redakcja PPE redakcja PPE 03.10.2020
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (PS4, PS5) - premiera, cena, informacje o grze
1238V

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (PS4, PS5) - premiera, cena, informacje o grze

Marvel's Spider-Man to jedna z najbardziej udanych produkcji Sony mijającej generacji - ciepło przyjęta przed media branżowe i graczy rozeszła się w kilkunastu milionach egzemplarzy. Można z powodzeniem postawić dolary przeciwko orzechom, że kontynuacja powstanie (sami developerzy napomykają, że historia Petera Parkera czeka, by opowiedzieć ją do końca), lecz zanim do tego dojdzie ukaże się spin-off, który oczekiwania powinien umilić. Premiera Marvel's Spider-Man: Miles Morales już w listopadzie.

Premiera

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ukaże się na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Europejska premiera wersji na PS4 odbędzie się 12 listopada 2020 roku, a wersji na PS5 - 19 listopada.

Na PS5 grę będzie można nabyć oddzielnie lub w ramach zestawu Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition zawierającego także Marvel's Spider-Man Remastered.

Cena

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales będzie dostępny w cenie 249,00 zł (PS Store). 

Osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie, otrzymają w prezencie:

  • Kostium T.R.A.C.K. – zaprojektowany przez Javiera Garróna, jednego z ilustratorów serii komiksów „MILES MORALES: SPIDER-MAN”. Kostium odblokowuje modyfikację „Nienamierzalny”.
  • Drugi kostium dla głównego bohatera (więcej szczegółów na jego temat zostanie ujawnionych w przyszłości).
  • Gadżet „Studnia grawitacyjna” – gadżet dający przewagę na wczesnych etapach gry. Pozwala zbijać wrogów w grupy, a następnie powalać ich i rozbrajać.
  • Dodatkowe punkty umiejętności przydatne do rozwoju głównego bohatera.

Polonizacja

Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji i językowej (napisy i dialogi).

Fabuła

Historia opowiedziana w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales rozgrywa się rok po wydarzeniach ukazanych w ostatnim odcinku “Miasta, które nie śpi” - serii fabularnych DLC do Marvel’s Spider Man. Dodatek zwieńczała scena przysposabiania Milesa Moralesa, nowojorskiego nastolatka namaszczonego przez Petera Parkera na nowego Człowieka Pająka.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Screen 1

Po okresie terminowania Miles w końcu otrzymuje szansę wykazania się, gdy Harlem, dzielnica, w której mieszka wraz z samotną matką, staje się polem bitwy między Roxxon Energy Corporation a paramilitarną organizacją przestępczą zwaną Podziemiem (Underground) dowodzoną przez Tinkerera. Celem Podziemia jest wykradzenie eksperymentalnego źródła energii NuForm, nad którym pracuje korporacja.

Historia Milesa opowiedziana w produkcji Insomniac Games ograniczy się jednak nie tylko do ukazania jego superbohaterskich czynów oraz walki ze szwarccharakterami i ich licznymi pomagierami. Oprócz tego zahaczy też o wątki osobiste z życia nastoletniego chłopaka, którego po śmierci ojca (policjanta) wychowuje matka próbująca swych sił w polityce.

Rozgrywka

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales w wypowiedziach przedstawicieli Sony pierwotnie nazywany był “rozszerzeniem”, jednak po pewnym zamieszaniu i wątpliwościach twórcy ze studia Insomniac wyjaśnili, że ich najnowsza produkcja jest pełnoprawną, nową grą, spin-offem o skali porównywalnej z Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Jak stwierdził pełniący tym razem funkcję reżysera Brian Horton (zastępujący na tym stanowisku Bryana Intihara pracującego najprawdopodobniej nad sequelem), zaoferuje ona zupełnie nową fabułę z nowymi złoczyńcami i unikalnymi questami.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Screen 3

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja Insomniac nie wymyśla koła na nowo. Trzon zabawy nie uległ żadnym drastycznym zmianom względem pierwowzoru z 2018 roku. Po pierwsze, tutejszy Nowy Jork (tym razem w dekoracjach świąteczno-zimowych) wciąż jest dużą przestrzenią usianą rozmaitymi aktywnościami. Główny bohater może się po nim poruszać na swój sposób, np. huśtając się na pajęczynach czy wspinając po ścianach budynków. Po drugie, podobnie wygląda walka i wszelkie aspekty z nią związane. Miles ma do dyspozycji różne gadżety i kostiumy, potrafi się skradać i eliminować nieprzyjaciół z zaskoczenia, a jego zdolności da się z czasem rozwijać (zaś kostiumy usprawniać przy użyciu modyfikacji). Nowością są dla przykładu moce niewidzialności i bioelektryczności, które -- jak podkreślano -- odróżnią głównego bohatera od jego mentora Petera Parkera.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Screen 2

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales zrobi użytek z możliwości, jakie daje PS5. Przywoływany wcześniej Horton wymienia w tym kontekście błyskawiczne loadingi pozwalające w mgnieniu oka poruszać się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami miasta, ray tracing, trójwymiarowy dźwięk, wykorzystanie funkcji kontrolera DualSense, a także udoskonalone modele postaci i lepszej jakości assety, z których zbudowany jest świat gry. - Podczas poznawania historii Milesa zobaczycie, usłyszycie i poczujecie różne rzeczy w zupełnie nowy sposób dzięki PS5 - zapewniał reżyser we wpisie opublikowanym na blogu PlayStation.

Na marginesie dodać warto, że podobnie jak kilka innych gier wydanych na PS5, produkcja Insomniac pozwoli wybrać tryb w jakim będziemy chcieli ją ogrywać. Tzw. performance mode pozwoli według developerów grać w 60 kl./s w rozdzielczości 4K i z HDR.

Video - Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment