SKLEP

Portal PSX Extreme

SKLEP

4151V Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn
  • Premiery
  • Świat: 28.02.2017
  • Europa: 01.03.2017
  • Polska: 01.03.2017
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Skradanka

Horizon: Zero Dawn to przygodowa gra akcji TTP z elementami skradanki, stworzona przez studio Guerrilla Games - autorów serii Killzone. Gra została wydana w formie wyłączności na PS4 w 2016 roku. Trafiamy w niej do  postapokaliptycznego świata, w którym grasują mechaniczne potwory.

Horizon jest grą z otwartym światem, a główna bohaterka ma na imię Aloy. Cywilizacja upadła setki lat temu, a wielkie metropolie pochłonęła natura i nieznana siła. Ludzie cofnęli się w rozwoju, a ci co przetrwali zagładę połączyli się w plemiona. Dzikie tereny ziemskie zamieszkują bowiem niebezpieczne maszyny przypominające zwierzęta, których istnienie owiane jest tajemnicą. Teren działań nie ogranicza się jedynie do terenów zielonych. Na naszej drodze spotkamy również ruiny futurystycznej przeszłości, czy też tereny plemienne. Nic nie będzie blokować naszej swobody eksploracji. 
 
Mechanicznie gra czerpie nieco z... Monster Huntera. Głównym zadaniem Aloy jest polowanie na cybernetyczne zwierzęta i zbieranie pozostałego po nich złomu.  Co ciekawe, nie musimy "zabijać" stworka, aby uzyskać z niego części. Możemy na przykład zestrzelić jedynie konkretny element zbroi, a w przypadku gdy pozbawimy go przymocowanej broni to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją podnieść i natychmiast wykorzystać. 
 
Główną bronią bohaterki jest łuk posiadający kilka różnych rodzajów strzał. Poza zwykłymi istnieją jeszcze typy elektryczne, wybuchowe i przebijające pancerz. Pierwsze groty nie zadają dużych obrażeń, ale paraliżują przeciwnika, drugie są skuteczne na mocno opancerzonych wrogów, a trzeci rodzaj jest zdecydowanie nastawiony na sianie spustoszenia. Kluczem do sukcesu w walce jest efektowne korzystanie ze wszystkich typów strzał.

Recenzje

Podobne gry

Miesięcznik PSX Extreme