Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.09.2017 17:58
Yakuza 6 w formie RTS - twórcy szykują rozbudowaną minigrę
309V

Yakuza 6 w formie RTS - twórcy szykują rozbudowaną minigrę

Yakuza 6 pozwoli nam wyzwać na pojedynek innych graczy. Podczas zabawy stworzymy własny klan i powołamy do życia całą armię. Ma to być rozbudowana minigra w formie strategii.

Yakuza 6 ma być nową jakością dla całej serii. Twórcy przerzucają swój cykl na zupełnie inny silnik graficzny. Ten został opracowany specjalnie z myślą o konsolach obecnej generacji. Fani nareszcie pożegnają się z nachalnymi ekranami wczytywania i paroma innymi archaizmami.

Nasza recenzja Yakuza: Kiwami

Yakuza 6 tak jak poprzednie odsłony będzie wypełnione po brzegi zawartością. Możemy liczyć na multum zadań pobocznych oraz minigier i aktywności dodatkowych. Twórcy idą o krok dalej i w klubie SEGA pozwolą nam zagrać w pełnoprawną wersję Virtua Fighter 5 z poprzedniej generacji konsol.

Tworzenie własnego klanu i wystawianie jednostek do walki to nowa aktywność utrzymana w formie gry RTS. Podczas sieciowych starć wystawimy przeciwko innym graczom swojego lidera. Ten będzie miał pod sobą całą armię. Rozgrywka skupi się na przejmowaniu strategicznych punktów na mapie, wykonywaniu celów misji i pokonaniu przeciwnika..

Postać lidera będzie sterowana przez sztuczną inteligencję. My otrzymamy możliwość rozwijania jej za pomocą punktów doświadczenia. Potwierdzono również obecność ataków specjalnych. Za ich pomocą uleczymy naszą armię lub ją wzmocnimy albo wyprowadzimy potężny atak w stronę rywali. W trakcie gry natrafimy na specjalne postacie, które zasilą szeregi naszego klanu. Te podzielono na rzadkie, super rzadkie i zwyczajne.

Studio rusza również z ciekawą inicjatywą. Od dzisiaj do dnia premiery twórcy udostępniać będą specjalne kody. wpisanie ich w grze odblokuje nam bohaterów do naszego klanu. Możemy również liczyć na specjalne wydarzenia mające miejsce po premierze gry i skupiające na tej wyjątkowej minigrze.

Yakuza 6 zadebiutuje na rynku 20 marca 2018 roku. Poza zwykła edycją na rynku pojawi się również kolekcjonerska wersja "After Hours".

Yakuza 6 - zwiastun z elementami rozgrywki

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/09/07/yakuza-6s-rts-minigame-clan-creator-detailed-character-codes-announced/#sf112265074

Tagi: playstation 4 Sega wideo Yakuza 6: The Song of Life yakuza team