza ma wspaniałe gry,więc jest duuużo warta,bez wyjątku ,Nintendo też.pozdrawiam, gracz w gry na konsolach.
Madrac [217.98.***.***] do kolo dodano: 21.10.2016, 13:15 #27
Widać czytać ze zrozumieniem nie każdy potrafi, ehh, dzieciarnia.
Sony zdecydowało się na zachowanie balansu w rozgrywce sieciowej i w tej sytuacji każdy tryb multiplayer w produkcjach musi działać identycznie na PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. W tej sytuacji jeśli produkcja pozwala na zmagania w 60 klatkach na PlayStation 4 Pro, to identyczną jakość muszą uzyskać gracze na PlayStation 4 Slim i PlayStation 4.
Patrykoss125 [46.45.***.***] do kolo dodano: 09.11.2016, 19:22 #28
Zrobili tak że każdy będzie miał tyle samo
Poziom: 17
REP.: 32
AUTOWIDOL do Sandrama dodano: 29.12.2016, 12:49 #29
przypomniałeś mi o nightmare,ja ograłbym jeszcze raz heart of the darkness,chętnie odkupię jak ktoś ma
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango dodano: 10.09.2016, 20:11 #30
Dla kogo skierowane? Dla mnie, bo lubię dobra grafikę a nie lubię PC, wiec przesiadki co 3lata mi pasują. 10 listopada przybywaj!
Ukryj odpowiedzi (57)
Poziom: 59
REP.: 10580
Wojciech Gruszczyk do Tango dodano: 10.09.2016, 20:13 #31
Poruszam tutaj sporo pytań, które niektórym mogą wydawać się dziwne, ale naprawdę takie pytania się pojawiają. Czy to na PPE, czy to na blogu Sony, czy też na innych forach. Mam nadzieję, że tekst się komuś przyda.
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango do Wojciech Gruszczyk dodano: 10.09.2016, 20:16 #32
Nie no spoko. Ja sie wcale nie czepiam tylko sobie mowię, ze pewnie jest więcej takich jak ja :) Bardzo fajny temat :)
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango do Wojciech Gruszczyk dodano: 10.09.2016, 20:19 #33
Mimo początków ciężkich jakie miałeś to ewoluowałes w swojej dziedzinie i dobrze sie czyta Twoja twórczość :)
Poziom: 59
REP.: 10580
Wojciech Gruszczyk do Tango dodano: 10.09.2016, 20:28 #34
Dzięki. Staram się ;)
Poziom: 32
REP.: 199
n3verwins-03 do Tango dodano: 10.09.2016, 20:37 #35
mam tak samo,sprzedam ps4,dorzuce 1000zl i kupie ps4 pro.Mi tez odpowiada taki manewr raz na 3 lata
Przez Ereb i Terror
Poziom: 54
REP.: 8132
rassbee PL do Wojciech Gruszczyk dodano: 10.09.2016, 20:43 #36

Cytat:

ewoluowałes w swojej dziedzinie
by Tango

hahahah ...jestem z ciebie dumny Wojtek :)
Poziom: 23
REP.: 492
norq do n3verwins-03 dodano: 10.09.2016, 21:33 #37
Mam nadzieję, że takich osób, którym "odpowiada taki manewr" więcej nie ma. Was dwóch to i tak za dużo. Jestem fanem Sony, ale nie lubię być rąbanym w tyłek. Półśrodków nie uważam. Wystarczyło poczekać i uderzyć od razu z całkiem nową konsolą. Tą generacje i tak Sony wygrało, zaorało Microsoft, więc wystarczyło skupić się na rzeczach do poprawy w starej wersji.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Tango dodano: 10.09.2016, 21:33 #38
Komentarz ukryty [Pokaż]
Fanboy każdej dobrej gry :)
Poziom: 42
REP.: 2715
darek79r19 do Tango dodano: 10.09.2016, 22:25 #39
Dla mnie też, tak powinna wyglądać PS4 na starcie, wymienie starą PS4 na PRO bo mam TV4K i czekam na streamowanie w 1080p, poza tym pewnie też łyknę VR. A starą PS4 na święta podaruje siostrzeńcom. Bez spiny, jak niektórzy tutaj obrażeni na Sony.
Fanboy każdej dobrej gry :)
Poziom: 42
REP.: 2715
darek79r19 do norq dodano: 10.09.2016, 22:27 #40
Ale czym tak naprawde Sony cię uraziło ? Po kolei, konstruktywnie wymieniaj. Twoja PS4 przestanie działać, czy jak ?
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do adiq1033 dodano: 10.09.2016, 22:33 #41
co z tego że robione na pc jak pc nie uciągnie uncharted 4 ani horizon.
Poziom: 21
REP.: 130
Swahveck do norq dodano: 10.09.2016, 22:51 #42
Ja jestem kolejną osobą, której ta sytuacja pasuje. Jedyne co ki nie pasuje to wsparcie 4k na siłę, w sytuacji kiedy bardzo mało osób ma taki telewizor. Mam nadzieję, że za 2-3 lata sony wyda nową konsole, która udźwignie 4k na wysokich detalach i tym samym sony przestanie wspierać ps4, ale gry na nową konsolę będą chodzić na ps4 pro.

Mówiąc, że ktoś jest rąbany w tyłek to tak jakbyś powiedział, że producenci gier wydając patche rąbią w tyłek graczy, bo oni przecież mogło przejść grę przed wydaniem patcha, który ją usprawnia.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 10.09.2016, 23:06 #43

Cytat:

co z tego że robione na pc jak pc nie uciągnie uncharted 4 ani horizon.


Fajną głupotę palnąłeś. Dlaczego PC miałby nie uciągnąć Uncharted 4 czy Horizon? Czy Ty żyjesz w świecie, gdzie PlayStation 4 to kosmiczna technologia, niedostępna dla człowieka? Bardziej mnie zastanawia po co napisałes tak bezmyślny komentarz "komputer nie uciągnie U4 ani Horizon".

Jest takie powiedzenie, że chytry dwa razy traci. A Sony chce się nachapać...
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 00:39 #44

adiq1033 napisał:

Cytat:

co z tego że robione na pc jak pc nie uciągnie uncharted 4 ani horizon.


Fajną głupotę palnąłeś. Dlaczego PC miałby nie uciągnąć Uncharted 4 czy Horizon? Czy Ty żyjesz w świecie, gdzie PlayStation 4 to kosmiczna technologia, niedostępna dla człowieka? Bardziej mnie zastanawia po co napisałes tak bezmyślny komentarz "komputer nie uciągnie U4 ani Horizon".

Jest takie powiedzenie, że chytry dwa razy traci. A Sony chce się nachapać...


Z tą kosmiczną technologia to bardzo możliwe że dobrze napisałeś. Bo widzisz, Wulfen to człowiek, który zna pecetowe granie z perspektywy swojego laptopa o którym mi kiedyś pisał. Tu masz filmik jak mu klatkuje Ryse:Wiec skoro gierka która nie ma dziś dużych wymagań skika mu niemiłosiernie na jego lapku, to nie ma co sie dziwić, że chłopak ma wypaczone pojęcie o pecetowym gamingu i wydaje sie biedakowi że żaden pecet nie uciągnie grafiki U4 ani Horizon. Tym bardziej że jak widzisz na filmiku, masz nawet na to dowody, U4 hula płynniutko na konsolowej rakiecie PS4, a Ryse klatkuje na lapto...znaczy PC. I z takiej to perspektywy (swojego laptopika) Wulfen ocenia właśnie ekhem...technologie i grafike w grach PC :D Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 00:42
. [5.172.***.***] do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 00:45 #45
A kiedyś wklejał oszukane screeny- porównania graficzne.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 00:57 #46
to że gra na mocniejszym pc będzie chodzić lepiej to wiem, ale upiększyć już tego nie da rady.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 00:59 #47

adiq1033 napisał:

Cytat:

co z tego że robione na pc jak pc nie uciągnie uncharted 4 ani horizon.


Fajną głupotę palnąłeś. Dlaczego PC miałby nie uciągnąć Uncharted 4 czy Horizon? Czy Ty żyjesz w świecie, gdzie PlayStation 4 to kosmiczna technologia, niedostępna dla człowieka? Bardziej mnie zastanawia po co napisałes tak bezmyślny komentarz "komputer nie uciągnie U4 ani Horizon".

Jest takie powiedzenie, że chytry dwa razy traci. A Sony chce się nachapać...
A co może pc uciągnie uncharted 4? Dawaj jakiś gameplay z PC :)
To była głupia odpowiedz na twój głupi komentarz-A powinieneś lubić, bo te gry tworzone sa na PC-tach. Czyli wg ciebie każdy powinien lubić pcty bo są na nich robione gry. I ty się potem dziwisz że ktoś ci w ten sposób odpowiada? Edytowano 5 razy. Ostatnio: 11.09.2016, 01:21
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 01:09 #48
O rany, nie chce Cię obrażać, więc ugryze się w język.
Zaczekaj... PSNow powędrowało na PC, więc kwestią czasu jest kiedy pojawi się na nim Twoje ukochane Uncharted 4 najlepsza gra dekady, o przeprazam - najlepsza gra w historii gier wideo. Tylko się nie pochlap z ekscytacji. :-D
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 01:12 #49

Wulfen4 napisał:

to że gra na mocniejszym pc będzie chodzić lepiej to wiem, ale upiększyć już tego nie da rady.


