SKLEP

Portal PSX Extreme

SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.08.2016 11:08
3271V

Polski horror Agony otrzymał przerażający gameplay

Ostatnie lata pokazały, że jeśli chcemy grać w horrory, to musimy czekać na te produkowane niezależnie. To właśnie indycza nutka pasji sprawia, że klimat góruje nad potrzebą akcji. 

Zapowiedziany kilka miesięcy temu polski horror Agony, może okazać się jednym z najlepszych takich tytułów w przeciągu paru ostatnich lat. Dlaczego? Twórcy mawiają, że ich dzieło jest swoistą mieszanką stylistyki rodem z DOOMa, zaś mechaniką i straszeniem przypomina bardziej Amnesię. 

Zaprezentowany z okazji Gamescomu zapis z rozgrywki tej produkcji jest naprawdę obiecujący. Mroczne piekielne klimaty, poczucie osaczenia, strachu, niepewności. Wszystko to łączy się w robiącą niesamowite wrażenie mieszaninę "lękogenną". Jeśli nie boicie się zajrzeć w sam środek obrzydliwego piekła, to zapraszam do oglądania.

Podesłał: Piwo_HD

Tagi: agony gamescom 2016 horror indie madmind

Komentarze (36)

Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 34
REP.: 1635
Ghull dodano: 21.08.2016, 11:13 #1
2:30 - Symulator Kolonoskopii 2016
Ale klimat gęsty jest... Podziwiam twórców, ja bym był chyba niestabilny psychicznie po stworzeniu takiego czegoś. Zagram, ale na pewno nie samemu. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 21.08.2016, 11:20
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 53
REP.: 16979
skalariX do Ghull dodano: 21.08.2016, 11:18 #2
;)
Poziom: 32
REP.: 515
BKPL dodano: 21.08.2016, 11:18 #3
Jak ktoś lubi takie klimaty niech sprawdzi na YT "Scorn". Są skrawki gameplayu ale też jest"choro". Ja się pisze na to i na to. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.08.2016, 11:19
Ukryj odpowiedzi (6)
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth do BKPL dodano: 21.08.2016, 11:34 #4
Widziałem ten gameplay ze "Scorna" i jest zajebisty :) byle by wyszło na konsolach :) klimat jak połączenie Obcego i jakieś psychodeli sci-fi :)
Poziom: 34
REP.: 428
Infidel82 do Aardeth dodano: 21.08.2016, 12:49 #5
Przez przypadek Cię zminusowałem. Sorki
Poziom: 29
REP.: 611
Venom Snake do Aardeth dodano: 21.08.2016, 13:02 #6
Raczej jak gra na podstawie prac Beksińskiego
Poziom: 51
REP.: 308
RasMass do Venom Snake dodano: 21.08.2016, 14:47 #7
Dokładnie! Beksiński spotkał Gigera i wspólnie stworzyli grę. Całkiem nieźle się zapowiada.
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth do Venom Snake dodano: 21.08.2016, 15:03 #8
Spoko ;)
Poziom: 33
REP.: 316
b4rtiga do Venom Snake dodano: 21.08.2016, 16:13 #9
I jak u HR Gigera! :)
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth dodano: 21.08.2016, 11:31 #10
Jak w to będę grał to mnie moja z domu wyrzuci z tą grą, chyba że wezmę urlop albo nie pójdę na noc do roboty :D...przy Bioshock i Dead Space to był pikuś, a tu piekielne klimaty to na pewno będzie zadowolona :D
Ukryj odpowiedzi (5)
Poziom: 33
REP.: 630
grzybiarz do Aardeth dodano: 21.08.2016, 17:26 #11
Dlaczego kobieta ma cie wyrzucać, najprawdopodobniej z Twojego domu? Wiem, że żarcik, ale jak naczytam się takich żartów, to potem nie chce mi się żenić. Nie chcę stracić jaj.
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth do grzybiarz dodano: 21.08.2016, 17:47 #12
Chłopie to nie chodzi o to że mi zabrania tylko z poszanowania dla jej dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego będę musiał grać jak jej nie będzie bo ona strasznie się boi takich rzeczy ;) nie bój się żeniaczki, bo od tego się nie traci jaj, jak to sam określiłeś tylko trzeba się szanować i rozumieć...związek to zawsze jakiś kompromis, ale nic na siłę bo jak chcesz robić co chcesz to się nie żeń, ani nie miej dziewczyny ;) związek to związek, nie ważne czy z obrączka czy bez ;) dodam że ja nie narzekam, a leci mi już 6 rok ;) pozdrawiam Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.08.2016, 17:49
Poziom: 32
REP.: 515
BKPL do Aardeth dodano: 21.08.2016, 19:45 #13
Bo kobiete trzęba sobie wychować ;) U mnie w sylwestra strzeli 25 rok.
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth do BKPL dodano: 21.08.2016, 20:59 #14
Kolego z całym szacunkiem ja nie będę nikogo wychowywał ;) mam trochę inny system wartości i uważam, że w związku trzeba być równym ;) trzeba się zmieniać, ale wzajemnie jeśli już bo nie wiem jak tobie, ale mnie daleko do ideału, cheers ;)
Poziom: 32
REP.: 515
BKPL do Aardeth dodano: 21.08.2016, 21:05 #15
Ideały to tylko w filmach, a tekst o wychowaniu nie bierz dosłownie.
Pozdrawiam.
Poziom: 29
REP.: 556
Aardeth dodano: 21.08.2016, 11:31 #16
Jak w to będę grał to mnie moja z domu wyrzuci z tą grą, chyba że wezmę urlop albo nie pójdę na noc do roboty :D...przy Bioshock i Dead Space to był pikuś, a tu piekielne klimaty to na pewno będzie zadowolona :D
Left his life to tame the seas.
Poziom: 64
REP.: 15592
Roland Ninja dodano: 21.08.2016, 11:44 #17
KU-WA robi wrażenie! Tylko ile w tym gameplayu jest prawdy, a ile renderingu? Aż dziw bierze że Polacy wyskakują ostatnio z tak porytymi tytułami, no ale w sumie żyjąc w tym kraju to ma się tylko takie chore jazdy, wystarczy spojrzeć na polską kinematografię!

