SKLEP

Portal PSX Extreme

SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2014 13:25
2063V

Sony sprzedało 13,5 mln PlayStation 4 - nowy raport finansowy

Zainteresowanie najnowszą konsolą Sony nie maleje. Japończycy właśnie przedstawili swój najnowszy raport finansowy, według którego PlayStation 4 sprzedało się w liczbie ponad 13 mln egzemplarzy na całym świecie! Pomimo wielu pozytywnych informacji, firma nadal notuje straty. 

Najnowsza konsola Sony sprzedaje się bardzo dobrze – od listopada ubiegłego roku do zainteresowanych trafiło 13,5 miliona urządzeń. Firma potwierdziła, że od lipca do września 2014 roku liczba sprzedanych PlayStation 4 wyniosła 3,3 miliona na całym świecie.

Wynik ten jest  wyśmienity – dla porównania w tym okresie sprzedano 800 tysięcy PlayStation 3 i 700 tysięcy PlayStation Vity / PlayStation Portable / PlayStation  TV.

Dzięki tym sukcesom dział odpowiedzialny za gry i konsole zanotował znaczny wzrost przychodów – z 1,5 mld dolarów (ubiegły rok) do 2,7 mld dolarów.  

Pomimo tych sukcesów japońska korporacja i tak notuje straty – największym problemem firmy jest dział odpowiedzialny za smartfony, który nadal nie potrafi osiągnąć zysków. 

Więcej informacji znajdziecie w naszej galerii (dokładne dane) oraz tutaj

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/10/31/sony-financial-results-posted/

Tagi: playstation 4 sony sprzedaż wyniki sprzedaży

Komentarze (204)

Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 55
REP.: 5500
Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 13:28 #1
Sony od kilku dobrych lat ma problemy finansowe...Coś czuję że skończy jak SEGA...Sony miało swoje 5minut (na razie się trzyma ,ale jak długo?)
Ukryj odpowiedzi (22)
Poziom: 29
REP.: -534
Ryu82 do Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 13:45 #2
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 29
REP.: 1988
Damiencki1986 do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 13:49 #3
Wii U wcale nie jest kiepska, a Nintendo ma jeszcze rezerwy finansowe, dodatkowo ostatni kwartał przyniósł im zysk. Myślę więc,że pleciesz bzdury.
Nieruchomy, acz poruszony
Poziom: 56
REP.: 9439
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 13:52 #4
Nintendo podobno na GameCube zarobilo i tak wiecej niz Sony na PS2.
Poziom: 55
REP.: 5500
Vaderous33 do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 13:53 #5
Nintendo? Serio?
Firma ma ponad 120lat na karku ,wątpię by coś ją miało ukruszyć,
Widzisz Sony produkuje głównie elektronikę,Nintendo ma swoje restauracje :P
Poziom: 28
REP.: 178
Ario do Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 14:00 #6
120 lat na dzisiajszym rynku NIE ZNACZY NIC!
Wpadka z WiiU kosztowała ich na prawdę duże pieniądze - i nie chodzi tu o słabą konsolę, bo na czas wydania wcale słaba nie była i pewnie do teraz trzyma standard... chodzi o brak reklamy!!!
W dzisiejszych czasach liczy się TYLKO REKLAMA -sam produkt może być przeciętny (patrz: Watch_Dogs), ale reklama może sprawić że sprzeda się jak ciepłe bułeczki jeszcze przed premierą.

Jak dla mnie to Nintendo powinno zająć się produkcją gier, a nie konsol. Każdy powinien robić to co umie najlepiej.
Poziom: 28
REP.: 178
Ario do Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 14:04 #7
CO TY PISZESZ???

Sprzedaż tylu konsol już im dała STAŁY DOCHÓD!!! Myślisz że oni TYLKO zarabiają na PS4 (w sensie za sprzedaż urządzenia)??? Samo urządzenie mogłoby im straty przynosić, a i tak by na swoje wyszli!!!
Prawdziwe pieniądze zarabiają na grach! (i subskrypcjach)
Poziom: 16
REP.: 162
michalson do Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 14:10 #8
Nintendo? Plis. Nintendo zanotowało ostatnio zyski. Mają poza tym ogromne rezerwy finansowe po Wii i DS-ie.
3DS sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Rynek trochę się już nasycił, ale zaraz pojawi się nowa wersja konsoli i znowu zacznie się szał.
Z Wii U też może być już tylko lepiej. Bardzo mnie ciekawi jak będą prezentowały się wyniki sprzedaży po premierze nowego Smasha.
Poziom: 55
REP.: 5500
Vaderous33 do Ario dodano: 31.10.2014, 14:41 #9
czytaj ze zrozumieniem
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię dodano: 31.10.2014, 14:50 #10

Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię napisał:

Nintendo podobno na GameCube zarobilo i tak wiecej niz Sony na PS2.

Konkretnie nie na Gamecube'ach, ale mieli większy zysk z generacji niż Sony. Za wszystko odpowiedzialny był Game Boy. To jest właśnie konik Nintendo, nawet jak stacjonarki są w największej dupie, to handheldy i tak wyciągną ich z dołka. Microsoft ma Windowsa, a Sony nie ma takiego konia, wszystko muszą stawiać na PS4 i dlatego są uzależnieni od stacjonarek.
Poziom: 29
REP.: -534
Ryu82 do Vaderous33 dodano: 31.10.2014, 16:04 #11
Nie ważne ile maja lat na karku. Każda firma może paść. Ale ja nie mowię tutaj o bankructwie tylko o stanie się wydawca multiplatformowym, co z biznesowego punktu widzenia byłoby dobre dla firmy. Wii u się nie sprzedaje, a 3 ds wiecznie nie pociągnie firmy. Co potem?
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 16:45 #12

Ryu82 napisał:

Co potem?

Nowy handheld.

Gracze by im tego nie wybaczyli. Jakby Niny stało się multiplatformowe, to spotkałoby jej marki to samo co Segi, doili by Mariana i Zeldę, a reszta, albo by w ogóle nie wychodziła, albo tylko w Japonii. Jako posiadacze konsol muszą dbać o różnorodność, stąd Star Fox, Pikminy, Metroid (który powstaje), Zelda i nowe ip (Bayonetta 2 i Devil's Third). Bez tego nie potrzebowaliby tylu ip i większość skończyłaby jak Yakuza. To samo z innymi producentami, jakby Sony stało się multiplatformą, to też wydawaliby tylko gry Naughty Dog, a Infamous, Killzone, LittleBig Planet, Gran Turismo i inne poszłyby w odstawkę.
muodawiara [93.105.***.***] do Ario dodano: 31.10.2014, 18:09 #13
idz sie schowaj.
muodawiara [93.105.***.***] do Ario dodano: 31.10.2014, 18:16 #14
nie ma wiekszej glupoty, niz sugerowanie, abi big n porzucilo produkcje wlasnych konsol. to jest propozycja popelnienia biznesowego seppuku.
Cref i Wii No
Poziom: 42
REP.: 1734
FLACZEK1988 do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 18:26 #15
Sprawdź sobie na JAKIM plusie Nintendo kończy rok.
Poziom: 29
REP.: -534
Ryu82 do FLACZEK1988 dodano: 31.10.2014, 19:15 #16
Ostatnio mieli straty a ten rok się jeszcze nie skończył. Jakby wydawali gry na wszystko to zarobiliby 10 razy tyle. Dlatego nie dziwie się inwestorom ze się tego domagają. Wcześniej czy pózniej pewnie i tak to nastąpi.
muodawiara [93.105.***.***] do Ryu82 dodano: 31.10.2014, 19:38 #17
gwardia squaresoftera wie swoje. nie biora jedynie pod uwage, ze sa na swiecie prawdziwi gracze, ktorzy potrafia sie szarpnac na wiekszy wydatek i kupic konsole specjalnie dla ogranie kilku chociazby gier. Nintendo robi swoje gry i do tego wydaje je tylko na swoich konsolach. Chcesz gre, kup konsole. To daje wieksze zyski, moi drodzy analitycy.
kristoffer1979 [31.5.***.***] do muodawiara dodano: 31.10.2014, 19:48 #18
Częściowo masz rację. Nintendo celowo zamyka się w swoim świecie. Dzięki temu gracze są skazani niemal wyłącznie na ich gry. Jako wydawca nie muszą z nikim konkurować. Nieważne kiedy coś wypuszczą, bo i tak wiadomo, że konkurencji na półkach mieć nie będą żadnej. Nie interesuje ich żaden jesienny wysyp gier ani inne gorące okresy. Dzięki temu nawet przy bardzo słabej sprzedaży konsol, są w stanie wyjść na niewielki plus. Tylko czy to na pewno z korzyścią dla klienta? Nie bardzo, bo prawie każdy kto ma konsolę Niny, posiada również inny sprzęt do grania. A raczej jest zmuszony takowy posiadać. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 19:49
muodawiara [93.105.***.***] do kristoffer1979 dodano: 31.10.2014, 20:39 #19
W tym rzecz - stan idealny to wszystkie platformy. A z tymi grami Nintendo to tez nie tak do konca, jakosciowo sa to perelki, wiec kwestia braku konkurencji jest po prostu chybiona. Chociaz...
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do Ryu82 dodano: 01.11.2014, 00:18 #20
Popatrz na historię Sega-i, naprawdę chcesz aby Nintendo tak skończyło???
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do danteusz2300 dodano: 01.11.2014, 00:24 #21
Zysk na początku na pewno mieliby większy, ale z czasem jakość ich gier by spadała (bo skoro nie mają konsoli to nie muszą się aż tak starać, mają bardzo mocne marki, a rynek zbytu byłby bardzo duży i nawet crap-y by się sprzedawały).

I wtedy sprzedaż też zaczęłaby spadać, bo reputacja Nintendo leciałaby na pysk (przez chciwość akcjonariuszy).
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do danteusz2300 dodano: 01.11.2014, 00:43 #22
PS: Korporacja musi myśleć dalekowzrocznie (bo ze względów na swe olbrzymie rozmiary nie może błyskawicznie reagować na zmiany na rynku), postawienie tylko na gry w przypadku Nintendo byłoby krótkowzrocznym rozwiązaniem.
kubbu [86.93.***.***] do Ryu82 dodano: 01.11.2014, 01:09 #23

Ryu82 napisał:

Jakby wydawali gry na wszystko to zarobiliby 10 razy tyle.


Eeeeee, dowody????
Poziom: 53
REP.: 16925
skalariX dodano: 31.10.2014, 13:32 #24
Gdyby nie kisili tak długo: MG5 i DeepDown to nabywców konsoli byłoby więcej.
Ukryj odpowiedzi (6)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do skalariX dodano: 31.10.2014, 13:43 #25
Opóźnienie DriveCluba zapewne też można do listy dorzucić.
Snikers de fresz mejker
Poziom: 80
REP.: 20091
dexx do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:07 #26
I nie działające PSN :P
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:41 #27
Chyba nie... Drive Club już od pół miesiąca ma problemy, a ludzie dalej kupują PS4. Wychodzi na to, że na DC i tak mieli w****ne.
Poziom: 33
REP.: 382
Trey do Sycho dodano: 31.10.2014, 15:26 #28
jak ktoś chciał kupić ps4, to i tak kupi :P
Poziom: 38
REP.: 768
luxgamer do dexx dodano: 31.10.2014, 15:30 #29
każdy miał swoje faile i każdy jakoś odbudowuje, MS poszedł do głowy by spuścić cenę, odłączyć kinekta i co tam jeszcze i daje rade, sony ma swój fail z PSN, ale jakoś wybrną prędzej czy później to przejściowe problemy, za to jest więcej czasu na nie granie (niektórym to raczej powinno wyjść na dobre) :P bo maja takie spiny jakby się naprawdę zawalił świat a przerwa od konsoli i tv raczej ma dobre strony niż odwrotnie, także polecam z korzystać z okazji ;D
Snikers de fresz mejker
Poziom: 80
REP.: 20091
dexx do luxgamer dodano: 01.11.2014, 09:54 #30
Najważniejsze to uczyć się na błędach i wyciągać wnioski.
Poziom: 47
REP.: 10027
gamerTHC dodano: 31.10.2014, 13:35 #31
Wyniki dobre, ale co z tego jak okręt tonie. Oczywiście nie życzę im tego jednak suchych faktów nie da się oszukać.
Ukryj odpowiedzi (8)
Poziom: 53
REP.: 16925
skalariX do gamerTHC dodano: 31.10.2014, 13:36 #32
Okręt tonie, dlaczego?
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich do skalariX dodano: 31.10.2014, 13:44 #33
może dlatego że mają 771 milinów dolarów starty? Zamykają oddziały i robią podział firmy, wydzielają marki itp. itd
Poziom: 28
REP.: 722
TheDevilYouKnow do sermnich dodano: 31.10.2014, 14:02 #34
Ciągle się tylko mówi o stratach Sony i problemach finansowych, a tymczasem nie zawsze jeden rok fiskalny musi się pokrywać z drugim. Jeśli np jednego roku jest premiera kilku nowych technologii, to jest boom i większy obrót, potem rynek się nasyca i obroty spadają. Krzywa nie może iść cały czas w górę, raz jest na plusie, raz na minusie... Nawet Apple tak ma.
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich do TheDevilYouKnow dodano: 31.10.2014, 14:07 #35
masz rację, tak działają takie giganty, w danym roku inwestują, są pod kreską ,a w następnym zarabiają
Poziom: 28
REP.: 722
TheDevilYouKnow do sermnich dodano: 31.10.2014, 14:08 #36
Strata – w rachunkowości jest to ujemny wynik finansowy przedsiębiorstwa lub określonej inwestycji albo pożyczki. Jego przeciwieństwem jest zysk.

Strata przedsiębiorstwa może być pokryta z:

uszczuplenia środków obrotowych
sprzedaży aktywów
napływu kapitału lub środków obrotowych z zewnątrz, np. w postaci dotacji, kredytu lub inwestycji