Ty temat upiekszania to może lepiej odpuść. W końcu co ty mogłeś zobaczyć za grafike na ekranie laptopika w rozdzielczości 1366x768 z zapewne orżnietymi detalami, skoro to wszystko tak klatkuje. I watpie czy ty w ogóle widziałeś wyraźnie jakiekolwiek detale 3cm dalej od środka ekranu (bo przeciez wszyscy wiemy jakie sa ekrany w budżetowych laptopach).
Także tak jak nieraz ci powtarzałem, zanim zaczniesz sie wypowiadac o grafice w grach PC to kup sobie najpierw porządnego peceta, zobacz jak te gry wygladają na maksa w detalach na kompie podłaczonym pod tv i dopiero rób jakieś porównania.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 01:13 #50
Ej, ej... że się tak młodzieżowo wyrażę. Twoje porównanie jest tak denne, że aż prosi się o krytykę. Dwa różne gatunki gier (a więc różne wizje przedstawienia świata gry), dwie różne platformy, RÓŻNICA CZASU (2013 vs. 2016). Jesteś niepoważny. Porównaj bolid F1 z 2016 roku i z 2013.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 01:15 #51

Cytat:

Ty temat upiekszania to może lepiej odpuść. W końcu co ty mogłeś zobaczyć za grafike na ekranie laptopika w rozdzielczości 1366x768 z zapewne orżnietymi detalami, skoro to wszystko tak klatkuje. I watpie czy ty w ogóle widziałeś wyraźnie jakiekolwiek detale 3cm dalej od środka ekranu (bo przeciez wszyscy wiemy jakie sa ekrany w budżetowych laptopach).


Jeśli faktycznie ma tak wypasiony PC, to konsolę może mieć podłączoną do telewizora z HD Ready o niewielkiej przekątnej i ślinic się do ekranu, grając w Uncharted 4. ;-)

Wiesz, gry z Xbox 360 na 16 calowym ekranie też dobrze będą wyglądać, zwłaszcza z 3-4 metrów. To już będzie wręcz fotorealistyczna oprafa graficzna. ;-D Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 01:16
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 01:31 #52

adiq1033 napisał:

Cytat:

Ty temat upiekszania to może lepiej odpuść. W końcu co ty mogłeś zobaczyć za grafike na ekranie laptopika w rozdzielczości 1366x768 z zapewne orżnietymi detalami, skoro to wszystko tak klatkuje. I watpie czy ty w ogóle widziałeś wyraźnie jakiekolwiek detale 3cm dalej od środka ekranu (bo przeciez wszyscy wiemy jakie sa ekrany w budżetowych laptopach).


Jeśli faktycznie ma tak wypasiony PC, to konsolę może mieć podłączoną do telewizora z HD Ready o niewielkiej przekątnej i ślinic się do ekranu, grając w Uncharted 4. ;-)

Wiesz, gry z Xbox 360 na 16 calowym ekranie też dobrze będą wyglądać, zwłaszcza z 3-4 metrów. To już będzie wręcz fotorealistyczna oprafa graficzna. ;-D


Skoro ma takiego trupa laptopa na którym Ryse w HDready skika, to zapewne i tv ma nie wiekszy niż lufcik w ścianie w moim kiblu.
I w takich warunkach sobie wydukał że U4 ma obraz jak żyleta i chodzi płynnie jak masełko, a komputery to badziew bo skika na nich 3 letnia gra więc tym bardziej nie uciagną U4 i Horizon :D
Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 01:31
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 01:58 #53

piotr8642 napisał:

W końcu co ty mogłeś zobaczyć za grafike na ekranie laptopika w rozdzielczości 1366x768 z zapewne orżnietymi detalami,.
Ryse odpalałem na swoim tv w glorious 1080p + detale na maksa. Mogę ci podesłać sporo zdjęć, chcesz?
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 02:05 #54

adiq1033 napisał:

Ej, ej... że się tak młodzieżowo wyrażę. Twoje porównanie jest tak denne, że aż prosi się o krytykę. Dwa różne gatunki gier (a więc różne wizje przedstawienia świata gry), dwie różne platformy, RÓŻNICA CZASU (2013 vs. 2016). Jesteś niepoważny. Porównaj bolid F1 z 2016 roku i z 2013.

Czy ja wiem czy tak różne gatunki... Obie gry to tpp, bez otwartego świata, jest jedna-dwie lokacje trochę podobne w obu grach. Poza tym takie elementy jak woda, tekstury, jakość roślinności można porównywać niezależnie czy jest to rpg, strzelanka czy przygotówka tpp. U 4 zjada ryse prawie pod każdym względem.
A że gra stara? Niektórzy blacharze do dzisiaj twierdzą że crysis z 2007 roku jest ich mesjaszem graficznym, który niszczy konsolowe badziewia. na YT można znaleźć co najmniej kilka nieobiektywnych porównań ryse i uncharted 4 zrobionych przez blacharnie. Trzeba było zareagować by blacharnia nie wciskała ludziom kitu. Edytowano 5 razy. Ostatnio: 11.09.2016, 02:07
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 02:08 #55
Wolałbym zobaczyć zamiast zdjęc gameplay w tej rozdzielczości i na maksa w detalach.
niewoj [89.229.***.***] do Wojciech Gruszczyk dodano: 11.09.2016, 02:15 #56
Witam. A co jeśli zakupię grę ps4 pro enhanced i odpalę na ps4? Czy gra będzie odpalać się normalnie jak standardowa do ps4? Nie odrazu uzbieram na Pro ale mogę już zacząć od gier ;)
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 02:43 #57
Crysis z 2007 mesjaszem do dziś? A nie Crysis 2007po graficznych Modach?
To raz. A dwa, nie zapomniałeś jeszcze wspomnieć o ROTTR w 4K na maksa w detalach który dopiero rozwala konsolowe badziewia w ogólnym rozrachunku graficznym? Do niego można by jeszcze dodać Assasins Creed Unity w 4K, Wiedźmin 3 w 4K (może być też po sweet fx jak chcesz), The division 4k . Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 02:45
niewoj [89.229.***.***] do Wojciech Gruszczyk dodano: 11.09.2016, 09:42 #58
Witam, czy gry "ps4 pro enhanced" będą normalnie odpalać się jak standardowe gry na standardową ps4?
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do darek79r19 dodano: 11.09.2016, 10:06 #59

darek79r19 napisał:

Dla mnie też, tak powinna wyglądać PS4 na starcie, wymienie starą PS4 na PRO bo mam TV4K i czekam na streamowanie w 1080p, poza tym pewnie też łyknę VR. A starą PS4 na święta podaruje siostrzeńcom. Bez spiny, jak niektórzy tutaj obrażeni na Sony.

Jakby tak wyglądała na starcie, to nie kosztowałaby 1800 zł już od premiery :p
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 10:13 #60

Cytat:

Jest takie powiedzenie, że chytry dwa razy traci. A Sony chce się nachapać...

Jak każdy w biznesie... Tylko że tak naprawdę - nie chcesz, nie musisz kupować. Ludzie sprzedawali Xone by kupić XoneS (gdzie tak naprawdę sprzęt dalej ten sam - graficznie).

A poza tym, jeśli Scorpio będzie czymś podobnym do PS4pro to twoje twierdzenie będzie również pasować do MS :)
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do hubertuss03 dodano: 11.09.2016, 11:54 #61

Cytat:

Jak każdy w biznesie... Tylko że tak naprawdę - nie chcesz, nie musisz kupować. Ludzie sprzedawali Xone by kupić XoneS (gdzie tak naprawdę sprzęt dalej ten sam - graficznie).


Kupują konsolę z róznych względów, które które mi przyszłyby do głowy, gdybym miał konsolę kupioną po premierze:
1) większy dysk - standardem kiedyś był 500GB, wszyscy wiemy, że to za mało na cyfrowe wersje gier, a tylko przez ograniczony czas był dostępny wariant 2TB to ludzie się rzucili
2) magiczne 4K (marketingowa papka dla gier i prawdziwe 4K UHD dla filmów)
3) obsługa HDR i gry wykorzystujące tą technologię - póki co tylko Gears of War 4 i chyba Forza Horizon 3 będą wspierać HDR
4) mniejsze gabaryty konsoli (dla niektórych to zaleta)
5) kolor konsoli - gusta...
6) rzekomo poprawiony kontroler, obsługa z Windows 10 połączeniem Bluetooth
I tak można wymieniać. ;-)

Cytat:

A poza tym, jeśli Scorpio będzie czymś podobnym do PS4pro to twoje twierdzenie będzie również pasować do MS :)


Napisze tak, Sony wystawia się przed konsumentami, a Microsoft obserwuje sytuacje. Jak w sieci zagrzmi od negatywnych komentarzy związanych z wydaniem "pół-generacji" po cenie nowej generacji to dział reklamy Amerykanów to wykorzysta (chociaż to bardzo opóźnieni pracownicy, którzy nie potrafią wykorzystać faktu, że Xbox One Slim to obecnie najtańszy pełnoprawny odtwarzacz formatu UltraHD). Myslę poza tym, że Microsoft zwleka z publikacją specyfikacji Project Scorpio, bo:
1) chcą przebadać rynek - "co klient powie na pół-generacje"
2) jeszcze nie do końca wiedzą co chcą tam wcisnąć
3) rozważają zainstalowanie zupełnie nowego CPU co pozwoliłoby nadać konsoli status "nowej generacji".

Dużym sukcesem X360 było to, że konsola miała swoja premierę przed PlayStation 3 i była od niej znacząco tańsza. Co to powiedzenia "chytry dwa razy traci" sprawdziło się z premierą Xbox One. :-)
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 12:02 #62
Crysis z 2007 roku z modyfikacjami wyglada lepiej niż współczesne produkcje, zjadając tym samym takie Uncharted 4, którego w żaden sposób nie upiększysz na konsoli (przewaga PC). Wystarczy poogladać zmodyfikowany gry: TES V Skyrim, Wiedźmin III. Mając zaawansowany PC i wiedzę na temat komputerów, konsola byłaby dla Ciebie widoczna jako "zabawka dla..." i dokończ sam dodając jakąś obelgę skierowaną w strone intelektu.

