SKLEP
REALista REALista 17.08.2016, 17:41
Warsaw Games Week 2016
287V

Warsaw Games Week 2016

  • Miejsce: EXPO XXI Prądzyńskiego 12/14, Warszawa, Polska
  • Data: 13-16.10.2016, Start imprezy: 10:00

Pierwsza odsłona Warsaw Games Week zakończyła się sukcesem, a targi gier wideo przyciągnęły tysiące odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby graczy i zapowiadają dużo więcej atrakcji. Ze względu na ogromne zainteresowanie, Warsaw Games Week zostanie wydłużone i trwać będzie cztery dni – od 13 do 16 października 2016. Wydarzenie ponownie zagości w EXPO XXI Warszawa. Swoją obecność potwierdzili już czterej główni partnerzy minionej edycji: CENEGA, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska oraz Ubisoft.

Warsaw Games Week to wielkie święto graczy. Podczas pierwszej edycji targów na odwiedzających czekało ponad 500 stanowisk do testowania premierowych i przedpremierowych gier, najnowocześniejszy sprzęt, liczne konkursy – w tym cosplayowy, a nawet występ zespołu Afromental. Oprócz czterech głównych partnerów: Microsoftu, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoftu oraz CENEGI (reprezentującej takich wydawców jak 2K Games, Capcom, SEGA, Square-Enix i Warner Bros. Interactive Entertainment) na Warsaw Games Week swoje stoiska miały inne firmy z branży gier oraz oferujące sprzęt i gadżety dla graczy. Z fanami spotkało się również wielu popularnych YouTuberów. Nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin i najmłodszych graczy. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mediów, a relacje na żywo nadawały licznie zgromadzone telewizje newsowe i stacje radiowe.

Pozytywne przyjęcie wydarzenia przez wszystkich gości targów skłoniło organizatorów do wydłużenia czasu trwania tegorocznej edycji Warsaw Games Week z trzech dni do czterech. Impreza rozpocznie się w czwartek 13 października i potrwa do niedzieli 16 października. Akurat w tym czasie przypada Dzień Nauczyciela (14 października), który tradycyjnie jest dniem wolnym od nauki. Będzie to doskonała okazja, aby wcześniej rozpocząć weekend, odwiedzić targi i poznać nowości ze świata gier. WGW po raz kolejny odbędzie się w EXPO XXI Warszawa, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Oprócz jednego dodatkowego dnia, organizatorzy zwiększyli również powierzchnię, na której odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia.

Druga edycja Warsaw Games Week będzie pod każdym względem większa – więcej dni, większa powierzchnia targów, więcej wystawców, a przede wszystkim więcej atrakcji dla graczy w każdym wieku!

DODATKOWE INFORMACJE:

Bilet rodzinny: minimum 3 osoby, w tym dziecko do lat 13

Bilet Early Access: wejście na teren imprezy w czwartek od godziny 10:00 – 4 godziny przed oficjalnym otwarciem targów. Graj i korzystaj z atrakcji WGW przed innymi!

Kalendarium
STYCZEŃ 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Miesięcznik PSX Extreme