Strata nie oznacza automatycznie, że przedsiębiorstwo jest nieefektywne. Często zdarza się, że intensywnie rozwijające się przedsiębiorstwo wykazuje przez jakiś czas stratę na skutek intensywnego inwestowania w środki produkcji. Z drugiej strony, przedsiębiorstwo które się kurczy może paradoksalnie wykazywać zysk księgowy, jeśli odpowiednio szybko pozbywa się środków obrotowych i innych swoich aktywów. Trwałe przynoszenie strat skutkuje zwykle najpierw wzrostem zadłużenia, następnie utratą płynności finansowej i wreszcie ogłoszeniem bankructwa.
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do TheDevilYouKnow dodano: 31.10.2014, 14:59 #37
Wszystko fajnie, tylko to KOLEJNA odnotowana strata Sony... Już od kilku lat tracą...
Zły duch shouta
Poziom: 46
REP.: 4279
DRACO_WAHATEVER do TheDevilYouKnow dodano: 31.10.2014, 15:56 #38
jeden nie.ale sony nie zanotowalo zysku od prawie dekady. tylko za ten rok fiskalny sa w plecy 1.1 miliarda... a wyobraz sobie ze to kropla z tego co narobili juz do tej pory.
"Ładny tyłek Sully"
Poziom: 57
REP.: 19730
mashi1986 do TheDevilYouKnow dodano: 31.10.2014, 17:27 #39
Albo celowo kolejny rok rozliczają stratę żeby nie płacić CIT-u:) To w pewnym sensie zysk:)
Poziom: 31
REP.: 1646
danielpes6 dodano: 31.10.2014, 13:36 #40
I co z tego że PS 4 znalazło tylu nabywców....skoro 3/4 jest mocno wkur.. że SONY nie działa jak powinno działać.
Ukryj odpowiedzi (23)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do danielpes6 dodano: 31.10.2014, 13:37 #41
Zacznie działać tak jak powinno. Tylko musimy na to jak wygląda dłużej zaczekać niż powinniśmy lub nam się wydaję, że powinniśmy.
Poziom: 31
REP.: 1646
danielpes6 do xrayPL dodano: 31.10.2014, 13:40 #42
SONY już mocno nadszarpnęło swój kredyt zaufania u wielu graczy. I co gorsze nadal nie wyciąga z tego żadnych wniosków.
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do danielpes6 dodano: 31.10.2014, 13:42 #43
Wyciąga tylko nic z nimi narazie nie robi :)
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:02 #44
Albo robi, tylko problem jest większy niż zakładano. Wydaje się, że proszenie o cierpliwość w obecnej sytuacji zakrawa o bezczelność, ale jest to równie uciążliwe dla samego Sony jak i Graczy. Skoro o nią proszą, to problem jest na tyle poważny, że niema innego wyjścia. Takie sytuacje filtrują prawdziwych fanów i wyrozumiałych graczy, od "pieniaczy" i czasowych fanbojów płynących na fali marki. Łatwo jest triumfować razem z firmą w chwilach sukcesu. Szpanować, że się dołożyło cegiełkę i jest posiadaczem wymarzonej przez wielu konsoli. Gorzej w niewygodnych chwilach iść pod prąd i zbierać gromy. W fali hejtu wstawić słowo skazane na krytykę tłumu. Uzasadnioną krytykę generowana emocjami, ale proszę o obiektywizm i ocenę przez pryzmat ogółu dokonań, a nie chwilowych, pojedynczych i przykrych problemów.
Poziom: 27
REP.: 116
ws96 do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:08 #45
skoro nic z nimi nie robi, to znaczy że nie wyciągnęło
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do Viqing dodano: 31.10.2014, 14:12 #46
Gdyby choć 1/4 użytkowników była w stanie być ponad podziały to samo PPE.pl wyglądałoby inaczej :)
Poziom: 46
REP.: 2189
hayami do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:16 #47
Ja się wspinam kocham wszystkie konsole i gry chcę mieć WSZYSTKO, wszystkim życzę dobrze zdrowa konkurencja to zysk dla klienta:)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do hayami dodano: 31.10.2014, 14:22 #48
Zatem propagujmy tę postawę w szeregach naszych braci i sióstr graczy, by było nam lepiej, łatwiej i przyjemniej. ;)
Poziom: 48
REP.: 6921
hubertuss03 do danielpes6 dodano: 31.10.2014, 14:29 #49
Już ty wiesz ile jest wkur""". PlayStation to marka z 20'letnim stażem która wyrobiła sobie duże zaufanie i jakieś chwilowe problemy nie zburzą tego. Problem jak widać jest poważny stąd to trwa dłużej. Na pewno to naprawią bo to akurat jest dochodowy filar i im też nie jest ta sytuacja na rękę. Kiedyś były duże problemy z PSN i jakoś wiarygodności to nie nadszarpnęło - dali w zamian Infamous do pobrania i nikt nie płakał a PS3 dalej się sprzedawało.

Zero myślenia.

I piszę to jako osoba bezstronna między Sony a MS.
Najpierw GRY, potem sprzęt
Poziom: 61
REP.: 21779
BlondSpaceBoro do Viqing dodano: 31.10.2014, 14:29 #50
Też sie musiałem mierzyć z taką krytyką konkurencyjnej konsoli kiedy wybrałem X1. Hejt na Microsoft po mnie spływał bo świetnie się bawiłem przy grach. Na szczęście Hejt nie spłynął po włodarzach giganta i zrobili wszystko by odzyskać zaufanie. Poleciały głowy, zmieniono politykę względem kinecta, gry wydają zgodnie z obietnicą i są to dopracowane produkty.
Sony ma w swoich lapach genialne ekipy developerskie i je szanuje i je kocham, ale sama firma zawsze byla zakłamana i moją miłość straciła dawno przy PS2.
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 14:46 #51

BlondSpaceBoro napisał:

Sony ma w swoich lapach genialne ekipy developerskie i je szanuje i je kocham, ale sama firma zawsze byla zakłamana i moją miłość straciła dawno przy PS2.

Tak bardzo się utożsamiam z tymi słowami! Kiedyś obserwując rynek człowiek od razu rozumiał, dlaczego to PS2 się najlepiej sprzedaje. Teraz patrzę: 7 milionów Wii U, 6 milionów X1, 13 milionów PS4 i za cholerę nie mam pojęcia czym sobie PS4 zasłużyło na taką sprzedaż...
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 14:57 #52
Ja odnośnie Sony mam inne zdanie i dalej wierzę w tą firmę. Co do MS to racja. Sam jestem pod wrażeniem zmian i przeobrażeń w firmie. Ostatnio obejrzałem zeszłoroczną konfę MS na E3 dla kontrastu i nie do wiary, że to ta sama firma :D Mówią logicznie i w końcu z szacunkiem i pasją dla graczy i branży. Mało tego. To co mówią, to efektownie, skutecznie i precyzyjnie wprowadzają w życie. Moim zdaniem obecnie perfekcyjnie prowadzą konsolę przez rynek, co potwierdzają i potwierdzą wyniki. Pod pewnymi względami życzę podobnej metamorfozy Sony, a MS konsekwencji w obecnej strategii.
Adrian Kotowski [83.11.***.***] do Viqing dodano: 31.10.2014, 15:00 #53
Podobna metamorfoza w przypadku Sony może nastąpić tylko, gdy zmienią się władze, co raczej nie nastąpi. Tak samo jak było to potrzebne w Microsofcie. Satya zapowiada się na jednego z najlepszych CEO w historii tej firmy, a Spencer ogarnia.
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do Sycho dodano: 31.10.2014, 15:07 #54
... bo może sobie jeszcze właśnie nie zasłużyło. Wielu klientów bezgranicznie zaufało firmie. Kierowani nostalgią i zadowoleniem z posiadanego sprzętu zainwestowali w obietnice. Tym bardziej boli obecna sytuacja i problemy. Za szybko jednak na kreskę i podsumowanie. Sony będzie miało okazję się wykazać. Zapowiedzi pozwalają optymistycznie spoglądać w przyszłość i myślę, że PS4 doczeka lepszych dni, w pełni jeszcze zasłuży na miano konsoli kultowej, a zaufanie graczy opłaci się z nawiązką :)
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do Adrian Kotowski dodano: 31.10.2014, 15:15 #55
Zmiany będą tak, czy inaczej, bo nie da się w nieskończoność ciągnąć pod kreską. Udziałowcy, giełda i cała machina ekonomiczna w końcu upomni się o swoje i wymusi konsekwentne działania. Czy to będzie z obecnym zarządem, czy innym nie mi decydować, ale zmiany już się szykują.
Najpierw GRY, potem sprzęt
Poziom: 61
REP.: 21779
BlondSpaceBoro do Viqing dodano: 31.10.2014, 15:18 #56
Oby, oby, bo nie chcę by talent Psiaków czy Santa Monica poszedł na marne. Cieszy mnie ilość sprzedanych PS4, bo wróży to dobrze sprzedaży gier od wyżej wymienionych :)