Gry może i TPP ale różnią się mechaniką działania, co już wpłynąć może na jakość grafiki. Poza tym tak jak wspomniałem, porównywać grę z 2013 i 2016 roku...

Ja Cię przekonywać do niczego nie zamierzam, społeczność PPE sama zweryfikuje Twoje wypowiedzi, ale pisanie "Uncharted 4 (2016) zjada Ryse (2013)" jest SŁABE, zwłaszcza, że gry nie odpaliłeś z maksymalną mocą.

Podsumowując: Ryse w 2013 roku na Xbox One był nie lada osiągnięciem. Uncharted 4 na PS4 w 2016 był sukcesem. Obydwie gr pokazały, że gry choć na leciwych konsolach potrafią zadowolić oko. Jednak PC od 2007 roku pokazuje, że odpowiednią modyfikacją może znieść z powierzchni każdy tytuł konsolowy z nota grafiki 10/10. Takie sa fakty. I jak ktoś będzie mi próbował wmówić, że konsola, która jest odpowiednikiem komputera w przedziale 2000-3000zł miałaby pokonać PC za 10 - 20 000zł to taką osobę po prostu wyśmieje i odeśle do piwnicy, w której zamknięta na cztery spusty gra na konsoli i uważa, że to one wyznaczają nowe możliwości w dziedzinie grafiki komputerowej.
Poziom: 41
REP.: 154
8smy do norq dodano: 11.09.2016, 12:43 #63
Jest i to duzo, wszyscy moi znajomi sie zadeklarowali ze tez kupuja pro a ze ja mam urodziny 10 listopada no coz to chyba znak ze tez musze kupic a tak na serio skoro bedzie lepsza grafika to czemu nie lubie ładna grafe a w pc nie chce mi sie bawic wiec jak dla mnie strzal w 10.
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 13:00 #64

Cytat:

Napisze tak, Sony wystawia się przed konsumentami, a Microsoft obserwuje sytuacje. Jak w sieci zagrzmi od negatywnych komentarzy związanych z wydaniem "pół-generacji" po cenie nowej generacji to dział reklamy Amerykanów to wykorzysta

Dokładnie. Microsoft sobie obserwuje. Tylko... jeśli pomysł Sony się nie przyjmie to MS jest w świetnej sytuacji bo wystarczy im wyciągnąć wnioski i sukces murowany. Ale jeśli pomysł Sony się przyjmie, to MS będzie w tyle i robi się problem.

Mi koncepcja Sony odpowiada. Chcesz, wymieniasz konsole, nie chcesz - zostajesz przy zwykłej. Bo wszystkie gry i tak będą i tu, i tu.
. [5.172.***.***] do niewoj dodano: 11.09.2016, 13:07 #65
Będą.
Poziom: 38
REP.: 1617
Starylis do 8smy dodano: 11.09.2016, 13:24 #66
No, a wszyscy mowia, ze najwazniejszy jest gameplay, a nie grafa.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 15:42 #67

adiq1033 napisał:

Crysis z 2007 roku z modyfikacjami wyglada lepiej niż współczesne produkcje, zjadając tym samym takie Uncharted 4,
no to dawaj czekam na jakiś filmik/zdjęcia, bo testowałem wiele modów do crysisa i nawet najbardziej zmodowany crysis nie jest w stanie zrównać się z takim farcryem primal, nie mówiąc już o uncharted 4.

Cytat:

Mając zaawansowany PC i wiedzę na temat komputerów, konsola byłaby dla Ciebie widoczna

Mam wiedzę znacznie większą od adiqa, o czy mówią realne osiągnięcia- jeden z moich modów do dooma 3 w środowiskach pctowych został uznany za jeden z najlepszych modów 2012 roku, ma kilkadziesiąt tys pobrań i ocenę na poziomie 9,7/10.

Cytat:

"Uncharted 4 (2016) zjada Ryse (2013)" jest SŁABE, zwłaszcza, że gry nie odpaliłeś z maksymalną mocą.
Ryse odpalałem na maksymalnych detalach. Jak nie wierzysz to sam sobie u siebie sprawdź i zobacz jak wygląda.

Cytat:

I jak ktoś będzie mi próbował wmówić, że konsola, która jest odpowiednikiem komputera w przedziale 2000-3000zł miałaby pokonać PC za 10 - 20 000zł to taką osobę po prostu wyśmieje i odeśle do piwnicy,
Możesz sobie wyśmiewać, ale dobrze wiesz że nie masz ku temu żadnych podstaw, a jest to tylko twoje czucie i wiara.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 17:37 #68

Cytat:

no to dawaj czekam na jakiś filmik/zdjęcia, bo testowałem wiele modów do crysisa i nawet najbardziej zmodowany crysis nie jest w stanie zrównać się z takim farcryem primal, nie mówiąc już o uncharted 4.
Inny przykład, przypominam gra z 2007 roku po zabiegach kosmetycznych:Cytat:

Mam wiedzę znacznie większą od adiqa, o czy mówią realne osiągnięcia- jeden z moich modów do dooma 3 w środowiskach pctowych został uznany za jeden z najlepszych modów 2012 roku, ma kilkadziesiąt tys pobrań i ocenę na poziomie 9,7/10.


Super, szkoda tylko, że na PPE zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak, który obraża się na wszystkich za to, że nie uznają wyższości jego konsoli.

Cytat:

Ryse odpalałem na maksymalnych detalach. Jak nie wierzysz to sam sobie u siebie sprawdź i zobacz jak wygląda.


Sry, ale nie stać mnie na taki komputer, a nawet gdyby było to nie wyłożyłbym tylu pieniędzy dla tego tytułu. Jest monotonny - grałem na XBO.

Cytat:

Możesz sobie wyśmiewać, ale dobrze wiesz że nie masz ku temu żadnych podstaw, a jest to tylko twoje czucie i wiara.


Opanuj się i sięgnij po rozum do głowy. Jak konsola za 1500zł ma byc lepsza od komputera za 10 000 czy 20 000zł? Odpocznij czasami od gier i wyjdź się przewietrzyć na świeżym powietrzu, bo zachowujesz się jak zakompleksiony fanboy Sony, a jeżeli faktycznie jesteś zdolnym programistą to nie masz powodów by się tak czuć. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 17:40
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 18:19 #69
Pierwsze zdjęcie z "crysis" to jest... zdjęcie z rzeczywistej dżungli z wklejoną bronią z crysis . Dokładnie jest to te zdjęcie:

http://es.de(...)361.html

Dałeś się nabrać i wrzucasz prawdziwe zdjęcie z wklejoną bronią jako zdjęcie z gry. Chyba że specjalnie skłamałeś i wiedziałeś że to nie jest z gry...

Cytat:

Opanuj się i sięgnij po rozum do głowy. Jak konsola za 1500zł ma byc lepsza od komputera za 10 000 czy 20 000zł?

Nie mówię że jest mocniejsza, mówię jedynie że nie powstała żadna gra która w efektywny sposób by tę moc pc wykorzystała, w związku z czym taki uncharted 4 czy the order są wizualnie niepokonane chociaż chodzą na przeciętnym sprzęcie.
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 19:00 #70
Ale ładnie sprowadziłeś pcmr na ziemie :)
Ale to są oszuści ale co się dziwić że do tego się posuwają widząć jak prezentują się exy z PS4.
Jak dla mnie to Uncharted4 z The Order bije wszystkie gry w oprawie koniec kropka. A co mnie obchodzi że pcmr za 10 tysi jest mocniejszy jak tam nie widać takiej jakości w grach. Ale jak ma być widać jak tam się nie robi takich gier i nie wykorzystuję niby tej mocy przerobowej z PCMR ech....
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 19:18 #71

Wulfen4 napisał:

Pierwsze zdjęcie z "crysis" to jest... zdjęcie z rzeczywistej dżungli z wklejoną bronią z crysis ..


A co z drugim zdjęciem? Tez jest przerobione?
A co powiesz na te zdjecia...
http://pclab(...)d_03.jpg

http://pclab(...)d_20.jpg

http://pclab(...)d_21.jpg

http://pclab(...)d_18.jpg

http://pclab(...)d_14.jpg

Przeciez ta grafika rozwala U4 w drobny mak. Pokaz mi na PS4 gre z taką grafiką? Czekam.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 19:42 #72
drugie z tego co pokazał adiq już było prawdziwe, no ale jakość już mocno poszła w dół, ale powiedzmy że te jedne zdjęcie jakoś mogłoby to konkurować z dzisiejszymi grami.
Odnośnie zdjęć które tu wkleiłeś rozmiar jest mały od 640p do 900p, przez co nie widać tak niektórych niedoróbek(np te skały http://pclab(...)d_18.jpg z bliższej odległości wyglądają słabo)
Ogólnie nie jest to poziom dzisiejszych gier typu far cry 4, fc:primal, wiedzmin 3 itd.
Druga sprawa to są to zdjęcia z edytora a nie z gry, wiec jeśli miałbym to porównywać z uncharted musiałbym porównać ze zdjęciami z photomode :)

http://i.imgur.com/R2QiCKs.png

http://i.imgur.com/7iBoujt.png

http://i.imgur.com/d1y50Rz.png

http://i.imgur.com/fA827Au.png

http://i.imgur.com/oOxHLXB.png

http://i.imgur.com/BFSt2P3.png

http://i.imgur.com/yBOhhnB.png

http://i.imgur.com/kfdTLQR.png

http://i.imgur.com/nypCcnM.png

http://i.imgur.com/g1OOT2J.png
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 20:10 #73
Właśnie dałeś piękny przykład ładnych screenów tak o to właśnie mniej więcej prezentuję się gra w gameplayu na moim TV. I nie muszę wydziwiać w fotomode takiej ostrości i dokładności bo sam TV z procesorem obrazu robi z gry tak czysty ostry namacalny plastyczny obraz. A ten gamoń piszę o rozmazanej grze ech.....

