SKLEP

Portal PSX Extreme

SKLEP
Paweł Perez Myśliwiec Paweł Perez Myśliwiec 07.01.2017 10:35
2338V

PSX Extreme 233 + Kalendarz Gracza 2017 już w sprzedaży

Od ponad tygodnia dostępny jest najnowszy numer PSX Extreme. Styczniowe wydanie wyjątkowe jest z wielu względów - 3 okładki do dwóch wyczekiwanych gier oraz Kalendarz Gracza 2017 to tylko początek atrakcji. W związku z dodatkiem w postaci kalendarza cena numeru to wyjątkowo 12,90 zł. 

UWAGA! Numer 233. (styczeń 2017) dostępny jest wraz z Kalendarzem Gracza 2017. Cena numeru to wyjątkowo 12,90 zł. Ponadto numer dostępny jest z jedną z poniższych okładek do wyboru (prosimy mieć na uwadze, że dostępność okładek jest losowa i redakcja nie ma wpływu na to, w którym punkcie są konkretne okładki). 

Roger: Piractwo to temat, który na konsolach już praktycznie nie istnieje, ale nie zawsze było tak kolorowo. W 233. numerze PSX Extreme spoglądamy na ten niewygodny temat z należytym dystansem, w czym pomagają nam dwaj handlarze, którzy przez kilkanaście lat żyli ze sprzedaży „kopi zapasowych” i zgodzili się po raz pierwszy opowiedzieć nam swoją historię. To skarbnica wiedzy o rodzącym się w bólach rynku gier w Polsce, problemach i korzyściach, jakie przyniosły wizyty na giełdach i osiedlowych bazarach. Poczynając od Pegasusa, a na współczesnych systemach kończąc. Obaj wspomniani panowie niedawno zwinęli swój nielegalny interes, bo piractwo przestało się opłacać. Zarówno im, jak i samym graczom. To koniec pewnej epoki, której przyglądamy się w obszernym materiale przygotowanym przez Dżuja przy wsparciu Kaliego i wracającego na łamy magazynu Norby’ego.  

Drugi Temat numeru skupia się na najbardziej wyczekiwanych grach 2017 roku. Tym razem nie jest to sucha wyliczanka, bo w głosowanie zaangażowana została 19-osobowa redakcja. Na podstawie podesłanych typów stworzyliśmy swoiste TOP 40, a całość została okraszona komentarzami zarówno starej, jak i nowej gwardii zgRedów, a także ludzi z branży (w tym znanych nazwisk spoza Polski). Ponadto w numerze recenzujemy dwie gry legendy – The Last Guardian i Final Fantasy XV. Z towarzyszących im tekstów dowiecie się o mitologii gier Team ICO oraz procesie powstawania najnowszej odsłony serii Square Enix, który łatwy nie był. Czy ostatecznie oba tytuły spełniły oczekiwania? Możecie liczyć na rzeczowe i wzbogacone o opinie kilku redaktorów recenzje. A gdyby brakowało Wam dobrej publicystyki, to polecam czytadła o mrocznej stronie sportów ekstremalnych przy okazji recenzji Steep, o tym, jak to jest z tą słowiańskością w serii Wiedźmin oraz o kulisach fenomenu Tamagotchi. Dla fanów japońszczyzny mamy gorący playtest Yakuzy 6, który przygotował wracający do większej aktywności Mazzi.

W grudniu odbyło się też wigilijne zebranie redakcji. Takiej imprezy jeszcze nie było – lasery, sztuczny dym, dyskotekowa kula, HIV tańczący w kapeluszu Farming Simulator, pijacki turniej w Tekkena 3 i Perez próbujący to wszystko ogarnąć. Nadaremno. Kilka osób zachowało trzeźwość umysłu, więc udało się odtworzyć wydarzenia, choć nie odpowiadamy za zdrowie psychiczne czytających ową relację. Pozostaje mi już tylko złożyć Wam szczere życzenia noworoczne. Dzięki wielkie za to, że co miesiąc jesteście z nami!

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 
TEMATY NUMERU
 
TOP 40 gier 2017 roku
Śmierć konsolowego piractwa
 
CO NOWEGO
 
Dragon Ball: Fusions
Iron Harvest 1920+
Outlast II
Kierunek Dortmund – relacja z wyjazdu
Video Games Live – relacja z koncertu
PlayStation Experience 2016
 
PLAYTEST
 
Yakuza 6: The Song of Life
 
RECENZJE
 
Amnesia Collection
Assassin’s Creed: The Ezio Collection
Bard’s Gold
Batman The Telltale Series – Episode 4-5
Bridge Constructor
Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Crystal Rift
Dead Rising 4
Drive!Drive!Drive!
Final Fantasy XV
Forza Horizon 3 Blizzard Mountain
Lara Croft GO
Mother Russia Bleeds
Now Sing
Pokemon Sun/Moon
Silence
Sky Force Anniversary
Space Rift: Episode 1
Steep
Steins;Gate 0
Surgeon Simulator: Experience Reality
The Dwarves
The Last Guardian
Werewolves Within
Zen Pinball / Pinball FX2 – Bethesda Pinball
 
HARDKOR
 
Długa i ciężka droga z piekła – z pamiętnika Noctisa
Mitologia świata Team ICO
Śmiercionośne ryzyko
Poza ekranem – Wiedźmaki, strzygi i kiszona kapusta 
Szalone wyścigi po japońsku
Jak zabić studio – kulisy upadku twórców Two Worlds 
Extreme’owa opowieść wigilijna
Day One Patch – droga bez powrotu
Kartoteka – Fumito Ueda
Sprzeciw!
„Łotr 1. Gwiezdne Wojny  – historie” – recenzja filmu
 
RETRO
 
Trzeba znać
Czytelnia 
Pegasus zone – Godzilla 2: War of the Monsters
Kult plastiku – Baby and Me
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXV)
Tru Story – Sen na jawie
Comix Zone – rozmowa z Danielem Chabonem
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Głos Ludu
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru styczniowego wysłaliśmy w sobotę, 24 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi:

Komentarze (126)

Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
We don't go to Ravenholm
Poziom: 65
REP.: 18609
Grifter dodano: 22.12.2016, 11:59 #1
Kurczę wziąłbym tę środkową (fajna panienka), ale ta z latającym szczurem też fajna. Znając życie trafi mi się pewnie ta z dwójką gejów.
Ukryj odpowiedzi (9)
GameBoy
Poziom: 38
REP.: 1237
Zorra do Grifter dodano: 22.12.2016, 13:18 #2

Grifter napisał:

Znając życie trafi mi się pewnie ta z dwójką gejów.


