Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.08.2017 10:23
Yakuza Kiwami 2, Yakuza Online i nowy bohater serii ujawnieni
381V

Yakuza Kiwami 2, Yakuza Online i nowy bohater serii ujawnieni

Yakuza Kiwami 2 została potwierdzona, a wraz z nią pierwszy projekt z nowej linii gier - Yakuza Online. SEGA przechodzi do ofensywy mimo zmniejszonego zainteresowania serią w Japonii.

Yakuza po latach przerwy wróciła by walczyć o zachodni rynek, co w jakimś stopniu udaje się w największych krajach. Nowe rządy w Sedze dały serii drugie życie z którego firma stara się wycisnąć ile może. Mimo malejącej sprzedaży kolejnych gier z serii Yakuza, SEGA potwierdziła wydanie Yakuza Kiwami 2 jeszcze w grudniu tego roku. Jak na razie - tylko w Japonii.

Gra pojawi się tam 7 grudnia i zaoferuje osobom, które nie miały okazji zagrać na PS2 w oryginalną wersję szansę na sprawdzenie historii Yakuza 2. SEGA przeniesie tytuł na silnik, który napędza Yakuzę 6, dostaniemy więc znacznie lepszą grafikę niż w przypadku debiutującej w tym tygodniu Yakuza Kiwami. Jeśli chodzi o zawartość, to pojawi się dodatkowy epizod Truth of Majima Goro, który uzupełni nam luki fabularne związane z tym bohaterem.

Japończycy będą mogli cieszyć się również z limitowanych wersji konsol PS4, które pojawią się w dniu premiery. Podobnie jak przy wcześniejszych odsłonach, limitki będą dwie:

To nie jedyne projekty w rodzinie Yakuza. SEGA przedstawiła nam nowego bohatera o imieniu Ichiban Kasuga. Kasuga pochodzi z Kamurocho i będzie głównym bohaterem nowych gier z serii Yakuza, które rozpoczęte zostają przez Yakuza Online, tytuł, który trafi na smartfony i PC-ty w formie darmowej gry online opartej na mikrotransakcjach. SEGA myśli o wydaniu Yakuza Online poza granicami Azji, więc jeśli interesuje was wszystko co z Yakuzą związane, możecie wyczekiwać wieści z Japonii.

Yakuza Online - prolog gry

I na koniec - ankieta. SEGA prosi swoich fanów o wypełnienie ankiety związanej z serią Yakuza, gdzie jednym z pytań jest wydanie wyżej wspomnianych gier na rynku europejskim i amerykańskim.

Tagi: playstation 4 Sega Yakuza Online yakuza team Yakuza: Kiwami 2