Mój model TV Sony 50W829B z roku 2014. W ogóle na tym TV wszystkie gry z PS4 prezentują genialnie od najdrobniejszych szczegółów aż po płynność ech....
Procesor obrazu X-Reality PRO robi robotę ;)
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 20:15 #74
A te z czym byś porównał?
http://pclab(...)d_10.jpg
http://pclab(...)d_11.jpg
http://pclab(...)e017.jpg
http://pclab(...)d_02.jpg
http://pclab(...)e021.jpg
http://pclab(...)e002.jpg

Tez mi pokazesz taka jakość w FC4, W3 na PS4? A może w U4 widziałeś w gameplayu?
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 20:47 #75
I co ci tu rozwala U4 te wyblakłe szare oświetlenie idz pan w huk i nie rób wsi ;)
Tak samo jak Oled roznosi LCD LED w HDR ech....
Jak na załączonym filmie :)

Edytowano 3 razy. Ostatnio: 11.09.2016, 20:52
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do piotr8642 dodano: 11.09.2016, 21:02 #76
fc4 w wersji na ps4 spokojnie daje radę zmodowanemu crysisowi.

http://imgur.com/a/AO0J5

niestety tylko skompresowane mocno jpgi ale i to wystarczy.
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do psx4 dodano: 12.09.2016, 00:24 #77

psx4 napisał:

Właśnie dałeś piękny przykład ładnych screenów tak o to właśnie mniej więcej prezentuję się gra w gameplayu na moim TV. I nie muszę wydziwiać w fotomode takiej ostrości i dokładności bo sam TV z procesorem obrazu robi z gry tak czysty ostry namacalny plastyczny obraz. A ten gamoń piszę o rozmazanej grze ech.....

Mój model TV Sony 50W829B z roku 2014. W ogóle na tym TV wszystkie gry z PS4 prezentują genialnie od najdrobniejszych szczegółów aż po płynność ech....
Procesor obrazu X-Reality PRO robi robotę ;)


Chore dziecko normalnie, zdjecia w fotomode, a ten pisze że tak u niego to wygląda na tv w gameplayu :DDDDDD
Jeszcze to Xreality wychwalane pod niebiosa w tviku który nie jest lepszy od konkurencji w swojej klasie cenowej...śmiechłem:DD
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Wulfen4 dodano: 12.09.2016, 00:33 #78

Cytat:

Nie mówię że jest mocniejsza, mówię jedynie że nie powstała żadna gra która w efektywny sposób by tę moc pc wykorzystała, w związku z czym taki uncharted 4 czy the order są wizualnie niepokonane chociaż chodzą na przeciętnym sprzęcie.


Ale przecież to jest idea konsoli dla cudotwórców, którzy tworzą takie gry - zamknięta platforma, co znacznie ułatwia pracę i optymalizacje.

Szczerze to zdjęcia nie weryfikowałem, bo nie miałem czasu - skopiowałem to co mi sie nasunęło w google grafika po wpisaniu frazy "crysis amazing graphics".

EDIT: teraz poprzeglądałem YouTube. Przypominam, że autorami takich modyfikacji czesto są pasjonaci, a gry pokroju Uncharted 4 czy Ryse tworzy grupa wyspecjalizowanych pracowników, opłacanych za tysiące dolarów.

Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.09.2016, 00:39
Poziom: 38
REP.: 266
piotr8642 do Wulfen4 dodano: 12.09.2016, 00:39 #79

Wulfen4 napisał:

fc4 w wersji na ps4 spokojnie daje radę zmodowanemu crysisowi.

http://imgur.com/a/AO0J5

niestety tylko skompresowane mocno jpgi ale i to wystarczy.


Wulfen ty na serio idź do okulisty.
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do adiq1033 dodano: 12.09.2016, 05:18 #80
Titan Sli i śmiechłem więcej ostrości bo mało plastic fantastic ech. Chociaż na tym piasku zostają jakieś ślady.
Jest się czym szczycić i to na pc za około 10 tysięcy ech... Wolałbym te kasę zainwestować w konkretny TV w 4K z HDR.

Porównaj i to na sprzęcie za 1000 złociszy.
Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.09.2016, 05:21
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do psx4 dodano: 12.09.2016, 09:16 #81
Zainwestować co najmniej 3000zł (najtańszy telewizor z HDR i 4K), a patrząc jeszcze na specyfikacje i szukając takiego z najniższym inpug lagiem cena może jeszcze podskoczyć - czyli sam ekran + nową konsolę (aby mieć gwarancję, że wszystko będzie działać, a w razie usterki uzyskać darmową naprawę, bo sam w tym nie pogrzebiesz) 1500-2000zł + gra za 250zł w dniu premiery (teraz rzecz jasna do wychwycenia za 100zł...

Pomijasz bardzo znaczący fakt, na PC jest zdecydowanie więcej gier różnego gatunku z lepszą oprawą graficzną niż na konsoli i mowa tu nawet o tych samych tytułach, np. Wiedźmin 3 lub Falllout 4, które bez modyfikacji prezentują się lepiej na komputerach niż na konsolach, zobacz sobie co potrafią zdziałać mody.

Ludzie zlitujcie się. Konsola za 1500zł lepsza od komputera za 5000zł? Pojmuje gdyby porównywać zestawienie konsola 1500-2000 vs. pc 1500-2000zł, w tym wypadku zdecydowanie lepiej jest wybrac konsole. A Wy zobaczyliście jedną grę wyglądającą naprawdę bardzo dobrze JAK NA MOŻLIWOŚCI KONSOLI I JEJ ZAMKNIĘTEJ ARCHITEKTURY i przez usta przejść Wam nie może, że są inne, lepsze pod względem oprawy gry. Ogłupieliście?
Fanboy każdej dobrej gry :)
Poziom: 42
REP.: 2715
darek79r19 do hubertuss03 dodano: 12.09.2016, 11:26 #82
Oczywiście, że nie. Ale co dziś nam pozostało? Używać konsoli, która nam odpowiada, zostać przy starej lub kupić nową. Przecież nie pójdziemy z pochodniami podpalić siedziby Sony tylko dla tego, że po dwóch latach konsole zostały w tyle za standardami graficznymi. Wszyscy sie podniecają, że PS2 tak długo było na rynku a dziś mamy półgenerację po 2-3 latach. Ale wtedy plazmy 720p kosztowały 30 tysiecy złotych. Dziś tv 4k kupisz za 3-4 tysiące. Producenci konsol po prostu mają przesrane, że nadeszły czasy, w których standardy zmieniają się tak szybko. Chcieli przyoszczędzić na starcie, teraz się to mści. A gracze i tak zagłosują portfelem.
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do adiq1033 dodano: 12.09.2016, 11:59 #83
Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami :)

TV mam bardzo dobry i na razie nie potrzebuje innego. A co mi po tych lepiej wyglądających multiplatformach na pc jak one gorzej prezentują od exów z PS4. A wystarczy że sprzedam swoją PS4 i dołożę do PS4 PRO i będę miał jeszcze bardziej dopieszczone te gry.
Horizon ZD tak będzie prezentował się na sprzęcie za 1800/2000zł. Żeby osiągnąć taki poziom ty będziesz musiał złożyć pcta w cenie 5 takich konsol.


Popatrz sobie na te exy jak się prezentują na standardowej 3 letniej PS4.
Uncharted4
https://goo.g(...)Vjybwcz7

The Order
https://goo.g(...)zy1uDJV9

DriveClub
https://goo.g(...)ELzNm8c9

Killzone Until Dawn i Infamous
https://goo.g(...)VQAgnXSA

Rachel&Clank
https://goo.g(...)RxWputW7

Teraz odpalmy te tytuły po premierze PS4 PRO i będą jeszcze bardziej podrasowane a na dobrym TV tylko podziwiać kunszt graficzny i artystyczny. I co mi po tych twoich teraflopsach klopsach jak tam nawet w połowie nie wykorzystuję się pcta a kosztuje w huk ech....
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do psx4 dodano: 12.09.2016, 12:11 #84

Cytat:

A co mi po tych lepiej wyglądających multiplatformach na pc jak one gorzej prezentują od exów z PS4. A wystarczy że sprzedam swoją PS4 i dołożę do PS4 PRO i będę miał jeszcze bardziej dopieszczone te gry.
Horizon ZD tak będzie prezentował się na sprzęcie za 1800/2000zł. Żeby osiągnąć taki poziom ty będziesz musiał złożyć pcta w cenie 5 takich konsol.


Mój wykrywacz fanboy zaczął wariować...

Cytat:

Popatrz sobie na te exy jak się prezentują na standardowej 3 letniej PS4.
Uncharted4
https://goo.g(...)Vjybwcz7

The Order
https://goo.g(...)zy1uDJV9

DriveClub
https://goo.g(...)ELzNm8c9

Killzone Until Dawn i Infamous
https://goo.g(...)VQAgnXSA

Rachel&Clank
https://goo.g(...)RxWputW7

Teraz odpalmy te tytuły po premierze PS4 PRO i będą jeszcze bardziej podrasowane a na dobrym TV tylko podziwiać kunszt graficzny i artystyczny. I co mi po tych twoich teraflopsach klopsach jak tam nawet w połowie nie wykorzystuję się pcta a kosztuje w huk ech....


Czyli kupisz PS4 Pro, tylko po to, aby pograć w stare tytuły z PS4 w 4K, 30fps i lepszą grafiką?

