Lista tekstów
Made in Japan

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.01.2019
Nihon Falcom i siła roztropności
613V

Nihon Falcom i siła roztropności

Założone w 1981 roku i funkcjonujące do dziś Nihon Falcom to jeden z pionierów japońskiej branży growej. Studio słynące od swych początków z gier RPG, którym zdarzyło się nawet uprzedzić Dragon Questa ('86 rok), protoplastę jRPG, nigdy jednak nie pchało się na afisz. Pomimo niewątpliwych zasług i długiej historii pozostawało w cieniu, pielęgnując swoją filozofię i tożsamość.

10

Ostatni komentarz:

Tomek, będziesz tu pisał w końcu częściej, czy też tylko gościnnie? Bo przydały by się tu Twoje teksty:)... - P-chan

Łukasz Mielczarek Łukasz Mielczarek 23.09.2018
KARCZMA: Od małości do wielkości. Krótka historia Akihiro Hino i Level-5
793V

KARCZMA: Od małości do wielkości. Krótka historia Akihiro Hino i Level-5

Czym byłaby branża bez szalonych japońskich twórców? Czym byłby gatunek jRPG bez takich osób jak Akihiro Hino i jego Level–5? Na pewno odczuwalibyśmy pewne zmęczenie kolejnymi wtopami japońskich wydawców tych gier (dobrze, że od początku tej generacji wszystko idzie w dobrą stronę). Dlatego też zapraszam do krótkiej historii osoby, która zaryzykowała i dała światu „duszki”, piłkarzyki i księcia, który chciał odzyskać królestwo.

7

Ostatni komentarz:

Co dobra ... a jak ja żem tera so przeczytał i chciał plusa dać, to jak ? :/ - Viqing

Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.07.2018
Captain Tsubasa. Historia kultowego piłkarza
1400V

Captain Tsubasa. Historia kultowego piłkarza

W czasach rozkwitu polskiej wolności lat 90-tych, różne stacje telewizyjne przynosiły nam całkiem sporo zagranicznych bajek, które to miały zaciekawić młodych widzów i przykuć ich do odbiorników na wiele godzin. Jednym z takich klasyków był w naszym kraju Kapitan Tsubasa, którego historię poznamy dziś.

49

Ostatni komentarz:

To były czasy każdy oglądał:) - Athius

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 01.11.2012
Made in Japan #15
1406V

Made in Japan #15

Witajcie w piętnastym wydaniu Made in Japan, które, tak jak poprzedni odcinek, pojawia się po tygodniowej przerwie (tym razem jednak z wyjaśnieniem tej sytuacji). W rozwinięciu przeczytacie m.in. obiecywane informacje o trybie multiplayer w Soul Sacrifice, o objawieniu się po dłuższej przerwie studia Treasure i o tym, że następne części Ys i Tales of się robią.

7

Ostatni komentarz:

I jak się gra ?? - dexx

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 18.10.2012
Made in Japan #14
1117V

Made in Japan #14

Witajcie w nowym, czternastym Made in Japan. Wracamy po tygodniowej przerwie. Powroty to zresztą motyw tego odcinka - wraca seria Shining Segi, a wraz z nią Hiroki Kikuta, wraca Youkai Watch od Level 5 i seria .hack, chociaż niekoniecznie w ścisłym tego słowa sensie. Oprócz tego przeczytacie o systemie rozwoju Tales of Xillia 2 i najlepszym starcie nowego IP Square Enix od... ładnych kilku lat.  

7

Ostatni komentarz:

Ja już się przyzwyczaiłem że w każda środę jest ON a w zeszłą odświeżałem wieczorem a tu ni ma :) - maximusen

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 04.10.2012
Made in Japan #13
930V

Made in Japan #13

Witajcie, przed Wami trzynaste Ohayo Nippon, z którego wyszło chyba całkiem obszerne wydanie. W rozwinięciu znajdziecie Toukiden, Bravely Default, Sol Trigger, wywiad z reżyserem Final Fantasy Type-0 i nie tylko to.