A samo Sony niech się w końcu ogarnie i zrobi coś z tymi serwerami raz a dobrze, bo ludzie zaczęli za to płacić.
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do Adrian Kotowski dodano: 31.10.2014, 15:19 #57
Niestety jeśli chodzi o Japonie i Sony to chyba zbyt zachowawczo podchodzą do zmian. Moim zdaniem przetasowanie na najwyższym szczeblu powinno już nastąpić jakiś czas temu. W każdej innej firmie CEO, który nie ma wyników już dawno by poleciał. No, ale jak widać japońskie korporacje rządzą się innymi prawami. Pozostaje mieć nadzieję, że w koncu się ogarną.
Kiedyś popełnie bloga...
Poziom: 65
REP.: 15601
lucjan do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 15:26 #58

BlondSpaceBoro napisał:

Też sie musiałem mierzyć z taką krytyką konkurencyjnej konsoli kiedy wybrałem X1. Hejt na Microsoft po mnie spływał bo świetnie się bawiłem przy grach. Na szczęście Hejt nie spłynął po włodarzach giganta i zrobili wszystko by odzyskać zaufanie. Poleciały głowy, zmieniono politykę względem kinecta, gry wydają zgodnie z obietnicą i są to dopracowane produkty.
Sony ma w swoich lapach genialne ekipy developerskie i je szanuje i je kocham, ale sama firma zawsze byla zakłamana i moją miłość straciła dawno przy PS2.

Uderzyłeś w samo sedno i tak jak Sycho141 spuentował lepiej bym tego nie zrobił z pewnością.
Ale teraz rządzą wodolejcy i to oni kształtują rzeczywistość nie rozsądek.
Adrian Kotowski [83.11.***.***] do Viqing dodano: 31.10.2014, 15:30 #59
Od pięciu lat się szykują i jakoś się nie mogą "wyszykować".
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do Viqing dodano: 31.10.2014, 15:57 #60
Zgadzam się, że PS4 na pewno doczeka się lepszych dni (o ile, Sony naprawdę nie pójdzie do piachu, w co trochę wątpię). Tylko, że ja jestem biedny człowiek nie śpię na milionach i może właśnie przez to nie jestem w stanie ogarnąć, jak ktoś może być tak naiwny, by kupić obietnice... Niby jestem fanobjem Nintendo, ale 3DSa nie kupiłem dopóki nie pojawiły się interesujące mnie gry i na to samo czekam z kupnem Wii U...
Zły duch shouta
Poziom: 46
REP.: 4279
DRACO_WAHATEVER do Adrian Kotowski dodano: 31.10.2014, 16:08 #61
Spencer z tej calej zgrai jest typem ktorego gracz wlasnie powinien lubic. ten czlowiek w rpzeciwienstwie do reszty nie spina posladów. w wywiadzie po e3 bez problemu opowiadal co mu podobalo sie u sony i jak mu sie spodobal np splatoon od nintendo.

problem w tym ze ms zostal wmanewrowany na e3 przez ea. powiedzial o blokadzie uzywek. poszedl hejt. sony samo przyznalo ze konferencje e3 zmieniali na kolanie zaraz po konfie msu.

skojarz fakty. ea na 3 dni przed e3 oglasza ze rezygnuje z online passów, na konferencji ms, ea jest najwiekszym partnerem.. kojarzysz fakty? prawdopodobnie sony mialo mowic cos podobnego..ale po fali krytyki jaka oberwal ms..zmienili tresc i przemilczeli niewygodne prawdy. tak samo online. ms za platny online obrywal cala generacje. sony wprowadza platny niedzialajacy online? chwalcie pana. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 16:09
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do Sycho dodano: 31.10.2014, 16:48 #62
To właśnie magia Sony i konsol PSX i PS2. Te maszynki wychowały pokolenie i ludzie utożsamiają je z najlepszymi chwilami dzieciństwa. Stąd takie zaufanie. Firma je wypracowała latami podobnie jak Ninny. Czytamy, że Ninny wychodzi na prostą, ale to właśnie oprócz ciężkiej pracy też zasługa graczy którzy "pompowali" pieniądze w ciężkim dla firmy czasie. Czytałem o ludziach kupujących konsole i gry, którzy robili to tylko z sentymentu i sympatii (może nawet z miłości do firmy). Konsole leżały nawet nie rozpakowane, bo byli to ludzie grubo po 40-ce nie mający czasu na grę, ale chcieli generować sprzedaż i kapitał dla przyszłych pokoleń. Skoro darzysz sympatią Ninny, to pewnie znasz więcej podobnych relacji. Czy to naiwność, głupota, obłęd ? NIE. To prawdziwa pasja i przywiązanie do marki. To forma wdzięczności i rekompensaty za oferowane za pośrednictwem firmy lata spędzone w świecie cyfrowej rozrywki. Nie wszystko wytłumaczysz logiką. Na niektóre kwestie warto spojrzeć przez pryzmat duszy. Duszy gracza, pasjonata, albo i nawet fanatyka jak w moim przypadku :) To kwestia która jest często ciężka do wytłumaczenia użytkownikom PC. Tam szybki postęp często powodował regularną zmianę sprzętu i podzespołów. Ludzie nie integrowali i nie przywiązywali się w takim stopniu do PC jak posiadacze konsol. My implementujemy w maszynę część duszy przez wspólnie spędzone lata nadając im element mistycyzmu. Stare konsole są częścią naszego życia i wspomnień. Są częścią Nas. Przynajmniej ja to tak widzę i rozumiem. Przepraszam za długi tekst :)
Adrian Kotowski [83.11.***.***] do Viqing dodano: 31.10.2014, 17:20 #63
"My implementujemy w maszynę część duszy przez wspólnie spędzone lata nadając im element mistycyzmu." - WTF? :D
Może przez to, że masz tam ten mistycyzm nie potrafisz spojrzeć obiektywnie na to, co się dzieje. To rynek, marka to nie kobieta, że masz się przywiązywać do niej na całe życie.
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL dodano: 31.10.2014, 13:36 #64
Panie Wojtku 3,3 miliona to chyba PS4, wkradł się błąd. ;)
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 59
REP.: 10580
Wojciech Gruszczyk do xrayPL dodano: 31.10.2014, 13:39 #65
Celne oko snajpera! Dzięki!
Kiedyś popełnie bloga...
Poziom: 65
REP.: 15601
lucjan dodano: 31.10.2014, 13:37 #66
Ja też jedną sprzedałem ;-)
Wynik tyle imponujący co przerażający...Jak łatwo ludziom robić wodę z mózgu.
Ukryj odpowiedzi (19)
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do lucjan dodano: 31.10.2014, 13:43 #67
Ludzie myślą i nie oceniają firmy przez pryzmat miesiąca - dwóch i obecnych problemów. Gdyby tak było, to wyobraź sobie w jakiej sytuacji byłby teraz M$ biorąc pod uwagę ich premierę i sytuację po zeszłorocznym E3. Łatwo jest teraz krytykować błędy nie pamiętając jak sytuacja wyglądała kiedyś po drugiej stronie barykady. Trochę obiektywizmu i opanowania.
Poziom: 42
REP.: 5938
alienqqq do lucjan dodano: 31.10.2014, 13:44 #68
oo dobrze ze to znowu zaznaczyłeś hahahahhahahahahahhaha :)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do Viqing dodano: 31.10.2014, 13:48 #69
Dokładnie nie wiem po co to ogólne bicie piany i podsycanie do kłótni.
Miłośnik dobrych gier.
Poziom: 43
REP.: 588
Biały Wilk do lucjan dodano: 31.10.2014, 13:52 #70
3 miliony nowych i wkrótce zawiedzionych wyborem klientow :)
Kiedyś popełnie bloga...
Poziom: 65
REP.: 15601
lucjan do Viqing dodano: 31.10.2014, 13:53 #71
Twoim tokiem rozumowania ONE również powinien dobrze się sprzedawać bo z początkowych wypowiedzi MS nie zostało nic negatywnego i w tej chwili same pozytywy a jednak nie sprzedaje się...Czyli myślą czy im się tylko wydaje?
Hardcore only!
Poziom: 60
REP.: 12420
SteveO PL do alienqqq dodano: 31.10.2014, 13:58 #72
Wróciłeś już z banicji?? Jak zwykle coś mądrego masz do powiedzenia.
Poziom: 42
REP.: 5938
alienqqq do SteveO PL dodano: 31.10.2014, 13:59 #73
Komentarz ukryty [Pokaż]
Hardcore only!
Poziom: 60
REP.: 12420
SteveO PL do Viqing dodano: 31.10.2014, 14:01 #74
Pamiętaj, że to dane są od lipca do września. Podejrzewam, że przy następnym raporcie już nie będzie tak kolorowo ;)
Hardcore only!
Poziom: 60
REP.: 12420
SteveO PL do alienqqq dodano: 31.10.2014, 14:02 #75
"Błyszczysz" jak zwykle. Minusuj ile chcesz jeśli ci to sprawia radość, jakiś cel w życiu trzeba mieć....
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt do lucjan dodano: 31.10.2014, 14:04 #76
13 milionów zadowolonych klientów nie może się mylić :)
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do lucjan dodano: 31.10.2014, 14:08 #77
Nie sprzedaje ? Skąd masz te informacje, bo ostatnie info właśnie potwierdzają ożywienie i to znaczne. Z tego co wiem, to po wyeliminowaniu kamerki z zestawu i diametralnej zmianie polityki promowanej po zeszłorocznym E3 jest ożywienie i to nieporównywalne. Zobacz ostatnie wyniki.
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do SteveO PL dodano: 31.10.2014, 14:13 #78
Mam tą świadomość, dlatego pisałem tutaj w jakimś komentarzu, że mam nadzieję, że obecne problemy nie wpłyną jakoś drastycznie na przyszłe wyniki :/ Przeprosiny były, ale szybkie ogarnięcie problemu i jakaś rekompensata dla Graczy byłaby mile widziana i zamortyzowała negatywny wpływ na przyszłe cyfry. Mam nadzieję, że włodarze firmy mają tą świadomość :)
Poziom: 45
REP.: 8749
dajpanrubla do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 15:12 #79
Tak jak miliony much jedzących gówno :)
Nie mogą się mylić!
Cref i Wii No
Poziom: 42
REP.: 1734
FLACZEK1988 do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 15:59 #80
Masz wogóle konsole?
KU... KU... Kurka? ... :)
Poziom: 50
REP.: 6171
hazukidojo do Viqing dodano: 31.10.2014, 17:48 #81
niedługo otworze lodówkę a tam: "lucjan sprzedał swoja ps4", chwalisz się czy żalisz?
Poziom: 50
REP.: 2956
maxankazuya do Viqing dodano: 31.10.2014, 17:49 #82
viking ps4 od premiery ma same problemy- brak gier, obietnice bez pokrycia , psn ... sam w styczniu planowalem zakup PS4 dobrze ze troche poczekalem i zmieniłem zdanie ( przestałem się dąsać na M$) gdyż ta konsola poza sprzętem nic nie oferuje Edytowano 2 razy. Ostatnio: 31.10.2014, 17:50
Poziom: 50
REP.: 2956
maxankazuya do maxankazuya dodano: 31.10.2014, 17:52 #83
dobra oferuje - always offline! :E
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do maxankazuya dodano: 01.11.2014, 00:39 #84
Bez przesady z tym brakiem gier.

