Jakub Barwiak Jakub Barwiak 08.09.2017 14:04
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Mroczniej, ale wciąż zabawnie
802V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Mroczniej, ale wciąż zabawnie

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zapowiada się jako film o znacznie mroczniejszej i poważniejszej tonacji, niż Przebudzenie Mocy. Reżyser filmu zapewnia jednak, że nie zapomniał o tym, aby nowe Gwiezdne Wojny również bawiły.

Rian Johnson – reżyser i scenarzysta nadchodzącego, ósmego epizodu Gwiezdnych Wojen wypowiedział się na temat tonacji reżyserowanego przez niego filmu, zdradził również, iż nie zapomniał o zachowaniu lekkości i serca poprzednich odsłon sagi. Sam Johnson znany jest z tworzenia bardziej poważnych rzeczy, wystarczy wspomnieć tutaj o Looperze, czy kilku odcinkach Breaking Bad, sprawia to, iż był on idealnym kandydatem do stworzenia tej mroczniejszej części nowej trylogii.

Epizod IX bez reżysera

W rozmowie z magazynem Empire, reżyser wypowiedział się o swoim podejściu do filmu, o tym iż jego zamiarem było postawienie postaci przed ich limitami, jednocześnie pozostając w duchu Star Wars.

To drugi film w trylogii, więc łatwo będzie postawić podobieństwa między nim a Imperium Kontratakuje, w kontekście mroku.  Wchodzimy głębiej w postaci, stawiamy im wyzwanie, cała sytuacja będzie trudna dla wszystkich. Jednak nie chciałem iść z tym w za duży mrok. Jedną z rzeczy, które wziąłem od J.J. Abramsa było poczucie zabawy i radości – coś co oznacza Gwiezdne Wojny, tak samo jak „Jestem Twoim ojcem”.

John Boyega, wcielający się w Finna, zdradził, iż Ostatni Jedi będzie mroczniejszy, niż Przebudzenie Mocy, jednak nie oznacza to wcale, iż Epizod VIII będzie mrocznym filmem.  Słowa Johnsona mówią bardziej o tym, iż oznacza to, iż sytuacja przed jaką zostaną postawieni bohaterowie będzie trudna. Wydaje się to być naturalne w sytuacji, jak zapanowała w galaktyce po użyciu przez Najwyższy Porządek działa Starkillera.

Miejmy nadzieję, że Johnsowi udało znaleźć się odpowiednie podejście dla marki, wypośrodkowujące poważniejsze i lżejsze kwestie. Być może to ta umiejętność sprawi, iż zastąpi on Colina Trevorrowa na stanowisku reżysera Epizodu IX.

Źródło: http://screenrant.com/star-wars-8-tone-rian-johnson-dark/

Tagi: Disney Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm rian johnson star wars: the last jedi