SKLEP
krzychu007 krzychu007 01.11.2014, 16:57
INSTALACJA DŹWIĘKOWA SONIC MEMORY
357V

INSTALACJA DŹWIĘKOWA SONIC MEMORY

  • Miejsce: Goethe-Institut, Rynek Główny 20, Kraków, Kraków, Polska
  • Data: 14-23.11.2014, Start imprezy: 18:00

INSTYNKT GRY!
Instalacja dźwiękowa
Koncepcja: Hans W. Koch
Realizacja: Hans W. Koch i Łukasz FurmanSONIC MEMORY wykorzystuje zasadę obrazkowej gry Memory, w której chodzi o zapamiętywanie pozycji kart z odwróconym obrazkiem oraz odnajdywanie par kart z tym samym motywem. Tutaj zamiast kart mamy 16 pól na podłodze, którym przyporządkowane są pary dźwięków. Po nadepnięciu na jedno z pól słychać dźwięk. Podobnie jak w zwykłym Memory, chodzi o to, aby "odkryć uchem" pola z tym samym dźwiękiem. Na ekranie komputera przebieg gry można śledzić optycznie. Grać można w pojedynkę lub we dwoje. Oprócz tego można ustawić stopień trudności, od najłatwiejszych odgłosów zwierząt aż po skomplikowane, bardzo złożone dźwięki. Jeśli graczowi uda się wyłowić wszystkie pary dźwięków zostaje nagrodzony specjalnym dźwiękiem, jeśli potrzebował zbyt dużo czasu, słychać dźwięk "przegrałeś". Teraz dźwięki zostają ułożone w nowej kolejności dla kolejnego gracza. Ważne jest, aby przestrzegać zasad. Grę można też po prostu wykorzystać do tworzenia mixu dźwiękowego. 

Powierzchnia podłogi o wymiarach 320x320cm jest podzielona na 16 kwadratowych pól. W narożnikach umieszczone są cztery głośniki, dające efekt kwadrofonii. Na ścianie obok wisi ekran komputera z przyciskiem, który umożliwia wybranie opcji "solo" lub "parami", a także stopnia trudności. Na suficie umieszczony jest sensor sprzężony z komputerem. Gdy tylko gracz wejdzie na któreś z pól, rozbrzmiewa dźwięk. W zależności od tego, czy gracz odnajdzie pasujący ton, czy nie, słychać odmienne dźwięki. Pasujące do siebie pola są zaznaczane na ekranie. Komputer wyświetla też czas potrzebny do odnalezienia pasujących dźwięków. Jeśli udaje się to dopiero po zbadaniu wszystkich możliwości, nie jest to bynajmniej sukces lecz porażka. Porządek pól i dźwięków zostaje ułożony od nowa.

SONIC MEMORY jest realizowany w ramach całorocznego projektu INSTYNKT GRY! i odbywa się podczas festiwalu Audio Art 2014.


Linki:
- Portal Instynkt Gry: 
http://www.goeth(...)ndex.htm

- Strona Audio Art Festival 2014: http://www.audio.art.pl/

Kalendarium
STYCZEŃ 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Miesięcznik PSX Extreme