Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.11.2017 11:11
Call of Duty WW2 pozostaje liderem. Need for Speed Payback debiutuje poza podium
457V

Call of Duty WW2 pozostaje liderem. Need for Speed Payback debiutuje poza podium

Call of Duty WW2 okazało się strzałem w dziesiątkę. Mimo debiutu nowej gry EA, czyli Need for Speed Payback, nowa strzelanka cieszy się niemalejącym zainteresowaniem.

Call of Duty WW2 to dowód na to, że gracze lubią co jakiś czas powrócić do tego co było kiedyś. Nowa odsłona popularnej strzelaniny była obietnicą powrotu do korzeni, co bardzo ucieszyło fanów już przy pierwszych zapowiedziach. Do momentu premiery zainteresowanie tylko wzrastało i kiedy gra już zadebiutowała, pobiła rekordy jeśli chodzi o generowane przychody.

Więcej informacji o Call of Duty WW2 znajdziecie tutaj

Jeśli przyjrzeć się sukcesom Call of Duty WW2 to mamy tutaj znacznie lepszą sprzedaż od poprzednika, czyli Call of Duty Infinite Warfare. Idąc dalej - w zaledwie 3 dni gra zarobiła ponad pół miliarda dolarów, co jest wynikiem ogromnym. Mija tydzień, a gra wciąż utrzymuje się na szczycie najlepiej sprzedających się gier jeśli chodzi o Wielką Brytanię. Na drugim miejscu znajduje się FIFA 18, które w stosunku do poprzedniego tygodnia wspięło się o jedną pozycję. Tym samym Assassin's Creed Origins zamieniło się miejscami z nową grą sportową. Nowa gra EA, czyli Need for Speed Payback sprzedaje się gorzej od swojego poprzednika z 2015 roku. "Szybcy i wściekli" w wykonaniu deweloperów z Ghost Games debiutują na miejscu czwartym. Na kolejnej pozycji znajduje się Sonic Forces, które niestety mocno zawodzi jeśli chodzi o jakość samej gry. Kolejnymi nowościami są Football Manager 2018 (na 10. miejscu), Super Lucky’s Tale (23. miejsce) oraz The Sims 4 w wersji na PlayStation 4, które zadebiutowały na miejscu 27. Jak wygląda lista 10 najlepiej sprzedających się gier?

W nawiasach podaliśmy pozycje z poprzedniego tygodnia

  1. Call of Duty WW2 (1)
  2. FIFA 18 (3)
  3. Assassin's Creed Origins (2)
  4. Need for Speed Payback (nowość)
  5. Sonic Forces (nowość)
  6. Super Mario Odyssey (4)
  7. Forza Motorsport 7 (7)
  8. Forza Horizon 3 (9)
  9. Gran Turismo Sport (5)
  10. Football Manager 2018 (nowość)

Warto wziąć pod uwagę, że zestawienie nie bierze pod uwagę dystrybucji cyfrowej. Tymczasem podrzucamy wideo przedstawiające drugą misję fabularną w nowym hicie Sledgehammer Games. Serwery Call of Duty WW2 borykają się obecnie z problemami, ale przedstawiciele obiecują na dzisiejszy wieczór łatkę, która me te problemy rozwiązać.

Call of Duty WW2 - rozgrywka z drugiej misji

 

Źródło: https://ukie.org.uk/news/2017/11/%E2%80%98call-duty-wwii%E2%80%99-holds-fort-second-week-no1

Tagi: Activision Call of Duty: WW2 Need for Speed Payback playstation 4 Sledgehammer Games Sonic Forces