+18

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]Ja Cię do niczego nie zamierzam nakłaniać. Nikt mi za to nie płaci. Nie jesteś mi też tak bliski, abym miał się o Ciebie martwić. Masz swój rozum. Twoje pieniądze, Twoje decyzje co z nimi zrobisz. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.09.2016, 12:11
Poziom: 24
REP.: 18
psx4 do adiq1033 dodano: 12.09.2016, 12:41 #85
Tak w stare tytuły pogram bo Horizon ZD to stary tytuł już a może God of War hue hue. Tak napisałeś jakby na PS4 już nie byłoby robionych exów i zostałyby tylko te co są ech..... Twoja logika mnie rozwaliła hehe.
A co do istniejących exów to przyjemnością zagram sobie na PS4 PRO i kto mi zabroni. Ja nie sprzedaję gier wszystkie te exy mam w pudełeczkach na półce.
Zostawiam dla potomnych będzie co opowiadać jak małe pudełeczko po butach w cenie 1000zł rozprawiało się z pctową prowizorą w cenie 5/10 tysi.

A mój wykrywacz już dawno wykrył że mam przed sobą rasę panów PCMR :)
Poziom: 44
REP.: 538
AVErsiv do norq dodano: 12.09.2016, 21:32 #86
Spoko spoko , tyle że generacja musi trwać przynajmniej 5 - 6 lat bo inaczej trudno zbudować bazę użytkowników i jak sam wiesz to takie sony czy ms najwięcej zarabia na generacji dopiero po 4 roku jej życia.
Jak by wydawali co 4 lata nową konsolę to zwineli by się z rynku szubko.
A nie wiem jak ty ale ja swoje premierowe PS3 zmieniłem po 3 latach bo slim był cichszy i nowy i tyle , a kasę dołożyłem podobną co teraz gdy zmienię PS4 na PS4 Pro tyle że teraz dostanę lepszą konsolę tej samej generacji co mi bardzo pasuje.
Szkoda że SOny nie zrobiło podobnego manewru z PS3 ... kupujesz nowe PS3 i gry śmigają płynniej i mają więcej detali , dla mnie bomba.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do psx4 dodano: 12.09.2016, 22:49 #87
Twoje zycie, Twoje wybory. ;-)
Ja umysłowo siłować się z Tobą nie zamierzam. Szkoda Naszego czasu na bezsensowną dyskusję. Ja wiem swoje, Ty swoje. Kazdy kto przeczyta Nasze wypowiedzi sam je sobie zweryfikuje. Nie ma się co przekrzykiwać.
Poziom: 56
REP.: 6081
23tomas69 dodano: 10.09.2016, 20:16 #88
Sporo pytań i odp dla zainteresowanych :)

Lecz ja poczekam na 9 generację :)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 38
REP.: 1617
Starylis do 23tomas69 dodano: 11.09.2016, 01:24 #89
Popieram.
Poziom: 30
REP.: -101
helganin dodano: 10.09.2016, 20:17 #90
Czy Pro ma wymienny dysk?
Bo nie wiem czy zostawić swój 2TB z PS4
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 59
REP.: 10580
Wojciech Gruszczyk do helganin dodano: 10.09.2016, 20:27 #91
Nie natknąłem się aktualnie na informacje o dysku. Pewnie można, ale gdy potwierdzę sytuację, to dam znać i zaktualizuję tekst. :)
Śmieszny piesek ;)
Poziom: 63
REP.: 25589
Dobermann do Wojciech Gruszczyk dodano: 10.09.2016, 21:22 #92
Ma tak samo jak slim :)
Poziom: 29
REP.: 209
Darqy do helganin dodano: 11.09.2016, 01:55 #93
Ma.
Pauczan37 [82.8.***.***] dodano: 10.09.2016, 20:17 #94
Skusze sie jak najbardziej na ps pro. Lepsza grafika, wiecej fps i 4K. Na 2 lata idealnie wystarczy do premiery ps5.
Poziom: 40
REP.: 624
IXY1 dodano: 10.09.2016, 20:18 #95
Ciekawe jak z dyskami twardymi? Czy będzie można włożyć dysk o grubości 15mm bo produkują juz takie o pojemności 4TB.
Poziom: 41
REP.: 1083
Vicious dodano: 10.09.2016, 20:19 #96
Zadziwiający jest fakt, że nigdzie w sieci nie można znaleźć potwierdzonego przez Sony info o tym, jaki kontroler SATA został wciśnięty do wnętrza konsoli. Chyba nie popełnią tego samego błędu z SATA II?
Poziom: 28
REP.: 46
pysiu83 dodano: 10.09.2016, 20:20 #97
Czy ps4 pro ma SATA III ???
Ukryj odpowiedzi (5)
. [5.172.***.***] do pysiu83 dodano: 10.09.2016, 20:21 #98
Skoro do tej pory się tym nie pochwalili to prawdopodobnie nie ma.
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango do pysiu83 dodano: 10.09.2016, 20:24 #99
Dobre pytanie bo Sata II w ps4 blokuje mocno SSD :(
Poziom: 28
REP.: 46
pysiu83 do Tango dodano: 10.09.2016, 20:28 #100
Wiem ze blokuje,moje ssd czeka na Sata III :)
. [5.172.***.***] do Tango dodano: 10.09.2016, 20:32 #101
Blokuje ale nadal różnica jest znaczna w porównaniu z HDD. Nawet jak w PRO będzie sata 2 to i tak włożę ssd. Leży i czeka, po sprzedaży cuh 1216. Moim zdaniem warto dla loadingów o połowę krótszych.

http://www.eurog(...)h-an-ssd
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango do . dodano: 10.09.2016, 22:18 #102
Tez wloze SSD bo 5400rpm to pomylka. Mogli dać chociaż SSHD.
. [5.172.***.***] dodano: 10.09.2016, 20:20 #103
Fajne kompendium wiedzy o nowej konsoli. Brawo Wojtuś.

Mnie najbardziej ciekawi -

24. Czy PlayStation 4 Pro otrzyma ulepszony kontroler?

Tak. PlayStation 4 Pro i PlayStation 4 Slim posiadają w pudełkach nową wersję kontrolera Dualshock 4. Urządzenie wyświetla mały pasek światła na panelu dotykowym oraz można go podłączyć do konsoli za pomocą kabla USB i jednocześnie grać. W tej sytuacji zostanie zmniejszony lag.

O ile.

Pewnie digital foundry zmierzy.

Ps4 PRO przybywaj!!! Nie mogę się doczekać. Szampan już się chłodzi.
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 43
REP.: 1956
PhantomPain do . dodano: 10.09.2016, 21:28 #104
Jeśli kontroler ma jakiś lag przez bluetooth, to ta opcja jest dosyć "niesprawiedliwa", a tak przecież podkreślają równe fps w grach online itp. Aczkolwiek osobiście nigdy nie odczułem opóźnienia kontrolera...
. [5.172.***.***] do PhantomPain dodano: 10.09.2016, 21:33 #105
Wiesz, ja tak tylko z czystej ciekawości pytam. Bo i tak gram na kablu i nie zamierzam tego zmieniać. Tak mi dobrze, czuję klimat "starych konsol" i nie muszę się martwić o padający akmulator.

Ale już dawno temu czytałem, że bezprzewodowe połączenie pada wprowadza laga w porównaniu do kabla. Tyle, że nigdzie nie napisali o ile.

Też laga nie odczuwam, mam tv z 20 ms w full hd i 40 ms w 4k.
Fanboy każdej dobrej gry :)
Poziom: 42
REP.: 2715
darek79r19 do PhantomPain dodano: 10.09.2016, 22:31 #106
Ja zauważyłem, jak mam włączoną imprezę, podpiete słuchawki i siedze ponad dwa metry od konsoli wciśnietej w półke pod tv, to czasem zapierniczy lagiem. Ale jak gram po kablu, to przycięcia zanikają. Więc nie wiem, czy to takie wielkie rozwiązanie w nowym modelu ten kabel USB na lagi.
Poziom: 26
REP.: 78
marciniuk dodano: 10.09.2016, 20:21 #107
Mocno zastanawiam sie nad zakupem Pro... Obiawiam sie tylko ze SONY w panice po wydaniu SCORPIO bedzie chcialo zaczac sprzedawac PS5 i troche kasy pojdzie sie walic :D