No ale gra na prawdę ma klimat;-)
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 29
REP.: 1100
Platynov do Roland Ninja dodano: 21.08.2016, 12:00 #18
Zapodaj no jakieś tytuły z tych poj**anych polskich filmów w podobnym klimacie :D Chyba, że chodzi o chore filmy typu Kac Wawa i Ciacho :v
Left his life to tame the seas.
Poziom: 64
REP.: 15592
Roland Ninja do Platynov dodano: 21.08.2016, 12:06 #19
Te wszystkie poryte komedie i wszystkie ponure filmy których Polacy robią na pęczki, nastrajają do tworzenia właśnie tego typu gier. Powiedz czy w Polsce kręci się w ostatnich latach coś czysto rozrywkowego, nie tworzonego z "kijem w dupie" i nie traktującego o tym w jak bardzo przybejanej rzeczywistości żyjemy? Lub czegoś co nie jest kopią durnych komedii z zachodu? Fakt że polska kinematografia to na prawdę dobre i sugestywne kino, ale kuresko ponure i nie nastrajające do niczego innego niż frustracja i myśli samobójcze! A wszystko zaczęło się od ku-wa "Cześć Tereska" !
Obeiktywny [89.78.***.***] dodano: 21.08.2016, 11:47 #20
Wydawca: PlayWay SA
Poziom: 37
REP.: -551
Kieresh dodano: 21.08.2016, 12:05 #21
a potem w nocy do kibla bede sie bal isc...
Ukryj odpowiedzi (2)
In my restless dreams i see that town...
Poziom: 87
REP.: 13530
Carnage do Kieresh dodano: 21.08.2016, 15:29 #22
Trzeba zainwestować w Pampersy :P
Poziom: 27
REP.: 426
Konrad W dodano: 21.08.2016, 12:05 #23
Zrobić osiem minut gameplayu z przechodzenia przez korytarz na 30 sekund marszu to trzeba umieć. Przynajmniej bardzo ładnie to wszystko wygląda, na swój sposób. Choć fizyka biustu szatana wygląda jak z jakiejś starożytnej japońskiej animacji dla dorosłych, mam nadzieję że to poprawią.
. [5.172.***.***] dodano: 21.08.2016, 12:26 #24
W końcu gra dla prawdziwych szatanistów! Biorę!
Poziom: 36
REP.: 800
malpa dodano: 21.08.2016, 12:34 #25
Przyjemnie obrzydliwe. Wyjdzie to na VR?
Poziom: 59
REP.: 12238
Riddickq dodano: 21.08.2016, 12:56 #26
4:30 cycki :)
Ta gra wygląda lepiej niż niejedna produkcja AAA.
Takie indyki to ja rozumiem, a nie jakieś rozpikselizowane ciulstwo.
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 56
REP.: 6087
23tomas69 do Riddickq dodano: 21.08.2016, 14:10 #27
Dobre oko :)
Palec Kaza wskazuje mi drogę
Poziom: 73
REP.: 40064
REALista dodano: 21.08.2016, 13:50 #28
CYCKI!
Poziom: 56
REP.: 6087
23tomas69 dodano: 21.08.2016, 14:12 #29
Klimat ala HP Lovercraft :D

Sprawdzę
Poziom: 28
REP.: 370
Yasioo dodano: 21.08.2016, 17:05 #30
Klimat przesiakniety i tak otrzymać.... piękna robota
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 37
REP.: 2526
Mad Dog McCree do Yasioo dodano: 22.08.2016, 08:36 #31
Czym?
Poziom: 22
REP.: 153
pbrat dodano: 21.08.2016, 17:49 #32
Ja pitole. Nagrania z RE7 bardzo mi się podobają tak sami jak i demo. Ale to, to wygląda jakby ktoś faktycznie tam był. Eksploracja z VR to może być coś (nie)przyjemnego w środku nocy.
GROmadzimy się w piątki
Poziom: 86
REP.: 66009
Daaku dodano: 21.08.2016, 17:59 #33
Nieważne, jak długa (albo jak krótka) okazała się tak gra - i tak pewnie nie dałbym rady jej ukończyć... Te mięsne ściany są ZDECYDOWANIE zbyt sugestywne!
Ukryj odpowiedzi (1)
. [5.172.***.***] do Daaku dodano: 21.08.2016, 18:01 #34
Za dużo japońszczyzny i takie są efekty.
Poziom: 37
REP.: 2526
Mad Dog McCree dodano: 22.08.2016, 08:37 #35
Podoba mi się. Biegnę kliknąć "Chcę zagrać".
tipolo [94.254.***.***] dodano: 10.11.2016, 11:49 #36
REWELACYJNA GRA-mistrzostwo świata zrobili,to sie nazywa znajomość tematu,to będzie hit-diament jak się patrzy,WIEDŻMIN przy tym to pikuś