Wprawdzie exów mało (ale to się zmieni), ale gier od wyd. zew. coraz więcej.

Wbrew pozorom jest w co grać na PS4 (a że to głównie multiplatformy to inna sprawa).
Poziom: 50
REP.: 2956
maxankazuya do danteusz2300 dodano: 01.11.2014, 10:25 #85
tyle że na takim XO to ja głównie gram w Titanfall, Forze KI i czasami Destiny .. także na ps4 nie mam czego szukać..
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing dodano: 31.10.2014, 13:39 #86
To ogromny sukces. GRATULACJE. Mam nadzieję, że ostatnie uciążliwe dla obu stron problemy sieciowe nie wpłyną negatywnie w przyszłości na obecny wzrost, a firma szybko upora się z tą sytuacja i zrekompensuje Graczom przykre doświadczenia zamieniając złość w radość. Oby obecne problemy znikły w cieniu przyszłych sukcesów. Tego życzę Graczom i Sony. Optymistyczne info na weekend :)
Ukryj odpowiedzi (4)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do Viqing dodano: 31.10.2014, 13:41 #87
No kto inny jak nie Viqing i jego pozytywny pogląd :) W sam raz na weekendowe granie :)
Tylko umarli widzieli koniec wojny
Poziom: 81
REP.: 59370
BR78 do Viqing dodano: 31.10.2014, 13:54 #88
Piekne słowa dodające otuchy w obecnej sytuacji jaka ma miejsce np. z PSN. Aż z radością na sercu popłynę dla relaksu zabordażować kilka liniowców w "Czarnej Fladze" ;))
And so it is, That ash seeketh embers...
Poziom: 44
REP.: 10631
Znany do Viqing dodano: 31.10.2014, 14:14 #89
Fajnie by było jak jakiś czas temu Sony zrekompensowało graczom trudności z PSN i rzucili chyba Plusa + 2 gry za friko. Teraz też by coś się takiego przydało aby osłodzić tą gorycz związaną z PSN. Obecnie konsoli nic nie brakuje... poza stabilnymi serwerami.
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do xrayPL dodano: 31.10.2014, 14:41 #90
@ BR78 ... hehehe ... Jeszcze nic nie piłem, a mam ryj czerwony :D Zawstydzacie. Po prostu męczy już mnie ta cała sytuacja i chciałbym, aby te negatywne emocje przeszły w końcu do historii i nastały lepsze czasy :) Nie tylko mi się wkrada optymizm na Weekend skoro sypiecie takie komentarze. Dzięki i Miłego Grania :D
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt dodano: 31.10.2014, 13:43 #91
13 mln ładny wynik :) król jest jeden! :)
Ukryj odpowiedzi (3)
Nieruchomy, acz poruszony
Poziom: 56
REP.: 9439
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 13:51 #92
Król jest nagi.
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt do Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię dodano: 31.10.2014, 14:00 #93
król jest jeden :)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 14:03 #94
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 32
REP.: 355
Tomson998 dodano: 31.10.2014, 13:44 #95
Szkoda że nie zrobili raportu ilu wk.....nych klientów jest na ciągłe problemy z PSN :P To byłby dopiero rekord !!!
Ukryj odpowiedzi (1)
Can't live without games!!!
Poziom: 47
REP.: 1238
sylwester6969 do Tomson998 dodano: 31.10.2014, 21:29 #96
no na pewno nie więcej jak 13,5 mln :P :D
Poziom: 18
REP.: -184
Mroku333 dodano: 31.10.2014, 13:44 #97
Nie dziwię się że nie mają zysków ze smartfonów jak Sony Xperia Z2 i Z3 to praktycznie ten sam smartfon.
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 42
REP.: 3522
Frostmoor do Mroku333 dodano: 31.10.2014, 16:10 #98
A powiem Ci więcej, planują wydawanie flagowych smartfonów co 6 miesięcy, po co, na co, nie mam pojęcia.
Poziom: 42
REP.: 402
Szang dodano: 31.10.2014, 13:46 #99
Na konkurencyjnej stronie jest info, że ta ilość konsol to te co zostały wysłane do sklepów. I komu tu teraz wierzyć?
Ukryj odpowiedzi (7)
Gram, bo kurna lubię !!! Tak granie jak i rude ;)
Poziom: 52
REP.: 15385
xrayPL do Szang dodano: 31.10.2014, 13:49 #100
Trzeba dzwonić do Wróża Macieja - nie ma rady ;)
Poziom: 31
REP.: 1646
danielpes6 do Szang dodano: 31.10.2014, 13:49 #101
Platformie Obywatelskiej :D :D
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich do Szang dodano: 31.10.2014, 13:52 #102
na pólkach nie leży więcej niż 100k konsol, biorąc pod uwagę rynek globalny, reszta to faktyczna sprzedaż
Poziom: 32
REP.: 355
Tomson998 do danielpes6 dodano: 31.10.2014, 13:52 #103
To wszystko wina Tuska :P
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do sermnich dodano: 31.10.2014, 13:57 #104

sermnich napisał:

na pólkach nie leży więcej niż 100k konsol
Skąd Ty bierzesz te dane? Chodzisz od sklepu do sklepu? eh..
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich do Szang dodano: 31.10.2014, 14:02 #105
No zastanów się sam konsola sprzedaje się w ilości kilku tysięcy sztuk dziennie, każdy sklep ma jakiś zapas
Poziom: 29
REP.: 300
wargi do sermnich dodano: 31.10.2014, 15:06 #106
a czyli tak podejrzewasz tzn tak bys chcial zeby bylo. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 15:06
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich dodano: 31.10.2014, 13:46 #107
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ukryj odpowiedzi (11)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do sermnich dodano: 31.10.2014, 13:49 #108

sermnich napisał:

to nie to samo przy chyba 140 mln ps3
Skąd wytrzasnąłeś taką liczbę?
Poziom: 44
REP.: 1611
kolo81 do sermnich dodano: 31.10.2014, 13:52 #109
W sklepie poszukaj
Nieruchomy, acz poruszony
Poziom: 56
REP.: 9439
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię do sermnich dodano: 31.10.2014, 13:53 #110
PS 3 opchnięto w 80 mln.
Poziom: 41
REP.: 1609
sermnich do Szang dodano: 31.10.2014, 13:56 #111
Z głowy, źle zapamiętałem dane z artykułu 150 mln to było w sumie ps3 i xboksów, na tę chwilę Sony sprzedało ok 8o mln ps3
Zły duch shouta
Poziom: 46
REP.: 4279
DRACO_WAHATEVER do Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię dodano: 31.10.2014, 14:00 #112
i przy opchnietych 80mln ps3 i srednio 9 grach na konsole...sony ledwo wyszlo na zero na biznesie zwanym playstation 3.

dlatego w obecnej generacji mamy konsole do ktorych nie doplaca sie juz kosmicznych kwot - przy uwzglednieniu inflacji to sony do ps3 dokladalo od siebie cene xboxa nowego :)

i tak, w generacji ps2 nintendo zarobilo nieporownywalnie wiecej od sony. w generacji ps3 również.

sony bawi sie troche ryzykancko stawia na sprzet na ktorym traci spore sumy , stawia na ogromne reklamy ktore kosztuja, stawia na kupowanie ekskluzywnej zawartosci multiplatform..co tez nie ejst za darmo..a później im sie budzet ledwo domyka, inna rzecz ze caly ten gigant jest na glinianych nogach.

a co do ilosci ps4 - to mowa o "shipped" a nie "sold to consumer"
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do DRACO_WAHATEVER dodano: 31.10.2014, 14:38 #113

DRACO_WAHATEVER napisał:

a co do ilosci ps4 - to mowa o "shipped" a nie "sold to consumer"

Jakoś przy Xboxach newsmeni wyraźnie zaznaczają, czy mowa o dostarczonych do sklepu, czy sprzedanych :)
Poziom: 50
REP.: 4805
VroO do DRACO_WAHATEVER dodano: 31.10.2014, 14:39 #114
Skąd wiesz, że wyszli na zero? A co z licencjami na gry, która wynosi prawie połowę jej wartości? Może na początku dopłacali do samego sprzętu (w końcu blu ray był dość ekstrawaganckim i drogim bajerem w 2006 roku), ale na grach od początku kosili siano.
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do Sycho dodano: 31.10.2014, 14:42 #115

Sycho141 ★ napisał:

DRACO_WAHATEVER napisał:

a co do ilosci ps4 - to mowa o "shipped" a nie "sold to consumer"

Jakoś przy Xboxach newsmeni wyraźnie zaznaczają, czy mowa o dostarczonych do sklepu, czy sprzedanych :)
To tak na pocieszenie dla sfrustrowanych użytkowników ps3 i ps4. Niech oni też mają powód do dumy przy niedziałającym psn-ie i darmowym DC w ps+
Oldboy [84.215.***.***] do DRACO_WAHATEVER dodano: 31.10.2014, 15:31 #116
A co to za różnica ? Skoro sklepy i tak musiały za nie zapłacić więc hajs się zgadza !
Zły duch shouta
Poziom: 46
REP.: 4279
DRACO_WAHATEVER do VroO dodano: 31.10.2014, 15:58 #117
byly raporty koncowe. wliczajac licencje etc..ps3 wykazalo zysk dopiero przed premierą ps3.
octane [10.110.***.***.174.124.178] do Oldboy dodano: 31.10.2014, 16:35 #118
Heh, jest ogromna roznica przyjacielu, jest jeszcze cos takiego jak prawo zwrotu.
Tylko umarli widzieli koniec wojny
Poziom: 81
REP.: 59370
BR78 dodano: 31.10.2014, 13:51 #119
Niezły wynik. Niebawem dorzucę własną cegiełkę do tego zestawienia :))
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 28
REP.: 347
Finch do BR78 dodano: 31.10.2014, 14:17 #120
Również zastanawiam się nad zakupem PS4. Nowe "God of War" pewnie przekonałoby mnie od zaraz. Póki co czekam na premiery kolejnych tytułów, by w końcu było czym nakarmić konsolę:)
Poziom: 41
REP.: 1394
ere do BR78 dodano: 31.10.2014, 17:21 #121
zakup postanowiony 24.12.2014 dołączę do grona posiadaczy ps4
Fanboy grania w gry.
Poziom: 74
REP.: 60152
Alexy78 dodano: 31.10.2014, 13:53 #122
Użytkownicy MS powinni być wniebowzięci - toż teraz MS musi jeszcze więcej promocji zrobić, by o nich oraz o nowych graczy/nabywców zadbać.

Sony można pogratulować. Sami są pewnie równie zaskoczeni co reszta świata.