Jak beda jakies fajne zestawy i tanie tak jak w przypadku premiery PS4 w MM/Saturn to pewnie lykne, a stara oddam dziewczynie zeby mogla sobie grac w battlefronta :)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 44
REP.: 2025
brazylianwisnia do marciniuk dodano: 10.09.2016, 23:01 #108
Scorpio raczej nic nie zmieni.Sony pracuje nad PS5.takie projekty planowane są lata.stawiam na 2019 ale może być też 2018 bo to wkoncu minie 5 lat od premiery ps4
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby dodano: 10.09.2016, 20:22 #109
Idź pan w c.uj z taką "konsolą". Pozostaje nadzieje że droga którą obierze Nintendo nie przekreśli tego co jest najważniejsze w graniu. Bo na pewno nie grafika. A jak nie to zaległości mam dożywotnie :) Sony dziękuję za 18 lat grania. Oby zniechęcili do siebie więcej takich jak ja.
Ukryj odpowiedzi (30)
"Ładny tyłek Sully"
Poziom: 57
REP.: 19730
mashi1986 do Yabby dodano: 10.09.2016, 20:31 #110
A Nintendo co robi z 3ds'em? Przypomnij mi...
. [5.172.***.***] do Yabby dodano: 10.09.2016, 20:36 #111
No to nara. Sony nie będzie po tobie płakać.
Play for fun
Poziom: 50
REP.: 8776
Sendo1910 do mashi1986 dodano: 10.09.2016, 21:03 #112
Komentarz ukryty [Pokaż]
Jem więc jestem
Poziom: 46
REP.: 6871
Matek do Sendo1910 dodano: 10.09.2016, 21:06 #113
To na PS4 nie ma w co grać? Ciekawe to
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do mashi1986 dodano: 10.09.2016, 21:09 #114
Jedna gra na wyłączność dla New 3DSa którą mam na Wii. Wielkie mi halo. Oczywiście jest szansa że Nintendo też poleci w bambusa przy NX. Rynek jest tak c.ujowy że nie ma lepszych i gorszych.
The Dork Knight
Poziom: 40
REP.: 13320
Kopah do Yabby dodano: 10.09.2016, 21:15 #115
Jeśli sytuacja z Pro będzie taka sama jak z 3DSem i N3DSem to według mnie nic się na rynku nie zmieni. Ja ciągle siedzę na zwykłym 3DSie XL i nie mam żadnych problemów :)
@ [192.166.***.***] do Yabby dodano: 10.09.2016, 21:17 #116
No to na razie! Ja juz zacieram raczki na nowa nowoczesna konsole Soniaczy czas na nowe czasy. Przeciez cale zycie nie bedzie tak samo jak na PSX, PS2 czy PS3. Trzeba sie z tym pogodzic, czasy sie zmieniaja. Gierki od Sony szykuja sie rewelacyjne, chciałbym bundle Spiderman:)
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do Kopah dodano: 10.09.2016, 21:59 #117
Szczerze wątpię chociaż chciałbym. Każdy nowy hicior na PS4 będzie uboższy na podstawowej wersji konsoli. Jeżeli lud to łyknie a tak będzie to Sony wymyśli niestworzone rzeczy by nas dymać.
The Dork Knight
Poziom: 40
REP.: 13320
Kopah do Yabby dodano: 10.09.2016, 22:16 #118
No i tego się najbardziej boję - ludzi, którzy dadzą się dymać.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Yabby dodano: 10.09.2016, 23:18 #119
Blablabla... PlayStation 5 i tak kupisz. To tak jak parę lat temu nałogowi palacze mówili, że jesli paczka papierosów będzie kosztować więcej niż 5zł, to przestaną palić. Papierosy są po 15zł, a chętnych nie brakuje.
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do adiq1033 dodano: 10.09.2016, 23:28 #120
Nie kupię bo nie potrzebuję. Ty wiesz co zrobię.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Yabby dodano: 10.09.2016, 23:53 #121
Wiem, bo takie p...olenie słyszy się na prawo i lewo.
. [5.172.***.***] do Yabby dodano: 10.09.2016, 23:57 #122
Komentarz ukryty [Pokaż]
Casual player
Poziom: 52
REP.: 7221
Dawid_dst do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 00:43 #123
Wiesz, jest różnica między PS5 (czy jak to tam się zwać będzie, o ile powstanie ofkoz), a jakimś trochę stuningowanym sprzętem, który i tak nie poradzi sobie z tym, czego od niego wymagają. Znaczy się poradzi sobie, ale w sposób dość upośledzony. Gdyby Prosiak to była maszynka zdolna ciągnąć chociaż te już wydane gry w natywnym 4k, na full wypasie i w 60 fps-ach to spoko. Ale niestety - to nie ta bajka.

Wygląda go mniej więcej tak, jakby Matiza próbowano przygotować do wyścigów, ale tuner zmienił by mu tylko silnik na kilka razy mocniejszy, a reszta pozostanie fabryczna. Fura niby zapierdala, ale tylko po prostej... pierwszy zakręt i dzwon. Kupisz "wyścigowego" Matiza? "Cena niewygórowana, a na przyśpieche spod świateł porobisz nawet GT-R'a. Kozak jakich mało, bierz pan bo warto." No i tym sposobem staniesz się właścicielem wyścigowego Matiza Tuning Pałer Edyszyn. Ch#%j tam, że w sumie poza przyspieszeniem na prostej, to Twoje autko nie da rady konkurować z prawdziwymi autami wyścigowymi. Grunt, że będziesz mógł na światłach poszpanować i "pościgać" konkretnymi furami :D Ale, ale... Przecież nie musisz kupować akurat tego Matiza. Za rok przecież zapowiedziano inny bolid! Ten to będzie szatan dopiero! W sumie też Matiz, ale będzie miał silnik jeszcze mocniejszy! :D

Cóż, może Ty lubisz pomykać Matizami po tuningu. Ja wolę poczekać na nowy model, który zaprezentuje osiągi godne wyścigowego wózka.Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Dawid_dst dodano: 11.09.2016, 00:58 #124
Dlaczego PS5 miałoby nie powstać, jeśli PS4 przyniosło milionowe zyski? Tylko Wąski (Wonski?) ucina kurze złote jaja.

Nie, nie lubie pomykać stuningowanymi Matizami (trafne porównanie, podobało mi się), ale po prostu ta ludzka obłuda mnie zniesmacza. "Dobrze Sony, wyruchaliście mnie raz, więcej się nie dam" mmm akurat. Ludziom akurat trudno jest porzucić nałóg, odejść od wcześniej przyjętych schematów. Jak grasz na konsoli, to grać będziesz. Chyba że urodzi Ci się piątka dzieciaków na raz, to będziesz miał inne obowiązki.

Taki Yabby sromoli, że nie kupi konsoli Sony, bo go wyruchali z PS4 Pro... Bitch please... Za 4 lata na klęczkach pogna po PlayStation 5, jak Sony wyda oświadczenie, że będzie bezpłatny tryb wieloosobowy, darmowy dostep do usługi PSNow z klasykami z PSX, PS2, PS3 i PS4, kiedy konkurencja w postaci Microsoftu wprowadzi kody aktywacyjne a'la Steam przypisywane na trwałe do konta w Xbox Live i rzecz jasna będzie wymagać subskrypcji. Dodajmy do tego, że PlayStation 5 będzie konkurować z dwu lub trzyletnim Project Scorpio...
Poziom: 35
REP.: 763
adwienc do Kopah dodano: 11.09.2016, 01:03 #125
Jak dymać? Dostaniecie na PS4 grę w takiej samej jakości jakby wyszła gdyby nie było Pro, więc o jakim dymaniu Wy ciągle mówicie. 90% tych komentarzy że "o nie sony wydymało posiadaczy ps4" to zwykły płacz i ból dupy że inni będą grać w gry z lepszą grafiką
The Dork Knight
Poziom: 40
REP.: 13320
Kopah do adwienc dodano: 11.09.2016, 01:21 #126
Chodzi o sam durny zamysł wydawania LEPSZEJ wersji konsoli tyle lat po premierze. Dla mnie taki zabieg jest po prostu idiotyczny, a ludzie jeśli to kupią to taka praktyka przejdzie i będzie coraz częstsza - tak samo jak DLC. Więc ciągle się utrzymuję przy stanowisku, że ludzie dają się dymać kupując takie coś.
Casual player
Poziom: 52
REP.: 7221
Dawid_dst do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 03:03 #127
... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 03:05
Casual player
Poziom: 52
REP.: 7221
Dawid_dst do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 03:03 #128
No z tym PS5 to sprawa niepewna. Jak "mondre" głowy w Sony czy Microsofcie eksplodują pomysłami z dupy, to może się okazać, że konsole jako takie pójdą w niepamięć, a zamiast tego będziemy obdarowywani kolejnymi wersjami rozwojowymi jednego modelu. I zupełnie jak psychofani Apple czy Samsunga, będziemy co roku z wypiekami na twarzy oczekiwać prezentacji "nowego" modelu/wersji konsoli :)


Na PRO czy Scorpio mam wyhebane, wszak są one efektem zaspokojenia potrzeb młodszego pokolenia użytkowników, skupionych na technikaliach, którzy świat postrzegają przez pryzmat cyferek i wykresów. "Bo tu jest 900p, a tam dropy do 28fps, a jeszcze gdzie indziej cienie się dorysowują..." Ja tego problemu nie mam, więc zlewam ciepłą uryną oba "remastery" konsol. Jednakowoż dostrzegam w tym pewne zagrożenie, bo jeśli "lud to kupi", może oznaczać to zatracenie idei konsoli do gier, jaką znamy od zawsze. Stąd moja niechęć i dezaprobata dla Scorpio/PRO.

Gdyby obie korporacje na starcie obecnej generacji choć wspomniały o możliwości wypuszczenia po trzech latach mocniejszych wersji konsol, to nie byłoby problemu. Wtedy nie byłoby płaczu o dymanie ludzi i utracie zaufania, bo każdy by się liczył z taką możliwością i rozważył zakup. Dlatego sporo ludzi strzeli teraz focha na Sony czy Microsoft, ale w ostatecznym rozrachunku i tak zakupi kolejną ich konsolę :) Bo gdzie indziej mieliby pójść? Alternatywą jest przesiadka na pieca albo Nintendo.... z dość specyficznym line-upem, który nie każdemu styknie (chyba, że N zadba o porządne wsparcie 3rd party i tytuły multiplatformowe;))

Co to lecenia na klęczkach po PS5 - Sony będzie musiało się nielicho postarać, by odbudować zaufanie i zachęcić ludzi do kupna swej maszynki na premierę. Pomijając Amerykańczyków i zombiaków z Zachodniej Jewropy, kupujących wszystko jak leci (tzw. casuale), to gros ludzi (pomnych niedawnych doświadczeń) trzy razy zastanowi się zanim dokona zakupu. Wydaje mi się, że w nastepnej generacji Sony będzie miało w cholerę trudny start. Chyba, że tak jak napisałeś - przekonają ludzi konkretnymi decyzjami i ofertą "okołokonsolową", a na to bym nie liczył, bo to byłby wręcz altruizm;) Więc nie panikuj, Microsoft będzie musiał się wyjątkowo postarać (bardziej niż teraz, z tym całym unifikowaniem Xboxa z PC i pozbawianiem go exow), by nie zagrozić Sony w najbliższych latach ;) Najbliższe 4 - 5 lat zapowiada się ciekawie :)Casual player
Poziom: 52
REP.: 7221
Dawid_dst do adiq1033 dodano: 11.09.2016, 03:03 #129
... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 03:06
miki [78.28.***.***] do Matek dodano: 11.09.2016, 07:29 #130
W poròwnaniu z poprzednimi generacjami to jest nędza.
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do . dodano: 11.09.2016, 08:25 #131
Całe życie jestem graczem gorszego sortu ponieważ gram generację wstecz w stosunku do innych i dobrze mi z tym. Grafika mi nie jest potrzebna. Gram dziś na Wii i PSP i bawi mnie to lepiej od niż granie na PS4. Chodzi o pewne zasady. Nie kupuję konsoli co dwa trzy lata. Może ciebie utrzymuje mama i możesz sobie na to pozwolić. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 08:27
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do Yabby dodano: 11.09.2016, 11:33 #132
Ale czym Cię zniechęcili? Ja rozumiem że Pro w dużym stopniu zaburza to co kojarzyło się z konsolowością (chociaż zaburzyło już wcześniej Nintendo z 3dsem i jakoś tutaj nikt nie płacze). Podejdźmy jednak do sprawy z głową a nie z chwilowymi emocjami.

