Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.08.2017 15:43
Okami HD na PS4 jeszcze w tym roku?
599V

Okami HD na PS4 jeszcze w tym roku?

Okami HD podobnie jak pozostałe gry Capcomu może pojawić się na PlayStation 4. Informuje o tym przeciek świadczący, że firma portuje jedną ze swoich najlepszych gier.

Okami to wyjątkowa produkcja stworzona przez Clover Studio należące do Capcom. Dzisiaj już nie istnieje, bo wraz z God Hand gra sprzedała się na tyle słabo, że przyczyniła się do zamknięcia studia. To smutna wiadomość, bo produkcja prezentuje naprawdę wysoki poziom artystyczny i ciekawą rozgrywkę podobną do The Legend of Zelda, ale wzbogaconą o malowanie niebiańskim pędzlem - dzięki temu możliwa jest zmiana pory dnia, przywołanie wiatru czy spowodowanie pożaru. Mechanika wykorzystywana była na całej przestrzeni gry i konieczna do ukończenia jej. Więcej o grze dowiecie się z naszego wspominkowego cyklu, który kiedyś pojawiał się na stronie.

Okami HD w naszym cyklu Retrogranie

Okami HD to przeniesiona z PlayStation 2 ulepszona gra, która trafiła na PlayStation 3. Przeciek wskazuje na to, że ta sama wersja z jeszcze wyższą rozdzielczością trafi na PlayStation 4. Informuje o tym Kotaku UK, które zweryfikowało informację u swoich dwóch źródeł. Capcom nie potwierdza póki co tej informacji, ale zważając na to ile swoich gier portuje, nie jest to taka niemożliwa opcja.

Według przecieku gra miałaby pojawić się 12 grudnia tego roku. Póki co nie wiadomo ile w tym prawdy, trzeba więc czekać na potwierdzenie bądź zaprzeczenie tej wieści. Ja z pewnością bym się ucieszył, mimo iż grę wielokrotnie ukończyłem zarówno na PlayStation 2 jak i PlayStation 3. To jedna z najpiękniejszych gier, które powstały kiedykolwiek. Jak byście zapatrywali się na taką wersję?

Okami HD na zwiastunie wersji na PS3

 

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2017/08/14/report-okami-hd-heading-for-xmas-release-on-ps4xbox-one

Tagi: Capcom clover studios Okami HD playstation 4