Nieruchomy, acz poruszony
Poziom: 56
REP.: 9439
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię dodano: 31.10.2014, 13:55 #123
Skoro Sony ma taki wynik, to raczej nie beda sie pompowac i wytezac muskulow, aby sie przypodobac ludziom, skoro ludki w ciemno kupili, cos co na razie niczym nie zaimponowalo.
Ukryj odpowiedzi (12)
And so it is, That ash seeketh embers...
Poziom: 44
REP.: 10631
Znany do Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię dodano: 31.10.2014, 14:16 #124
A czym zaimponował MS?:) Nie licząc oczywiście już tych stabilniejszych serwerów.
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt do Znany dodano: 31.10.2014, 14:18 #125
Tym że można sobie na tapete ustawić swoje zdjęcie :D
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do Znany dodano: 31.10.2014, 14:18 #126
Dokładnie tym samym co Sony. Tylko tam jak sam piszesz są stabilne serwery :]
And so it is, That ash seeketh embers...
Poziom: 44
REP.: 10631
Znany do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 14:24 #127
A myślałem, że chodzi o 900p ;))
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt do Znany dodano: 31.10.2014, 14:28 #128
To jest standard przecież
Oko za Oko
Poziom: 57
REP.: 8865
Big Jack do Znany dodano: 31.10.2014, 14:29 #129
Komentarz ukryty [Pokaż]
Nieruchomy, acz poruszony
Poziom: 56
REP.: 9439
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię do Znany dodano: 31.10.2014, 15:02 #130
A czy ja pisałem, że zaimponował?
Poziom: 61
REP.: 15074
SMGT do Znany dodano: 31.10.2014, 15:46 #131
A kto wspominał o MS?
Cref i Wii No
Poziom: 42
REP.: 1734
FLACZEK1988 do Znany dodano: 31.10.2014, 15:47 #132
Najśmieszniejsze jest to że najwiecej do powiedzenia mają Ci którzy danej konsoli nie mają.
Obojetnie czy chodzi o Xboksa Czy PS4.

Poziom: 41
REP.: 1680
supersonic do FLACZEK1988 dodano: 31.10.2014, 18:14 #133
A WiiU się łapie ?
Cref i Wii No
Poziom: 42
REP.: 1734
FLACZEK1988 do supersonic dodano: 31.10.2014, 18:24 #134
WiiU to inna bajka
Myślę że fani Nintendo mają najlepiej w głowach poukładane.
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkic
Poziom: 54
REP.: 7740
dziku77 do FLACZEK1988 dodano: 01.11.2014, 00:46 #135
Bo są skupieni na czerpaniu radochy z gry na swojej konsoli a nie przerzucaniu się mięsem i udawadnianiu kto ma większego...pada :-)
Poziom: 25
REP.: -46
PatrykPS4 dodano: 31.10.2014, 14:03 #136
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 25
REP.: -46
PatrykPS4 dodano: 31.10.2014, 14:04 #137
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ukryj odpowiedzi (1)
Oko za Oko
Poziom: 57
REP.: 8865
Big Jack do PatrykPS4 dodano: 31.10.2014, 16:04 #138
Komentarz ukryty [Pokaż]
Oko za Oko
Poziom: 57
REP.: 8865
Big Jack dodano: 31.10.2014, 14:26 #139
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ukryj odpowiedzi (4)
K_E_Y_M_U_T_H_A [87.101.***.***.101.40.9] do Big Jack dodano: 31.10.2014, 14:37 #140
O ile mi wiadomo, to ból dupy mają osoby, które o tym wspominają. Ostatnio jesteś w TOP-3.
"Beyond to już wyższy poziom odbioru..."
Poziom: 73
REP.: 32741
Sycho do Big Jack dodano: 31.10.2014, 14:55 #141
Ból dupy o ból dupy! Ogólnie najśmieszniejszy z bólów dupy...
Poziom: 41
REP.: 924
Arcibalt do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 31.10.2014, 15:41 #142
Key nie kop pana bo sie spocisz :( c
Oko za Oko
Poziom: 57
REP.: 8865
Big Jack do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 31.10.2014, 16:06 #143
chociaż w czymś jestem dobry ;)
Niczego mi nie braknie
Poziom: 73
REP.: 43020
Cherubinek dodano: 31.10.2014, 14:29 #144
Moje gratulacje dla Sony, z tej okazji zagram sobie w The Last of us :-)
Ukryj odpowiedzi (16)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do Cherubinek dodano: 31.10.2014, 14:33 #145
Komentarz ukryty [Pokaż]
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do Szang dodano: 31.10.2014, 15:09 #146
Tez byś lepiej poszedł w coś pograć zamiast ciągle hejtować pod newsami dotyczącymi Sony.
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do ambr0ktn dodano: 31.10.2014, 15:10 #147
Robię dokładnie to samo co każdy z was pod newsami MS :) Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 15:11
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do Szang dodano: 31.10.2014, 15:15 #148
Nie powiedzialbym, że każdy z nas robi to samo ;)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do ambr0ktn dodano: 31.10.2014, 15:17 #149
Komentarz ukryty [Pokaż]
Niczego mi nie braknie
Poziom: 73
REP.: 43020
Cherubinek do ambr0ktn dodano: 31.10.2014, 15:18 #150
On chce zostać królem minusów. Cóż, każdy ma jakąś pasję :-)
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do Szang dodano: 31.10.2014, 15:20 #151
Skoro tak uważasz ;) nie zamierzam zmieniać Twojego zdania ;)
Niczego mi nie braknie
Poziom: 73
REP.: 43020
Cherubinek do Szang dodano: 31.10.2014, 15:20 #152
Że też Cię nie zbanują za to ciągłe trollowanie:-)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do Cherubinek dodano: 31.10.2014, 15:30 #153
Ha jakby mieli mnie za coś takiego zbanować to Ty i jeszcze kilku Twoich kompanów z tego newsa lecicie ze mną :D Więc spójrz najpierw na siebie, dopiero wypowiadaj niespełnione marzenia.
TRY NOT. DO OR DO NOT. THERE IS NO TRY.
Poziom: 56
REP.: 1873
chudy79 do Szang dodano: 31.10.2014, 18:49 #154
Genialnie. Jeżeli jakiś pryszczaty idiota rzyga żółcią to najlepszym rozwiązaniem jest zniżać się do Jego poziomu?
TRY NOT. DO OR DO NOT. THERE IS NO TRY.
Poziom: 56
REP.: 1873
chudy79 do chudy79 dodano: 31.10.2014, 18:50 #155

Szang napisał:

Robię dokładnie to samo co każdy z was pod newsami MS :)

Genialnie. Jeżeli jakiś pryszczaty idiota rzyga żółcią to najlepszym rozwiązaniem jest zniżać się do Jego poziomu?
KU... KU... Kurka? ... :)
Poziom: 50
REP.: 6171
hazukidojo do Szang dodano: 31.10.2014, 19:19 #156
ból dupy +200...
KU... KU... Kurka? ... :)
Poziom: 50
REP.: 6171
hazukidojo do ambr0ktn dodano: 31.10.2014, 19:24 #157
tekstem o tym, że wszyscy hejtują pod newsami o M$, i ty bedziesz hejtował pod newsami o $ony, sam przypiąłeś sobie mętke fanboya barana (bez obrazy) który w stadzie małpuje zachowania innych.
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do hazukidojo dodano: 31.10.2014, 19:51 #158
Chyba coś źle przeczytaleś lub ja coś zle przekazałem. W którym miejscu napisałem, ze zamierzam hejtować pod newsami Sony czy jakimikolwiek innymi ?;)
KU... KU... Kurka? ... :)
Poziom: 50
REP.: 6171
hazukidojo do ambr0ktn dodano: 31.10.2014, 20:01 #159
ups.. wybacz:) miało byc to tego hejtera powyzej - szanga, kontra do: "Robię dokładnie to samo co każdy z was pod newsami MS :) " . Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 20:01
You're not a nice person, are you?
Poziom: 57
REP.: 11357
ambr0ktn do hazukidojo dodano: 31.10.2014, 20:03 #160
Spoko, nic nie szkodzi ;)
W co gracie w weekend?
Poziom: 75
REP.: 51175
squaresofter dodano: 31.10.2014, 14:47 #161
W przyszłym roku będzie już 30 milionów PS4 na rynku, czyli więcej niż WiiU + XOne jednocześnie.