Po pierwsze: wszystkie gry będą działały i tu, i tu. Chcesz, kupujesz Pro, nie chcesz - kupujesz zwykłą. Zresztą - żeby cieszyć się w 100% mocą Pro trzeba mieć TV4k. Inaczej różnice mogą być marginalne, lub żadne.

Po drugie: Multi ma działać i tu, i tu tak samo (pod względem płynności oczywiście) więc podziału nie będzie.

Nie szukajmy problemu tam gdzie go nie ma. Problem by był gdyby Pro dostawało gry ekskluzywne - jak New 3ds. Wprawdzie jest to tylko jedna gra ale jak chcesz ją ograć, musisz kupić New. Tutaj nic nie musisz.
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do Sendo1910 dodano: 11.09.2016, 11:42 #133
Masę gier? Rozmarzyłeś się troszkę kolego. Po tygodniowych raportach sprzedażowych widać wyraźnie ile gier (nowości) dostaje takie PS4 a ile 3ds. Pomijam fakt że ostatni Direct to głównie porty gier z WiiU...

Rozbawiłeś mnie :)
. [5.172.***.***] do Yabby dodano: 11.09.2016, 12:01 #134
Utrzymuję się sam i wydać raz na 3 lata 1800 zł to dla mnie żaden problem.

Przykro mi, że jesteś biedny.

Niemniej miłej gry.
Poziom: 37
REP.: 4465
adiq1033 do Yabby dodano: 11.09.2016, 12:11 #135

Cytat:

Całe życie jestem graczem gorszego sortu ponieważ gram generację wstecz w stosunku do innych i dobrze mi z tym. Grafika mi nie jest potrzebna. Gram dziś na Wii i PSP i bawi mnie to lepiej od niż granie na PS4. Chodzi o pewne zasady. Nie kupuję konsoli co dwa trzy lata. Może ciebie utrzymuje mama i możesz sobie na to pozwolić.


Nie wiem czy tą wypowiedź kierowałeś do mnie, bo sie nie dodała adnotacja, ale odpowiem na nią:

1. Nie, nie utrzymuje mnie mama, ani tata, ani bogata ciocia. :-)
2. Sam gram na poprzedniej generacji, mam mnóstwo zaległości i teraz chętnie je nadrabiam.
3. Kiedyś pisaną zasadą było "kupuję konsolę za 2000zł, mam spokój na co najmniej 5 lat" poza tym taką strefę bezpieczeństwa wyznaczył tez długi cykl życia ostatniej generacji. Ja decydując się na XBO też liczyłem, że pożyje co najmniej połowę życia X360, a tu po 3 latach mam przeciek o nowej konsoli, informację o "pół-generacji". Ceny gier na PS4 nie zniżą się znacząco po premierze PS4 Pro. Dlaczego mamy płacić tą samą stawkę za gorszą jakość produktu?

I to mi się w tej całej sytuacji nie podoba. Ja na pół-geny macham ręką, czekam bardziej na to co pokaże Nintendo ze swoim NX, bo połączenie mobilnej konsoli ze stacjonarną wydaje sie bardzo fajnym rozwiązaniem, które mnie osobiście bardzo by odpowiadało.
. [5.172.***.***] do Yabby dodano: 11.09.2016, 12:45 #136

Yabby napisał:

Całe życie jestem graczem gorszego sortu ponieważ gram generację wstecz w stosunku do innych i dobrze mi z tym. Grafika mi nie jest potrzebna. Gram dziś na Wii i PSP i bawi mnie to lepiej od niż granie na PS4.


To po co w ogóle kupowałeś ps4?

Było zostać w poprzednich generacjach i byś teraz nie musiał płakać, ewentualnie kupił pro zamiast zwykłej ps4.
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do hubertuss03 dodano: 12.09.2016, 08:41 #137
Do czasu nie muszę. Sony mi nie zagwarantuje nic. Jak nie teraz to na przyszłej generacji będą jeszcze większe wały i temu się sprzeciwiam bo kupując teraz Pro przyzwalam na coś takiego.
Mogę mieć Pro kiedy chcę bez sprzedawania PS4 ale protestuję ponieważ nie będę głosował portfelem by rynek konsol zamienił się w coś co jest nieakceptowalne dla mnie. Kto chce niech się bawi w ten cyrk.
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do Yabby dodano: 12.09.2016, 11:34 #138
Ja Cię rozumiem. Też wolałbym żeby było po staremu. Jedna generacja - jedna konsola. Chodzi mi tylko o to że to co przedstawia nie jest znowu jakąś tragedią.

Spokojnie Yabby :)
Poziom: 21
REP.: 345
Osssom do Kopah dodano: 16.10.2016, 16:21 #139
Czyli kupno Scorpiona to też idiotyzm?
Poziom: 39
REP.: 868
wlochaty61 dodano: 10.09.2016, 20:29 #140
Cze jesli mam pstv to stumieniowanie rowniez bedzie w 1080 ?? Aktualnie jest 720.
Ukryj odpowiedzi (2)
Fanboy każdej dobrej gry :)
Poziom: 42
REP.: 2715
darek79r19 do wlochaty61 dodano: 10.09.2016, 22:35 #141
Raczej tak, to PS4 miało problem z 1080 wysyłać, PS Pro wyśle bez problemu.
Poziom: 43
REP.: 1956
PhantomPain do wlochaty61 dodano: 11.09.2016, 00:53 #142
Szczerze mówiąc wątpię, wydaje mi się że maksymalna realna rozdzielczość wypuszczana z PSTV to 720p, przy czym i tak większość treści jest skalowana z 960x544.
duxdaro [193.106.***.***] dodano: 10.09.2016, 20:31 #143
**uj z 4k , ale ten cały HDR mnie zainteresował bo ponoć daje niezłego kopa do jakości obrazu. No ale ponoć korzystanie z niego mocno podbija input lag :/ Jest tu ktoś obeznany w temacie i powie czy na chwilę obecną jest w ogóle sens inwestowania w tv z hdr w celu grania?
Ukryj odpowiedzi (16)
Hardcore Masta Madafaka
Poziom: 53
REP.: 10240
MUG3NHC do duxdaro dodano: 10.09.2016, 20:55 #144
Sa modele z niskim input lagiem z wlaczonym hdr, ale troche kosztuja. Jeden z lepszych i nie "bardzo" drogich to Panasonic DX750. Pozdro:)
Tyrekk [37.47.***.***] do duxdaro dodano: 10.09.2016, 21:34 #145
Raczej monitor. Tv nie nadaja sie zbytnio do grania nie mowiac juz o graniu na nich z hdr. Polecam monotor od asusa
Poziom: 51
REP.: 5291
Tango do MUG3NHC dodano: 10.09.2016, 22:21 #146
Wciąż lag na poziomie 40ms wiec słaby przykład.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do duxdaro dodano: 10.09.2016, 22:41 #147
HDR znacznie poprawia jakość obrazu. Przejście ze zwykłego obrazu(SDR) na HDR to tak jak wymiana średniego tv lcd z 2005 roku(słaby kontrast, słaba czerń itp) na wypasiony OLED. Różnica jest naprawdę duża i zauważy to nawet półślepy.
Lag nie jest wielki. Nawet jeśli to jest 80ms to czy 8 setnych sekundy laga wpłynie na komfort gry? Nie sądzę. Edytowano 3 razy. Ostatnio: 10.09.2016, 22:47
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Tango dodano: 10.09.2016, 22:43 #148
40 ms to żaden lag. Sam mam TV z takim lagiem i nie narzekam. Chyba że ktoś jest maniakiem multiplayera i każda milisekunda się dla niego liczy. Zresztą nawet jeśli komuś to przeszkadza to może sobie w multi hdr wyłączyć. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 10.09.2016, 22:44
. [5.172.***.***] do Wulfen4 dodano: 10.09.2016, 22:47 #149
Masz wiedzę o ile zwiększa laga sam HDR? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Przykładowo jak mam tv z input lagiem 20ms w full HD i 40ms w 4k. Ile do tego doda włączenie HDRu? Chyba pierwszą grą z tym efektem będzie forza horizon 3 to się sprawdzi w praktyce. Ale ciekawi mnie teoria jak narazie.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do duxdaro dodano: 10.09.2016, 23:02 #150
tutaj jeszcze takie porównanie:
po lewej TV sony z włączonym HDR vs LG OLED(po prawej) za kilkanaście tys zł bez HDR.

http://i.imgur.com/T0hKqIF.jpg

a zdjęcie z aparatu i tak nie jest w stanie oddać prawdziwej różnicy. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 10.09.2016, 23:05
duxdaro [193.106.***.***] do Wulfen4 dodano: 10.09.2016, 23:15 #151
No to czas zacząć odkładać hajs i wysłać moje wysłużone 32" LCD na emeryturę ;P
Poziom: 60
REP.: 7136
Giovanne do Wulfen4 dodano: 10.09.2016, 23:16 #152
Ale ten po lewej ma ustawioną wyższą jasność. Lipne to porównanie.
duxdaro [193.106.***.***] do Giovanne dodano: 10.09.2016, 23:21 #153
To nie jasność, tylko właśnie HDR. W międzyczasie znalazłem sobie taką lekturę: https://hdtvp(...)ry387732
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Giovanne dodano: 10.09.2016, 23:30 #154
Nie. Nie rozumiesz na czym polega HDR. Gość z obsługi w pewnym momencie pokazał, że nie ma to znaczenia i zwiększył kontrast w OLEDzie na maksa+ zwiększył jasność a i tak obraz wyglądał jak strasznie wyblakły w porównaniu do TV z włączonym HDR(co widać trochę na zdjęciach).
Bo na tym właśnie polega HDR, że TV z HDR daje kilkukrotnie większą jasność niż bez HDR. Jak na zwykłym tv możesz uzyskać powiedzmy 100 nitów, tak na dobrym tv HDR możesz uzyskać jasność nawet 1000 nitów. Daje to niezwykle realistyczne oddanie jasnych obiektów i o wiele lepszy kontrast oraz głębię. Np masz scene ze słońcem + biały mocno oświetlony śnieg, to w takiej scenie na tv OLED bez HDR zarówno słońce jak i ten śnieg będzie świecił z jasnością ok 100 nitów i różnica w jasności pomiędzy śniegiem a słońcem będzie bardzo mała(co jest nierealistyczne!), natomiast w TV z HDR będziesz miał śnieg o powiedzmy jasności 300-400 nitów a słońce 1000 nitów jasności. Daje to bardzo realistyczny obraz z większa szczegółowością i głębią. Edytowano 5 razy. Ostatnio: 10.09.2016, 23:44
Poziom: 60
REP.: 7136
Giovanne do duxdaro dodano: 10.09.2016, 23:39 #155
Ta różnica w zdjęciach to jasność. Abym zobaczył różnicę pomiędzy HDR a SDR to po pierwsze zdjęcie musiałoby zostać zrobione w HDR, a po drugie to musiałbym oglądać to porównanie na telewizorze z HDR. Jakbym mógł zobaczyć HDR na telewizorze bez HDR to bym nie potrzebował telewizora HDR.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Giovanne dodano: 10.09.2016, 23:58 #156
Oczywiście, nie da się pokazać HDR na ekranie SDR, sam napisałem, że zdjęcia nie oddają prawdziwej różnicy. Wrzucone przeze mnie zdjęcia miały za zadanie tylko podziałać na wyobraźnie jaka jest różnica w jasności miedzy HDR a SDR oraz to ile detali traci obraz w SDR. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.09.2016, 00:08
Poziom: 60
REP.: 7136
Giovanne do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 00:14 #157
A chyba, że tak.
Ale i tak chyba najlepiej będzie na Oled z HDR gdyż HDR poprawia detale w jasności, a oled ma lepsze detale w ciemnych scenach.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Giovanne dodano: 11.09.2016, 00:51 #158
W sumie to zależy. Ten najnowszy OLED z HDR od LG ma na razie i tak mniejszą jasność niż topowe LCD HDR. Z tego co pamiętam w OLED jest coś koło 500 nitów a w LCD ponad 1000).
Stąd jakieś ogólnie jasne sceny z niebem, słońcem, plażą, śniegiem mogą lepiej wyglądać na LCD. Z drugiej strony w ciemnej scenie gdzie widać powiedzmy jakieś punktowe światła(np miasto w nocy) może wyglądać znacznie lepiej na OLED. Na oledzie każde takie światełko jest precyzyjnie podświetlone, a w LCD zamiast podświetlić mocno tylko te punkty, które tego wymagają od razu włączą się całe strefy podświetlania i podświetli się też tło w pobliżu, które powinno być ciemne.
Tak przynajmniej mniej więcej w teorii wygląda, bo sam jeszcze nie porównywałem obok siebie OLED z HDR i obok jakiś najlepszy LCD z HDR typu pans dx900.
Hardcore Masta Madafaka
Poziom: 53
REP.: 10240
MUG3NHC do Tango dodano: 11.09.2016, 01:22 #159
Z wlaczonym HDR, to jest maly lag, tymbardziej w takiej cenie.
Frezer 4.0 [87.206.***.***] dodano: 10.09.2016, 20:31 #160
gadzeciarze łykną ten złom reszta moze spokojnie czekac na realny skok czyli Scorpio/PS5
Ukryj odpowiedzi (4)
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Frezer 4.0 dodano: 10.09.2016, 22:48 #161
lol
między pspro a skorpio jest znacznie mniejsza różnica miź miedzy ps4 a ps4 pro wiec o jakim skoku mówisz?
The Dork Knight
Poziom: 40
REP.: 13320
Kopah do Wulfen4 dodano: 10.09.2016, 22:51 #162
Skoku na kasę 8)
Poziom: 40
REP.: 2410
m4tekt do Wulfen4 dodano: 11.09.2016, 08:13 #163
Ty tak serio? Przecież ty nie masz pojęcia o czym piszesz... Scorpio 6TF Pro 4TF i jeśli według ciebie 2Tf (50% więcej) to nie ma różnicy to zwyczajnie jesteś debilem.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do m4tekt dodano: 11.09.2016, 14:50 #164
jest różnica, ale mniejsza niż miedzy ps4->ps4 pro. A frezer mówi że realny skok zaoferuje scorpio.
Poziom: 32
REP.: 168
Tomeek84 dodano: 10.09.2016, 20:32 #165
Ja czekam na konkrety tv 4k już w salonie zagościł. Dziękuję Wojtku za konkretne podsumowanie :)
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 36
REP.: 461
krencio do Tomeek84 dodano: 10.09.2016, 22:58 #166
Ale gry w 4k jeszcze długo nie zagoszczą no cyba ze PC podejmiesz pod ten TV :)
Poziom: 29
REP.: 902
RedEzzio do Tomeek84 dodano: 10.09.2016, 23:47 #167
Super. Jak ktos ma ochotę na 4K (ja akurat w ogóle) to niech pamięta, że trzeba 4K koniecznie z HDR i to z porządną jasnościa (np. 1000 nitów, a w przyszłości nawet 2000 / 4000 / ! 10000 nitów). Dzisiaj w MediaMarkt widziałem różne 4K totalnie bez HDR albo z czyms w rodzaju HDR na poziomie ledwie kilkuset nitów (standard bez HDR to około 100 - 150 nitów). Edytowano 2 razy. Ostatnio: 10.09.2016, 23:49
. [5.172.***.***] do RedEzzio dodano: 10.09.2016, 23:54 #168
Prawdziwy HDR na chwilę obecną to tylko Panasonic dx900 i samsung ks9500, 1250 nitów w szczycie.

A to tylko hdr10, gorszy od dolby vision, które wejdzie dopiero wraz z hdmi 2.1 (nie liczę oledów od lg, bo mają dolby vision sprzętowe ale niską jasność w porównaniu do lcd)

Reszta to atrapy.

Z roku na rok powinno być coraz lepiej, aż do 4000 nitów jakie przewiduje Dolby Vision.

Jem więc jestem
Poziom: 46
REP.: 6871
Matek dodano: 10.09.2016, 20:43 #169

Cytat:

4. Czy PlayStation 4 Pro to nowa generacja?

Nie. PlayStation 4 Pro to nadal konsola ósmej generacji. Sony nie zamierza tworzyć barier pomiędzy graczami posiadającymi PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro.


To może trzeba było wydać taką konsolę na starcie, a nie dorabiać teraz jakieś ulepszone wersje.
Najbardziej denne w tym jest ulepszanie starszych gry do "lepszej" wersji. Jeśli developerzy nie będą tego robić z automatu dla każdej gry, tylko zażądają za to zapłaty, to niech kulturalnie spi....ją.
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 31
REP.: 1251
marcel111 do Matek dodano: 10.09.2016, 21:32 #170
chyba nie przeczytałeś, łatki darmowe :-)

w 2013 roku sama karta graficzna o mocy 4TF kosztowała 650$, konsola musiał by kosztować koło 800 zamiast 399.
Taka strategia może zaspokoiła by nielicznych hardkorowców, ale nie pozwoliła by odnieść sukcesu na obecną skalę.
Zamiast 40mln mielibyśmy dziś 12mln, i 3 razy mniej gier (dużo mniejsza opłacalność produkcji)

Są plusy taniego sprzętu.
Poziom: 46
REP.: 256
Wulfen4 do Matek dodano: 10.09.2016, 22:57 #171

Cytat:

To może trzeba było wydać taką konsolę na starcie

raczej nie. GPU na poziomie neo w 2013 to był hiend w przypadku pc. Czyli cena konsoli na poziomie 3000 zł lub więcej, no i problem z ciepłem. Konsola musiałaby mieć duże pudło, zewnętrzny zasilacz etc.
Ewentualnie sony mogło wydać konsolę o mocy pośredniej między ps4 i ps4 pro(i tutaj też mam o to trochę pretensji do sony), ale zrobienie konsoli o mocy dokładnie takiej jak pro raczej w tamtych czasach nie wchodziło w grę.
Poziom: 23
REP.: 108
cissic do Wulfen4 dodano: 05.12.2016, 11:48 #172
A ile kosztowało PS2 na starcie Polsce? 2800 zł? I ludzie kupowali. Gdybym miał kupić na starcie PS4 PRO za kwotę o której wspomniałeś to bym kupił. Teraz czekam na PS5 i na nowsze VR
+