Nie chcę wiedzieć więcej ;D
We don't go to Ravenholm
Poziom: 65
REP.: 18609
Grifter do Zorra dodano: 22.12.2016, 14:30 #3
Cóż poradzić Jake, ci japońscy bishoneni z FF XV wyglądają tak, a nie inaczej :)
Poziom: 56
REP.: 6081
23tomas69 do Grifter dodano: 22.12.2016, 14:42 #4
Również mam nadzieje że nie wyślą mi tych dwóch, wolałbym okładkę z LG ale ta z panną też ujdzie ;)
Poziom: 28
REP.: 181
Squall do Grifter dodano: 22.12.2016, 20:34 #5
Racja, każdy prawdziwy mężczyzna wygląda jak Vyv :)
Poziom: 8
REP.: 2
kubawasko do Grifter dodano: 25.12.2016, 14:30 #6
Ojj zgadzam się w 100%, trzeba szukać drugiej wersji okładki !
Poziom: 40
REP.: 749
wisnia29 do Zorra dodano: 26.12.2016, 10:12 #7
Fakt, bohaterowie FFXV wyglądają dość jednoznacznie, ale po godzinie grania od razu polubiłem tych kolesi. Polecam jeszcze obejrzeć Brotherhood Final Fantasy, można tam zobaczyć jak zaczynały się ich wspólne relacje.
Poziom: 32
REP.: 765
Kebab_Killah do Grifter dodano: 29.12.2016, 09:25 #8
Staram się wspierać mały lokalny biznes, ale jeśli chcesz wybrać sobie okładkę, która Cię interesuje to musisz się wybrać do większego salonika prasowego. Ja tak zrobiłem i mam szczura na przedzie :) PS. Salonika czy saloniku? :D
Poziom: 37
REP.: 194
xplasm do Grifter dodano: 29.12.2016, 19:43 #9
Taaak byłem w jednym kiosku miałem w łapie i qrwa kod babie nie wchodził na kase wiec musiałem kupić w innym miejscu no i oczywiście para gejów się trafila
Poziom: 13
REP.: -55
PS4PRO do Grifter dodano: 07.01.2017, 13:21 #10
Ostatniego Xtrema kupiłem chyba w 2000 roku :D... Przesiadłem się na NEO i NEO PLUS. Aż dziwne, że ta gazeta ukazuje się do tej pory bez starej ekipy. Powinni zmienić nazwę bo tworzą to inni ludzie.
Jaśnie kwadracie xD
Poziom: 43
REP.: 3090
Tomaszek88 dodano: 22.12.2016, 12:00 #11
Zapowiada się dobry numer. Akurat poprzedni się kończy. I niech wam będzie, dam te 3zł więcej :P
Ukryj odpowiedzi (6)
piwo
Poziom: 39
REP.: 6467
moro983 do Tomaszek88 dodano: 29.12.2016, 20:43 #12
Nie musisz ktoś kodu zapomniał zmienić i mimo widniejacej ceny 12.90 skanuje po starej 9,99 ;)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do moro983 dodano: 29.12.2016, 20:51 #13
No to ktoś sobie manko zrobi :P Kody są rzecz jasna zmienione, najwyraźniej w jakimś punkcie zostawili starą cenę.
Jaśnie kwadracie xD
Poziom: 43
REP.: 3090
Tomaszek88 do Perez dodano: 30.12.2016, 04:35 #14
Ja kupuję czesto psxa w żabce. Tam maja stałą cenę ustawioną na magazyn. Dziwne trochę. Sam na siebie bata ukrecilem. Babka mówi 9.99 a ja jak glupi mowie do niej ze ten nr kosztuje 13zl :p
Poziom: 39
REP.: 784
OmerPL do Tomaszek88 dodano: 30.12.2016, 08:18 #15
Dzięki Twojej uczciwości babka dostała napiwek :D
Poziom: 32
REP.: 599
majkel3333 do Tomaszek88 dodano: 30.12.2016, 15:55 #16
dobre hehe
Poziom: 28
REP.: 360
h13n4 do Tomaszek88 dodano: 01.01.2017, 12:32 #17
a to ci żabka xD
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby dodano: 22.12.2016, 12:05 #18
Każda z tych okładek jest o niebo lepsza od tego co prezentowaliście przez ostatnie trzy lata. Można.

Środkowa rządzi. Szukałem tego screena na pulpit. Na tą lub z TLG zagłosuję na okładkę roku.
Sam numer zapowiada się w k.tas :) Edytowano 1 raz. Ostatnio: 22.12.2016, 12:06
Ukryj odpowiedzi (3)
Dla wtajemniczonych Tapczan:)...
Poziom: 53
REP.: 6926
P-chan do Yabby dodano: 22.12.2016, 20:10 #19
Też podoba mi się najbardziej okładeczka w środku, ale znając moje szczęście trafi mi się akurat ta co podoba mi się najmniej...
Poziom: 26
REP.: 215
Piotrek87 do Yabby dodano: 22.12.2016, 22:01 #20
Okładki przedstawione tutaj są super to fakt ale najbardziej które zapadły mi w pamięć to okładka z goglami VR na głowie i zakrwawioną twarzą Snake'a z Metal Gear Solid. Wniosek? Tylko dziwaczne okładki mają szanse na zapamiętanie :)
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do Piotrek87 dodano: 22.12.2016, 23:02 #21
Gogle VR to najgorsza okładka jaką pamiętam. MGS V lepsza była ta z Definitive Edition chociaż zakrwawiony Snake zapada w pamięć.
Opowiedzieć Ci fraszkę?
Poziom: 37
REP.: 403
machniom dodano: 22.12.2016, 12:07 #22
Środkowa okładka fajna i na nią będę polował;)
Poziom: 33
REP.: 1683
Ad!ck dodano: 22.12.2016, 12:11 #23
Moja kolekcja Extrima:



Wesołych Świąt :)
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 26
REP.: 215
Piotrek87 do Ad!ck dodano: 22.12.2016, 22:05 #24
Pełen szacunek :) Kolekcja robi ogromne wrażenie :)
Retro granie na śniadanie.
Poziom: 33
REP.: 1606
T79 do Piotrek87 dodano: 23.12.2016, 07:30 #25
Epicko ;-)
Poziom: 8
REP.: 2
kubawasko do T79 dodano: 25.12.2016, 14:32 #26
ładna kolekcja :) widać, że szafka jest masywna bo trochę makulatury to tam masz :D
Poziom: 16
REP.: -184
MangoAdrian dodano: 22.12.2016, 12:13 #27
Biorę z okładką z FF XV jedna i druga jest zacna,w takim razie trza będzie po kioskach obczaić, niestety nie w każdym mają u nas w mieście, albo raz mają raz nie pierd....a prohibicja
The Dork Knight
Poziom: 40
REP.: 13320
Kopah dodano: 22.12.2016, 12:39 #28
Tak szczerze to każda mi się podoba. Chyba się wykosztuję i zapoluję na wszystkie xD
Poziom: 44
REP.: 1115
Daniusiek dodano: 22.12.2016, 12:42 #29
Wcześniej był problem z wyborem okładki z dwóch możliwych a co dopiero z trzech? Nie ułatwianie...
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 26
REP.: 215
Piotrek87 do Daniusiek dodano: 22.12.2016, 22:09 #30
Wybór nie łatwy ale najważniejsza jest treść a ta jest taka sama bez względu na wybór okładki :) Ja chciałbym tą pierwszą ale jak trafi się inna to cóż jakoś przeboleje...:)
wynurzenia gracza
Poziom: 68
REP.: 23229
Ojciec-Gracz dodano: 22.12.2016, 13:00 #31
Świetne!
oczywiście biorę okładkę z Last guardiana :D bo jest tematyczne nawiązanie w środku. Super super!
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL dodano: 22.12.2016, 13:06 #32
Co wy na premie roczne zbieracie?
Za mało jak zapaleńcy kupowali dwa razy to samo wydanie, teraz kupią trzy ;)

Hmmmm....bez sensu, piszecie o wyborze, a potem o losowości ;) Ja żadnego wyboru nie będę miał, jak zapewne wielu z nas.

Kiedyś zjechałem całe miasto i nawet w sąsiednim patrzyłem i wszędzie były te same okładki.
Byłem młody i głupi, teraz to już nie dla mnie ;)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 26
REP.: 215
Piotrek87 do xrayPL dodano: 22.12.2016, 22:15 #33
Super że robią aż trzy okładki ale gdybym ja mógł decydować to postawiłbym na jedną taką samą okładkę dla wszystkich czytelników aby nikt w żaden sposób nie poczuł się gorszy :) Takie rozdrabnianie się na trzy chyba nie jest za dobre no ale... jak znajdą się tacy co kupię trzy egzemplarze bo okładka inna ... no to i sprzedaż wzrośnie dzięki temu :) Prawda stara jak świat: jak nie wiadomo o co chodzi to o zyski :)
Poziom: 37
REP.: 2547
Neuroup dodano: 22.12.2016, 13:21 #34
Będę kupować !! :D
Poziom: 36
REP.: 256
M@zur dodano: 22.12.2016, 13:32 #35
Jak wybrać okładkę w prenumeracie? rng?
Ukryj odpowiedzi (4)
wynurzenia gracza
Poziom: 68
REP.: 23229
Ojciec-Gracz do M@zur dodano: 22.12.2016, 14:00 #36
w prenumeracie jest zawsze losowa okładka
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do M@zur dodano: 22.12.2016, 14:33 #37
Niestety nie. Wysyłka idzie prosto z drukarni, tam po prostu pakują daną partię, jaką przeznaczyli na prenumeraty.
FVII fan
Poziom: 40
REP.: 2453
giez do Perez dodano: 22.12.2016, 14:39 #38
mam wrażenie, że czytasz każdy komentarz na portalu :)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do giez dodano: 22.12.2016, 14:43 #39
Od roku jak robię Głos Ludu do PE, to tam mamy statsy - średnio na PPE miesięcznie jest jakieś 30 000 komentarzy - byłoby trudno je przeczytać :D.
Poziom: 18
REP.: 62
charlie dodano: 22.12.2016, 14:52 #40
Tak jak można się było spodziewać po zmianie red nacza wyjątkowo dużo japońszczyzny w tym numerze. :/
See You Space Cowboy
Poziom: 81
REP.: 31133
Iron dodano: 22.12.2016, 14:59 #41
Czy do wersji pdf też dostanę kalendarz?


