Zdjęcie w tle
Oceń profil
+ +23 -
Manifesto
Ranking: 1227 Poziom: 45
PD: 12667
REPUTACJA: 1829
Konsole
PlayStation PlayStation 2 PlayStation 3 PlayStation 4 Pro PlayStation Vita Nintendo Wii Nintendo Switch Nintendo 3DS Xbox
Ostatnie osiągnięcia
WaleDrinki Nie ma że boli Odpoczynek od karpia Samarytanin

Imię i nazwisko: Gall Anonim

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 41 lat

Dołączył: 06.08.2017

Miasto: -

Dałem plusów/minusów: 488/74

Otrzymałem plusów/minusów: 905/25

Napisałem komentarzy: 847

Założyłem dyskusji: 42

Osiągnięć zdobyłem: 60/181 (33%)

Dodałem gier: 0

Napisałem blogów: 0

Oceniłem: 28 tytułów

Gram: 0 tytułów

Mam: 0 tytułów

Ukończyłem: 23 tytuły

Chcę zagrać: 0 tytułów

O sobie

Cześć

Gram od 7 roku życia, czyli już ponad 30 lat. Od czasów Commodore , Pegasusa, PC (mój pierwszy komp zakupiony w 1996 roku - Pentium 120, S3 Trio i 8 mb ram :)) i od tamtego czasu moje gusta growe bardzo ewaluowały. Kiedyś, jako pecetowiec ogrywałem głównie zachodnie tytuły - Fallout, Planescape Torment, Herosi 1-III, Myth 1 i 2, Commandos czy przygodówki. Piękne czasy :) Później jednak, znudzony ciągłym upgradem kompa poszedłem w stronę konsol. Od 2001 roku PSX, od 2003 roku PS2, GameCube, Xbox, później już poszło. Miałem długą przerwę w graniu w latach 2007-2012, odrodziłem się jako gracz w 2013 roku, choć przez to właśnie ominęła mnie era PS3/Xbox 360, którą staram się nadrabiać. Nie przepadam za konsolami Microsoftu bo exy na ten sprzęt nie trafiają w moje growe gusta, a multiplatformy wolę ogrywać na konsolach Sony.

Moja pasja gracza należy obecnie do japońskich gier. Tytuły te uwielbiam dlatego, że często można w nich znaleźć jakąś cząstke twórcy, specyficzną kreację bohaterów, świata gry, fabułę, która jest odbiciem duszy. Yasumi Matsuno - niedoceniony geniusz, trwórca pesymistycznych ale jakże pieknych historii, idący pod prąd trendom w branży. Kotaro Uchikoshi - gość tworzący gry VN, które zadziwiają zakręconymi pomysłami i złożonością fabuły, która z każdą kolejną godziną zadziwia coraz bardziej. Tetsuya Takahashi, autor najlepszej fabularnie gry jRPG wszechczasów - Xenogears, która zostawiła we mnie piętno. Ci ludzie przelewają coś od siebie w kod każdej gry. Grając w zachodnie tytuły nie odczuwam tego, a raczej bardzo rzadko.

Jestem również kolekcjonerem, który zbiera praktycznie wyłącznie japońskie gry, na wszystko konsole Sony, jak również 3DS i Switcha. Uwielbiam zwłaszcza edycje kolekcjonerskie, a najbardziej dumny jestem z zebrania wszystkich najlepszych gier jRPG na PSX (w wersjach NTSC-U, mój ulubiony format) oraz posiadania całej serii YS w wersjach premium na PSP. Poniżej częśc z mojej kolekcji:

 

Aktywności użytkownika Manifesto

Gry użytkownika Manifesto