Zapowiada się piękny okres dla miłośników marki PlayStation w ciągu kilku następnych lat. Gier na PS4 będzie całe mnóstwo. Po takich informacjach odnośnie sprzedaży najnowszej stacjonarki Sony praktycznie żaden developer nie pomyśli, że nie opłaca się robić gier na tym sprzęcie.

Nic nie dal żaden hejt fanbojów z przeciwnych obozów, zapewnienia, że trzeba czekać parę lat na zwycięzcę generacji, prześmiewcze obrazki i gify. Gracze chcą, by PS wróciło tam, gdzie z jednym okresem przerwy było praktycznie zawsze przez ostatnie dwadzieścia lat, na sam szczyt. XOne nie ma już roku przewagi nad konkurentem, tak jak poprzednio a padlet od WiiU okazał się niewypałem biznesowym, który nie dorówna nigdy rewolucji, jaką był Wii remote.


Król jest jeden i nie jest nagi a biedny, ale nie przeszkodzi mu to w rządzeniu.

A teraz minusujcie, bo zamiast kupić Sunset Overdrive albo Wonderful 101, to potraficie tylko pluć jadem na konkurencje.

Ukryj odpowiedzi (23)
Poziom: 42
REP.: 402
Szang do squaresofter dodano: 31.10.2014, 14:50 #162

squaresofter napisał:

W przyszłym roku będzie już 30 milionów PS4 na rynku, czyli więcej niż WiiU + XOne jednocześnie.
To Ci się żarcik trzyma
Poziom: 13
REP.: 48
tentyphejt do squaresofter dodano: 31.10.2014, 14:50 #163
Dokładnie i może wtedy w końcu wydawcy przestaną patrzeć na to że inne konsole nie dają rady i nie będa specjalnie obniżać jakości rozgrywki na PS4 :)
Niczego mi nie braknie
Poziom: 73
REP.: 43020
Cherubinek do squaresofter dodano: 31.10.2014, 14:53 #164
Ani myślę minusować czegoś z czym w pełni się zgadzam :-)
Hardcore only!
Poziom: 60
REP.: 12420
SteveO PL do squaresofter dodano: 31.10.2014, 15:21 #165
Ty na prawdę idź się lecz nie wiem na co (nogi, zęby), bo na głowę już za późno. Taki z ciebie przypadek Pachtera...
Najpierw GRY, potem sprzęt
Poziom: 61
REP.: 21779
BlondSpaceBoro do squaresofter dodano: 31.10.2014, 15:30 #166
Hipokryta znowu w akcji -> Uwaga na słupki sprzedaży!!! :P

Nie przejmuj się, minusa nie dostaniesz, bo uprawiałeś już lepszy troling. A co do Sunset Overdrive



A jak tam kwadrat u ciebie ze wsparciem dla Sony. Dajesz im zarobić czy dalej żebrzesz na Sooucie, by ci Zdun gry pożyczał? :P
Nie chcę cieę dobijać ale tylko w tym miesiącu wydałem na gry od Microsoft Studios około 770zł.
Wszystkie bardzo dobre z ocenami 8-9/10
Nie licząc gier na premierę konsoli, typu Ryse FM5, czy Titanfall. Rzucam w Microsoft kasą jak za dobry seks, bo uważam, że zasłużyli.
W tym roku Sony nawet ptaka nie pokażę, bo przy konkurencji wyglądają jak Rumuni na bazarze.
A wiesz na co pójdzie kolejna kasa?-> Bayonetta 2 i Mario Kart 8.
Wciąż nie widzę nic za co mógłbym zapłacić twemu Bożkowi ;)

Miłego dnia i ogrywania tytułów darmowych lub z przeceny. To dopiero wkład w rozwój branży.

Poziom: 31
REP.: 541
AdusK44 do squaresofter dodano: 31.10.2014, 15:30 #167
Nie sądzę, że PS4 będzie sprzedanych ponad 30mln jak w przyszłym roku wychodzi nowe Halo ;)
Hardcore only!
Poziom: 60
REP.: 12420
SteveO PL do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 15:39 #168
Auć...
Poziom: 61
REP.: 15074
SMGT do squaresofter dodano: 31.10.2014, 15:48 #169
Wątpię by było tam więcej gier niż na XO, będzie tyle samo, różnić będą się first-paty.
Poziom: 41
REP.: 924
Arcibalt do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 15:49 #170
Nie jestem w stanie nic wiecej dodac, calkowiecie sie z toba zgadzam.
Poziom: 65
REP.: 45841
Viqing do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 15:59 #171
Pierwsze co mi daje z tego pudełka po oczach, to cena 249 i tu nie chodzi o fanboizm, bo u konkurencji jest podobnie :/ Nowa generacja i niestety cena też nowa :/ Na szczęście niektóre gry na nią zasługują :)
K_E_Y_M_U_T_H_A [87.101.***.***.101.40.9] do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 16:21 #172
Też się czymś pochwalę :D

Najpierw GRY, potem sprzęt
Poziom: 61
REP.: 21779
BlondSpaceBoro do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 31.10.2014, 16:42 #173
ŁOOOO matko Bosko, skąd?! Gdzie?! JAK?!
Kim ty jesteś? Dlaczego nie my...tzn -> Zajebiście!!! :D Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.10.2014, 16:43
Poziom: 61
REP.: 15074
SMGT do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 16:44 #174
IMO troluje :)
Poziom: 50
REP.: 2956
maxankazuya do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 31.10.2014, 17:53 #175
Key w kulki lecisz :P
Poziom: 50
REP.: 2956
maxankazuya do tentyphejt dodano: 31.10.2014, 18:03 #176
ale wam ***** z mózgu zrobili
muodawiara [93.105.***.***] do squaresofter dodano: 31.10.2014, 18:31 #177
#krultroll.
Jesli samo Sony Ci wystarczy, to czemu popierasz ludzi wypisujacych glupoty o tym, by Nintendo poszlo w produkcje gier multiplatformowo?
Poziom: 55
REP.: 4777
Adorian do BlondSpaceBoro dodano: 31.10.2014, 19:13 #178
U mnie na liście znajomych z Live'a jedna osoba już pyka od paru dni, ale to cyfrowa wersja "ogarnięta do recenzji", wiec pudełko pewnie też da się już jakoś załatwić;)
p.
Kiedyś popełnie bloga...
Poziom: 65
REP.: 15601
lucjan do squaresofter dodano: 31.10.2014, 20:10 #179
Chłopie myślałem żeś coś wart a ty ... wart.
Odpocznij od grania ,wyjdź z domu i przewietrz zmurszałe komórki...Sony zdycha wizerunkowo ale zdycha a szkoda.
Poziom: 43
REP.: 949
Dalthon do Viqing dodano: 31.10.2014, 20:16 #180

Viqing napisał:

Nowa generacja i niestety cena też nowa :/

zawsze tak było - niewiele niższe ceny były przy starcie x360 a pierwsze tytuły (poza wyjątkami) nie były tego warte...
etopiryna [93.154.***.***] do lucjan dodano: 31.10.2014, 22:17 #181
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 01.11.2014, 18:21 #182
Ku...a dlaczego mi to robisz???

Próbuję czekać na jak najlepszą cenne XO (zwłaszcza, że w USA nastąpiła znaczna obniżka). A ty w cale mi tego nie ułatwiasz.
Poziom: 54
REP.: 7274
danteusz2300 do K_E_Y_M_U_T_H_A dodano: 01.11.2014, 18:21 #183
Ku...a dlaczego mi to robisz???

Próbuj