Just joking :)
Poziom: 59
REP.: 12166
Riddickq dodano: 22.12.2016, 15:12 #42
Sorki pany, ale wszystkie trzy są obrzydliwie nijakie i paskudne.
Nie podoba mi się żadna z nich.
Poziom: 51
REP.: 2028
CoinJSR dodano: 22.12.2016, 17:49 #43
Mam pytanie.
Czy kalendarz będzie z opcją odnotowania sobie czegokolwiek w okienkach większych niż ostatnio ❓❔
Pytam bo nie wiem czy kupić wersję papierową..
Wersję pdf kupię oczywiście a kalendarz zawsze bardziej praktyczny niż te w Playboyu czy CKMie..
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do CoinJSR dodano: 22.12.2016, 21:45 #44
Kalendarz jest identyczny jak w poprzednich latach - wielkość, rozmiar kratek etc.
wyje%ane na 60 klatek i 4K
Poziom: 51
REP.: 2906
hienamas dodano: 22.12.2016, 19:14 #45
Pierwszy raz wszystkie okładki mi się podobają
Poziom: 45
REP.: 7569
martrix79 dodano: 22.12.2016, 22:28 #46
Okładka, okładką... Jak chce motyw z FFXV to sobie tapetę ściągnę.
Dla mnie najważniejsza jest treść, a ta zapowiada się naprawdę interesująco. Szczególnie temat piractwa kusi, bo każdy się z nim zetknął. Do tego jak zwykle retro no i ta "Opowieść Wigilijna" made in PSXE :)
Będzie ciekawie :)
Ukryj odpowiedzi (6)
Poziom: 36
REP.: 256
M@zur do martrix79 dodano: 23.12.2016, 13:20 #47
Ja co do motywu tapety mam taki dylemat, że zrobiłem sobie folder z około 3 tysiącami obrazów które są stałym pokazem slajdów na moim kompie :)
Poziom: 34
REP.: 850
abdul85pl do martrix79 dodano: 26.12.2016, 09:43 #48
A no... Nie zgodzę się z tezą, że piractwo umarlo. Żyje i ma się dobrze - PSV, 3DS, WiiU.. może coś będzie na ten temat w secie. Nie wiem za mały obrazek :-P
Poziom: 45
REP.: 7569
martrix79 do abdul85pl dodano: 26.12.2016, 12:40 #49
Nie napisałem, że piractwo umarło.
W każdym razie na pewno mniej się piraci w tych czasach niż 20 lat temu...
Poziom: 34
REP.: 850
abdul85pl do martrix79 dodano: 26.12.2016, 14:51 #50
No wiem mon, Ty nic takiego nie pisałeś, bardziej w kontekście artykułu. ;-)
Poziom: 35
REP.: 2153
Misioł do abdul85pl dodano: 28.12.2016, 17:53 #51
psv i wiiu złamali? nawet nie wiedziałem. swoją drogą, vite to chyba tylko po to żeby można było z niej zrobić maszynę do emulacji. bo piracić tam nie ma czego
Poziom: 34
REP.: 850
abdul85pl do Misioł dodano: 29.12.2016, 11:48 #52
Złamali, złamali ;-) WiiU już wuchte czasu temu - aktualnie każdy soft jest do zdatny do "customizacji". Vite w tym roku i tylko 3.60, bardzo szybko sie rozwija scena i jest juz masa rzeczy dostępnych z tego co wiem.
;-)
moc [83.5.***.***] dodano: 23.12.2016, 10:44 #53
Propsy, że daliście okładkę z tak mało mainstreamową grą jak TLG
Poziom: 32
REP.: 599
majkel3333 dodano: 24.12.2016, 13:12 #54
Pierwsza i druga okładka fajnie wygląda
watch out!
Poziom: 52
REP.: 3905
aux dodano: 24.12.2016, 13:15 #55
Zmasakrowaliście tymi okładkami, wszystkie są piękne, a najlepsza jest oczywiście ta z The Last Guardian. Rewelacja! Chcę mieć wszystkie, więc kupię aż trzy egzemplarze, taki ze mnie wariat :) Rozumiem że te piękne, konsolowe covery to zadośćuczynienie za paskudne okładki którymi nas ostatnio raczyliście :) Moim marzeniem jest by z okazji premiery nowej Zeldy, pojawił się w końcu piękny art z Breath of the Wild. Rozumiem że to nie jest proste, ale mocno trzymam kciuki żeby się udało. Ktoś powie że okładka nie jest przecież najważniejsza i po co te wszystkie komentarze. No okej, nie jest, ale dla gazetkowego kolekcjonera jakim niewątpliwie jestem, okładka to równie ważny element jak zawartość pisma. Wracam do starych numerów, przeglądam je, głaszczę okładki :) Zależy mi żeby były ładne, bez siary jak Fifa czy inne takie. OK, rozpisałem się, Wesołych Świąt dla redakcji i czytelników! I samych pięknych okładek w nowym roku :)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 43
REP.: 300
yogiyogi do aux dodano: 29.12.2016, 06:42 #56
FIFA to jest siara pełną gębą :-) Ale ja nie trawię gier piłkarskich ogólnie
Poziom: 12
REP.: 92
bebok dodano: 26.12.2016, 09:46 #57
Muszę łyknąć bo już któryś rok wiszą mi te kalendarzyki w kuchni i się przyzwyczaiłem :-)
Poziom: 38
REP.: 1617
Starylis dodano: 26.12.2016, 11:02 #58
Wszystko cacy ale dlaczego dopiero w czwartek skoro zawsze był w ostatnią środę? Żartuje ;)
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Starylis dodano: 26.12.2016, 16:46 #59
Logistyka. Planowaliśmy na środę, ale ostatecznie się okazało, że w piątek firma odbierająca nakład nie ogarnie, a znowu jak oni już dzisiaj odbierają, to drukarnia od jutra. Od nowego roku wraca cykl ostatniej środy miesiąca.
Poziom: 38
REP.: 1617
Starylis do Perez dodano: 29.12.2016, 19:57 #60
Kalendarz musiałem trochę zmodować tak jak w roku poprzednim tj.

1.Dokleiłem sztywniejsze okładki.
2.Dodałem "okienko" do przesuwania dat.

Teraz będzie idealnie ;)

I will have my revenge ;)
Poziom: 57
REP.: 6958
yavny dodano: 26.12.2016, 11:12 #61
Cena wzrasta na stałe ?
Ukryj odpowiedzi (6)
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do yavny dodano: 26.12.2016, 11:39 #62
Jak zniknie wszechwiedzący Sobek i Walkiewicz to może i wzrosnąć.

Widać że Roger jest dobrym naczelnym. Zmiany idą na lepsze. Mam nadzieję że lepszy papier zostanie na stałe a nie jak za Butchera co dwa miesiące zmiana. Raz lepszy raz gorszy.
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do yavny dodano: 26.12.2016, 16:46 #63
Nie, tradycyjnie wzrost ceny związany jest z kalendarzem. Kolejny numer standardowe 9,99.
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Yabby dodano: 26.12.2016, 16:50 #64
Ty to Yabby musisz cierpieć, że tak co miesiąc Walkiewicz i Sobek piszą :P. Chociaż za nic nie skumam, skąd taka niechęć. Sobek ogarnia tematy filmowe i może się z reckami jego zgadzać lub nie, ale nie odmówisz mu warsztatu i wiedzy. Michał ma co miesiąc felieton i nie wiem, co z nimi jest nie tak. Właśnie czytam najnowszy i jest o Final Fantasy, o dojrzewaniu bohaterów - normalny tekst, ciekawe przemyślenia. No ale spoko, nie każdy autor każdemu musi odpowiadać, byłoby za pięknie :). Edytowano 1 raz. Ostatnio: 26.12.2016, 16:52
We don't go to Ravenholm
Poziom: 65
REP.: 18609
Grifter do Perez dodano: 28.12.2016, 18:01 #65
Ja chłopów lubię. Walkiego za pióro, Sobka za research. Nic nie zmieniać.
Taaa, ilu ludzi tyle opinii.
Poziom: 62
REP.: 13909
veteranus do Perez dodano: 29.12.2016, 00:12 #66
Przykujcie jeszcze Myqa do krzesła, niech pisze teksty. Może i Stara. Niech będzie więcej oldskulu, hehe :)
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do Perez dodano: 29.12.2016, 08:25 #67
Tak mam. Co myślę to mówię bez baczenia na słowa. Już nie raz dostałem za to ostrzeżenie.

