Daniel Stroński Daniel Stroński 12.09.2017 22:22
Rewelacyjne figurki Solid Snake'a za kosmiczne pieniądze
1813V

Rewelacyjne figurki Solid Snake'a za kosmiczne pieniądze

Metal Gear Solid ma wielu oddanych fanów, którzy są skłonni wydawać setki dolarów na kolekcjonerskie figurki z bohaterem serii. I dobrze, że ma, bo ceny najnowszych (pięknych) figurek są przerażająco wysokie!

Znana firma tworząca figurki z bohaterami z gier wideo First 4 Figures nie tak dawno prezentowała swojego Crasha Bandicoota, a teraz pokazała Solid Snake'a w kilku wersjach. W bardzo, ale to bardzo drogich wersjach. Przygotowano nawet godzinny film z omówieniem tworzenia takich kosztownych perełek kolekcjonerskich.

Tak tworzy się figurkę Crasha Bandicoota

Statuetka Solid Snake'a zajęła firmie dziewięć lat, przy czym w trzy lata udało się zaprojektować widoczne na zdjęciach w galerii efekty. Twórcy próbowali uchwycić w niej zamysł serii, a więc ciche eliminowanie przeciwników i krycie się za przeszkodami. Wyglądający zza rogu Snake ma w gotowości pistolet z tłumikiem. Możemy go nawet podziwiać w sposób, w jaki byłby widoczny dla swoich przeciwników - z widoczną zza przeszkody częścią twarzy i pleców. Do tego kręcąca się skrzynka na amunicję (41:40 na filmiku poniżej), który zasilany jest baterią ładowaną u podstawy figurki przez kabel USB.

Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego polystone, a wymiary to 380x220x440 mm. Niemal półmetrowy Snake w kilku wersjach dostępny jest na oficjalnej stronie producenta i właśnie ruszyła możliwość składania zamówień przedpremierowych. Nie jest to jednak tania impreza. Za jedną z widocznych wyżej opcji zapłacimy aż $524.99 (~1,900 zł), zaś komplet wszystkich trzech wyniesie nas $1,399.99 (~5,000 zł). Premiera planowana jest na trzeci kwartał 2018 roku.

First 4 Figures - tworzenie figurki Solid Snake'a

 

Źródło: https://www.first4figures.com/collectibles/metal-gear-solid.html?acc=33e75ff09dd601bbe69f351039152189

Tagi: figurki First 4 figures hideo kojima konami Konami Computer Entertainment Japan metal gear solid playstation