Jakub Barwiak Jakub Barwiak 25.09.2017 14:35
Ben Affleck najlepszym Batmanem? Tak twierdzi znany reżyser
510V

Ben Affleck najlepszym Batmanem? Tak twierdzi znany reżyser

Batman v Superman był krytykowany za wiele rzeczy, jednak jednym z jaśniejszych punktów był występ Bena Afflecka w roli Batmana. Według pewnego reżysera, aktor jest najlepszym odtwórcą Mrocznego Rycerza w historii.

Gdyby zapytać o najlepszego Batmana, ludzie dzielą się zazwyczaj na trzy gruby: tych którzy wybiorą Michaela Keatona z filmów Tima Burtona, fanów Christiana Bale’a z trylogii Nolana, oraz Bena Afflecka z Batman v Superman. W sprawie tej głos zabrał Zack Snyder reżyser tego właśnie filmu, który w czasie Batman Day, w mediach społecznościowych zadeklarował, iż jego zdaniem Ben Affleck jest najlepszym Batmanem.

Dlaczego Batman v Superman poniósł porażkę?

Wybór ten wydaje się być oczywisty, biorąc pod uwagę, iż Snyder praktycznie stworzył tę wersję Mrocznego Rycerza, pomijając jednak ten fakt, trudno podważać ten właśnie wybór reżysera.

Bruce Wayne w wykonaniu Bena Afflecka był zupełnie inny od jego poprzedników, z filmów aktorskich. Jego Batman był bohaterem cierpiącym, po licznych przejściach, w tym śmierci jednego z jego podopiecznych. Aktor świetnie spisał się w uchwyceniu takiej właśnie postaci, która być może zmieni się w kolejnych widowiskach z uniwersum DC.

Ben Affleck miał pierwotnie reżyserować i pisać skrypt do nowego, solowego filmu o Batmanie. Ze względów rodzinnych musiał zrezygnować z tych funkcji. Jego stanowisko przejął znany z nowej trylogii Planety MałpMatt Reeves. Affleck – mimo licznych plotek – ma jednak pozostać odtwórcą głównej roli.

Nie wiemy czy plany te nie ulegną zmianie, wiemy jednak na pewno, że Bena Afflecka w roli Batmana będziemy mogli oglądać w listopadzie, w Lidze Sprawiedliwości.

Źródło: http://screenrant.com/zack-snyder-batman-day-ben-affleck/

Tagi: batman batman v superman ben affleck DC warner bros zack snyder