Zdjęcie w tle
Oceń profil
+ +29 -
Colidor
Ranking: 2185 Poziom: 36
PD: 6846
REPUTACJA: 5283
Konsole
PlayStation 2 PlayStation 3 PlayStation 4 PlayStation VR PlayStation Portable PlayStation Vita Nintendo 3DS Xbox 360 Xbox One S Xbox Series X Amiga Commodore 64 PC
Ostatnie osiągnięcia
Zadzwoń do mnie Don’t hassel the hoff Zobacz kuzyn, jaka franca No to chlup w ten głupi dziób

Imię i nazwisko: Rafał

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 44 lata

PSN ID: Colidor

Dołączył: 03.03.2020

Miasto: Lublin

Dałem plusów/minusów: 800/91

Otrzymałem plusów/minusów: 2787/190

Napisałem komentarzy: 1187

Założyłem dyskusji: 6

Osiągnięć zdobyłem: 67/181 (37%)

Dodałem gier: 0

Napisałem blogów: 0

Aktualnie gram w: Doom (2016)

Oceniłem: 25 tytułów

Gram: 13 tytułów

Mam: 30 tytułów

Ukończyłem: 18 tytułów

Chcę zagrać: 0 tytułów

O sobie

Prawda jest taka, że mam już za sobą praktycznie trzy dekady grania. W oczach niektórych, najliczniej reprezentujących tę grupę, graczy, mogę być już tetrykiem, który nie wie, co to dobra rozrywka, ale ja przynajmniej mam pogląd na całość rozwoju wirtualnej rozrywki w naszym kraju :)

Swoją przygodę z grami wideo zacząłem dawno, dawno temu (złośliwi twierdza, że wtedy, gdy do szkoły jeździło się na dinozaurach). Pierwszymi maszynkami do rozrywki były dla mnie radzieckie gierki elektroniczne: kultowe „jajka” z wilkiem i zającem, ośmiornica, kucharz, kosmiczny most i parę jeszcze innych. Potem przyszła kolej na pierwszą konsolę telewizyjną, czarno-białą, mającą w swojej pamięci kilkadziesiąt gier o bardzo prostej, wielkokwadratowej grafice. Mania Pegasusa ominęła mnie jakoś, nadszedł czas własnego C-64, początkowo gierki z kaset (kto pamięta regulacje głowicy w magnetofonie?), następnie dorobiłem się stacji dysków 5,25” i już poważniejsze tytuły nie musiały być „cięte” na levele. Nawet co nieco udało mi się liznąć programowania w Basicu, ale wkrótce na rynku pojawiła się Amiga 500. Udało się uzbierać kosmiczną wówczas sumę miliona siedmiuset pięćdziesięciu tysięcy złotych i nabyć „Przyjaciółkę”.

Kolejne lata to już wejście w królestwo PC-ta, mniej więcej w okresie premiery „Dooma II” i sukcesywne ogrywanie wszystkiego, co do ogrania się nadawało. Potem zaś na dobre wszedłem w świat konsolowy. Odkryłem mnóstwo świetnych tytułów, szczególnym sentymentem darząc jRPG-i, których kolekcja jest u mnie naprawdę spora. Ograłem większość tego, co było warte zagrania na PS2, a obecnie na biurku, poza PC-tem stoją: Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, PS Vita, PSP i Nintendo 3DS.

Nie kibicuję żadnemu teamowi, żadnej marce. Biorę od każdego producenta to, co najlepsze i bawię się przy tym dobrze, a partnerują mi w tym moje dzieciaki :)

Zainteresowania
Gry wideo, książki fantasy, rozmaite filmy i seriale (w czasie tak zwanym wolnym), reklamowa grafika komputerowa, gotowanie, wychowanie dzieci...
Mój pokój gracza

Aktywności użytkownika Colidor

Gry użytkownika Colidor