Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.10.2017 12:54
Assassin's Creed Origins z lootboksami
1110V

Assassin's Creed Origins z lootboksami

Assassin's Creed Origins będzie kolejną grą w której znajdą się skrzynki z losową zawartością. Informacja ta pojawiła się dzięki ostatnim materiałom, które opublikowały osoby grające we wczesną wersję gry.

Assassin's Creed Origins, które w sprzedaży pojawi się za ponad dwa tygodnie, dołączyło do grona gier oferujących tzw. lootboksy, czyli skrzynki z losową zawartością. Ubisoft wcześniej o tym w ogóle nie informował. Informacja pochodzi z materiałów wideo osób, które na zaproszenie firmy miały okazję zagrać w grę przed premierą.

Assassin's Creed Origins pozwoli wybrać poziom trudności

Skrzynki z losową zawartością są nowym trendem w konsolowych grach AAA. Oferowane często do kupienia za walutę wewnątrz gry oraz prawdziwą gotówkę, dają nam szanse na wylosowanie przedmiotu z określonej puli. Szanse na rzadkie i unikatowe przedmioty w takim wypadku są niewielkie, co ma zachęcić do wydawania jak największej kwoty pieniężnej.

Czy w Assassin's Creed Origins będziemy mogli kupować skrzynki za prawdziwą kasę? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż w wersji przedstawionej przedpremierowo, taka opcja widnieje tylko za walutę wewnątrz gry. Po kupnie takiej skrzynki za 2000 monet będziemy mieli szanse otrzymać losową broń i zbroję dla naszej postaci.

Assassin's Creed Origins - nowy materiał z gry (skrzynki od 2:30)

Czy jest czego się obawiać? Patrząc na historię Ubisoftu i mikrotransakcji - jak najbardziej. Wcześniejsze odsłony zaczynały od dodatków, by oferować w późniejszym czasie mnóstwo mikrotransakcji dzięki którym wejść mogliśmy w posiadanie większej ilości gotówki. W Assassin's Creed Unity sporo skrzynek zamknięte było za dostępem wyłącznie przez aplikację, a i sam tytuł nastawiony był na okropny grind. No, chyba, że ktoś wyłożył kasę na walutę Helix za którą mógł kupić mocny sprzęt.

 

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo