SKLEP
repip repip 11.08.2016, 10:10
RetroKomp 2016
180V

RetroKomp 2016

  • Miejsce: Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk, Polska
  • Data: 24-25.09.2016

RetroKomp 2016

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, Gdańsk
24-25.09.2016


Tradycyjnie jesienią, z ogromną radością zapraszamy wszystkich miłośników retrokomputerów do Gdańska, na piątą już edycję naszej imprezy, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2016. Miejscem zlotu będą jak zwykle gościnne progi Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Utrzymujemy sprawdzoną formułę wykładów i spotkań w dwóch salach (główna i kameralna), będą konkursy dla graczy oraz Muzea, które tym razem szerzej zaprezentują swoje zbiory ogólnie pojętej retro-elektroniki.

Nie jest tajemnicą, że zainteresowanie retro-hobby nie maleje, a stale rozwija się. Powstają nowe gry i programy, ciekawe rozszerzenia sprzętowe, poradniki książkowe, papierowe magazyny, video-blogi, podcasty czy dedykowane kanały YouTube. Na naszym zlocie będzie można posłuchać wykładów i porozmawiać z ludźmi, którzy aktywnie działają twórczo lub też popularyzują swoją pasję, nieraz przy użyciu zupełnie nowoczesnych technologii. W trakcie imprezy na pewno chętnie podzielą się swoją wiedzą i do doświadczeniami.

W programie imprezy planowane są seminaria tematyczne, takie jak prezentacje najnowszych wydań managerów plikowych dla Amigi, porównanie narzędzi do składu tekstu na retro-platformy czy warsztaty z muzyką wielokanałową. Naszymi wykładowcami będą znani autorzy prowadzący sieciowe podcasty, redaktorzy magazynów oraz ich zaproszeni goście.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku pomijamy demoscenowe party LOAD ERROR (i jego typowo scenowe konkursy) – kontynuując jednak bardzo popularne zmagania twórców gier na retro-platformy w „RetroKomp GameDev Compo” (na zasadach z poprzednich edycji). Brak LE nie oznacza, że akcentów scenowych zabraknie zupełnie. Wręcz przeciwnie – będą spotkania z aktywnie działającymi scenowcami, twórcami gier i modyfikacji sprzętowych, wykłady techniczne oraz tradycyjna „Noc z demosceną”, z klasycznymi jak i najnowszymi produkcjami z wielu platform 8/16/32bit.

Uczestnikom imprezy zostanie udostępniona znana z lat poprzednich infrastruktura ośrodka SM GAK, wraz ze sleeping-room’mem, prysznicami i zamykanymi szafkami. Na miejscu będą dostępne opcje żywieniowe, wokół budynku – bezpłatny parking.

Obecnie trwają negocjacje mające na celu uświetnienie 5-lecia imprezy RetroKomp, przez występ bardzo szanowanej gwiazdy muzycznej, jednak na tym etapie nic nie możemy jeszcze ujawnić. Pozostaje zatem ściskać kciuki za powodzenie sprawy, a wtedy edycja ta na pewno zapisze się mocno w pamięci jej uczestników.

Informacje o lokalu i jego funkcjonalnościach oraz inne użyteczne rzeczy znajdują się tutaj.
 

Relacja z poprzedniej imprezy

Żródło: Oficjalna strona

Kalendarium
STYCZEŃ 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Miesięcznik PSX Extreme