5

Ostatni komentarz:

A ja podejrzewam, że może być tak że FF type 0 poza japonię trafi jako gra na PSV, o ile w ogóle trafi. - Bioter

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 27.09.2012
Made in Japan #12
1008V

Made in Japan #12

Witajcie w dwunastym, po-TGSowym wydaniu Made in Japan. Tym razem przeczytacie między innymi o potencjalnym sequelu Gravity Rush i nowej grze spod szyldu PSP Remaster, która zasili bibliotekę PS3 dużym, mięsistym jRPG-iem.

4

Ostatni komentarz:

Sry, po prostu źle się wyraziłem. :) Nie chodziło mi o pierwszą wersję w ogóle, ale o tą z PSP, która jest podstawą remastera. - Enkidou

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 20.09.2012
Made in Japan #11
933V

Made in Japan #11

Jedenaste Made in Japan uszczknęło nieco z odbywającego się w tych dniach Tokyo Game Show. Mamy więc najnowsze informacje odnośnie Dragon Quest X w wersji na Wii U, zapowiedź dużego jRPG-a na Vitę i trochę trailerów (Tales of Xillia 2, Bravely Default itd.). Poza tym przeczytacie również kto i dlaczego przewiduje koniec wysokobudżetowych japońskich gier oraz co będzie porabiał jeden z twórców Final Fantasy po niedawnym opuszczeniu Square Enix.  

3

Ostatni komentarz:

Tak, Uematsu, ale przypuszczam, że wiele się nie napracuje. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby gra od GREE miała jakiś potężny soundtrack. :) - Enkidou

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.09.2012
Made in Japan #10
971V

Made in Japan #10

Dziewięć odcinków Made in Japan za nami, dziesiąty przed nami. W tym wydaniu znajdziecie między innymi najnowsze informacje o Bravely Default, Ninja Gaiden 3: Razor's Edge, przeczytacie o planach Nihon Falcom i pudle z tajemniczą zawartością.

6

Ostatni komentarz:

Jak to się mówi, cała po mojej. - KopaczK

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 06.09.2012
Made in Japan #9
944V

Made in Japan #9

Dziewiąte Made in Japan to przede wszystkim (ale nie tylko) Square Enix i ich obchody 25. urodzin Final Fantasy. Przeczytacie kto wzmocnił szeregi Kwadratowych w ostatnim czasie oraz postaramy się znaleźć racjonalną odpowiedź na pytanie, dlaczego nie ma FF Versus XIII, ale jest trylogia Lightning.

12

Ostatni komentarz:

tactics ogre zajebiaszcze ale niedawno ogralem powtornie ff tactics wiec chwilowo mam dosc takich klimatow:)co do konsol tej generacji... - orzelek25

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 30.08.2012
Made in Japan #8
952V

Made in Japan #8

Witajcie w ósmym Made in Japan! Japońska branża powoli kończy wakacje. Mieliśmy dzisiaj zapowiedź Metal Gear Solid: Ground Zeroes, ale jeśli obiektywnie mierzyć kaliber zapowiedzi to w Japonii Nintendo wygrało chyba pokazując wczoraj nowe Tomodachi Collection na 3DS-a. Krótką relację z Nintendo Direct, gdzie miało to miejsce, znajdziecie w rozwinięciu.

4

Ostatni komentarz:

Harmo Knight wygląda fajnie. GameFreak powinno częściej robić coś innego niż tylko Poksy. Bravely Default zapowiada się na japoński GOTY... - know_naim

Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 23.08.2012
Made in Japan #7
1116V

Made in Japan #7

Wakacyjny letarg japońskiej branży wciąż trwa. W siódmym odcinku Made in Japan znajdziecie informacje czym jest Project Discovery, gdzie się podział crossover Professor Layton vs. Ace Attorney, co w związku z 20. urodzinami Nippon Ichi i dlaczego dobrze byłoby zobaczyć The World Ends With You 2.

8

Ostatni komentarz:

Przydalo by sie jakies zdjecie Japonki :) - darknock

Przejdź do strony

Strona