SKLEP
LEGO City: Undercover
14136V

LEGO City: Undercover

LEGO City: Undercover
  • Premiery
  • Świat: 07.04.2017
  • Europa: 07.04.2017
  • Polska: 07.04.2017
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 7

LEGO City: Undercover jest grą przygodową z akcją umiejscowioną w częściowo otwartym świecie, wyprodukowaną przez studio TT Fusion, będącym jednym z odziałów TT Games, a następnie wydaną przez firmę Nintendo w marcu 2013 roku wyłącznie na konsolę Wii U. Nieco później gra zadebiutowała na PS4, XONE, PC i Nintendo Switch. 

W Undercover do dyspozycji gracza oddana została ogromna metropolia, w której kierujemy losami policjanta działającego pod przykrywką, Chase’a McCaina. Mimo tematyki wojny z przestępczością, LEGO City wypełnione jest po brzegi humorem i skierowane do młodszych wiekiem graczy. Rozgrywka w produkcji TT Fusion przypomina ostatnie tytuły spod dłuta Traveller’s Tales, takie jak LEGO Harry Potter czy LEGO The Lord of the Rings. Gameplay stanowi miks sekcji platformowych z bardzo prostymi zagadkami logicznymi. Tym, co wyraźnie odróżnia grę z Wii U od pozostałych odsłon cyklu, jest sandboksowy charakter świata, przez co Undercover przypomina pod tym względem serię Grand Theft Auto.

Podobnie jak w produkcjach z GTA w tytule, również tutaj deweloper przygotował szereg różnorodnych misji, zarówno fabularnych, jak i nieobligatoryjnych. Oprócz przemierzania miasta pieszo, gracz może wykorzystać do tego jeden z wielu dostępnych w Undercover pojazdów (samochody, straż pożarna, wozy policyjne) czy helikopterów. Jedną z cech charakterystycznych każdej odsłony na duże konsole jest fakt, że grę możemy ukończyć samotnie lub w kooperacji z drugim graczem na jednym ekranie - niestety - w tej części nie jest to możliwe. GamePad nie doczekał się tutaj zbyt pomysłowego zastosowania, gdyż największą atrakcją pozostaje możliwość namierzania za jego pomocą kryminalistów oraz podgląd na mapę miasta.

Z racji przesiadki na nową konsolę, LEGO City: Undercover jest najlepiej wyglądającą odsłoną cyklu. Deweloper zrobił dobry użytek ze zmodyfikowanego silnika, którego po raz pierwszy użyto w LEGO Star Wars. Wszyscy bohaterowie występujący w grze zostali zdubbingowani, a obrazu całości dopełnia dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme