Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.10.2017 10:46
Star Wars Battlefront 2 - twórcy rozumieją obawy graczy o "Pay-to-Win"
608V

Star Wars Battlefront 2 - twórcy rozumieją obawy graczy o "Pay-to-Win"

Po otwartych testach beta, gracze zaczęli się obawiać, że Star Wars Battlefront 2 będzie za bardzo nastawione na zyskiwanie przewagi poprzez wydawanie prawdziwej kasy na skrzynki. Jedni z twórców twierdzą, że te obawy są uzasadnione.

Star Wars Battlefront 2 zapowiadane jest jako najlepsza gra osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Żeby słowa dotrzymać, EA przydzieliło do tego projektu trzy różne studia: EA Motive, Dice i Criterion. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony, tym razem ma pojawić się epicka kampania fabularna. Jeśli interesuje Was jak wygląda rozgrywka, możecie to sprawdzić pod linkiem poniżej.

Star Wars Battlefront 2. Mamy rozgrywkę z trybu fabularnego

Tymczasem, od momentu zakończenia otwartych testów beta Star Wars Battlefront 2, nie przestaje być głośno o skrzynkach z losowym łupem, które będzie można kupować i w ten sposób zyskać przewagę nad innymi graczami w rozgrywkach wieloosobowych. Redakcja GameSpot przeprowadziła wywiad z twórcami i jak się okazuje, rozumieją oni obawy graczy. Taki system często jest niesprawiedliwy dla tych ,którzy nie wydają kasy lub nawet wydają jej mniej. Dlatego starają się odpowiednio zbalansować ten system, by nie uprzykrzał życia graczom niechcącym dodatkowo płacić.

Były już gry, które wykorzystywały graczy, ale były też takie, które robiły to lepiej. DICE robi wszystko, aby Gwiezdne Karty były i działały jak najlepiej, zapewniając nam dodatkowe opcje w walce. Ciężko jednocześnie uniknąć porównać do wszelkich "pay-to-win", ale deweloperzy robią niesamowite rzeczy, aby zbalansować ten system.

Pozostaje więc czekać na wyniki ich pracy. Jak wspominali już wcześniej przedstawiciele Electronic Arts, testy beta były po to, aby dowiedzieć się, jak gracze zareagują na poszczególne cechy gry. Krytyka się pojawiła, teraz czas na działania twórców. Star Wars Battlefront 2 ma pojawić się 17 listopada, a tymczasem przypominamy zwiastun kampanii fabularnej.

Star Wars Battlefront 2 - zwiastun kampanii fabularnej

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/star-wars-battlefront-2s-pay-to-win-complaints-are/1100-6454189/

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2