Przewracam stronę jak widzę ich wypociny:) Kiedyś czytałem co mają do przekazania ale to była nuda. Nie pasują do szmatławca. Czuć z ich tekstów że to nie ich świat.
Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 08:25
Adam [78.88.***.***] dodano: 26.12.2016, 13:45 #68
Super. Nawet nie wyobrażacie sobie jak się cieszę, że co miesiąc mogę kupić w kiosku PE!!! To rytuał od 1997 roku. Pozdro dla Zgredakcji. A teraz do rzeczy. Pojawił się Xbox one S i PS4 pro. Człowiek myśli o nowym telewizorze ale ceny przyprawiają o zawał serca. Czy w PE pojawi się w najbliższym czasie artykuł wyjaśniający o co chodzi jakby z tym 4k? Wiem, materiały z ostatniego numeru przeczytałem kilka razy ale nie odpowiadają one na wiele pytań. Chciałbym aby pojawił się poradnik dotyczący zagadnień technicznych i czy jest tańsza alternatywa. Tak jak 10 lat temu na przykład gdy ceny paneli lcd zwalały z nóg konia - kupowaliśmy monitory lcd. A z technicznych spraw to przede wszystkim jak odróżnić prawdziwe 4k od udawanego i czy to udawane jest lepsze lub gorsze od 1080p. Niestety nie stać mnie na wypasiony telewizor ale chciałbym wymienić swój 32calowy na większy i zastanawiam się co wybrać.Mam ps4,ps3 i 360tkę. Kupiłbym z chęcią 50cali 1080p (na razie wystarczy) ale nie wiem czy tv z upscalerem 4k (podobna cena) nie byłby lepszy. Liczę właśnie na artykuł, w którym jakiś zaufany zgred wyjaśni w sposób łopatologiczny to i owo.
Ukryj odpowiedzi (2)
freddie [83.26.***.***] do Adam dodano: 29.12.2016, 08:34 #69
to nie ten dział, takie pytania hdtvpolska oni ci odpowiedzą czy ten upscaling jest dobry w tv czy nie
Poziom: 28
REP.: 130
Nanek do Adam dodano: 30.12.2016, 09:59 #70
Byl w szmatlawcu artykul na ten temat jakis czas temu, razem z recenzjami tv.
Poziom: 32
REP.: 795
Prorok81 dodano: 27.12.2016, 00:26 #71
Dawac mi to jak najszybciej.
Poziom: 19
REP.: 13
dziursonator dodano: 28.12.2016, 12:47 #72
czy w kalendarzu są zaznaczone premiery gier na 2017?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poziom: 54
REP.: 5992
poloos dodano: 28.12.2016, 16:50 #73
Będę czytał i grał w grę! Na serio to w Sylwestra zostajemy w domu z żoną i córką to oznacza jedno: "bede gral w gre"!:)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 32
REP.: 765
Kebab_Killah do poloos dodano: 29.12.2016, 09:31 #74
No to widzę, że nie tylko ja spędzę sylwestra w ten sposób. Nasz ludzik robi jeszcze w pieluszki zatem czeka mnie wieczór przy planszówkach a jak Parówa odpadnie to włączę Battlefielda pierwszego ;)
Jimlee [89.64.***.***] dodano: 28.12.2016, 18:35 #75
Norby wraca :D
Super
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 43
REP.: 300
yogiyogi do Jimlee dodano: 29.12.2016, 12:00 #76
Też się cieszę :-) No i fajnie że Mazzi będzie więcej pisał.Dobre zmiany :-D
Ej, Bieluk, co ty to robisz. co?
Poziom: 60
REP.: 8051
Ciwas dodano: 29.12.2016, 00:37 #77
Czemu nikt nie recenzuje Robinsona?
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Ciwas dodano: 29.12.2016, 20:32 #78
Recka była w poprzednim numerze.
Cormac McCarthy "Krwawy południk"
Poziom: 43
REP.: 1583
eMc0B dodano: 29.12.2016, 08:02 #79
Trafiła mi się w kiosku okładka heteroseksualna. Może być. Lepsza byłaby tylko TLG, ale już nie chciało mi się szukać.

Bardzo ładna zwycięska praca konkursowa TLG Krzysztofa Michalaka. Gratulacje. Podobają mi się też prace: Damiana Zięciaka, Małgorzaty Odrobińskiej i Roberta Ryminieckiego.

Świetny tekst Komodo o mitologii TeamICO i recka TLG. Czyli jak widać TLG mnie zaprzątnęło bez reszty :). Jeszcze tylko gry mi brakuje do kompletu, ale musi zaczekać, bo są pilniejsze wydatki.

Zachwytów nad relacjami z zapijanych imprez w redakcji nie rozumiem. Może się starzeję. Za szybko. Tyle ogarnąłem przy pierwszym dłuższym rzucie oka na nowy numer. Resztę ogarnę później.

PS. - Niech nikt nie waży się wyrzucać Sobka. Wie o czym pisze i pisze dobrze.
bierny czytelnik [159.155.***.***.41.1.16] dodano: 29.12.2016, 08:14 #80
Jak nigdy nie kupowałem czasopism o grach (newsy oraz fora w necie w zupełności wystarczają) tak dziś zrobię wyjątek. Głównie ze względu na kalendarz ;)
Poziom: 34
REP.: 91
isaak dodano: 29.12.2016, 10:57 #81
A u mnie w kiosku pomimo usilnych próźb od kilku miesięcy nie ma PSXa :( i podobno nie da się zamówić
Ukryj odpowiedzi (5)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do isaak dodano: 29.12.2016, 11:31 #82
Podrzuć na info, co za kiosk, jaka ulica i miejscowość. Możliwe, że przez dłuższy czas nikt numeru nie kupował, to z niektórych takich punktów wycofujemy egzemplarze, ale nie ma że "nie da się zamówić".
Poziom: 41
REP.: 3145
GooStuff do Perez dodano: 29.12.2016, 12:43 #83

Perez napisał:

Podrzuć na info, co za kiosk, jaka ulica i miejscowość.

