Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.10.2020
Watch Dogs Legion coraz bliżej. Produkcje w podobnych klimatach, które warto obejrzeć
1525V

Watch Dogs Legion coraz bliżej. Produkcje w podobnych klimatach, które warto obejrzeć

Premiera trzeciej odsłony serii o hakerach od Ubisoftu zbliża się wielkimi krokami. Aby lepiej wejść w klimat najnowszej części Watch Dogs, warto zaserwować sobie kilka przyjemnych seansów!

Trzecia część niezwykle popularnej serii od Ubisoftu zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze w tym miesiącu dane nam będzie wejść do wyjątkowo przerażającego obrazu Londynu, który zdaje się niczym najgorsze koszmary z kartek George’a Orwella. Mowa oczywiście o Watch Dogs Legion, które raz jeszcze pozwoli nam zagłębić się w erze inwigilacji, cyfryzacji i hakerstwa, aby stawić czoła zorganizowanej przestępczości.

I jak przed każdą wyczekiwaną premierą, tak również tutaj warto zbudować sobie wcześniej odpowiedni nastrój, aby jak najlepiej nastawić się przed wsiąknięciem w fabułę. Z tego względu przygotowaliśmy dziś dla Was zestawienie najlepszych filmów i seriali, które bazują na bliźniaczych klimatach i świetnie sprawdzą się, jako przystawka przed daniem głównym, jakim będzie trzecia odsłona cyklu Watch Dogs.

Nie są to oczywiście wszystkie produkcje, które uderzają w podobne tony. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, które Wam najbardziej przypominają uniwersum przyszłości rodem z projektów Ubisoftu. Czekamy na Wasze opinie, a tymczasem przejdźmy do naszych propozycji!

Wróg Publiczny

Zestawienie otwiera najstarsza produkcja na liście, która zdecydowanie najbardziej odbiega klimatem (choć wciąż nawiązuje do tematyki śledztwa i rządkowych przekrętów). Chodzi oczywiście o film „Enemy of the State” z 1998 roku, w którym główną rolę grał znakomity Will Smith, wcielając się w młodego prawnika.

Ów wchodzi przez przypadek w posiadanie tajnych dowodów, które jasno wskazują na zbrodnię agentów rządowych, której nie powinni się dopuścić. Od tego momentu także bohater staje się celem ataków. Pozostaje mu się przed nimi bronić, a jednocześnie udowodnić winę zabójców, aby dosięgnęła ich zasłużona sprawiedliwość.

Czarne Lustro

Nie sądzę, aby znalazła się osoba, która nigdy nie słyszała o tym serialu z platformy Netflix. Od 2011 roku ukazało się pięć sezonów, a całość rozwinęła się dotychczas także na produkcje interaktywne oraz książki. Choć pozycja została stworzona w formie antologii, to lwia część odcinków doskonale obrazuje to, jak może wyglądać nasze społeczeństwo, jeśli wszystko pójdzie w złą stronę.

Wiele epizodów poświęcono na wizję inwigilacji ze strony rządu i potencjalnych chęci przejęcia władzy nad każdym z nas. Obraz niezwykle dystopiczny, mocno nawiązujący do serii Watch Dogs - jednocześnie nie tak odległy, jak mogłoby się wydawać.

Transcendencja

Kolejny pełnometrażowy film – tym razem z 2014 roku. Premiera spotkała się raczej z mieszanym odbiorem. Część fanów gatunku Sci-Fi przyjęła go bardzo ciepło, z kolei inni zarzucali masę absurdalnych decyzji twórców oraz do bólu sztampowy wątek główny. Cóż – pewne jest to, że świetnie w głównej roli sprawdził się Johny Depp.

Aktor wcielił się na potrzeby akcji w niezwykle utalentowanego naukowca, który całe swoje życie poświęca na wykreowanie sztucznej inteligencji, mogącej zastąpić nas w wielu czynnościach życia codziennego. Jak w życiu, tak i w filmie, znalazło się sporo skrajnych przeciwników pomysłu, co doprowadziło do postrzelenia wynalazcy. Jak całość potoczyła się dalej? Sprawdźcie sami!

Anonymous. Historia Haktywizmu

Choć jest to dokument, to świetnie może komponować się z tematyką, jaką dane nam będzie przerabiać w Watch Dogs Legion. Film opowiada o słynnej grupie Anonymous, która swego czasu zrobiła niezły zamęt w Internecie i zaszła za skórę władzom rządkowym z całego świata. Twórca, Brian Knappenberger, bierze na tapet popularne ugrupowanie i stara się odpowiedzieć na pytanie, czy są wybawieniem dla wolności, czy cyber-zagrożeniem.

Skorpion

Tym razem znów serial! Odcinkowa produkcja, która zamknęła się w czterech jakościowych sezonach, opowiadała o Walterze O’Brienie – geniuszu komputerowym, który wraz z przyjaciółmi decyduje się stawić czoła największym niebezpieczeństwom XXI wieku. Chodzi oczywiście o rosnące znaczenie cyfryzacji. Serial daje nam świetny wgląd w to, jak wygląda dzisiejszy świat hakerstwa oraz jakich narzędzi używają osoby związane z taką działalnością. Zdecydowanie warto obejrzeć – fabularnie bardzo wysoki poziom.

Hakowanie Świata

Kolejna produkcja dokumentalna, ale uważam, że również ona powinna znaleźć się w zestawieniu. Przedstawia bowiem działanie filmy Cambridge Analytics, która stała się swoistą ikoną wszystkiego, co złe w social media. Na pewno pamiętacie aferę związaną z wyborami prezydenckimi w USA z 2016 roku – dzięki rzeczonej pozycji możecie zajrzeć za jej kulisy i dowiedzieć się, ile niebezpieczeństwa kryje się w tak lubianej przez nas Sieci.

Who Am I. Możesz być, kim chcesz

Niemiecki thriller z 2014 roku to kolejny tytuł w naszym zestawieniu, który skupia się na tematyce hakerstwa. Głównym bohaterem jest tu młody geniusz komputerowy, Benjamin (grany przez Toma Schillinga), który przyłącza się do niezwykle ekstrawertycznego Maksa. Obaj posiadają taki sam talent – ogromną łatwość w poruszaniu się po Internecie i omijaniu wszelkich zabezpieczeń. Produkcja doskonale porusza temat cyber-niebezpieczeństwa i świetnie pokazuje to, że w Internecie nikt nie jest bezkarny i nic ostatecznie tam nie znika.

Mr. Robot

Prawdopodobnie najpopularniejszy serial i produkcja, która rozsławiła nazwisko Rami’ego Maleka na cały świat. Cóż, nic w tym dziwnego, albowiem był w głównej roli wybitny. Twórca, Sam Esmail, zaoferował fanom cztery znakomite sezony i ciężko znaleźć dziś kogoś, kto nie słyszał o produkcji oraz batalii grupy hakerów z groźną załogą Evil Corporation. Dwa Złote Globy nie wzięły się znikąd! W pełni zasłużony szereg nagród.

Główny bohater, Elliot Alderson, jest młodym programistą cierpiącym na szereg problemów, które objawiają się pod postacią przeróżnych fobii społecznych. Jego życie zmienia się o 180 stopni, gdy spotyka tajemniczego hakera, który kryje się za pseudonimem „Mr. Robot”. Ten opowiada chłopakowi o swoim planie zniszczenia rządów korporacji w USA, co brzmi niezwykle kusząco – na tyle, że skłania Elliota to porzucenia swojej dotychczasowej egzystencji i dołączenia się do walki.

Tagi: filmy Netflix seriale Ubisoft Watch Dogs Legion