... a my się już zajmiemy właścicielem tego punktu.
Combi_nerki [94.254.***.***] do isaak dodano: 29.12.2016, 14:46 #84
Nic mi nie mów... Po pracy obleciałem 4 żabki, 2 kioski, 2 sklepy gdzie sprzedają prasę, pocztę i powoli przechodzi mi ochota na kupno tego numeru. Bo nigdzie do tej pory nie dostałem dzisiejszego wydania. I nie mówię tu o jakimś Pcimiu Dolnym a Wrocławiu. Fakt, dzielnice obrzeża Wrocławia a nie centrum ale jednak. W wielu przypadkach czułem się wręcz jakbym był z kosmosu bo ludzie zdziwieni że takie czasopismo wychodzi :(
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Combi_nerki dodano: 29.12.2016, 20:35 #85
Kurczę, dziwne, naprawdę. Zwłaszcza Żabki, które powinny numer mieć. Jak wyżej - jak możesz, podrzuć jakiś namiar na te punkty, podpytam u kolporterów co i jak.
Poziom: 34
REP.: 91
isaak do Perez dodano: 29.12.2016, 23:23 #86
Ech a kioski i tak zamykają jeden za drugim, u mnie zamknęli już większość a ten co został to co pół roku nowy właściciel. Chyba będę musiał wrócić do prenumeraty bo Nowego PSxa znalazłem dopiero w Ustroniu, 20km od domu grrr Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.12.2016, 23:26
Retro granie na śniadanie.
Poziom: 33
REP.: 1606
T79 dodano: 29.12.2016, 11:44 #87
Ja tu dziś wybiegłem z domostwa i nigdzie nie ma gazety
Poziom: 53
REP.: 2909
TheDarkOnePL dodano: 29.12.2016, 12:30 #88
To jakieś jaja u mnie było tylko z tym syfem z kundlem dziękuję odpuszczam ten nr
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 41
REP.: 3145
GooStuff do TheDarkOnePL dodano: 29.12.2016, 12:49 #89
Wolałbym kundla niż te dwie pozostałe... Nawiasem mówiąc kupiłem, wrzuciłem do bagażnika i nawet nie pamiętam co było na okładce.
Poziom: 43
REP.: 300
yogiyogi do TheDarkOnePL dodano: 31.12.2016, 13:02 #90
Odpuszczasz numer, bo okładka nie taka jak chciałeś? Może kupuj same okładki :D W sumie po co Ci gazeta ;-)
Poziom: 13
REP.: 54
hexagon95 dodano: 29.12.2016, 14:03 #91
Zapach najnowszego numeru już rozchodzi się po domostwie. W całym mieście był tylko numer z TLG...i dobrze, bo tylko ten mi się spodobał. Treści nie oceniam, bo szybkie przewertowanie numeru nie jest dobrym wyznacznikiem RiGCZowości.
A kalendarz ? Złoto. Marzec, kwiecień, lipiec i wrzesień to moje "top". Już widzę oczami wyobraźni upalny lipiec, na ścianie wisi piękny artwork z Breath of the Wild, a niżej stoi Nintendo Switch podłączone do monitora...ech - nadzieja matką głupich...
Poziom: 6
REP.: 6
Martix dodano: 29.12.2016, 14:30 #92
Bardzo fajna gazetka. Kupiłam dzisiaj. Mam okładkę z The Last Guardian. Kończę czytać. Kalendarz super prezentuje się na ścianie. Chłopaki z redakcji naprawdę postarali się przy tej gazetce. Na razie moim zdaniem najlepsze czasopismo, które zrobili.
Vivi: Jak możesz udowodnić, że istniejemy? FF IX
Poziom: 63
REP.: 14933
Gomlin dodano: 29.12.2016, 19:06 #93
Mój egzemplarz zawsze przychodził dzień przed a tu ani widu ani słychu - ani wczoraj, ani dzisiaj - a listonosz był ;(
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Gomlin dodano: 29.12.2016, 20:39 #94
Mimo usilnych starań (numer oddaliśmy wcześniej niż zazwyczaj), to wszystko w rękach poczty. Wczoraj miałem sytuację z cyklu "jak długo można dostarczać list". 11 grudnia Czytelnik zamówił numer, 12.12 wysyłka, 21.12 napisał, że nie ma. No to my druga wysyłka i to priorytetem (niby ma iść 2 dni max). Rano 28.12 mail "dalej nie ma". Sam się zaczynam wkurzać, a tu po południu info, że listonosz przyniósł... oba numery, czyli ten pierwszy, który miał dotrzeć do 4 dni roboczych, dotarł po 12... Mam nadzieję, że jutro max prenumeraty dojdą do tych, którzy jeszcze nie mają.
Vivi: Jak możesz udowodnić, że istniejemy? FF IX
Poziom: 63
REP.: 14933
Gomlin do Perez dodano: 31.12.2016, 17:22 #95
O dziwo listonosz nigdy w soboty nie chodzi a tu bec i magazyn w samego Sylwka heh. Do tego okladka z ff xv z ladnie prezentujaca sie pania . Baja :)
Poziom: 26
REP.: 188
xCarlos dodano: 29.12.2016, 20:01 #96
Wszystko fajnie z tym kalendarzem, ale nie było lepszych gier do umieszczenia w marcu, czerwcu, wrześniu czy grudniu?
Gdzie RDR2? Ghost Reacon Wildlands? Days Gone, Scalebound czy Nier z Niohem? GT Sport albo Shadow Warrior 2?
Taki Gwint czy Halo Wars 2 znalazły się na ostatnim i przedostatnim miejscu wyczekiwanych przez redakcję gier w 2017 roku, a są w kalendarzu.
Mogliście trochę lepiej dobrać gry.
Ale mimo wszystko, kalendarz fajny.
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do xCarlos dodano: 29.12.2016, 20:49 #97
Chyba wymieniłeś wszystkie gry, które przewijały się w planach :). Stąd dwa słowa ode mnie, jak to jest.

Najpierw tworzymy swoją listę gier, które chcielibyśmy w kalendarzu, a następnie uderzamy do wydawców, bo nie ma takiej opcji, że sobie sami wpiszemy w Google "RDR2 art", wrzucimy do kalendarza i gotowe. Każdy art jest akceptowany przez wydawcę (stąd czasami np. te dopiski z cyklu copyright etc.). Dwa - aby w ogóle jakaś gra się pojawiła, to musi być do niej odpowiedni art, a to też nie jest tak, że do danej gry jest ich 20 i sobie wybierasz, a zwłaszcza do tytułów, które gdzieś tam dopiero są w planach. Stąd bywa, że my byśmy chcieli grę X, wydawca jest na tak, ale po prostu nie ma do niej grafiki odpowiedniej. Finalnie też staramy się zróżnicować art pod kątem platform, żeby nie było "taa, 8 gier Sony, a gdzie Nintendo, MS, Ubi itd.". A co do tego, co napisałeś:
RDR2 - chcieliśmy, ale Rockstar miał swoje wymagania, które wymusiłyby inną koncepcję kalendarza
Wildlands - nawet był, wpadło jednak na koniec coś innego
Scalebound - finalnie producent się nie zdecydował
GT Sports, Days Gone i Nier - brak odpowiednich materiałów

Tak że to tak gwoli wyjaśnienia, że to nie do końca jest na zasadzie "mogliście lepiej dobrać", bo po drodze jest ileś tam warunków, które muszą zostać spełnione.
Poziom: 26
REP.: 188
xCarlos do Perez dodano: 30.12.2016, 00:34 #98
No z tym, że wydawca musi się zgodzić, by jego twór znalazł się w takim produkcie reklamowym to oczywiste. Nie sądziłem jednak, że znalazłby się jakiś, który nie skorzystałby z darmowej, jakby nie patrzeć reklamy :)
Wszystko spoko, dzięki za info.
Days Gone, i bardzo możliwe(niestety) RDR2 pewnie w 2017 nie wyjdą, także może za rok... Edytowano 2 razy. Ostatnio: 30.12.2016, 00:58
Poziom: 38
REP.: 1424
Marik dodano: 29.12.2016, 20:40 #99
Do mnie jeszcze gazetka z kalendarzem nie dotarła :/ Mam prenumeratę i ostatnie numery były zawsze na czas, a ten najważniejszy z kalendarzem się opóźnia, a miejsce na ścianie czeka... Otrzymałem tylko linka do pobrania pdf'a.
Poziom: 42
REP.: 2110
chionae dodano: 29.12.2016, 21:40 #100
Kupione. Za kilka dni będę z bólem ściągać poprzedni kalendarz i zawieszać nowy... Uciekł mi ten rok znowu :c
Poziom: 25
REP.: 36
Rafalski dodano: 29.12.2016, 22:02 #101
Zakupione :) super sprawa z wyborem okładki, moim celem była okładka z the last guardian i oczywiście taki kupiłem egzemplarz.
Poziom: 22
REP.: 347
Kapi69 dodano: 29.12.2016, 22:03 #102
Kalendarz już na ścianie ☺jak dla mnie dużo lepszy niż poprzedni.mam wrażenie że jakoś materiału też ale może dla tego że poprzedni już zajechany☺ogólna ocena 1 do 6 to 6z plusem. Dzięki za fajny dodatek to dobrego tasiemca.pozdrawiam i ŻYCZĘ CAŁEJ REDAKCJI SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Poziom: 40
REP.: 1827
wojab dodano: 29.12.2016, 22:42 #103
Zacny numer, zwłaszcza że okładka ta co chciałem. I porządny kalendarz!
Poziom: 32
REP.: 765
Kebab_Killah dodano: 29.12.2016, 23:28 #104
Przyznam, że to całkiem fajny numer. Jest co czytać na wazonie :P W dodatku udało mi się go kupić z upatrzoną okładką :)
Poziom: 45
REP.: 823
Blasi dodano: 30.12.2016, 13:49 #105
ale spaliliście ten kalendarz złamaniem i zszywkami na środku.....już wolałbym mniejszy obrazek ale kończący się na złamaniu gdzie zaczyna się sekcja kalendarza. Edytowano 3 razy. Ostatnio: 30.12.2016, 13:55
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do Blasi dodano: 30.12.2016, 14:11 #106
Od 3 lat tak robimy - jest to świadome, bo mamy wtedy większy art, a tak byłoby pół na pół. Raczej staramy się, żeby szycie nie wychodziło na czymś istotnym.
Poziom: 45
REP.: 823
Blasi do Perez dodano: 30.12.2016, 16:13 #107
akurat resident najgorzej na tym wyszedł bo cały ciemny a na złamaniu przebija jasna ostatnia strona - oby do lutego ;)
Poziom: 29
REP.: 121
szary4444 dodano: 30.12.2016, 17:27 #108
Mój ostatni numer pisemka - takie mam postanowienie noworoczne :/ Kupowałem od pierwszego numeru ale ostatnio mam wrażenie że jest coraz słabiej z zawartością - a pierwsze miesiące nowego roku jak co roku zapełnione podsumowaniami i innymi bzdetami. Najlepszy/ najgorszy - bohater, tytuł, muzyka, kolory.... i tego typu pierdoły mam dość. Proszę potraktować to jako pozytywną krytykę. Pozdrawiam redaktorów papierowego pisemka przenoszę się do internetu :)
Ukryj odpowiedzi (4)
Poziom: 57
REP.: 6749
Perez do szary4444 dodano: 30.12.2016, 19:25 #109
No jeszcze nie wiesz, co będzie w numerze lutowym :P. Bo owszem, będą podsumowania, ale walczymy, aby udało się z terminem kilku, tak się nam wydaje, ciekawych materiałów.
Poziom: 43
REP.: 300
yogiyogi do Perez dodano: 31.12.2016, 13:10 #110
Spoko - dla mnie podsumowania i wspominki są najlepsze :-)
Take your shot
Poziom: 56
REP.: 20486
Yabby do szary4444 dodano: 31.12.2016, 16:35 #111
Zawartość nie jest najgorsza ale sposób jej podania fatalny. Najlepszym przykładem jest relacja z ostatniego Playstation Experience. Kiedyś zapowiedzi takich hitów byłyby podane z niezdrowym podnieceniem, który zawsze się udzielał czytającemu. Teraz wyłożone w formie sztywnej niczym w encyklopedii. Poza Rogerem wszyscy piszą o grach jakby im się nie chciało.
Poziom: 45
REP.: 823
Blasi do Yabby dodano: 31.12.2016, 18:18 #112
ciężko się w tych czasach podniecać skoro wszystkie newsy masz na żywo w necie.
Poziom: 33
REP.: 1683
Ad!ck dodano: 31.12.2016, 12:26 #113
A ja cały czas czekam, aż łaskawie przyjdzie numer w ramach prenumeraty.
W poniedziałek mimo wszystko udam się do kiosku.
Poziom: 59
REP.: 12166
Riddickq dodano: 31.12.2016, 12:32 #114
Uofftop :

Na PSStore są zarąbiste promocje.
Np DOOM za 79zl, Technomancer za 59zł, albo Ratchet za 64zł.
Ogólnie sporo dobrych tytułów w dobrych cenach.
Ja chyba dzisiaj zrobię trochę zakupów ;D
Poziom: 59
REP.: 2602
CESARZ987655 dodano: 31.12.2016, 23:18 #115
Po trzech latach trafił mi się w końcu nie uszkodzony kalendarz;)

Jaroslaw_D [188.146.***.***] dodano: 01.01.2017, 11:05 #116
"Od gry niełatwo się oderwać. Logiczna, wciągająca gra w przystępnej cenie"
"Można się naprawdę dobrze bawić, bo ta gra to esencja gatunku"
"To przyzwoita produkcja, ale "momenty" to za mało, żebym czekał z niecierpliwością na drugi sezon"

Wiecie co łączy te trzy zdania? To, że gry oceniono na 7. Mi tu trochę zgrzyta, że dwie pierwsze to bardzo pozytywne oceny, a ta trzecia bardzo krytyczna, a jednak ocena końcowa jest taka sama.
Poziom: 22
REP.: 292
zielony666 dodano: 01.01.2017, 19:56 #117
Dobra będzie subiektwywnie-obiektywnie :)

PE czytam od numeru pierwszego, wcześniej wiadomo KVLT - SS, TS, Gambler. C64, Amiga, PSX itd. itp. Mam 30+ lat i w sumie niestety ni ch... nie mam czasu na granie przynajmniej tyle ile bym chciał.

Ostatnio moja miłość do PE osłabła na tyle, że nowy numer kupiłem jakoś tydzień po wydaniu. Było tak w sumie MEH...

Ale ten numer to szacun dla ROGERA i ekipy. K... w końcu rozumiecie, że dzieci internetu i tak nie kupią gazety bo to passe a print umarł. Życzę wam zwiększenia ceny do 15zł - bo można jak pokazał Pixel i ilości stron. Naprawdę mieszkam teraz w UK i najbiedniejsze gazety mają ponad 100 stron. Świąteczny EDGE wygląda jak potężna kniga.

Zajebiste są nowe 3 grosze i komenty pod newsami. Przecież tak kiedyś było!!! To wasza scheda! Dziedzictwo PE!

Wincy RETRO - ludzie to kochają. Jak ktoś kupuje gazetę która jest retro to lubi retro tak jak ktoś kto kupuje winyl! Jest tego dużo - zróbcie jeszczy wincy. Czytaj wyżej - więcej stron.

Czyta się wszytko z przyjemnością!

Jest naprawdę dobrze!

Udany numer!
Pan Kadłubek [176.96.***.***] dodano: 01.01.2017, 21:27 #118
Wielkie pochwały dla Komodo za bardzo ciekawy artykuł o mitologii ICO & SOTC. Grałem w obie, w remasterze z 2011 (wtedy jeszcze się tak nie określało gier. Było to HD Edition). Wymieńcie mi grę która kończy się źle jak SOTC (jak w moich ulubionych horrorach).
FVII fan
Poziom: 40
REP.: 2453
giez dodano: 01.01.2017, 23:46 #119
mitologia świata ico jest bardzo ciekawie i dojrzale przestawiona, ogólnie bardzo fajny ciekawy numer i artykuły

ale listy na które odpisuje hiv... są co raz gorsze, ludzie przestańcie pisać takie nudy/bzdury/oczywistości/wazelinę bo się czytać odechciewa, HIV, po cholerę na takie odpisujesz i dajesz do druku? Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.01.2017, 23:47
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 32
REP.: 795
Prorok81 do giez dodano: 07.01.2017, 16:12 #120
Innych pewnie nie ma. Sam napisalem tylko raz do S.P. Neo plus lata temu...do extrema mialem pare razy skrabnac bo mnie poddenerwowali paroma tekstami ale w drodze do domu (przewaznie czytam Pismo w robocie) mi sie odechcialo.
Poziom: 42
REP.: 285
elfias dodano: 04.01.2017, 22:04 #121
Sobkowi należy się odstanie w kącie za spojlowanie. Lubię jego teksty, ale spojlerów nie trawię u żadnego zgReda. Poza tym numer spoko.
Poziom: 62
REP.: 13909
veteranus dodano: 07.01.2017, 11:22 #122
Za często w tekstach pojawia się słowo DODATKOWO. Zróbcie coś z tym, zmieniajcie na formy typu: dodać trzeba, mało tego, wspomnieć należy, w dodatku, co więcej etc...
Poziom: 59
REP.: 12166
Riddickq dodano: 07.01.2017, 11:50 #123
Aż tak się ten nr się sprzedaje że tyle to tutaj reklamujecie?
Poziom: 32
REP.: 795
Prorok81 dodano: 07.01.2017, 16:09 #124
Dawac mi to! Juz 7my a mojej kopi jeszcze nima a chcialbym juz odpoczac od ksiazek I tableta w robocie. No I kalendarza ni ma przy biurku
Poziom: 47
REP.: 2026
JerryPolska dodano: 07.01.2017, 18:06 #125
Zakupione w dniu premiery!
GameBoy
Poziom: 38
REP.: 1237
Zorra dodano: 15.01.2017, 16:36 #126
Numer w końcu do mnie dojechał i naprawdę jest co poczytać. To na plus ale papier na którym ostatnio drukujecie to jakość gazetki z Lidla i to mi się mniej podoba.

Kalendarz mega fajny i grafiki spoko, tym bardziej ta z Zeldy którą ubóstwiam i jest na stronie lipcowej wtedy kiedy mam urodziny ;)